Kočárek X-lander XA. Máte zkušenost?

macanet
2. bře 2007

Prosím maminky, které máte zkušenosti s tímto kočárkem, napište nám, co stále váháme vaše zkušenosti. Díky.

prada
26. čer 2007

Brendi, Nad jané jsem taky přemýšlela, ale přiznám se, že nás s manželem odradila hlavně cena. Ale manželova sestra má březnové mimi a právě oni si Jané slalom pro koupili a musím říct, že bych ho opravdu nechtěla. Korbu nemá o moc prostornější než naše XA, zdá se mi, že korba je docela nízko od země a to nejsem moc vysoká a musela jsem s k malé hodně sklánět. je fakt, že naše sportovní verze je s tím polohováním zad trochu zvláštní, ale já bych si našla něco na každém kočárku. A je pravda, že na cortinu i Jané jsem taky neslyšela moc dobrá slova. takže opravdu záleží na výběru každé z nás.

A potom, jak by to vypadalo, kdyby měl každý stejný kočárek, proto je tak velký výběr, že si každý vybere něco jiného, protože každý má jiné požadavky a každému se líbí něco jiného.

Já jsem s XA zatím spokojená a doufám, že budu spokojená i pak až ho budeme používat.

zusma
26. črc 2007

Holky, zkouším to ještě tady, jestli náhodou některá nevíte?:

Mám dotaz ohledně originál tašky X-bag I na kočár X-lander (X1, X3, XA, XT kolekce 2007). Nemáte ji některá?? Někde jsem četla, že tato taška jde pouze na tyto nové kočárky, že na kočárky z kolekce 2006 nejde z důvodu speciálního připevnění na rukojet.
Objednala jsem si ji a mám ji doma a nic speciálního mi na ní nepřipadá....respektive ani nemám tušení, jak se tam upevňuje, neboť tam nejsou žádné patenty. Maximálně mě napadá, že se to nějak upevní do těch otvorů, kde se dá oddělat popruh, ale fakt nevím.... Anebo to jen přehodit. Kočárek ještě nemám doma,tak to nemohu vyzkoušet.

musko
26. črc 2007

Asi sa to len jednoducho zavesí na rukovať. 😉

zusma
27. črc 2007

Musko: to právě že asi ne 😉 Možná,že se to prý upevní do těch otvorů, kde se dá oddělat popruh.

prada
28. črc 2007

Zusmo, já mám taky tu tašku a prodavačka nám říkala, že se tam nějak nacvakne nebo co,ale přiznám se, že mě nenapadlo to ještě vyzkoušet(asi proto, že taška je doma a kočárek v garáži). Takže po tom budu pátrat až bude kočárek doma a někam budu vyrážet s mimískem.

mebedik
30. črc 2007

AHOJKY HOLKY,
JA SOM CITALA NA STRANKACH CESKE OBCHODNI INSPEKCE ZE KOCAREK JE NEBEZPECNY.
JAK NA SLOVENSKU TAK V CECHACH HO KONTROLOVALI,MRKNETE NA www.soi.sk alebo www.coi.cz

musko
30. črc 2007

To je stará informácia a týka sa kolekcie, kt. už nie je dávno v predaji! Viac na www.babypoint.cz v aktualitách - tam to vysvetľovali, keď sa tá aféra s kočiarmi spustila na zač. t.r. 😉

lennyna
30. črc 2007

Ahoj holky,
tak jsem koukala na coiku (mám XA objednané), ale není tam uvedeno v čem nevyhovuje......a je tam typ XT, což jsou trojkolky....

musko
30. črc 2007

Ano, a ten typ XT sa už dávno nevyrába 😉

zusma
30. črc 2007

Jo jo, je to tam 😉

zusma
4. srp 2007

Holky, nemáte některá zkušenost, jak se vejde XA 2007 do Fabie? Vejde se tam v pohodě složený?

petra.v
4. srp 2007

Zusmo, to nevím. Já mám krátkou felicii a kočárek X1 se nevejde.vejde se jen pokud složím zadní sedačky abych ho pošoupla a kufr zavřela.Myslím, že rozměry X1 a XA jsou stejné, tedy nejsem si jistá 😖

zusma
4. srp 2007

Petra: už jsem to od tebe četla v předchozí diskuzi. To je škoda, že to asi nejde. My chceme kupovat auto ajá bych ráda fabii.

