Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
28. srp 2008

No tak to je divné, že sa nedá odopnúť 😲 A možno sa aj dá ale je to tak jednoduché, že na to človek len tak nepríde 😀 A s Kristkou ma to mrzí, len s ňou pobehaj aj viac doktorov aj homeopatov, radšej zbytočne ako neskoro, mne sa to teda tiež nezdá aby stále takto plaka. Si predstav, že mojej kámošky malá má tvrdú stolicu tak jej nechce kakať lebo ju to bolí a vieš kam ju poslala doktorka na vyšetrenie? Na chirurgiu- no to je sila!Na chire sa na ňu dívali, že čo oni s tým- no skrátka niektorí doktori sú fakt unikát 😲 Držíme vám s Domčou palčeky, nech vás to čo najrýchlejšie prejde 😉

martina.zikmundova
28. srp 2008

Mata: přesně jak píše Krista, v největších mrazech s mimčem stejně ven nejdeš, takže se nemusíš bát, že by ti miminko nastydlo 🙂
a fakt se líbí chlapům, od nás z rodiny s ním chtějí hlavně chlapi jezdit, že prý jim sluší 😀

Kristo: ty máš tedy problémy s Kristulkou, bohužel vůbec nevím, co ti poradit, k jakýmu dr. poslat. když i jak píše Miselin jsou někteří doktoři tak zblblí, že pošlou na chíru, tak to už fakt nevím. myslíme na vás, snad to bude lepší.
ohledně toho odepnutí nánožníku, vypadá to přesně jak se to připíná na naší vložné tašce, dojedeš s oběma zipama na konec korby a hodně zatáhneš, jde to ztuha, ale povolí to. jen je pak zas problém to tam nandat zpátky, přes ty dva zipy, ale fakt to jde.

krista
autor
29. srp 2008

Jé Marti tak to musim zkusit, jestli zjistim že to jde tak budu čumět 😅 Já nechtěla za nic tahat abych si to nerozbila, ale mám vlastně ještě schovaný návod, tak třeba to tam bude taky 😅

Miselin to je v pytli s těma doktorama, já řeknu ještě příští týden na kontrole že fakt pořád řve nebo jestli je to fakt normální, řekněte. V 5h vstávala, to bylo ještě jakž takž dobrý, teď už asi 10 minut zase řve, je na hrací dece, snažím se jí zpívat, hráčky dávat, prostě ne, nic nezabere.

No musim teda končit, stavim se kdyžtak později 😖

krista
autor
29. srp 2008

Tak jsem to zkoušela odepnout na kočárku a fakt mi to nejde, ale všimla jsem si že na jedné straně (levé když stojím ke kočárku čelem) je kratší ta zarážka na konci zipu, takže něco na tom bude, ale ať za to tahám jak tahám tak mi to nejde, musím ještě poprosit MM, ale co když to rozbijeme ☹ Snad ne! ☹

Malou jsem zrovna uspala na rukách, ani jako miminko tohle nevyžadovala a teď jí musím pevně balit do deky takto uspávat, přijde mi to ale u skoro půlročního dítěte dost blbý 😕

martina.zikmundova
29. srp 2008

Kristo: fakt za to škubni, tam kde je to kratší, určo to musí jít. v návodu to podle mě nebude. nebo ještě zkus jít do galanterie a poptat se, tam těm zipům rozumí a případná škoda bude na nich, že to utrhly 😀

máš pravdu, normální ten brek určitě není. a nemůžou už jí taky růst zoubky? mrkni na dásničky. někomu už rostou hodně brzo. malej měl hned 4 zuby najednou, brečel hrozně moc dní.

krista
autor
29. srp 2008

Marti je fakt že jsem jí ty dásně teď dlouho nekontrolovala, ale když jsem se dívala na posledy tak tam nic nebylo 😖 a nebo koukám špatně 😅 Nabělalý dásně má od doby co se narodila, ale náznaky zoubků nic a to jdeme za 14 dní spolu k zubaři, to bude sranda 😀

