Maminky, kdo všechno máte kočár Seed Pli?

patrickc
4. led 2012

Ahoj maminky,vy které máte kočárek seed pli ozvěte se mi🙂zdá se mi,že ho mám snad jenom já jediná🙂jsem ráda originální,ale ráda bych debatovala o seedu a dávala rady na vylepšení atd.🙂děkuju Lenka🙂

ilunab
7. únor 2013

@patrickc
Ahoj ty jsi tady psala o výměnách potahů, kde je prosím tě kupuješ??? =)

weveruska
8. únor 2013

Ahoj @ilunab, náhradní potah v silver a modré barvě mají tady: http://www.letajicisen.cz/cz/produkt/seed-pli-m..., ale ta modrá mi přijde dost tmavá, to by sis asi od černé moc nepomohla. ☹ Ale třeba bude mít paní možnost sehnat i jiné barevné varianty, určitě se jí zeptej, je moc milá. Nicméně kombinace černá - silver je naprosto úžasná - sama ji mám doma. 🙂 Zelený ani pískový potah už asi neseženeš, to jsou starší kolekce. Jediný, který jsem v ČR ještě viděla skladem je hnědý v Malvíku: http://www.malvik.cz/Kocarky/korbicky/Seed-Pli-..., ale ta je taky dost tmavá. Jestli ti šlo o oživení a rozsvícení kočárku, tak ber tu silver.
A můžu se zeptat - ty už kočárek používáš? Případně na jak staré dítko? Už je ve sporťáku? Jsi s ním spokojená v té poloze na spaní - nebo lépe řečeno - je spokojené tvoje dítko? A jak řešíš ty pásy, když dáváš do kočárku fusak nebo podložku?

@cutie_01 Tady jsem ti našla ty adaptéry na autosedačku skladem, sice jsou za vyšší cenu, ale já bych to obětovala, protože bez nich kočárek ztrácí na praktičnosti: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=60669393&tab=2

weveruska
8. únor 2013

@ilunab Tady jsem našla ještě další potahy na výměnu, ale evidentně nejsou skladem, nicméně paní píše, že je schopna je sehnat v mnoha barvách, ale ta zelená tam zase není: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=62938788&tab=2

ilunab
10. únor 2013

Děkuji za radu. Na létající sen i mimibazar jsem koukala. Taky si myslím, že je ten silver s černou moc pěknej, asi to tak vyřeším.. =) Té zelené je škoda, ale nevadí. =) S hnědou a tm. modrou by to nebylo ono... =)
Kočárek ještě nepoužívám, tak Ti přesně poradit nemůžu... Snad později.. =) Ale doufám, že budeme jak já, tak malý spokojení... 😉
@weveruska

blessedmary
21. bře 2013

Zdravím Vás všechny, chtěla bych se zeptat jak se s tím kočárkem jezdí v zimě? A zdali do něj netáhne (zdá se mi malá ta boudička). Jinak mě nadchnul hned jak jsem ho viděla, do města úžasný 🙂

weveruska
31. bře 2013

Ahoj @blessedmary, já kočárek zatím nepoužívám, takže bohužel neporadím, jak se s ním jezdí v zimě, každopádně já mám na zimu připravený ještě jiný /starší/ kočárek s velkými koly, protože se jednak bojím, že bych s těmi malými kolečky neprojela a jednak si nechci Seed zničit. 😉 A máš pravdu, že ta boudička se zdá na zimu taková malá. Ale myslím, že to bude vadit jen u hluboké verze, protože u sportovní verze je ta bouda naopak super - krásně kryje miminko před větrem, dá se stáhnout až před obličej dítka a nefouká mu do tváře. Navíc kdo má originál Seed pláštěnku, tak se nemusí zimy bát, protože ta funguje perfektně nejen proti dešti, ale i proti větru a sněhu. 🙂 Takže za mě - pokud máš možnost koupit nebo zdědíš nějaký starší kočárek s většími koly a lepší boudou, tak ho ber, ale pokud tu možnost nemáš, tak zimu v pohodě zvládneš i se Seedem. 🙂