A když teda složíš ty sedačky, tak to jakžtakž jde? 😕

petra.v
4. srp 2007

Když složím zadní sedačky, tak se v pohodě vejdeme. 🙂
Jestli chceš krátkou fabii, nevím zda nemá ještě menší kufr než krátká felicie to nechci kecat.Odborník na auta nejsem 😖 😎 Ale zkus to poměřit a uvidíš.Taky záleží jak často kočárek budeš autem přepravovat.Pokud né moc často tak ty složené sedačky vzádu oželíš a taky záleží zda budeš jezdit sama,neboť budeš mít místo jen vedle sebe na autosedačku 😉

zusma
4. srp 2007

No my ještě uvidíme, budeme to muset nějak vymyslet.
Ted koukám na jedny stránky na rozměry a XA složený: 94 x 69 x 45 cm
a x1 114 x 69 x 38 cm

Jestli se tem udajum ale dá věřit

petra.v
4. srp 2007

Je to možné, X1 přece jen je to teréňák tím pádem mohutnější.Rozdíl v údajích je o dost, tak třeba se vejdete do fabie 🙂

zusma
4. srp 2007

Ještě jsem jukla na jiné stránky a údaje jsou stejný. Ale vše stejně poznáme až to vyzkoušíme 🙂

petra.v
4. srp 2007

Jasně že jo. pečlivě si kufr poměř ať nejste zklamaní.Jdu spinkat.Pěkné pořízení.P 🙂

zusma
4. srp 2007

Díky a dobrou 😉

petra.v
4. srp 2007

Dobrou noc 😔 🙂

zusma
6. srp 2007

Holky, nemáte některá zkušenost, jak se XA vejde do dveří? Jedna známá mě začala strašit, že s ním ani neprojedu dveřma, jak je široký 😅 Přitom ona sama ho nemá, jen ho někde viděla.
Uvádějí šířku 69cm a měřila jsem si futra a ta mají 80 nebo 90 cm. Ale většina u nás doma a v domě 80 cm.

musko
6. srp 2007

Neboj, prejdeš. 😉

zdenik123
7. srp 2007

Holky mám dotaz...ohledně kočárku....
mám tak nějak představu....chci čtyřkolku spíš do terénu, větší kola...přední taky...né ty menší u sebe...a chci aby s nima šlo hýbat...což x lander má ty přední otáčecí...jen mám dotaz, zda má přehazovací rukojeť...a lze dítě vézt směrem ke mně....nebo prosím poradťe...na který kočárek bych se měla zaměřit...díky moc...také se mi líbí DorJan cross country, ten zatím požadavky splnuje, jen zase přední kola nejdou otáčet...a je polský což mám taky strach...tak babo raĎ 😀

ivet
7. srp 2007

Ahoj holky, nějak jsem teď pročetla celou diskuzi...my XAčkem jezdíme už skoro rok a jsem 100% spokojená. Malá je říjnová a v zimě se mi do korby vešla v pohodě i s fusakem. Jezdili jsme tak do jejích 6 měsíců, pak jsme přešli na sporťák - ze začátku taky s fusakem, pak bez. Určitě nejde XAčko napolohovat do úplného lehu, ale rozhodně to není polosed, jak někdo psal. My tam malou v klidu měli i když ještě neseděla, ono je to jen mírně přizvedlé 🙂

