Kočárky - stručný přehled o technických údajích

vlastovka
14. únor 2007

Ahoj holky,
vím, že je tu už spoustu diskuzí o kočárcích, ale co udělat stručný přehled o technických údajích bez zbytečných komentářů? Myslím, že by neuškodilo si tu vytvořit stručný a jasný přehled. Tak pokud se vám to zdá jako dobrý nápad, byla bych ráda, kdybyste taky přidaly nějaké informace o kočárku, který se vám třeba líbí.

Já začnu:

BOGABOO CAMELEON

* vnitřní rozměry hlubokého lůžka: délka 77 cm, šířka 34 cm, výška s matrací 15,5 cm, bez matrace 19 cm.

* vnější rozměry hlubokého lůžka: délka: 90 cm, šířka 43 cm, výška 27 cm.

* váha kočárku s korbou: 9 kg

* váha kočárku sporťáku: 7 kg

www adresa: http://www.babylove.com/cgi-bin/SoftCart.exe/sc...

lucisa
14. únor 2007

vlaštovko, dobrý nápad, jen nevím, jestli projdou ty web odkazy.... 😖

vlastovka
autor
14. únor 2007

luciso, no uvidíme. Jen jsem chtěla, abychom nějak věděly, jak ten kočárek vypadá 😉 . Nejde o reklamu. Schválně jsem sem nedala odkaz na žádnou českou firmu. 😉

macanet
21. únor 2007

vlastovko, bacha na váhu kočárků, neměli by bejt moc lehký! U nás před sámoškou kočárek odletěl a převrátil se a to nebyl žádnej vichr, takže kočárky kolem 10- výše! Jinak stránka dobrá 😉

vlastovka
autor
21. únor 2007

macanet, tak to jsem ještě neslyšela o létajícím kočárku 😀 To budeme muset toho našeho drobečka pěkně živit 😀 😀

macanet
21. únor 2007

To, jo, byl to docela mazec, matka v krámě a dítě na zemi, ale nic mu nebylo.Já bych měla mít kočár 13kg těžkej, ale zase nemusím jezdit autobusem ani vlakem.Některý mamči si vybíraj váhu právě podle toho, jestli ho budou hodně zvedat.

gandy
22. únor 2007

Já jsem taky slyšela od známé co mám čerstvé mimi že jela s tříkolkou a v tom vichru měla co dělat aby vůbec kočárek ukočírovala a v buse taky měla problém!!! Mě se trojkolky líbí ale nevím nevím...

gedren
22. únor 2007

No jak byly pred casem ty vichrice, tak jsem mela dite v satku a byla jsem rada, ze jdu rovne, myslim, ze to by ulit jakejkoli kocar 🙂 Jinak mam lehkou trikolku a supeeer, holt ve vetru s ni ven nepujdu a houby se stane 🙂 (a nebo nekam zalezu a pockam, az se to prezene)

kaculinka
22. únor 2007

K technickým údajům by bylo dobrý i nějaký vychytávky a zkušenosti... Nebo já třeba teď akutně hledám po netu návod k jednomu konkrétnímu kočárku...Kupovala jsem ho od sestřenice. Tříkolka Chicco Tech 3 Air Explorer... Nemůžu však zatím přispět příspěvkem z praxe, protože jezdím zatím jen po bytě s pejskem dole v košíčku... 😉

Udávaná váha je ale myslím něco kolem 12 kg (odlehčený AL podvozek), parádní skládání do auta!

gandy
22. únor 2007

Co myslíte jak je vhodná tříkolka do sněhu?? Nám se totiž narodí mimi na podzim tak pořád přemýšelím.. Mě se ty tříkolky líbí hodně, ale nevím jak je to praktické.. Možná na jaro bych jí pak koupila 😉

