Šátek vs. stupátko ke kočárku

ancickahyksova
25. říj 2016

Ahojky,řeším dilema tak doufám,že mi poradite.Synovi je rok a půl,až se narodí malá,bude mu 20měsíců.A teď k věci.Zvažuji,zda mám koupit stupatko ke kočárku,nebo jestli mám koupit šátek.Když bych koupila šátek,tak v něm budu nosit miminko a syna bych vozila v golfaku.Obojí koupit nechci,kvůli financím.Mam teda sehnany.i sourozenecky kočárek,ale je to ten široký a s tím se ani nevejdeme do obchodu.Přikládám foto.Jak byste to řešili vy?

ancickahyksova
autor
26. říj 2016

Člověk musí být hodně opatrný

celaskon87
26. říj 2016

@nikinnna Každý může přispět svou troškou názorů a zkušeností, ale vy se nezlobte na mě: (alespoň dle toho, co jde na MK vidět) čekáte první dítě a radíte ohledně bezpečnosti mamince, která čeká druhé a to hned brzo po tom prvním. Je fakt, že když jsem čekala první dítě, tak mi taky některé situace připadaly krkolomné a nedovedla jsem si představit, že jdu ven, když je slejvák nebo mrzne až praští. Ony jsou totiž situace, kdy matka s oběma dětmi (nebo s jedním dítětem a těhotenským břichem) prostě v nehostinných podmínkách jít ven musí (a zvládne to i s šátkem). Každý máme svoje limity jinde a myslím, že mi většina maminek dá za pravdu, že s druhým a každým dalším dítětem posouvá svoje hranice 🙂 Doufám, že to nechápete jako nějaký útok, jen se snažím říct, že tahle diskuze je asi především o zkušenostech 🙂

nikinnna
26. říj 2016

@celaskon87 jasně, takže když nemám vlastní děti tak nemám právo vyjádřit svůj názor. Jestli by se těm co ještě nerodily, nemělo zakázat se vyjadřovat.

cincolina
26. říj 2016

Mám děti 20 a 22 měsíců od sebe. Pokud budete na spaní vždycky doma, sourozenecký není potřeba - pro popocházení jsme měli stupátko, když už malé bylo ve sporťáku, tak nosítko pro starší. Pokud ale plánujete celodenní pobyt venku a nechcete, aby Vám starší přestalo spát a vyspat se potřebuje, pak se sourozenecký hodí. My jsme to pak řešili vozíkem za kolo pro dvě děti (v kočárkové úpravě), v tom se v případě potřeby dalo i schrupnout. Ale zase jsem skoro všude chodila pěšky a návštěvy obchodů s dětmi omezila na minimum.

celaskon87
26. říj 2016

@nikinnna Přečtěte si moji první a poslední větu ještě jednou 🙂

kika_21
26. říj 2016

@nikinnna On kvalitní šátek je dražší než dvoukočárek z druhé ruky-to není o šetření-někdy jsem rychle budila, šup do časově omezené družiny-mezi 14. tou a 15. tou se nevyzvedávalo-je to necelý km, ale i kdyby to bylo 2-popadla jsem malého, šup do kombinézy , šup šátek-ne kočár, fusak a rvát to do výtahu-než přijel, byla jsem v tísni-pak rozbalit-usnul-li, tak opatrně do postýlky, porozepla, otevřela okno, zavřela dveře a bylo.A když jsme se drápali na kopec, tak muž malého na koně, já do šátku malou, starší holky pěšky...

nikinnna
26. říj 2016

@celaskon87 četla jsem to a je to tak napsáno.

verdos
26. říj 2016

Stupátko jsem neměla, neboť tady až do nedávna nebyla pevná cesta a po "polňačce" by to bylo asi pro dítě nebo pro stupátko (či obojí) extrémně náročné. Mám tedy šátek a nosítko. Když je nouze, kočár uveze i všechny tři děti najednou, ale pravidelně to tak nepraktikujeme :D (mimi v korbě, největší v čele, drží se za korbu, prostřední na konstrukci před rukojetí, ohnutý nad korbu). Obecně jsem měla šátek, nosítko a teda ten 1 kočár a kluci chodili po svých, případně šel jeden do nosítka nebo šátku nebo tak, co bylo po ruce. Jinak jsou u nás opravdové zimy - velké závěje i náledí (malá obec, udržují se jen hlavní tahy), takže i z tohoto důvodu by to asi se stupátkem ani nešlo. Velký kočár bych tady v těch našich kopcích těžko táhla (ale jasně, když bych musela :D...). Takže jsem neměla ani moc na výběr 🙂. Myslím, že volba je spíše podle podmínek - stupátko je určitě jednodušší než třeba navázat šátek (i když třeba mít na sobě dvojitý kříž a jen do něj dítě hodit nebo zase vyndat, to taky není taková tragédie). Zase v šátku může dítě třeba i spát, to na stupátku asi ne :D.