blessedmary
10. dub 2013

Ahoj, děkuji moc za odpovědi. No já jsem pro něj stejně už rozhodnutá, pravda že v té zimě se to dá vyřešit tou super pláštěnkou, kdyby byl nějaký moc velký nečas 😉 Ještě jsem se chtěla zeptat...dá se ta sportovní verze nějak polohovat? děkuji 😉

weveruska
17. dub 2013

Sportovní verze se polohovat dá a to ve směru i proti směru jízdy, ale pouze do dvou poloh - sed a pololeh. Právě absence třetí polohy - pořádného lehu - mi u Seedu nejdříve vadila, ale už jsem se s tím smířila a myslím, že některým dětem to i vyhovuje... Usnou nenásilným způsobem tak, že pořád koukají kolem sebe a pak najednou spí. 😉 Když si zadáš na googlu Seed pli a dáš si "obrázky", tak ti vyjedou i polohy té sportovní verze.

jituschka
26. dub 2013

@weveruska Prosím Tě, ať Tě ani nenapadne pásy stříhat nebo nějak upravovat!!! Fusak i origo deka se tam dá vložit velmi jednoduše 🙂 Když korbu přestavíš na sporťák, mezerou mezi sedákem a zádovou opěrkou se dostaneš dovnitř, vytáhneš jeden konec pásu, nandáš co potřebuješ a zase pás zandáš dovnitř.
Jinak teda já jezdím se Seedem už rok, v hluboké korbě jsme byli do 8,5 měsíce, ale to jen proto, že syn už chtěl koukat a ne ležet, jinak by se na délku ještě vešel i v zimní výbavě a to není žádný prťous.
Sporťák miluju ještě víc, úplný leh neřeším, není to potřeba. Střední poloha je na spaní ideální.
Co se týká příslušenství, mám většinu originální - nákupní tašku, přebalovací tašku, adaptéry na Maxi Cosi, moskytiéru, pláštěnku, zimní fusak, neprofoukavou deku. Vložnou tašku jsem měla neoriginální a lyžičky jsem nesehnala.
Co se týká fusaku, je fakt, že moc nehřeje. Na zimu jsem proto přikoupila ještě neprofoukavou deku, ta má taky otvory na pásy. Takhle to už bylo do minus 15 ideální, fusak sám je tak do nuly. Deku samotnou jsem využila na jaře.
Adaptéry na autosedačku už nepotřebuji, tak pokud byste je někdo chtěl, napište, domluvíme se.
Na toto téma jsem narazila náhodou, nechodím sem, tak pokud máte nějaké dotazy, napište mi na jitka.cvejnova@seznam.cz.
Zodpovím všechno, protože ten kočárek zbožňuju, vybírala jsem opravdu dlouho a Seed byla láska na první pohled a nelituju jediné koruny, naopak, dala bych za něj s klidem tolik, kolik stojí v UK! ;)

blessedmary
6. kvě 2013

Já už mám kočárek doma a všechno jsem si odzkoušela a vypadá to dobře. Jen jsem kutila chvíli to polohování 😀 Ale přítel mě taky přesvědčuje, že pro mimčo bude lepší, když se prostě bude koukat a pak usne 😉

A holky kde na to kupujete doplňky? Já nemůžu sehnat pláštěnku...někdo ji prodával na Aukru, ale než jsem se rozkoukala byla fuč 😢

blessedmary
6. kvě 2013

Nebo nebudete někdo tu pláštěnku prodávat? 😀 😎

weveruska
6. kvě 2013

Ahoj @blessedmary, našla jsem pláštěnku znovu v nabídce na Aukru: http://aukro.cz/plastenka-bezova-cerna-seed-pli... a nebo tady na MMB: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61202982&tab=0, ale dražší. Nicméně jinak jsem prošla téměř všechny obchody, o kterých jsem věděla, že by eventuelně mohly mít pláštěnku skladem, ale nic. ☹ Já jsem kupovala v Létajícím snu, ale tam už ji nemají...