Tak já to jdu ještě zkusit a kdyžtak dostaneš ty že jsi mě navedla abych to utrhla 😀

krista
autor
29. srp 2008

Marti mě to fakt nejde!!!!!!!! 😠 Já to urvu, beru za to jako blázen, nemáš nějakej "grif" na to 😅 Mám držet oba dva ty zipy a tahat směrem k "hlavě" korby jo? 😅 Prostě jsem blondýna no 😅 zkoušela jsem to všelijak a nejde mi to! 😠 🙄

nikap
29. srp 2008

Krista: skoč k tomu homeopatovi, snad něco vymyslí, ono to nemusí být jen prdíkama, při nejhorším dostaneš sirup Sedalia na zklidnění. O zubech mi ani nemluvte, nám teď rostou 3 a 4 současně, to je mazec

Tak mažeme Cal gelem, Mundisal gel byl na nás slabý, ale včera jsem objevila Baby dent a to je super věc, lepšé než Cal gel, tak jsem ani na noc nemusela dávat Nurofen

A co se týče kočárku, konečně spokojenost 😀

krista
autor
29. srp 2008

Nikap ten Calgel právě taky mám a občas namažu když fakt vyvádí, ale u nás to asi ty zuby fakt nebudou, co je to ten sirup? Že bych to zkusila třeba koupit ještě než tam vyrazíme! 🙂

To jsem ráda, že kočárek spokojenost 😵

MM tady byl na skok tak zkoušel taky odepnout ten nánožník a prostě to nejde 😅 😔

martina.zikmundova
29. srp 2008

Nikap: to jsem taky ráda, že ted už máš konečně kočárek funkční, krásný a jsi s ním spokojená, moc ti to přeju!

Kristo: já jsem taky blondýna 😀 jj, drž oba zipy najednou a tahej. a jestli ti to nepůjde, tak zajdi do obchodu, kde tyhle kočáry prodávaj, at ti poradí. přeci se s tím pořád nebudeš sama trápit, ne?

holky, nevím,jestli se sem ještě dnes dostanu, ale zítra se vdávám a mám nervy jak blázen 🙂 snad vše vyjde. loučím se a v neděli se konečně ozvu jako vdaná paní 😀

miselin
29. srp 2008

Kristo choď radšej k tomu homeopatovi, radšej tam choď zbytočne ako to odkladať, lebo človek nikdy nevie. Ja som dnes zase malej našla hrčku na cicíku takže dúfam, že to je uzlinka, lebo má pár uzliniek aj na krku, z toho čo mala kedysi tú sorbeu v hlavičke, tak jej z toho vyskákali uzliny, takže dúfam, že jej tá hrčka na cicíku zíde do utorka, lebo potom radšej pobežím k doktorke. Túto noc sme mali tiež katastrofálnu stále sa budila a vzdychala a nechce od včera ani moc jesť.A neviem či jej náhodou nepôjde aj zúbok, lebo si prštek dáva iba na jednu stranu a aj všetko čo pchá do pusy si dáva len na jednu stranu. A keď som jej dala to ľadové hryzátko tak ho skoro zjedla aj s mojou rukou 😖

krista
autor
29. srp 2008

Jé Marti tak to na zítřek hodně štěstí! Myslím že manža říkal že hlásí deště tak ať vám spadne jen pár kapek pro štěstí a jinak ať máte krásný den!!! 🙂 😵 😵

Odepnout to fakt nejde 😅 tak možná někam zkočíme, ale je blbé že jsem u nich ten kočárek nekoupila a "za chvilku" už to stejně ani nebudu potřebovat, protože přejdeme na sporťák 😀 Ale díky za snahu 😀

martina.zikmundova
29. srp 2008

fakt má pršet? si nedělej srandu. u nás hlásí bez deště, i když zrovna ted to tady vypadá na dobrou sprchu. kruci, máme obřad venku v zahradě, tak snad to vyjde :-/ ale i tak díky za přání štěstí 🙂

krista
autor
29. srp 2008

Neboj, určitě bude nádherné počasí, manža mi to říkal, protože se chystáme malovat a opravují nám barák takže sem v současné době prší a dělaji se fleky na stěnách 😠 což by teda nemělo smysl malovat dokud to nebude zvenku pořádně opravený, jinak bychom mohli znova 🙄 ale ty předpovědi taky vždycky nevyjdou, na obřad bude určitě parádně!!! 🙂 Obřad venku to musí být nádhera, doufám, že pak ukážeš fotky, nemáš albíčko na beremku? 🙂

krista
autor
29. srp 2008

Koukám na počasí na netu a nevím kde to ten můj šmoula vzal, nic o pršce tam neni 😀 i když tady to teď taky vypadá na pršku, ale to vypadlo i včera a nepadla ani kapka 😉

miselin
29. srp 2008

Neviem či som to dobre pochopila, ale Martina ty sa ideš zajtra vydávať alebo ideš niekomu na svadbu?

