Sourozenecký kočárek - ano ne?

monyszek
18. črc 2016

Ahojte,
prosím o radu zkušenější maminky. Cca před třemi měsíci jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám 10m miminko, až se narodí prcek, malé bude rok a půl. Teď stojí, obchází s držením nábytek...tak by mě zajímalo, nevím, jak bude v 1,5 roce zdatná, do kdy jste měli dítka v kočáru? Jde mi o to, jestli pořizovat sourozenecký kočárek...

fifina86
18. črc 2016

Mám děti od sebe přesně 21mesicu,sourozenecky kočárek nemáme,ale máme skate ke kočárku,super pomocník.

mandala
18. črc 2016

Mám holky po roce a půl, tehdy nebyly takové možnosti ani jsme neměli moc financí, takže jsem neměla nic, kdybych se ale měla měla zpětně rozhodnout, volila bych spíš ten skate, jak píše @fifina86, mě by určitě stačil a přesto hodně pomohl, dvouleté dítě už ani v kočárku moc sedět nechce, spíš jen vyjímečně, když je dlouhá cesta 😉

bajana
18. črc 2016

Velmi vela zalezi od toho, kam chodis a ako rychlo sa musis presuvat. Mam deti od seba 15,5m (aktualne cca 23m a 7m) a od zaciatku som bez surodeneckeho kocara, ani som ho nechcela, vedela som, ze ho potrebovat nebudem a ze mi bude skor na obtiaz....tu su dovody:
- starsia chodila v cca 11-11,5m, rychlo sme sa snazili kocar odburat, je disciplinovana, poslusna (vacsinou, teraz zacina obdobie vzdoru, ale zatial zvladame), nema problem vodit sa za ruku
- mame pre starsiu Valco Snap4, na vylety chodime s tatom a berieme oba kocare, ak treba
- byvame na malom meste, dolezite "miesta dennej potreby" mame v pesej vzdialenosti (obchod, ihrisko, zastavku MHD), k lekarke chodime MHD, potom sice dlhsie cakame na spoj, ale nevadi to, zatial nakupime
- chodime na pravidelne kontroly s mladsim (je predcasniatko), tam s muzom autom, spat elektricka+vlak+bus, zvladame, casto bez pomoci okoloiducich
- v pripade krizy mam Manducu pre mladsieho
- dvojkocar som brala, ze aj tak bude tak na polroka, rok, aj bazarove stoja vela, prislo mi to zbytocne

Takze zaver: nerozhoduj sa hned, uvidis o par meisacov, ako sa mladsie (ne)rozbehne a zavisi aj od toho, ako sa budes citit a ako budes "nastavena"aj vnutorne

patrusa
18. črc 2016

@monyszek msm deti od sebe 19 mesicu, sourozenecky kocarek jsem vyuzila opravdu intenzivne 5 mesicu. Pak bylo starsimu 24 mesicu a zacal zvladat skate za kocarkem. Bez sourozeneckeho bych se neobesla. Koupila jsem ho tenkrat na bazaru a za stejnou cenu jsem ho o 5 mesicu prodaka, takze ve finale naklady zadne 🙂

holubice.petra
18. črc 2016

Ted se nam narodi dalsi prcek a bude od starsiho 20mesicu...sourozenecky jsem koupila vim ze bude cca na rok ale myslim ze se vyplati...uz jen z duvodu vyletu preci jen si starsi jeste rad po obede lehne...kdyz pujdu na nakup tak je lepsi ze ho muzu nekde pripoutat a ne ho vsude honit...

frantiska85
18. črc 2016

Kluci jsou od sebe dva a půl roku a sourozenecký maximálně využívám. Starší je sice vynikající chodec, ale s kočárkem běhám nebo chodím i 15 km a to by nešlo nebo trvalo ukrutně dlouho. A navíc, když syna popadne náladička, je nejsnažší ho uvázat na kočár a z místa zmizet.

jasekd
18. črc 2016

Deti rok od sebe, navic oba motoricky pomalejsi, kocar jsme vyuzili pres dva roky, pro me nejlepsi investice, co se detskych veci tyka. Podle me rok a pul stare dite, i kdyz bude motoricky zdatne, neni jeste na skejt uplne pripravene, navic mimino se bude vozit a ono treba bude chtit taky, bude si chtit odpocinout, muze se prospat, clovek je s tim kocarem flexibilnejsi. Dost lidi to resi kocarem pro starsiho a satkem pro mladsiho, mne by to nevyhovovalo.
Mela jsem Jane powertwin a na netu nas stal (jety, zachovaly, ale bylo na nem videt, ze je starsi) asi 3 tisice a skoro za tu samou cenu jsme ho prodali.

bambullkaa
19. črc 2016

Já bych koupila. Koupila bych Bugaboo Donkey 🙂