Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

miselin
8. říj 2008

Michalka ja mám s4 2008 a do terénu ti ho moc neodporúčam ani na nejaké moc zlé chodníky, lebo je dosť tvrdý, ja som nikdy nechcela kočík s nafukovacími kolieskami ale teraz by som ho brala 😒

Patkao rúčka sa prehodiť nedá a vaničku som ešte prehodiť neskúšala a myslím, že keby to aj pasovala tak by sa ti to na prechádzke určite prehadzovať nechcelo, lebo je s tým dosť roboty 😒

Kristo blahoželáme s Dominičkou Kristulke k 7 mesiačikom 🙂 🙂 Dnes sme boli na poradni a malá za dva mesiace pribrala len 800g takže nič moc ☹ Váži 5820g a meria 62cm takže stále ostávame len slížikom 😖 A všetko čo priberie jej ide do líc 😀

krista
autor
9. říj 2008

Miselin děkujeme za přáníčko 🙂
Já se omlouvám, ale nějak to tu nestíhám všechno sledovat, takže jsem vám nepřála minule 😔 stydím se ☹
Ty a myslíš že těch 800g je málo??? Mě malá naposledy přibrala za měsíc a půl jen 400g a já se u Dr. zhrozila, ale ona mi řekla že je to v pořádku (to bylo od 4,5měs. do 6měs.) oni už děti potom tolik nepřibíraji, tak já bych si nedělala hlavu 🙂 A už jste hodňoučký? Co kočárek?

miselin
9. říj 2008

No dobručký ako dobručký 😀 Jeden deň tak apotom zase tak, ale už je to trošku lepšie, dokonca posledné tri dni som k nej vstávala len dva krát a to je teda už čo povedať no a u Vás ako? Ja už si začínam myslieť, že mám asi len viac uplakané bábo 😒

martina.zikmundova
9. říj 2008

lukajdo: kolik stál ten váš lacium? ještě se zkusím poptat všude možně. nepije žádný UM nikdy, dneska jsem ještě zkusila Bebu a taky mi to vyplivnul. nechutná mu ta chemická chut. max. tak přidat do kaše nebo do brambor, to mi to s tím sní, jinak ne. kvůli campylovi nic novýho mu dávat nechci, spíš jsem se ptala na UM kvůli tomu mýmu odstavení. no ale dle dr. to prostě přestanu řešit, stačí mu dávat bílý jogurt klidně i 2x denně, nejlépe prý activie a hollandie. jinak prospívá dobře, má 85cm a 11,7 kg (zhubnul chudák kilo před 14 dni při průjmu a ještě to nestačil nabrat), ale i tak mi přijde, že má tak akorát.

jo a náš kočárek Moon možná dosloužil. jak ho tahám po schodech a skáču s ním nahoru a dolů, tak mi začala vypadávat přední vidlice u kolečka. stačí ho tam nasadit, ale padá to tak 2x do týdne, což už je dost často. tak jsem se ptala, jestli mi to spraví a pošlou to na reklamaci. to bude trvat asi pěkně dlouho a stejně mi to asi nevezmou.tak mám dilema, jestli to prostě risknout a nereklamovat nebo to zkusit. jsem si na něj tak zvykla a myslím, že prostě těma schodama se asi holt ty kola zničí všechny.

krista
autor
10. říj 2008

Miselin já už si to myslim taky, že mám víc uplakaný dítě, prostě pořád ječí no 😅 ale řeknu ti, že jsou dny kdy jsem fakt hotová ☹ už je to mooooc dlouho na můj vkus ☹ ale občas fakt vidím jak moc tlačí, takže prostě prdíky 🙄 probiotický kapky jsem musela vysadit protože jí to zhoršovali, proječela mi nedávno půl noci a to nedělala a včera se mi budila po hodině! 😲 už má taky nárok na zoubky, ale nemá nateklý dásně - nic, takže v tom to nevidím 😖
A v kočíku už je dobře? Tam mě naštěstí je hodná 😵 aspoň něco! 😝 a včera snědla i celej kousek ze skleničky co jsem odebrala, úspěch po měsíci příkrmů 😅

Marti já bych to asi zkusila vyreklamovat, dokud je to v záruce, myslíš že nevydržíte nějakej čas bez kočíku? Malej moc nechodí?

lukajda
10. říj 2008

Marti, Lacium Junior (125-130,-) museli ho objednávat přes distributora a to je Naturprodukt CZ. A co nějaký ochucený mlíčko třeba Sunar dělá s banánovou příchutí. Nezkoušela jsem ho, ale docela si ho pochvalují.