Zusma, do dveři se rozhodně vejdeš a v pohodě, jediný problém jsou některé výtahy - my se do našeho vejdeme absolutně ťip ťop, být o 1cm širší ten kočár, tak už neprojedeme. Ale máme kočárek v bytě a tam tedy vjíždíme v pohodě 😉

Zdenik, XAčko má kola docela terénní a přední ta otočná...ale má je menší a blíž u sebe, což nechceš. Ještě více do terénu mi přijde X1 - má ji kamarádka. Má odpružení, veliká kola, ale zase nemá ta přední kola otočná. Rukojeť bohužel přehazovací nemá, to je jediná věc, co mi trochu chybí....ale oželeli jsme to 😉 Dorjan vypadá hezky a tu rukojeť přehazovací má, i kola do terénu, ale mě přijde takový "humpolácký". Rozhodovali jsme se mezi XA a Dorjanem a po vyzkoušení v prodejně bylo jasno. Navíc ho má moje ségra a to jsem se znovu přesvědčila, že je dobře, že jsme ho nekoupili 🙂 Mě osobně se s ním jezdí mnohem mnohem nepohodlněji, než s xA 😉

Ale jinak, že je polský bych strach neměla, to je většina kočárků, dokonce i X-landery 😉

musko
7. srp 2007

ivet 😉 😀 😀 Super presná odpoveď!!

zdenik123
7. srp 2007

ivet díky za odpověd...no ta rukojet....přijde mi dost nelogický, když mimčo od 6 měsíce je otočené ode mě...a já na něj nevidím 😒 nebo to lze nějak udělat? je to období, kdy na něj chci vidět, ale i mluvit...ukazovat věci kolem...tak právě nevím...zatím jsem pro DorJan...ale sháním...a hledám...co by mi na moje požadavky sedlo, na ceně a na firmě mi až tak nezáleží...jen aby dítě leželo i ve sportáku...byla velká plocha v kočárku...to máš pravdu, že dorjan ale zase rozměr korby...budu mít mimčo v prosinci, tak počítám,že v roce bude jezdit taky v hlubokém v zimě, tak aby se vešlo, ale nechám si poradit, fakt se v tom moc neorientuju ☹

domina
7. srp 2007

Zdeni v roce může už jezdit ve sporťáku, když je velká zima tak s fusakem, nebo nánožníkem jenom

musko
7. srp 2007

Zdenik, tak to doporučujem Bebecar, alebo Roan Marita. 😉

ivet
7. srp 2007

Zdeni, myslím, že ročního prcka už neukecáš, aby ležel v hlubokém kočárku 🙂 Kristýnka už teď v kočárku leží jen, když chce spinkat, jinak se chce koukat a koukat a koukat....pravda je, že máš dítko od sebe, ve stříšce je ale síťkové okýnko (s možností zakrytí) a tím na mimčo vidíš....ono tedy na Tebe ne (pokud se nepodívá nahoru), ale nám to tedy nevadilo 🙂

zusma
7. srp 2007

Ivet: hezky jsi to vše napsala 😵 Neznám pomalu nikoho, kdo by tento kočár měl a nějak výrazně si na něj stěžoval. Jsem ráda,že se ti tam vešlo dítko i s fusakem, protože z toho jsem měla trochu obavy. Ale fusak jsem tam před koupí taky zkusila a snad to bude ok.
Většinou jsem se setkala s tím,že tento kočár kritizovali lidi,co ho "viděli max.z rychlíku". Zrovna včera mi jedna prima známá řekla,že je hrozný,jak je korba malá,že prý budu muset pro nohy vystřihnout díry 😅 Pak mi řekla,že s ním nevjedu do dveří,pak že je hrozný,že se sporťák nedá dát úplně do lehu a pak ještě něco s brzdou... 😅 😠 Ted lituji toho,že jsem ji neposlala někam. Ona ten kočár viděla jen 1x u někoho a navíc to musel být i jiný typ než XA.