katharinka4222
26. říj 2016

Ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky. Já mám skoro 4 letou dceru,která chodí do školky. Pak ročního kluka a v lednu čekáme další. Mimčo budu cca 3 měsíce nosit v ergo nosítku, malej už začíná chodit, takže na jaře už bude běhat. Jakmile ujde cestu do školky, tak bude chodit pěšky a mimi půjde do kočáru. Nebudu kupovat ani sourozenecký kočár, ani stupátko. Nejstarší cca v roce a půl do kočáru nechtěla a malej už tam teď taky moc nevydrží,takže mu dám prostor pro chozaní a objevování. A taky trávíme spoustu času venku. A co se týče pochůzek po doktorech atd, jezdíme autem. A myslím si, že spousta maminek taky.

ancickahyksova
autor
26. říj 2016

@katharinka4222 koukám že jsi také ve 30 tt 🙂 no já ještě uvidím,ale také se spíš přikláním k nosítku či šátku

katharinka4222
26. říj 2016

No podle mě je totiž maminka s dítkem doma proto, aby se mu věnovala. Proto nechci kupovat kočárek, ale klidně vyjdu s malým o hodinu dřív do školky pro starší a další hodinu půjdm domů. Prostě žádný spěch. Malej se utahá, procvičí a hlavně budeme na vzduchu. Mimčo bude v kočárku, tak nevidím důvod, proč toho nevyužít. No jasně,že ještě uvidím, jak to budeme zvládat. Ale snad to půjde.

kika_21
26. říj 2016

@katharinka4222 Blbé je , když právě spí a nemůžeš ho tahat o hodinu dřív. Třeba proto, že ho nechceš budit. Nebo víš, že je mráz, za hodinu vyrážíš s druhým či třetím na koně a budete v polích další 3 hodiny-tak abyste nezmrzli apod.Nebo děláš úkol s dalším-a to se v zimě dělá blbě venku.Pak jsou tzv. ,,katastrofy"-u nás dnes např. vývar v zásuvce mezi příbory atd.Tak jsem měla a mám nosítko a šátek a přesto dvoukočár. Nemám ale řidičák-jsem rychlá, zato nemoderní.Nějak jsem chodila zvlášť projít nejmladšího, pak jsem kolem 14. vyzvedla ze školy dceru, syn a holky chodili už samy-no a taky nákup jsem dělala s nejmladším-odpol. už máme kroužky.

verusky
26. říj 2016

@katharinka4222 ona je vyhoda v tom, kdyz je "komplikace". treba se ti pocura to starsi, tak ho hodis na kocar a jsi hned tam, kde potrebujes. nebo rve mimino, potrebujes nakojit nebo rychle domu, zase das to starsi do kocaru a valis (jinak s tak malym ditetem jdes i tu hodinu a co pak to rvouci mimino, das na ruky a mas kocar, starsi ditko, mimino na rukach...). ja jsem psala, mam obe dvojky od sebe 16 mesicu, pred deviti lety jsem sourozenecky kupovat nechtela a mela scate, ted mam sourozenecky, v tuto chvili uz zacina byt nepotrebny. ale hodne mi usnadnil zivot na pul roku.
dulezite take je, kde clovek bydli. na vesnici ho nevyuzijes tolik, jak ve meste... ja jsem ve meste, centrum je pod velkym kopcem, takze male dite ten kopec hned tak nevyleze. )s kocarem mam co delat 🙂) doktorka je taky tam, takze s nemocema, kontrolama kocarem lepsi nez autem... je to o miste a stylu, ale muzu srovnat a je to se sourozeneckym mnohem lepsi.

vanilkacka
26. říj 2016

Já jsem podruhé těhotná a osobně bych se taky bála v zimě nosit miminko v šátku. @nikinnna @celaskon87 myslím si,ze názor může vyjádřit kdokoliv, i když dítě ještě nemá a tím padem nemá potřebné zkusenosti. Já osobně jsem v zásadních názorech stále konzistentni a je jedno,jestli jsem byla bezdětna,těhotná nebo mám dítě.

katharinka4222
28. říj 2016

@verusky No jasný, však jsem psala, že uvidíme až se nám to narodí. Teď si můžu myslet, co chci a realita pak bude úplně jiná 😀 No my jsme na okraji velkoměsta, takže všechno v centru, moji doktoři i děcký. Cca 30 minut MHD. No třeba po měsíci až 2 změním názor.

verusky
29. říj 2016

@katharinka4222 to mas pravdu, ja vlastne taky cekala a cca dva mesice po porodu vedela, ze do dvojkocaru jit musim 🙂

alicam
18. lis 2016

Teraz ma napadlo.. a už aj pozerám po šporťáku čo sa zmení na hlboký len vložnou taškou, že by v ňom bolo mimino a keby staršie nevládalo, len malé naviažem, hodím tašku do košíku pod kočár a do vzniklého šporťáku hodím staršie.. len keď bude malé spať to asi nepojde..