Sourozenecký kočárek. Který?

terez94
26. čer 2020

Pěkný den 😊 Pomalu už začínám plánovat a připravovat se na to,co mě od listopadu čeká 😊 Narodí se nám čtvrté dítko. Nejmladší syn bude mít v tu dobu rok,takže uvažuji nad sourozeneckým kočárkem. Bydlíme na vesnici,do obchodu, školky,na poštu chodím pěšky,tak si myslím,že bych kočárek určitě využila. Má otázka zní,jaký vybrat? Internet samozřejmě projíždím ale nevím,žádný mě neoslovil nebo nezaujal. Hlavně teda z toho hlediska,že starší sedící dítě má ten prostor tak ,, omezený,, 😔 Prostě mi to nepřijde pohodlné ale asi je to jen můj pocit. Jeden mě teda zaujal a to kočárek iCandy. Tak Vás poprosím,kdo má nějaké zkušenosti s nějakým sourozeneckým kočárek,tak se podělte ❤️Už mi jde z toho hlava kolem 😀

leniczka23
26. čer 2020

Nejlepší sourozenecký kočárek je Bugaboo donkey. Je sice dráždit,ale je to tipla, dá se koupit i z druhé ruky v top stavu. Mrkni.

surikata131
26. čer 2020

Záleží co od něj požaduješ, jaký máš rozpočet...např valco snap, Baby jogger city mini double, nuna demi grow (může být pak i pro 1 dítě), thule urban glide double (terén)...

miba10
26. čer 2020

@terez94 my máme valco snap duo. A i když se zdá, že je tam málo místa tak není. Moje děti v něm jsou spokojené....
Ale opravdu jde i o to, co od kočárku chceš...

olga_
26. čer 2020

Zmiňovaný Bugaboo donkey má kolébkový sedoleh u sporťáku, což pro dítě není ideál (https://www.ivafis.cz/kocarky/). Jinak ano, lehce se s ním manipuluje atd., ale toto byl důvod, proč jsem ho u dvojčat vyrazila z domu, když jsme přecházeli na sporťák. Teď mám Bumbleride indie twin a spokojenost. ale mám teda dvojčata, takže oba na sporťáku.

clementina
26. čer 2020

Řešili jsme to samé před rokem a půl, dlouho a intenzivně. Za sebe můžu jednoznačně doporučit BJ city mini GT double, který máme, a nevyměnili bychom ho za nic na světě. Je úžasný, prostorný, lehce se ovládá, skládá se 1 tahem, jde do úplného lehu, super jsou obří prodloužené střechy (i u korbičky), je cenově přijatelný, v kategorii dvojkočárů patří k lehčím, pro starší dítko prostorný a dá se k němu dokoupit i nacvakávací korbička. GT verze má super kola a nastavitelné madlo, starší obyč. verze pak má kolečka horší a madlo fixní. Bugaboo donkey je sice taky dobře ovladatelný a lehký, ale rozhodně pro starší dítko menší (dcera se tam nyní už nevejde, zatímco do BJ s přehledem a ještě má místo), sporťák má korýtkové sezení, rozkládá se mnohem složitěji a hlavně - sundat se musí nejen korba, ale i korýtkové sezení pro starší, tudíž je zarovnaný celý kufr auta. Je i dražší, ale to se dá vyřešit bazarem. Z dalších možností pak znám ještě Easywalker duo, který je už ale úplně out, je o několik kg těžší, než oba předchozí, cca o 2-3 cm širší, rozkládá se dost složitě, na sporťáku má tak strašně krátké střechy, že dětem svítí do obličeje, pak TFK twin, který je něco jako easywalker, ale ještě o dost těžší (v naloženém kočáře dětmi je znát každé kilo, můžu říct🙂) a pak sourozenecký kočár Baby monster, který je ze všech kočárů nejsubtilnější a nejlehčí, ale je dost fórový, materiál rozhodně není do dešťů a plískanic a tím, jak je drobný, v něm je opravdu málo místa jak pro starší, tak pro menší děti. Ale super úzký a lehký je, a jestli je nějaký dvojkočár, se kterým se vejdete snad opravdu všude, je to tenhleten🙂. Jiné neznám, ale ten BJ city mini GT double můžeme FAKT doporučit

puhelin
26. čer 2020

Ja jsem to resila miminkem v satku a starsi ve sportaku. Ted jezdi ve sportaku mladsi a segra si k nemu rada vleze a jsou tam spolu 🙂

95newmommy2020
26. čer 2020

Jestli mas prostor nejsi omezena dýlkou konstrukce, tak za mě je nejlepší Thule urban glide double

lolam10
26. čer 2020

Byla jsem moc spokojena s tkf twinner twist duo.je super do terenu.a kupte si at mate korby vedle sebe kazdopadne.taky mi prijde ze nad sebou/pod sebou je jeden chudak.vedle sebe je to rovnocene.my jsme meli do 2 a trictvrte starsiho a jsem strasne za nej rada.hlavne jsem si usetrila nervy kdyz jsem nekam potrebovala prijit na cas.proste jsem je hodila do kocarku a jelo se...

jirovapa
26. čer 2020

@terez94 jsem spokojená se sourozeneckým kočárkem Nuna demi grow 🙂

clementina
26. čer 2020

@clementina ...jen tedy pro úplnost dodám, že jsme chtěli sezení vedle sebe, ne korbu nad zemí nebo starší dítě v košíku

erikamaj
27. čer 2020

my máme normální, Britax, protože zatím máme jen 1 miminko, ale koukám, že tá Britax dělá i sourozenecké kočárky tak já určitě doporučuji tuto značku. všemi pěti. https://vas-pomocnik.cz/kocarky/#sourozenecke

darkdesire
17. črc 2020

@terez94 mame Baby Monsters Easy twin. Sedacky vedle sebe, lehky (13kg), sirku ma 65cm takze se vejde uplne vsude, je to sportak ale da se dokoupit korbu nebo vloznou tasku na miminko.