Mimochodem to s tím předním kolečkem jsem měla v létě taky 😠 Normálně mi šlo to přední kolečko vyndat aniž bych zmáčkla ten čudl na uvolnění kolečka. Stačilo, abych sjela jeden schod a jakmile jsem kočár při sjíždění schodu naklopila na sebe, tak ve chvíli, kdy jsem měla přední kolečko ve vzduchu - to kolečko prostě samo vypadlo 😠 😠 😠 Takže opět reklamace - u nás už asi čtvrtá. Za 14 dní jsme měli kočár zpátky. Když jsme se zmínili o tom, že chceme kočár vrátit, jelikož je v záruce a měli jsme už tři reklamace stále stejného problému, tak nám bylo řečeno, že máme bohužel smůlu, protože výrobce resp. dovozce se ke všem reklamacím vyjádřil jako k neoprávněným - vše jsme způsobili mechanicky sami a pokud chceme nějaké nezávislé vyjádření, tak si můžeme zaplatit vyjádření soudního znalce (ccca 5000,-) a pak se s nima můžeme začít soudit. Tož asi takhle je to s Babydirectem 😠 😠 😠

Ani jsme vám to sem nechtěla v létě psát a kazit vám náladu, jakmile dojde na nějaké reklamace, tak je to s nima na nic....musím to zaťukat, ale od tý doby, co to opravili, tak nic.

krista
autor
10. říj 2008

No Lukajdo to si pamatuju že jsi měla pořád s tím nějaké problémy, pak ti vyměnil prodejce ten podvozek ne? Nebo to už bylo zase něco jiného? 😲 to je hrůza ☹ Já musím zaťukat, že zatím žádné problémy s tím nejsou, jinak by mě švihlo, kočár kupovanej přes net, takže posílat přes celou republiku a pak se ještě dohadovat jestli mi to opraví nebo ne 😖

miselin
10. říj 2008

Kristo tak to ma mrzí s tými kvapkami, si sa na ne dosť spoliehala a boli dosť aj drahé že? 😖 Malá už je v kočíku lepšia, ale môžem ju v ňom voziť len 1,5 hodiny, potom už musí ísť na ruky. Ja som sa vždy tak tešila, že ju uvozím od rána do večera a to, že mi vňom bude tak vyvádzať ma ani nenapadlo 😒 A včera povedala TATO tak sme celý natešený a dnes to stále opakovala 😀 😀

martina.zikmundova
11. říj 2008

Lukajdo: na to Lacium ještě mrknu, opět v další lékárně o něm nic neví. právě že si myslím že nemá ani smysl to reklamovat, protože pořád kočár tahám po schodech, tak asi mi to bude padat častěji. no zkusím ještě tak měsíc zátěžový test pak to případně reklamovat. je fakt, že mi to spadlo zatím asi jen 3x za celou dobu, tak to je relativně dobrý. mám ještě golfky, ale malej jak už je docela velkej, tak se mi v nich krčí a došáhne až na kolečka, kde o ně drhne, takže mám radši mooňáka.
banán. sunar jsem fakt nevyzkoušela, ale myslím, že by ho tejně asi ani nechtěl. prostě ta pachut UM je pro něj hnusná a hotovo. dělám mu ted hodně kaši z brambor s přimíchaným sunarem, tak to v těch bramborách moc necítí a jí to. tak aspoň tak 🙂

