Sourozenecký kočárek nebo Manduca?

cacenka_d
17. říj 2013

Holky mam dilema. Rodim v dubnu male bude v tu dobu 2 roky a kousicek.
Bydlime na vesnici, tady nemam problem s tim, aby behala vedle kocarku, ale jezdime nekolikrat do tydne do mesta nebo na vylet treba do ZOO to je jedno kam, ale na cely den proste. Mala naprosto neposedi, pocitam, ze na skejtiku nemame sanci vydrzet, navic by nevidela dopredu a to by ji zabilo, nemuzu jezdit kvuli tomu ani s ni za zady na kole.

Resim 2 varianty:
1. sourozenecky kocarek cca na pul roku, vzala bych starsi takze se vejdu cca treba do 5000 Kč
2. nechat nas sportak, koupit vloznou tasku a mit v ni prcka, ve chvili kdy bude luci chtit spat, prehodim prcka do manducy, tasku pod kocar a lucka se hodku vyspi - cca 3000 Kč náklady

Jenze do kocarku ji muzu hodit kdykoliv i na odpocinek a mam prazdny spodek treba na nakup. U druhe varianty naklady nizsi a je to proste na pul roku, tak ja nevim 🙂

Ma s tim nekdo zkusenosti? Upozornuju, ze opravdu nemam klidny dite je hodne aktivni nonstop beha a zkouma a neni to jen muj pocit, ma to v porovnani se stejne staryma detma 🙂

Diky za vase rady a zkusenosti

veronikaka
19. říj 2013

@cacenka_d Duben je za hodně dlouhou dobu. Nechala bych to na poslední chvíli. Holčička se ještě hodně změní. Já mám děti po 2 letech a měla jsem na ně sourozenecký kočárek Phil and Teds a nedokážu si bez něj představit život. Měla jsem ho rok a pak šel dál do světa. Není pravda, že starší dítě sedí malému na nožičkách (tedy u Exploreru, nevím jak ostatní). Starší byla hroznej divočák a kdybych jí neměla přikurtovanou v kočárku, tak by se určitě stalo nějaký neštěstí. Teď jsou jí 3 roky a krásně se zklidnila a jde vzorně vedle kočárku. Potkala jsem maminku, která měla taky phila a pořizovala si ho z toho důvodu, že jedno z dětí vždy musela tahat v Manduce a říkala, jak z toho byla sedřená. Udělějte si to pohodlný hlavně pro sebe ...

veronikaka
19. říj 2013

@cacenka_d Ještě k tý ceně kočárku, když koupíte starší, tak první investice vyšší, ale když dobře koupíte, tak na kočárku nic neproděláte. Záleží jakej koupíte.

dana3262
19. říj 2013

@olusenka jaký negativa ba ew shledavas? Ne vadilo, ze nema polohovací nohy, ale to jsem vyřešila. Nechala jsem si usit tašku na plastenku a tu prichytila na tu stříbrnou část, kam deti pokládají nohy, tak je mají alespoň vyvýšené. Co mi vadí hodne a často je, ze deti nejsou celem ke me. I v tom philovi, to je fakt desny. Pořád se k ním sklanim, zastavuju protoze neslysim, co říkají atd..to mi vadí dost. Jinak je parádní . Vubec jsem Ho nesetrila a furt drží 🙂

dana3262
19. říj 2013

@veronikaka myslim, ze u explorera a u sportu dite nesedí na nozickach. U těch ostatních ano. Vibe a mela jsem verve, ten jsem kvuli tomu dala pryc a pořídila explorera.

cacenka_d
autor
19. říj 2013

@cajomilka tak ono prosinec mas zase o mesic dele ;) lucka se narodila do minus deseti a nic ji nebylo takze mela hlavne stare zavinovacky po me ;)

olusenka
19. říj 2013

@dana3262 jo, sporťák není čelem ke mě, to ano, ale: u sporťáku je krátká střecha, u hluboké korby není nahoře kšilt a ani sluneční clona, madlo je jen pěnové (po týdnu už mělo šrámy), taška nemá klopu, takže do ní prší, pokud ji neskryju kusem pláštěnky, je malá pro dvě děti (ta taška), do koše se blbě leze až dolů pod kočár, polohování sporťáku na 2 zipy a přesku po každé straně taky zdlouhavé a blbě se tam leze, brání ta druhá hluboká korba a taška na madle, nánožník na sporťák se nedá nějak šikovně připnout, na těch nožičkách tak vlaje, nedrží, ten sporťák je prostě celkově takový odkrytý, dítě je tam jak ve výkladní skříni, musí n něj foukat a tak. A nevím, jestli je to zdaleka vše, co mi vadí. Co to hodně vyvažuje naštěstí jsou ty jízdní vlastnosti, jak je lehce ovladatelný, jak jde fakt uvézt do kopce s dvěma dětmi jednou rukou krásně lehce...

@veronikaka Co se týče toho Phil a Teds, viděla jsem v krámě Explorer (ale nemáme ho doma), posadili jsme nahoru syna 1,5roku, a fakt by mladšímu seděl na nožičkách, když jsme sahali dolů, nebylo tam na nožičky místo na výšku, pěkně by mu na ně tlačil, na ty nárty, natož aby se tam vešlo dítě ve fusaku v zimě, nevím no.Ale jak říkám, jen co jsem viděla v krámě, nejezdím s ním.

dana3262
19. říj 2013

@olusenka nanoznik jsem si nechala usit. S takovým vysokým limcemna skutky, ze kdyz usnou, tak Ho zvednu. Tašku nepoužívám. Koš mi prijde supr prostornej..je fakt kdyz oba leží, ze se tam leze blbe, ale to je pro me detail. Koupila jsem clonu, kterou mam přes obě boudicky uchycenou postranach a podle potřeby ji stahují dolů nebo nahoru, ze je pak zároveňs boudama.
Ten explorer tam ma fakt místo na ty nohy. Pravdu jo. Vozidla jsem i 3 letyho spícího ležícího a 1,5letyho nahoře v doublekitu. Staršímu trcely nohy dopředu, ale místo tam mel. To u toho verve tam fakt bylo asi 5cm. To nešlo vubec..