blessedmary
6. kvě 2013

@weveruska děkujíí, už poradila i jituschka a koupila jsem jí na tom aukru, dokonce jsem tak koupila i fusáček, takže jsem nadšená, protože to bylo za dobrou cenu. Z létajícího snu jsem právě objednávali kočárek, ale doplňky už k němu neměli, myslím, že jen moskytiéru a říkali, že mají problém s dodavatelem a že budou končit s prodejem i kočárků ☹

cutie_01
7. kvě 2013

@blessedmary
@weveruska
Dobrý tip to Aukro, taky jsem tam teď objednala tu pláštěnku + fusak 🙂

jituschka
15. kvě 2013

Jen pro zajímavost - teď jsem bez Seedu, jelikož mi včera upadlo pravé přední kolo. Posílám ho na reklamaci do Top For Baby ve Zlíně. Věcí je ale víc. Už z výroby jsem měla prasklé madlo na jedné straně a odpadlo celé během prvního týdne. Plus jak už psal někdo přede mnou, taky mi pořád vypadává jeden šroub na tom spojovacím kloubu, kde se zacvakává korba. Už jsem ho párkrát málem ztratila. Mám sice golfky, ale fakt mi ten Seed chybí! Doufám, že se mi brzo vrátí. Dám pak vědět, jak rychle to vyřešili a jestli to proběhlo bez problémů.
P.S. Pořád mám adaptéry na Maxi-Cosi i se sedačkou! 🙂 Pokud byste někdo chtěl, napište mi na mail, adresa výše.
P.P.S. Utahujte kolečka! Minimálně jednou za půl roku!

weveruska
5. čer 2013

Tak už mám první reálné zkušenosti se Seedem, protože jsem před třemi týdny porodila holčičku, se kterou teď brázdím v Seedu město. 🙂 Trochu mě teda překvapilo, jak miminko v korbě "nadskakuje" i při jízdě po hezkém chodníku, nejen po nerovnostech, ale to je asi úděl všech kočárků, které mají korbičku přichycenou na podvozku adaptéry jen v jednom bodě, protože jsem ji zkoušela vozit v Casualplay, který má stejné uchycení a dělalo to taky... Prostě to není odpružený houpací kočík, ale moderní městský "tvrďák". 😉 Jinak zatím chválím - korbička je prostorná, vzhledem k tomu, jak hnusné je teď počasí a jak fouká, tak oceňuju i to, jak je v něm malá krásně chráněná - nánožník na hluboké korbě super, dál jsem fakt nadšená z tašky pod kočár - tam se vejde věcíííí... Manipulace s kočárkem myslím perfektní. A poslední plus - rozhodně je to originál! Dnes mě zastavila úplně cizí paní a řekla mi, že je to velice hezký a zajímavý kočárek. 😀

Teď jituschce - díky moc za radu ohledně pásů, ještě jsem nestihla reagovat, ale udělala jsem to dle tvé rady a pásy jsou opravdu venku. 😎 Fusak jsem objednala, zbytek origo příslušenství mám a máš pravdu, že se to vyplatí a je to super. Obzvlášť pláštěnka se mi líbí.
No a moooooc mě zajímá, jak jsi dopadla s reklamací??? Já jsem na netu ani žádnou firmu Top for baby Zlín nenašla - bydlím blízko Zlína, takže bych byla nadšená, kdybych mohla případnou reklamaci řešit tam - jestli jsou teda výhradní dovozci. A ještě prosím tě, jak to myslíš "utahovat kolečka"? Já jsem myslela, že jsou tam prostě napevno a nedá se s nima nic dělat. A které madlo ti odpadlo během prvního týdne - madlo, na kterém máš ruce, když kočárek vezeš? A to jsi vyřešila v tom Zlíně už předtím nebo jsi s tím jezdila? To asi ani nejde, ne? Ptám se jak debil, promiň, jen bych se nerada od Seedu dočkala nějakého nemilého překvapení.
No a hlavně mě zajímá, jestli