jana.1
26. únor 2007

Protože kočárky stojí pár tisíc, nechtěla bych nějaký jen pro parádu a nechtěla bych mít starosti s reklamacemi a nechtěla bych narážet na problémy typu: jízda s kočárkem = posilovna, malá kolečka zapadla do sněhu, děr apod., nevejde se do kufru, nevejde se do něj miminko, má špatné brzdy, musím se k němu moc ohýbat …….…
Zatím ale nemám s žádným kočárkem zkušenosti z praxe..…
Dívala jsem se jen na kombinace.
Osobně bych raději
- nafukovací kolečka (nevím, jaká je jízda s umělými kolečky, která se dnes dávají na mnoho kočárků a zda se až moc neopotřebují – nemám zkušenosti, když píchnu gumová, umím si s tím poradit)
- větší kolečka – malá mi připadají nepraktická do terénu a naše chodníky někdy vypadají jako tankodrom; v zimě ve sněhu si to také neumím představit..
- otáčecí korbičku či sportovní sedačku po a proti směru jízdy (proč ne.., je to praktické)
- ruční brzdu (může se hodit při jízdě z kopce)
- žádný těžký vrstvený kolos - nesedí mi pocitově, jakoby se tam špatně dýchalo, bylo tam těsno a v létě horko a já bych ho pořádně neuzvedla
- aretaci, abych měla možnost volby, i kdybych ji často nevyužívala
- aby se kočárek dobře skládal a nezabíral moc místa (trojkolky nemají velký kovový košík, a tak jdou lépe skládat a nezaberou moc místa – to platí i pro některé čtyřkolky)
- aby neměl malou korbu a malou sportovní sedačku
- měl v boudičce větrání a aby boudička při sklápění necvakala
- při přecvaknutí hluboké korby na sporťák, aby sporťák sedl níž, než byla původně korba, tím se snížilo těžiště a tím se zvýšila stabilita (obecně je asi lepší, když je sporťák níž a nikoliv na houpacím podvozku – u korby je to naopak – je to buď a nebo – člověk se musí rozhodnout, zda upřednostní parametry vhodnější pro sportovní úpravu nebo hlubokou korbičku)
- aby to nebyl šmejd
- aby nebyl především pro parádu, ale splnil svůj účel
- určitě jsem na něco zapomněla, ale vím, že takový kočárek jsem neviděla – možná Jané, ale tam nešla otáčet korbička (možná to u nové kolekce už jde) a je ve vyšší cenové skupině; možná Cortina X3, ale také je ve vyšší cenové skupině a má umělá kola, na která nevím, jaký si mám obecně udělat názor.., možná Inglesina Magnum – ta nemá ruční brzdu, podvozek alum s malými kolečky nemusím, druhá varianta je houpací podvozek na gumových kolech, ale ten při složení zabírá víc místa; sporťák se vytvoří z hluboké korby zvednutím zádíček a sklopením nožiček, čímž se nesníží těžiště..

macanet
26. únor 2007

gandy, nevím, ale tady paní má kočárek X-lander X3 trojkolku a docela se nadřela, teda ne letos, letos toho sněhu moc nebylo 😉 Na sníh je horší, ale taky záleží jaký má kolečka, nafukovací by to mohli zdolat, ten drsnější terén.Záleží taky kde bvudeš jezdit, u nás jsou ve městě kostky a tam s umělýma kolečkama ženský docela nadávaj.

elime
26. únor 2007

Ahojky, narazila jsem na Vaší stránku,
Gandy, já mám tedy trojkolku a do sněhu mohu jen doporučit. Je s ní ve sněhu mnohem lepší pořízení, než se čtyřmi kolečky. Hlavně tedy při přejezdu takových těch návalů od pluhu, kde si předním kolečkem lehce projedeš uzoučkou stopou kterou už někdo většinouprošlápl pžed tebou a zadní kolečka jen lehce nadzvedneš a není co řešit. Se čtyřkolkou musíš přenést celý kočár :o(. Mám Fenixe od Patrona, jediná nevýhoda je neotočné přední kolo, ale jinak jse s ním maximálně spokojená, Malá má 8 měsíců a ještě stále jezdíme ve vložné tašce i s fusakem!!! Taška je opravdu hodně dlouhá a i dost prostorná. Navíc kočárek je lehký, dobře skladný, stabilní a sedačka jde otočit po proti směru jízdy. Jediná nevýhoda je to neotočné kolečko, ale prostě to byl kompromis, takový kočárek, který by splňoval vše prostě na trhu NENÍ!

vlastovka
autor
28. led 2008

No, takže koukám, že se toto téma vůbec neubírá směrem, který jsem původně zamýšlela... 😒