Nafukovací nebo bezdušová kolečka ke kočárku?

anoli85
17. led 2013

Ahoj, už nějakou dobu vybírám sportovní kočárek pro naší Sofi. Koukala jsem jen na kočárky s nafukovacími kolečky, ale moc vhodných jsem nesehnala. S bezdušovými kolečky nemám zkušenosti, nevím, jak se s nimi jezdí v lehkém terénu nebo po dlažebních kostkách. Sofi už je 20 měsíců, takže kočárek už nevyužíváme tak často jako dřív, ale bez něj to ještě nelze. Pokud má někdo zkušenosti s bezdušovými kolečky (ne s plastovými!), budu moc ráda.

blahova_andrea
17. led 2013

ahoj. my to teď řešíme taky. měli jsme dvoukombinaci s nafukovacími, ale ta je nám už malá a sháníme něco lehčího a skladnějšího. bezdušová kolečka jsou jasná, protože golfky nebo lehké sportky se s jinými koly skoro nedělají. problém v tom ale nevidím. znám spokojené maminky, co neřeší jestli píchnou kolo jako u nafukovaček a neštěrchají na dálku jako s plasťákama. mírný terén prý není problém, do lesa s takovým kočárem snad nikdo cestu ani neplánuje 😉

anoli85
autor
17. led 2013

No já je právě ani nemám u koho vyzkoušet, všechny známé jezdí buď se sporťákem z kombinace, kde jsou kolečka nafukovací a nebo s golfkami, kde jsou kolečka plastová. Já bych ráda takové, aby byly odpružené, abych na našem náměstí ze Sofi nevyklepala duši a abych s nimi mohla případně na procházku po lesních zpevněných cestách a taky by měly zvládnout sníh.. Pokud by toto bezdušová kolečka splňovala, vybírání by pro mě bylo hned jednodužší..

blahova_andrea
21. led 2013

@anoli85 koupili jsme bezdušový kočár a dneska byla v plánu první jízda, ale bohužel malej onemocněl, tak se procházka nekonala, takže ti nemůžu poreferovat, jak se chovají na sněhu a ledu a na kočičích hlavách apod. odpružený kočár teda nemáme, ale to jsme neměli ani kombinaci. náš prcek klidnou jízdu nikdy neměl rád. jak to pořádně neházelo, musela jsem házet růčo 😀