cutie_01
7. čer 2013

@jituschka Hmm, to nezni moc dobre to upadle kolecko a spol. ☹ Jak dopadla reklamace? Ja se chystam se Seedem poprve ven dnes, tak jsem zvedava 🙂

cutie_01
7. čer 2013

@weveruska No super, takze prvni vyjizdku mas za sebou, me to ceka asi dnes 🙂

weveruska
7. čer 2013

@cutie_01 Ahoj, tak co, byla jsi dnes s maličkou na první vyjížďce? 😉 To je krásný pocit, že? 🙂 Jinak obrovská gratulace k narození holčičky, koukla jsem na fotečky a jsi nádherná maminka, která má nádherné miminko. 🙂 A opravdu krásné fotečky... No, ale abych neodbočovala od tématu, tak co Seed? Dobrý? Taky tě trochu vyděsila Jituschka?

cutie_01
7. čer 2013

@weveruska Ahoj, díky moc za gratulaci 🙂!
Jojo, byli jsme na chvíli venku všichni tři a v podstatě jen objeli blok, zajeli do drogerie, do lékárny a muž na pivo 🙂
Seed zatím dobrý (až tedy na to, že mi trvalo děsně dlouho, než jsem tu boudičku připevnila zipem na tu korbu). A ano, @jituschka mě popravdě trochu vyděsila, tak uvidíme...

jituschka
7. čer 2013

@cutie_01 Ahoj, zatím pro Vás nové info nemám, kočárek je stále ve Zlíně a info o průběhu reklamace nemám. Až ho dostanu zpět, určitě dám vědět.
@weveruska Kolečka sice na pevno jsou, ale celý kočárek je montovaný ručně, takže se musí utahovat. V českém návodu o tom není ani zmínka, ale já kdysi psala přímo do Dánska a oni mi poslali návod v pdf. Na kolečkách jsou krytky, které se sundají a šrouby se dají pomocí nástrčného klíče utáhnout. Je to jednoduché a fakt to chce dělat třeba jednou za tři měsíce. Můžu ho poslat na email, napište mi na jitka.cvejnova(at)seznam.cz. Jinak si s tím ale tatínkové určo poradí. Já jsem sama, tak jsem potřebovala poradit. Tím madlem jsem myslela tu pěnu na rukojeti, špatně jsem to napsala 🙂

cutie_01
7. čer 2013

@jituschka Díky za aktuální info, ozvu se taktéž ohledně toho návodu. Každopádně s reklamací držím palce!

weveruska
14. čer 2013

Ahoj @jituschka tak co nového? 🙂 Jak to vypadá s reklamací, už něco víš? Kéž by to dobře dopadlo. A děkuju moc za vysvětlení utahování těch koleček i pěny na rukojeti - z toho mám panickou hrůzu, že se mi roztrhne a sleze ta pěna, jsem na to háklivá a nejezdila bych asi bez toho. A tys jezdila bez té pěny, když se ti to stalo po týdnu používání nebo ti to vyměnili? A ještě jsem se chtěla zeptat, jaký šroub myslíš u uchycení korby? Já tam snad žádný nemám. Je možný, že to bylo jen u starších kolekcí? Já mám 2011. No nic, každopádně fakt přeju, ať to dobře dopadne s reklamací a Seed se ti v pořádku vrátí, aby sis ho mohla ještě do sytosti užít. 😉 Jo a taky si napíšu o ten návod, jestli nevadí. 🙂

A @cutie co nového u tebe? 🙂 Už jezdíte pravidelně na procházky? Já se do Seeda zamilovávám čím dál víc a vadí mi už jen to, že je tak neodpružený, ale jinak jsem moc spokojená a i s autosedačkou děláme velkou parádu a považuju Seed za opravdu praktický kočárek. 🙂 Jo a s tou boudičkou jsem poprvé taky bojovala, ale čím víckrát ji na kočárek připevňuješ, tím líp to jde - to samé i s nánožníkem. Prostě se ty zipy jakoby "vychodí".