krista
autor
29. srp 2008

Miselin vydávať a i jde na svatbu, na tu vlastní 😀

krista
autor
29. srp 2008

A co Dominička? 😵

miselin
29. srp 2008

Ja som blbá šak to teraz čítam znova a je to tam jasne napísané, že sa zajtra vydávaš, tak ti prajem až vám výde to počasie a nech ste spolu šťastný po celý život aspoň tak ako do teraz 😀 😀 😀

miselin
29. srp 2008

Inak tiež som v reáli blondýna tak asi preto mi dochádza až neskôr čo čítam 😀

miselin
29. srp 2008

No Dominka akurát konečne spí, ale je strašne mrzutá a stále len všetko okusuje a nechce ani jesť. No každý deň niečo nové až nemáme stereotyp 😝 no a mám haluze z tej uzlinky ☹

krista
autor
29. srp 2008

Jo holky s tou blondýnou jsem nechtěla nikoho urážet jo 😀 Na něco ale tu svou tupost svést musím 😅 když tady píšu takový hlody kolikrát a polopaticky potřebuju vysvětlit jak odepnout pitomej nánožník a stejně se mi to nepovedlo! 😠 😀

Ježiš Miselin to o té uzlince jsem nečetla, dočítala jsem to až teď, my jsme napsali vzkaz stejně předtím tak jsem si toho nevšimla že jsi tohle psala 😲 ☹ To na ty zoubky vypadá!!! I když já sama nevím, my nemáme ještě ani jeden tak těžko můžu radit jak se dítě v tomhle případě chová a nic v pusince nevidíš??? Tak vám přeju ať je to jen uzlinka která se vstřebá! Já jdu k Dr. ve středu, ale říkala jsem manžovi že jestli bude malá vyvádět (teď spí po procházce) ještě až přijde tak razíme ještě dneska na pohotovost, protože se mi to fakt nelíbí ... je usměvavá max. 10 minut po probuzení a pak to začne, pláče úplně zoufale, prostě něco jí musí být ☹

miselin
29. srp 2008

Radšej choďte, lebo je to divné, že stále plačká, možno natrafíte zrovna na dobrého doktora a urobí vám aj nejaké vyšetrenia, veď jej môže aj v mliečku niečo vadiť. Našemu susedovi malá stále plakala a nakoniec jej zistili, že je alergická na laktózu. Nakrmené, prebalené a vyspinkané dieťa nemá prečo plakať celý deň, no nie? Síce pokiaľ neni taký nervák ako naša Domina, lebo tá ma zase novú módu sa strašne nervačiť. Strašne by chcela sedkať a keď ju nedáme tak vrieska ako pavian. Ona sa už z polosedu posadí a keď leží tak nerobí nič iné iba si skúša sadnúť, z ničoho nič chce stále len sedieť a to neviem ani ako ju to napadlo, keď sme ju nikdy sedieť ani nedávali, len sa zrazu posadila a bolo to a od vtedy len nervačí 😖

krista
autor
29. srp 2008

Miselin jo tak to je taky pravda že se nervuje strašně, to se vzteká že bych jí nejradši nařezala 😅 kope a hází rukama kolem sebe, to si ještě užijeme 😅 Ty jo ta je ale šikovná jak se sama už posadí z toho polosedu, to Kristý ještě ne, ale baví jí sedět u někoho na klíně 😖 a to je teda nejspíš naše chyba, protože když jsou tu návštěvy, tak jí na tom klíně máme a ona taky musí všechno vidět 😝 včera jsem jí vezla v hl. korbě na pupku, staženou stříšku a malá byla spokojená, koukala kolem sebe jako královna 😝

krista
autor
29. srp 2008
miselin
29. srp 2008

No je bohová 😀 😀 😀 ja som tú našu tiež včera skúšala voziť aj na pupku, lenže ona ešte von nevidí, tak som jej tam nahádzala hračiek, že ju pomaly ani vidieť nebolo, ale nepomohlo, musela ísť na ruky 😝 ide ma z toho poraziť, takže nám tie hysteráky v kočíku ostali, pamätáš ako sme sa vitiešali keď boli ešte v brušku ako ich vyvozíme od jari až do jesene 😀 😀 😀 pekne sme boli naivné čo? a teraz nič iné nerobia v kočíku len plačkajú( teda neviem či Kristulka ešte vyvádza v kočíku tak ako hentej môj malý zázrak)

