Nejlepší kočárek do velkoměsta. Poradíte?

senja
24. únor 2009

Ahoj maminky a tehulky! Lamu si hlavu jaky kocarek bude pro nas nejvhodnejsi, kdyz budeme bydlet v Praze. Velkou korbu na golfkach (treba Bebe-confort), neco kombinovaneho, ale lehkeho nebo to nejak prezit s obycejnym hlubokym kocarkem a po pulroku presadit mimi do golface?
Jaky jste mely vy a s cim jste byly spokojene/ nespokojene?
Prazacky, bratislavacky, brnacky a jine velkomestacky podelte se o svoje zkusenosti! 🙂

astrane
26. únor 2009

Já řešila všechno,protože jsme nevěděla,jak často budu muset jezdit vlakem a autobusem a tehdy tady jezdili hodně dálkový s úzkýma dveřma a prakticky nulovou plochou pro kočárek,takže i rozchod kol a váha byla pro mě velmi důležité.taktéž skladnost,protože jsem ještě neměla auto a věděla,jsem,že budu mít časem nějaké malé....a k tomu prostor pro dítě a lehkost manipulace a výdrž v terénu a houpání a pořádný košík a nízká cena....

kristi
26. únor 2009

Loola ma 9,6 kg, jsou to bytelny krasny, dobre ovladatelny golfky, kdybych si znova vybirala kocar, nic jinyho bych nechtela, navic s korbou jsou od narozeni, proste super.

senja
autor
26. únor 2009

Teeeda yanna.o, ja zasnu odkud mas tolik poznatku a zkusenosti? 😀 😉

senja
autor
26. únor 2009

kristi: Take nad Loolou premyslim...

kristi
26. únor 2009

ja jsem z ni uplne odvarena, hlavne s kym jsem mluvila, tak super zkusenosti, je to proste dobrej kocar. My uz nanestesti zadnej skoro nepotrebujem, ale jak rikam, je proste vyborna. Navic ty barvy 😵

tereziep
26. únor 2009

Kristi já bych třeba takový kočárek jako hluboký nebrala. Dle mé zkužeností je to na dítě dost tvrdé. Měla jsem půjčený podobný kočárek od kamarádky a byl to děs. Trašně blbě se s ním jezdilo. Připadal mi horzně težkej a to vážil taky kolem 9 kg. No hrůza. Naopak o 6 kg těžší roan mi připadal jako peříčko. Jako golfky bych ho brala, ale až tak od 1,5 roku. Myslím si, že na menší mimča jsou nepohodlné. Ale je to jen můj názor.

mija_
26. únor 2009

my mame Mutsy urbana a super, hlavne se mi libi, ze nevrze,kdyz slyslim ostatni nove kocarky jak vrzou hruza, nas v provozu kazdy den a jen obcas promazeme to zataceni, kort ted v zime a neni vubec slyset 🙂

mija_
26. únor 2009

je pravda, ze nezalezi jen na vaze, ale i na tom jaky ma ten kocar jizdni vlastnosti, nas je docela taky tezkej, ale vytlacit kopec mi nedela zadny problem i s jednou rukou 🙂

yanna.o
26. únor 2009

senjo, žasnout můžeš, když chceš 😀 znám terén i centrum, tak zřejmě odsud a z pár krámů, nic k žasnutí na tom není 😉 😅

luucia
26. únor 2009

Loola je kvalitní kočár, ale jen jako golfky...s korbou Windoo bych to nechtěla 😒

kristi
26. únor 2009

Terezie - podobny kocar neni ten samy kocar, nelze soudit jeden podle jineho, prece. ja mam dodneska 10,5 kg gofky a vubec mi to neprijde, je to o tom jak ten kocar jezdi. Ja bych si zase nikdy neporidla Roan, Dorjan a podobny.-

a v golfkach jako v jedinym kocaru jezdila mala od pul roku....

yanna.o
26. únor 2009

kristi, 9 kilo? já mám zafixováno, že to má 11 nebo snad přes 11. Vím, že když jsem těžkala golfky, tak těžší byly peg perego pliko SWITCH (těžší než golfosporťák s otočnou ručkou PP UNO), ještě těžší byly golfky hartan buggy a bebeconfort loola byly ještě těžší než hartan. Ale nevím, jak loola UP.. Ty loola, co jsem viděla, měly berany a líbila se mi aretace na rukojeti a otáčení sedačky proti směru. Ale určitě byly těžší než bebeconfort streety třeba. Pamatuju si to, ukazovala nám to prodavačka.