Kristo: tedy věřím, že je to opravdu k zbláznění, když pořád Kristulka takhle pláče a bříško jí bolí. kéž bych věděla, co ti poradit ☹

martina.zikmundova
11. říj 2008

lukajdo: to lacium jsem našla jen tohle
http://www.naturprodukt.cz/npzobraz1.php?np_zbo...
ale je to 20 tobolek rozpustných ve vodě a jestli to fakt stojí 120 Kč, tak to se mi víc vyplatí ty cucací pastilky, tam jich je asi 30 a vyjdou na 130 kč

lukajda
12. říj 2008

Ahoj holky,
Krist, to bylo až po výměně podvozku - problém totiž nebyl celou dobu v podvozku ale v kolečku a oni nám sice vyměnili podvozek, ale kolečka jsem si nechávala svoje. Já doufám, že už to bude v pohodě, chtěla bych Moona i pro druhý. I když dneska jsem viděla Brio a byla jsem unešená 😀 😀 😀

Marti, já našla tohle (je to to, co máme my), ale mají to bez obrázku 😒 :
http://www.lekarnauhradeb.cz/leky/volne-prodejn...

krista
autor
13. říj 2008

Lukajdo tak já možná u druhýho tak zhřešim, s manžou jsme byli u nás v Bejbycentru a líbil se nám Jané 😅 A vy jste si teda užili se těma reklamacema 😖

Miselin ty kapičky jsem naštěstí objednala u vás na Slovensku, vyšly mě na 350,- a v Česku stojí 600,- to je rozdíl co! 😝 No já už narvala do těch léčiv, který nám nepomohly hodně peněz, ale co se dá dělat, člověk zkusí všechno 😉 Teď byla o víkendu moc hodná a dneska už zase zlobila, začínám mít pocit, že jí nebavím já 😕 😅 A jinak Dominička už mluví jo 😲 😵 Tak to my leda tak "dle dle dle" 😀

A musím říct, že jsou to pořád prdíky, to prostě na ní vidím, možná že ty příkrmy nám to taky horší, ale nevím no 🙄

lukajda
13. říj 2008

Krist, tak Jané, jo? 😉 Já myslela, že plánuješ Moona i na další mimčo. Já se do toho Bria úplně zamilovala - fakt se mi děsně líbil.

Vy máte pořád ty prdíky? Třeba se to těma příkrmama a tím, že se začne víc pohybovat zlepší.

luckahr
14. říj 2008

Holky, máte prosím někdo Moon buggy kiss? Golfky, tříkolka? Jakou máte zkušenost třeba při jízdě po dlažebních kostkách? Bojim se, aby se v tom malej neklepal 😅 . Jinak se mi golfky moc líbí, jen bych potřebovala nějaké gůůůůůt reference🙂. Případně jestli doporučujete raději kolečka 4🙂 díky

krista
autor
14. říj 2008

Lukajdo jj plánuju Moona i na další mimčo, ale kdyby náhodou vyšlo mimčo dřív, tak budeme muset koupit sourozenecký a v tom případě by to byl Jané Powertwin, o víkendu jsme ho zkoukli a MM se strašně líbil 😅 a mě teda taky 😵 Hoď mi nějakej odkaz na toho "Bria" 🙂
Co se týče prdíky tak mi přijde že příkrmama se to zhoršilo ☹ hýbe se dost, to je pořád na břiše, furt se někde plazí, musíme cvičit tu Vojtovku, no nevim 😅 jsem z toho už jelen 😅

Luci koukni sem 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

krista
autor
14. říj 2008

Prdíky 😀 Prdíků jsem chtěla napsat 🙂

lukajda
14. říj 2008

O sourozeneckým Jané taky uvažuju, pokud se zadaří brzo 😀 Má ho kamarádka, takže jsem ho viděla v reálu a paráda.
Představ si, že má Tádík angínu ☹ - chuděrka. Prý je oslabený tim campylobacterem a navíc u nás angína strašně řádí. Tři děti co byly v ordinaci před námi, odcházely s diagnózou - angína 😒

Brio ti sem hodím navečer, až bude manža. Teď jdu za marůdkem.

luckahr
14. říj 2008

Díky, kouknu 🙂

lukajda
14. říj 2008
martina.zikmundova
15. říj 2008

Lukajdo: jé, to je mi Tadeáška líto ☹ my už asi máme campyho v poho, ještě dnes volám znovu na výsledky, ale v pondělí už to vypadalo v pohodě. angínu jsem měla v dubnu já a když si vezmu, jak mi bylo blbě, tak opravdu chudák dítě.