Tak holky, ať jsme se Seedem spokojené! 😎

jituschka
14. čer 2013

@weveruska Návod jsem Ti poslala a kočárek mám od včerejška doma, třikrát hurá! 🙂 Všechno je opravené, pěna na rukojeti vyměněná, šroub zalepený a kolo na svém místě. Tu pěnu jsem neřešila, kvůli tomu bych to na reklamaci neposlala. Ono taky asi není možný, aby se sama od sebe roztrhla. Já měla tu smůlu, že mi přišla už natrhlá z výroby, ale měla jsem 14 dnů do termínu, tak jsem to nechala být. Mám taky kolekci 2011 a mám na mysli šroub, co je na vnitřní straně kloubu, kde se uchycuje korba. Kolo mi upadlo, protože tam byl prasklý šroub, tak ten mi vyměnili, jinak ložisko bylo naštěstí v pořádku.
Pořád ale řeším to, že mi kočárek zatáčí doleva, protože jedno kolečko se mi protáčí víc než to druhé. Tak jsem dnes volala pánovi, co měl tu reklamaci na starosti a poradil mi to jenom prostříknout WD 40, že to bude asi jen zanesené ložisko, ale ne mechanické poškození. Co chci ale říct je, že zkrátka určitou údržbu podvozek potřebuje a ne že ne. Přední kolo se dá demontovat (podle návodu) a musí se utáhnout šrouby a nastříkat WD 40. Teď v létě je to jedno, ale v zimě na to chce myslet. A poslední věc, pán se hezky prořekl, že tam má další dva Seedy na opravu kromě mého, tak hned nevěděl, o který se jedná. Z toho usuzuji, že je to poruchový kočárek jako každý jiný a není pravda, že se na něm nemá co pokazit, jak se prodejci chvástali, aby ho prodali za 18 000,-.
Abych nějak přežila ten měsíc bez Seeda, pořídila jsem Navington Scooner z nové kolekce a jsem z něj nadšená. Má dlouhé lůžko, polohovací opěrku nohou a leh do 170°. Doplňuje to, co Seed nemá a jsem ráda, že mám oba. Každý bude sloužit jinak ;)
Přikládám fotky před opravou.

cutie_01
17. čer 2013

@weveruska Se Seedem jezdime, zatim ale jen na max 3 hod prochazky, kdy mala spi 🙂 Dneska zrovna jsem ale sla jen do drogerie, jak je venku vedro, tak se mi nechce moc malou tahat venku...No jo, neodpruzeny je, ale mam dojem, ze zrovna to drncani docela pomaha 😀

cutie_01
17. čer 2013

Damy, pouzivate na Seeda moskytieru? A pokud jo, mate originalni nebo ne? (@jituschka vim, ze ma origos).

etricko
27. čer 2013

nemáte někdo na prodej tento kočárek? seed pli děkuji

weveruska
30. čer 2013

Ahoj všichni, tak nejdřív moc gratuluji jituschce k úspěšně vyřešené reklamaci, určitě si oddechla! 😉 A ještě jednou děkuji moc za zaslání návodu i za fotečky před opravou, teď už vím všechno. 😀 Prosím tě a můžu tě poprosit o kontakt na ten servis ve Zlíně? Mě na netu nic nevyjelo a kdyby třeba někdy bylo potřeba, tak budu ráda, že budu vědět kam se obrátit. A jinak cutie_01 s tou moskytiérou - zatím jsem neměla možnost použít, ale mám tuto černou neorigoš a padne jako ulitá: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59721916&tab=1.

weveruska
12. črc 2013

Ahoj holky, minulý týden dorazila zimní výbavička na Seeda od paní "Natydom" z Mimibazaru, jak jsem na ni dávala odkaz na první stránce, a jsem nadšená! 😀 Myslím, že budeme u nás na malém městečku opravdu za atrakci! 😎 Pokochejte se holky...

weveruska
23. zář 2013

Ahoj, kdyby někdo chtěl, prodávám Seeda - 2 korby - černá a silver, adaptéry na Maxi Cosi, originál pláštěnka, zdarma černý slunečník. 🙂 Mám doma další 3 kočárky, ať žijí maniaci!