tereziep
26. únor 2009

Ono je taky dost rozdíl, kdy se ti mimčo narodí. Mě prostě golfky jako kočárek na zimu vůbec nelákají, přijdou mi pro mimčo nepohodlné. Je to hodně o pocitu. Ma mě golfky působí dost nepraticky - jo jsou dobrý jako kočárek do obchodů nebo nouzovka, ale na procházky 5-10 km nejsou. Dovedu si představit je ještě někde ve městě na hladkém chodníku, ale podku je budeš chcít brát někam, kde je trochu horší terén tak drncají. Prostě tohle je můj názor. Každá mamka si to zařídí po svém. Tobě holt vyhovuje tohle, mě zas něco jiného. Já hodně přemýšlela při výběru kočárku a koupila jsem to, co bylo nejvhodnější pro mimčo. Velkej pohodnej kočárek, ve kterém mi mimčo nenadskakovalo, kola tlumila nerovnosti na chodníku a šli chodit procházky 2-3x za dne cca 4-5km.

kristi
26. únor 2009

yanna, 9,6 kg maji napsano v golf. verzi. Ja s nima jezdila, neprislo mi, ze jsou pod 10 kg, fakt dobry pojezdenicko. Berany mam ted u Chicca,ale spojena je lepsi, lip se to ridi jednou rukou,coz mi ted jde blbe. ja osobne jsem kocar moc neresila, vzala jsem ten,co se mi libil a hotovo...je to prechodna zalezitost

kikimaruska
26. únor 2009

Kamarádka má novorozené malinkaté mimi a kočárek Chicco. Vanička na golfáči - všechna 4 kolečka zdvojená, plastová...lituju tu malou už ted...bude tam skákat jak... ☹ , v UL ty chodníky hnus docela...

kristi
26. únor 2009

terezie a ty chodis 2-3x denne po meste na prochazky?? nebo chodis teda do terenu?? bavime se o velkomeste, MHD, chodniky, kocici hlavy atd.....a pak zajet nekam do OC nebo na nakup.

luucia
26. únor 2009

kikimaruska, zdvojená kolečka by mi na kočárku taky vadila 😝 kvůli tomu se pořád bráním golfkám

kristi
26. únor 2009

jeste jsem chtela dodat, ze prevaznou cast zivota v kocare je to ditko vetsi nez pul roku,....v kocare cca do 3 let, takze bych spis uvazovala o tom, aby to byl dobrej golf/sportak nez hlubokej. Kdyz je mimi maly, je mu to stejne jedno

astrane
26. únor 2009

No zase tak jedno mu to není....denodenní natřásání a poskakování v kočárku by mu asi nedělalo moc dobře na záda a celkové pohodě by to asi taky nepřispělo...
Určitě bych volila větší kolečka-raděli nafukovací a slušně odpružený-nemusí být extra houpací nebo tak,ale pružit by měl,Otáčecí by nemusely být špatný,ale ne malý,protože jinak se v dlážděných chodnících zasekávají a taky se s nima špatně přechází přes koleje...

kristi
26. únor 2009

astrane, ja nevim, jak vy, ale ja jsem chodila tak max. na 2 hodiny ven, mne ty prochazky nebavi proste

astrane
26. únor 2009

No já jsem teď vycházela z toho ježdění po městě-konkrétně po centru-nevím jak v Praze,ale v Brně je to někdy docela hrozný....A všude jezdí šaliny,takže se musí přes koleje a tak...Kdybych měla chodit jen po sídlišti po chodníku a jinak nikam,tak by možná stačil i ten golfovej podvozek,ale s tím bych musela dávat hodně pozor kam jedu a u malýho miminka by mě to dost omezovalo...já bych ho nějak natřásat v kočáře totiž nechtěla,vadilo by mi to...
JInak my jsme venku od jara do podzimu celé odpoledne-z města jsme se už odstěhovali 😉,ale pravidelně tam dojíždíme

