Problém s výběrem kočárku. Poradíte?

riavais
19. srp 2020

Ahojte, prosím vás o rady, resp základné info ako na výber správneho kočiara. V tomto sa vôbec nevyznám, s manželom tápeme a nevieme kde začať. Rodičia sme krátko a úplne nás dostáva koľko vecí vôbec nezvládame a neovládame 🤷🏻‍♀️😁. Náš malý bude mať za pár dní pol roka a klasická korba ho už nebaví. Vyťahuje sa von, pretáča sa na bruško aby videl. Preto zvažujeme niečo športové. A tu už narážame 😁 Vieme, že potrebujeme niečo do 20kg, aj viac aby nám vydržal. Určite odpruženie a nie s plastovými kolieskami. A niečo polohovateľné aby sme ho ešte mohli uložiť do ľahu. Samozrejme ešte aby sa dalo sedadlo otáčať aj keď si tak trochu myslím, že ho viac bude baviť pozerať sa na svet. Máte overený obchod, e-shop, značku kde by sme si mohli zájsť (HK kraj), zavolať? Mám milión otázok 😁 Ďakujem za pomoc a rady 😊

amazonkajanik
19. srp 2020

@riavais obchod nevím, ale já zdědila mutsy urban rider. Lze dát do úplného lehu,po i proti směru jízdy,kolečka nafukovací. Jen je větší a do kufru od fabie combi se vejde jen tak tak. Podobne vlastnosti, ale lehčí,levnější a skladnejsi má Lidlshop a dle recenzí z Německa si ho lidi vychvaluji 😊

malytlustyhroch
19. srp 2020

Nez sezenete sportak - nektere deti velmi bavi jezdit na brisku v korbe s odepnutou nebo nahoru posunutou strechou. Samozrejme mimi pripnute ksirami, aby nevystoupilo. Pokud uz sedi muze na klasickych ksirach v korbe i sedet. Jsou to rady, ktere jsem dostala, dobre se nam osvedcili, tak posilam dal.

martiniquest
19. srp 2020

@riavais napis sve pozadavky do zdejsi kocarkove poradny. Pani se dost vyzna. Koupila jsem sportak dle jejiho doporuceni (BJ city elite) a jsem maximalne spokojena. Uz mame treti a konecne posledni

makronka222
19. srp 2020

Kup si z druhe ruky Cybex priam nebo Joolz... a mas vyhrano

purplerain
19. srp 2020

Souhlas s @martiniquest Také doporučuji místní kocarkovou poradnu. A také mám Baby Jogger City Elite ( mimochodem jsem z něj nadšená).

ninolleta
20. srp 2020

Mě třeba kočárek Baby jogger city elite nijak nenadchnul, není moc odpružený, když trojkolku, tak to už radši značku TFK, ta je mnohem lepší. Měla jsem oba, tak mohu soudit, co se týká čtyřkolek a otočných sezení, tam, pokud chcete, aby kočárek vydržel co nejdéle, tak co do prostornosti jsou třeba fajn Bugaboo kocarky(klidně bazarové) nebo Baby jogger city premier či Britax go big, pokud by nevadila neotocna verze, což jsou i ty zmiňované trojkolky, tak mě napadá např. Joie mytrax flex signature. Každopádně by to chtělo, ať vyberete jakýkoli kočárek si ho zkusit než ho koupíte a ideálně i se synem.

martiniquest
20. srp 2020

@ninolleta Kazdy ma jine pozadavky, tudiz je potreba je brat v potaz. Mne se treba TFK strasne nelibi, takze jsem ho rovnou vyloucila

purplerain
20. srp 2020

@ninolleta já se rozhodovala mezi Britax Go Big, TFK trail a elitem. Britax jsem vyřadila jako první. A TFK mi nakonec na moje potřeby přišlo moc robustní a těžké. Zase tak extra těžký terén nejezdím a potřebuji občas skládat do auta. A nelíbila se mi korba. Ale je to o preferencích každého. Ani jeden z těchto kočárků není špatný.