co se ti na Briu líbí? přijde mi děsně předražený.

martina.zikmundova
15. říj 2008

hurá, tak konečně už je Michálek zdráv. právě jsem volala na výsledky a už campylobactera nemá, tudíž jdeme po 5ti týdnech v pondělí plavat. se těším,jak si to tam užijeme 🙂

lukajda
15. říj 2008

Marti, tak to vám závidím, ale v dobrým 🙂 . My jsme bohužel opět na začátku, protože jak je to jeho tělíčko oslabený, tak se campylobacter opět probral ☹ Je mi z toho normálně do breku, protože je to začarovenej kruh. Volala jsem Dr. abych ho tam chudáčka netáhla a nechytil ještě něco dalšího. Tak se to prý dalo očekávat, že když bude oslabenej, tak se to zase probere. Takže až se vykřešeme z angíny, tak musíme zatočit s imunitou, jinak se v tom budeme plácat pořád. Je chuděra strašně bledoučkej ☹

Já ti nevím, ale když jsem ho viděla v reálu, tak se mi strašně líbil 🙂

martina.zikmundova
15. říj 2008

Lukajdo, to mě tak moc mrzí za vás oba. fakt začarovaný kruh. jenže jak s tou imunutou chceš zatočit? vitamínkama? naštěstí u naší dr. není nikdy hodně plno, max. tak 2 lidi před náma. je to totiž nemocnice spojená s dětským dr., moc lidí o tom neví, takže je to rychlovka a poradí přímo odborní lékaři, takže paráda. budu na malýho myslet, ať je mu brzo líp a dostane se z toho.

lukajda
15. říj 2008

Já právě vůbec nevím - asi jedině vitamínama, pořád budeme pokračovat v laktobacílkách a dohodnu se s Dr. že na ty výtěry budu chodit buď druhým vchodem, co není přes čekárnu nebo tam budu chodit při poradně, kdy jsou tam zdravé děti. U nás je to čekání vždycky tak na hodinku 😒

martina.zikmundova
15. říj 2008

jenom kvůli výtěru tam tak dlouho čekáte? to je hrůza. radši se zkus fakt domluvit s dr., přeci je zbytečný, abyste tam takovou dobu byli.

krista
autor
15. říj 2008

Ahojky holky,

Marti gratuluju k dobrým výsledkům jen tak dál!!! 🙂 😵

Lukajdo Taďulka je chudáček ☹ Je mi ho moc líto, přeju ať jste brzo zdravý!!! Jinak kočík vypadá hezky a hlavně ta cena bože 😲 😀

lukajda
15. říj 2008

Marti, přesně - u nás nikdo nepustí ani maminku s miminkem v šestinedělí natož roční dítě ☹ Ale nějak to s Dr. proberu, protože ho odmítám takhle ohrožovat.
Krist, cena pěkná, viď

Aby toho nebylo málo, tak jsem tady teď měla tchýňku s léčitelskými "radami"...asi si půjdu dát panáka, ať se z toho oklepu.

miselin
15. říj 2008

No takže idem zajtra dať môj kočík zase na reklamáciu. Odtrhlo sa mi na ňom to čierne čo sa poťahuje keď sa kočík skladá, nedá sa ani zložiť, takže super. To už je druhá reklamácia za pol roka a to sním jazdím veľmi opatrne a malá nemá ani 6 kg takže nie je ani ťažká. Ja už som z toho normálne na prášky 😠

martina.zikmundova
15. říj 2008

Lukajdo: co to máš za dr? u nás měli vždycky ti nejmenší přednost, ostatní si prostě počkali.
si dej panáka i za mě 🙂 takových rad má vždycky moje mamka spoustu, ještě že už jí tak často nevidím 🙂

Miselin: ty máš taky smůlu na ty kočáry. bych ti nejradši půjčila ten náš, tomu max. občas vypadne kolo, který tam zas nasadím a jedu dál 🙂

krista
autor
15. říj 2008

S maminkama jsem na tom stejně, taky jsem ráda, že už se tak často nevidíme a to jsme spolu ještě donedávna bydleli, to bylo pěkně na palici 🙄

Miselin to je fakt smůla ☹ to neni možný ☹