yanna.o
26. únor 2009

kristi, hm.. v tomhle já uvažuji opačně, proto, že nejvíc je kočár vytížen v prvním roce (cca - záleží na prvních krůčcích, tj. 10 - 16 měsíců, ale zpravidla kolem roku) a pak se kočár využívá jinak a čím dál méně. Není to od narození do 3 let pořád stejně. Ono i kdyby mi mimčo nechodilo, tak leckde bych ho nechala lézt, ať se rozhýbe. To platí především v létě a v zimě v dětských koutcích. Zprvu jsou procházky dlouhé a časté. Dítě v kočáru spí (já nemohla nechávat na balkóně - nemáme ho a ani venku - staví se tady a je tu hluk a smrad), u batolete jsou účelové. Přiblížit se z obchoďáku na hřiště, domů (všechno blízko u sebe, sem tam MHD), jinak dítě napůl ťape, napůl se veze, na cílovém místě je vypuštěno a do kočáru se odloží mezitím věci, občas se jede na delší výlet, jinak je kočár doplněk. Samozřejmě je to individuální a i starší batole se v něm může vyspat. Ale časté a dlouhé procházky se dělají hlavně v prvním roce, přičemž se to postupně snižuje. Jak už jsem psala, mám houpací + golfky a spokojenost. Samozřejmě je jasné, že čím menší kolečka a nižší odpružení, tím nižší komfort a čím kratší a kolmější páka = rukojeť, tím horší manipulace. To je takové obecné pravidlo.

Jinak je pravda, že je to přechodná záležitost a moc se to řeší. Je fakt, že někdo pak nadává a štvou ho vyhozené peníze a kočáry jsou dneska některé dost předražené. Mně osobně to baví 😅 V praxi to ale vypadá tak, že jsem houpací využívala do roka a čtvrt a poté k němu teprv koupila golfáčky, takže doma neblbnu a nemám nasyslíno 10 kočárů 😀

k těm loola, jo takhle.. spojená ručka je lepší. Já, protože mám normální kočár, tak u golfek je moje hranice asi 8 a půl kila, resp. Inglesina Zippy. Mně se líbilo třeba na PP switch, že můžu otočit sedačku, ale ony josu pak těžší a už to hraničí se sporťákem. A Hartan Buggy už je na váze lehkého sporťáku.

- lehké golfky různých typů, které jsou mimo tuto diskuzi
- vybavenější a těžší golfky - např. pp pliko p3, jané solo (dřív carrera) a nejtěžší pocitově inglesina zippy (v podstatě ale jedna váhová kategorie)
- golfosporťáky jané nomád, pp UNO - lze přehodit ručka, bugaboo cameleon - lze přehodit ručka i sedačka (pro snížení váhy jsou u bgb jedna kola malá a nástavby jsou velmi jednoduše řešené)
- těžší je peg perego pliko switch - stejné jako p3, ale sedačka lze otáčet proti směru
- ještě těžší jsou golfky hartan buggy (mají směrovně a výškově nastavitelné rukojeti, trošku delší páku, takže se o trošku líp přizvedávají, ale hůř než těžší jané slalom či inglesina s velkými koly a lepší pákou; do kopce je to už znát a do schodů už je to tíha)
- a ještě těžší byly golfky bebeconfort loola (lze otočit sedačka, aretace je na rukojeti) - těžkala jsem ty s berany

yanna.o
26. únor 2009

no tak někoho procházky nebaví, někoho jo - to je jedna věc, ale druhá věc je to, že některé děti doma nespí, mají lehčí spánek, jsou víc plačtivé a není to vždy jen o tom, že je to rodiče nenaučili - to je u malého mimča blbost, tyhle řeči. Je to individuální. Mně se kolikrát nechtělo, ale musela jsem 😅 Jindy jsem zas naopak chtěla. Někdy to bylo na hodinu jednou denně, jindy na 2 hodiny 3x denně 😀 Obecně jsme chodili často na čerstvý vzduch - mám tady ten smrad a kravál z náklaďáků 😉 Musela jsem vypadnout chtě nechtě.

yanna.o
26. únor 2009

jo.. a lehký sporťák nabízí už o něco větší kola, odpružení, rozměry lůžka, pár vychytávek a lepší ovladatelnost. Proto já volila kočár + golfky na váhové úrovni Inglesina Zippy a oželela jsem otočnou sedačku (tu mám na kočáru)

ivulik2
26. únor 2009

astrane nemam odskušany žiaden takže zatial nevidim rozdiel medzi otočnýma kolama a bez nich ( takže v tom si rada necham poradiť od skusenejšieho) a váha myslim že max. 15kg tažší by som už asi nezvládla

bejby29
26. únor 2009

Najlepsi kociar do mesta je Bugaboo, bez pochyb.. Aj ked je drahy, ale zas sa dokaze rychlo predat.. Ja som strasne spokojna s BGB Bee, je to perfektna bugynka, vsade sa s nou zmestim, sedacka je polohovatelna, strieska dostatocne zakryje dieta, ma otocnu sedacku, sklada sa uplne primitivne, zmesti sa aj do maleho auta, je odpruzeny, koliecka maju otocnost 360 stupnov, cize sa ovlada jednym prstom.. Ja sa s nim na SK dokonca zmestim aj do jedneho obchodu, kde podla majitelky nikto nema sancu, musi kociar nechat zaparkovany vonku. 😀 Nikdy by som nemenila nasu vcelicku..

