Kočárek X-lander nebo Baby design?

rousse
16. zář 2014

Přeju krásný den,
obracím se na vás s velkou prosbou! Čekám prvního mrňouse a mé zkušenosti v této oblasti se rovnají nule. A dostali jsme se do fáze výběru kočárku. Po 14 dnech, kdy už mám načteno z netu tolik, že bych mohla dělat podomního prodejce jakékoliv značky, jsem navštívila prodejnu, otestovala favority v reálu.... no v reálu - na prodejně na rovné podlaze se toho moc otestovat nedá🙂 - a výsledkem jsou 2 žhaví kandidáti. A teď potřebuju všechny vaše zkušenosti, které máte, abyste napsaly sem, protože jsem fakt v koncích🙂 Takže prosím pište, pište, pište: X-lander set XQ nebo Baby design Lupo comfort. Díky moc za jakékoliv připomínky a poznámky 😎

jakata
16. zář 2014

ahoj, ségra má X-lander a moc si ho chválí. Hlavně to vyměňování korbičky s vajíčkem do auta. Malej tam je taky moc spokojenej. Říkala, že je skvělej do terénu. Má X-Lander XA Volcano

kamino
16. zář 2014

Jen k tomu X Landeru..nevím, jak je na tom Baby Design, ale X má docela malou korbičku...Ale jinak slušný kočár a držák. Má ho kamarádka a spokojenost. Jen v 5 mesících šly děti do sporťáku...

jakata
16. zář 2014

ahoj, ségra má kluka 8 měsíců a pořád ho v X-landeru má. Malej měří 68cm

keeshka
16. zář 2014

Kamarádka má X-lander XA a chválí si ho. Sama ho mám vyzkoušený, když jsem hlídala a opravdu se s ním jezdí dobře. Malou jsem v hluboké korbě vozila když jí bylo 6-7měsíců (léto), takže se korba nezdá.
Nám se líbíl X-lander x-move a jaké bylo mé překvapení, když ho většina maminek kritizovala, že je z nekvalitních materiálů naproti XA, takže to chce opravdu hledat rezenci přímo na vybraný XQ. Co se týče Lupa, taky se nám líbil, určitě mi přišla látkově kvalitnější verze Comfort, ale manželovi se nezdála konstrukce.

anulilinkaaa
17. zář 2014

Ahoj, máme X-lander XQ zvládá kostky ve městě i terén pole i les. Lehce se složí do kufru auta. Záleží, co konkrétněji tě zajímá. 🙂

rousse
autor
17. zář 2014

@anulilinkaaa super! už řeším jen 2 věci - na některých stránkách jsem našla, že XQ nemá odpružení, na některých zase že má - v reálu měli na prodejně jen set Move, takže jsem se nemohla přesvědčit na vlastní oči. Jak to je? Případně - chybí odpružení moc? A poslední věc - u sporťáku píšou 3 polohy - není to nějak málo??? Viděla jsem sporťáky buď s 5 polohama nebo plynulým nastavováním.... Ale už jsem více méně rozhodnutá pro X-lander, takže už jsou to jen takové detaily🙂

anulilinkaaa
17. zář 2014

@rousse mám starší model a ten odpružení nemá. Nijak mi ani nechybí. Malá se narodila na konci ledna a do hluboké korby se vejde i teď. Má 74cm a přes 8 kilo. Sporťák se dá dát do úplného lehu (trvalo mi na to než jsem na to došla jak😀), do pololehu a úplného sedu. Takže to mi vyhovuje. Vzadu pod stříškou je taková páčka, kterou se dá změnit poloha, takže když dítě usne v sedu, dá se v mžiku přepnout do lehu a naopak. 🙂 Já jako nevýhodu u sporťáku považuji to, že dítě nelze otočit na mne, ale to je o zvyku.

rousse
autor
17. zář 2014

@anulilinkaaa to prave u te nove verze xq prej jde (teda aspon to pisou na netu🙂 - to bylo prave hlavni kriterium vyberu, aby sel prcek otocit po i proti smeru jizdy.... já mám termín v únoru, takže to budu mít hodně podobné...super - díky moc

anulilinkaaa
17. zář 2014

@rousse Tak to bych neváhala. 🙂 Nemáš zač, ať je maličké zdravé a bude se mu chtít jít alespoň trošku ven, ne jak malé, ktera se tam zabydlela. 😀

rousse
autor
17. zář 2014

@anulilinkaaa Tak jo - už neváhám🙂) ještě jednou velké díky🙂

amaliee
17. zář 2014

Ahoj, já taky váhám mezi těmito dvěma. Lupo comfort má kamarádka, která zrovna teď rodí🙂), tak si s ním zkusím zajezdit v terénu a uvidím🙂

tweea
9. črc 2015

@rousse ahoj, chtěla bych se zeptat jaká je spokojenost s X lander?
Vůbec nevím jaký si mám vybrat 🙂

rousse
autor
9. črc 2015

@tweea no....jako ovládání, stabilita všecko cajk, velice krásně se s ním jezdí, otočíte jednou rukou na místě (bomba mezi regálama u nás na vesnici v obchodě), lehký, velice snadno složíte a rozložíte (skládám a rozkládám furt - do auta, do schodů jsme taky tahali zvlášť podvozek a zvlášť korbu), ale jsem docela dost rozčarovaná z konstrukce. Nakonec jsme šli do X-move a ne XQ a už při první vyjížďce nám začalo hrkat přední kolečko a hrká furt, ať mažeme, čistíme, je to uplně šumák. Hrká docela nahlas - když jedu, tak si připadám, jak kdybych jela s takovým tím kufrem na kolečkách - lidi se po nás otáčí, fakt si to nenamlouvám a jde to docela slyšet 😒 a ještě další poznatek - jestli máte termín v září, tak to rovnou vybírejte jiný kočár, protože na zimu s fusakem podle mě nemáte šanci - ta korbička je fakt malá. Je sice fakt, že naše malá měla velké už startovní míry (4kg a 54cm), ale i tak - má 4 a půl měsíce a má tam tak max. 10cm - za chvilku už budeme vytahovat sporťák na ležáka, protože sem se už nevleze....Jo a ještě připínání tašky ke kočáru taky vymýšlel člověk, který v životě neměl děcko🙂 (připíná se bez toho popruhu přes rameno - s popruhem to nezacvaknete ke kočáru, takže buď sundat popruh a cvaknout na kočár a tašku tahat v ruce - když máte děcko na rukách, tak je to fakt "prakticky" vymyšlené a nebo jen přehodit popruh přes rukojeť, ale to pak zase sjíždí, tak jsem si to musela vytunit a nacvaknout si tam cvočky a těma to cvaknu kolem rukojeti i s popruhem). Prostě kdybych vybírala znovu, dívala bych se asi po jiném.