krista
autor
29. srp 2008

Miselin já musím říct že v tom kočárku je to teď dobrý, poslední dny mi tam párkrát kňourala, ale to si myslim že je hlavně tím jak ona už ven nevidí a jak jsem jí otočila na to bříško tak bylo dobře, dokud se mi tam teda nepozvracela 😅 (hlavně že jsem kočár den předtím prala 😅) ale to bylo jen na plenku a na plyšovou žirafku tak to se v pohodě vypere, kočár to neodnesl 🙂 a hlavně včera jak jsem ji položila na to bříško tak byla tak strašně zvědavá aby jí něco neuteklo, že si ani jednou nepoložila hlavu aby si odpočinula, prostě celou dobu čučela, pusu dokořán (viz foto 😀) a jeli jsme 😅 takže já docela procházkuju ráda, ale je fakt, že když mi doma brečí tak se bojim aby mi nevyváděla i venku, ale obvykle se zklidní 🙂

A dáváš ještě ten Hylak?? Jo a já jsem jí podložila malinko tu matraci aby nebyla úplně narovno a možná to pomohlo, tak to kdyžtak zkus, dřív když tam byla narovno tak se jí to nelíbilo, já někde četla že jak je bolí to bříško a dáš je tam na rovno tak je to pro ně horší 😒

krista
autor
29. srp 2008

Ale co se ještě týče toho řevu, myslíš si, že kdyby jí bylo fakt něco vážnýho že by v klidu usnula??? Já se právě o ní bojim, aby to nebylo nic vážného, ale zase se utěšuju tím, že kdyby jí fakt jó něco bylo tak že neusne a plakala by pořád ne? Ona jak usne tak už spí pěkně, tak pořád věřím, že jí nic neni ☹ Už jsme toho taky měli dost, teď se jí udělal taky nějakej flek na nožce, respektive už ho tam má dýl, ale já myslela že je to štípanec a teď je to nějaký větší zase ... furt něco no 😒

miselin
29. srp 2008

Neboj určite to neni nič vážne keď pekne spinká, ale aspoň budeš mať istotu 😉 Môže jej chýbať aj nejaký vitamín alebo čo. No ja som sa strašne tešila ako ju budem stále vvoziť a tak, no a teraz keď ideme von tak mi až žalúdkom trasie, čo zase bude. Ja by som potrebovala celý kočík z igelitu aby mohla vidieť 😲 Hylak už nedávam, ale tiež mi už došlo moje mlieko a keď som jej začala dávať na večeru tú kašičku sunarka, tak sa mi zdá, že ju to bruško bolieť prestalo. Tak jej tá kašička strašne chutí, že jej zje aj 170ml a mlieka mi inak vypije maximálne 110ml. A kašičku má zmidlenú za 5 minút a mlieko papá aj pol hodinu. Inak keď som jej dávala ešte moje mlieko tak sa jej pár krát vyhodili tiež také červené fľaky ale iba niekedy, mohla si niečo zjesť čo jej trošku vadí. Ja som raz zjedla slivky no a potom mala tie fľaky hrozné.

krista
autor
30. srp 2008

Miselin ahojky, zrovna dneska je malá osypaná úplně brutálně, ale jen na obličeji a hlavičce (ve vláskách) ☹ Sice máme jít ve středu k Dr., ale jestli to nesleze tak popádím asi už v pondělí, protože vypadá hrozně chuděra a včera jsme přišli na to, že to možná budou ty zuby, protože mi manža večer říkal, jestli nemá malá hlad (já dělala v kuchyni véču) že prý tam malá brutálně všechno ožírá 😅 a přitom jedla před chvikou a pak si i cpala ručičky do pusinky, tak na tom možná něco bude, ale zatím neni nic vidět, no a noc byla super, na to že spala včera skoro celý den! 🙂 Spinkala od 20-4h kojení a od 4h-7h což jsem teda dlllllllouho nezažila! 🙂
Jak vůbec spinká Dominička? 🙂
A až teď mi došlo že vaše malá se narodila na den kdy se brali moji rodiče 🙂 Před 23 lety 🙂