astrane
26. únor 2009

My se teď v diskuzi -do terénu hodně bavili o tomto
http://www.trend-line.cz/kategorie/racer-plus/ tak se mrkni...moc se mi líbí jeho rozměry
Otočný kola vyzkoušený nemám,jen na golfáči-tam mám takový větší zdvojený.Pro větší dítě to nevadí,ale co se týče manipulace kdekoliv jinde než v obchodním domě,tak dávám přednost 4 pořádným a měkce odpruženýmu podvozku a nízké váze.Nakonec mají ty golfky jen o 4 kg míň než ten můj tank,ale ten zase sama nedám do vysoké šaliny-spíš proto,že je velkej,než že bych ho neunesla...
já mám tento ve starším vydání
http://www.autosedacky-kocarky.cz/kocarek-delti... -váha sportovní verze je 14,5 kg.Ohromě se mi s ním jezdí.Tento novej má kamarádka a je to stejný,jen má ocelový středy kol a já mám umělý.
Ale zase se to každýmu nemusí líbit...
A pak se skvěle jezdí s klasickým kočárkem-hluboká vanička a hopací podvozek-buď hluboký a pak nějaký sporťák nebo kombinace-taky jsou prostorný a lehký,ale taky je sama nenacpeš do busu
Hodně záleží na životním stylu a místě k bydlení-vložná taška může být+,pokud bydlíte někde,kde není výtah a budete nechávat kočárek dole.

luucia
26. únor 2009

bejby29, u nás těch bugaboo jezdí docela dost...včera sem zrovna na jedne koukala, že maminka měla hlubokou korbu a měla jí nakloněnou, jako že nebyla v rovině, ale pod hlavičkou to bylo výš 😉 ad to píšu srozumitelně 😅

tereziep
26. únor 2009

kristi většinou jsem chodila 2x za den. Dopoledne a poobědě. Když se malá narodila tak bylo dost horko. Tak jsem chodila ráno a potom večer. Na podzim jsem chodila většínou dopoledne a potom poobědě. Někdy jsem šla potřetí manželovy naproti. Teď v zimně jsem se omezila na jednu procházku, ale jen co vysvitne sluníčko budu chodit 2x. Malá se sice naučila spát v postýlce, ale mě se nechce být doma za krásného počasí. Tak vezmu kočáre a vyrážím na procházky.
No nevím jestli tím po městě myslíš přímo centru nebo né. Nebydlím přímo v centru, ale na okraji. MHD nejezdím, právě proto chodím pěšky. Nechci aby malá něco chytla. Jinak kočičí hlavy, hrozný chodníky atd. Jinak já ráda jezdím s kočárkem. I na tyhle procházky by to s golfkama bylo děsný. Malá mi moc nechce spát na balkóně a tak místo toho, abych ji tam půl hodinky uspávala tak vyrazím na hodinku či dvě ven. Ono podle toho jestli jdu sama nebo s někým. S kámoškou taky chodíme i na 3 hodinové procházky.
kristi o tom to asi bude. Ty moc procházky nemusíš a tak jsi asi až tak neřešila kočárek. Já jo. Malá v něm strávila někdy i 5 hodin - prostě si dojdu ke kámošce, tam nakrmíme, jdeme ven, nakrmíme a já jdu pak domů. Mě to baví a klidně za ten den ujdu i těch 7-8 km.

ivulik2
26. únor 2009

ten bugaboo mi velmi pripomína qunee heh 🙂
ja chcem aby sa dalo sedatko sklopiť aby malý nespal da sa povedať v polosedoľahu 🙂
a tie inglesiny možno su fajne ale nepači sa mi ich design ale to je všetko len na obrazku
asi bude najlepšie ich vidieť na živo
pobeham si obchoďáky a čo sa mi bude pozdávať si napíšem a potom mi možno skusený kto daný typ kočiarika mal poradí či je dobrý alebo nie..
dík baby za všetky rady naozaj si to vážim a teraz už aspoň viem na čo konkrétne sa mam zamerať pri výbere 😀