Kombinovaný kočárek do terénu, poraďte kvalitní

verunka01
26. únor 2015

Ahoj,

poraďte kvalitní kombinovaný kočárek do terénu. Už jsem pročetla mraky diskuzí a ne ne stále najít ten pravý. Favoritem byla Cortina X3 v trojkolce, ale bojím se těch 3 koleček zhlediska stability.... prosím o tipy, děkuji

teraolli
26. únor 2015

Já mám TFK X3 a naprostá spokojenost. Kvalitní německý kočárek, stabilní, bezpečny v trojkombinaci s vajíčkem norské značky Be safe. Doporučuji 🙂 .

ji_tuli
26. únor 2015

Trikolku ne. Do terenu to neni. My bydlime ve vesnici,kde kolem jsou same tereny,zadny chodnik a nemuzem si vynachvalit Hartan Topline X. Nemecka kvalita, navic je velky uvnitr, je trochu nizsi,takze je stabilni. 🙂

teraolli
26. únor 2015

@ji_tuli Já trojkolku mám a není s ní žádný problém. Přední kolo se dá zaaretovat nebo ho vyměnit za pevné sportovní kolo. Není trojkolka jako trojkolka. Jezdíme v šutrech, v lese, v blátě, ve sněhu a pohoda.

espada
26. únor 2015

@verunka01 Já koupila nedávno Baby design Lupo comfort a jsem max. spokojená. Ověřený je teď v zimě na vesnici. Jen pláštěnku jsem musela koupit jinou. Je to teda dvojkombinace, ale sedí na to spousta vajíček. A za ty peníze je to paráda. Lehký, stabilní, velká korba, super dlouhá střecha na sporťáku (rozepínací), otočný, velký koš...

jitavrtule
26. únor 2015

Hartan Topline, bud X nebo S s výměnnou terénní nápravou. TFK už zaznělo,mají i nový model Joggster X4, což je čtyřkolka. Mutsy Urban Rider, s pohyblivou zadni napravou. I'coo Peak Air. Gesslein F6 opět s výměnnou nápravou nebo F10. Stejný systém má i Teutonie-Mistral P čtyři velká kola nebo Mistral S s možností výměnné nápravy. Terénní nápravu jde dokoupit i k Britaxu Go Next (dřív Brio). Výborně odpružený tank je taky Concord Wanderer. Z hlediska stability na hodně nerovném terénu ( jízda v kopci po vrstevnici) je na tom čtyřkolka vždy lépe než trojkolka, to je základní fyzika. Ale to je extrém, tam člověk běžně s kočárem beztak nejezdi. Přes kořeny apod si u trojkolky vždy jde zvednout předek a jet po zadnich kolečkách,jen se s tím trochu víc nadřete.

katynka83
26. únor 2015

@verunka01 ahojky, bydlíme na vesnici, jezdili jsme všude - louky, lesy, hrůzné terény, vyzkoušela jsem trojkolky- Quinny Freestyle 3XL a Teutonia Spirit, ale obě mě v terénu vypekly- jak jsem najela předním kolem do výmolu, snažily se převrátit, tak jsem je obratem dala pryč, ale je fakt, že asi záleží na konstrukci, známá si chválí Peg perego GT3, ale nevím, po těch mých zkušenostech bych do tříkolky do terénu nešla, nakonec jsem pořídila Teutonii Mistral P (klasická čtyřkolka, úžasný podvozek, máme nenafukovací kola, takže nikde v lese nepíchnem, to je velká výhoda), jsem moc spokojená, u babičky máme Hartan Topline X (také klasická čtyřkolka) a super. Ale je fajn, že se už dnes dají k některým kočárkům s otočnými koly dokoupit ty terénní nápravy a vyměňovat to podle potřeby, to si myslím, že je asi nejlepší.