Sourozenecký kočárek pro půlroční a dvouleté dítě

mamakubatom
4. dub 2019

Ahoj holky, jaký kočárek byste mi doporučily pro půl roční miminko a jeho 2,5 letého brášku neposedu? Dělají nám problém hlavně nákupy protože starší je hodně živé dítě a nedokáže stát ani chvilku na místě. Doteď jsem to řešila staršího v kočárku a malého v Manduce. Uvazuji o jeho koupi až bude menší sedět. Zatím mám vybraný Easywalker Duo Plus.🙂

olga_
4. dub 2019

@mamakubatom Tyjo a vyplatí se ti dávat pak třeba skoro tříleťáka do kočárku? Kolik má kg? Mám na dvojčata Bumbleride indie twin a bugaboo donkey (ten půjde do světa). Jsou užší, tak aby ti tam chtěl sedět, jestli by nebylo lepší dát staršího do toho sedátka v košíku a mladšího v kočáru. Jinak obecně jdi do něčeho s korbami vedle sebe. Líp se s tím manipuluje.

kuliseks
4. dub 2019

@mamakubatom Ja si nemuzu vynachvalit bugaboo donkey. Byl drazsi, ale super. Jezdil v tom starsi jeste ve 3,5letech mozna ve 4 nekdy. Kdyz nejeli oba, tak se slozil kocarek na jednomistny a vedle se dal kosik takovy podlouhly. Bylo to dost prakticke

olga_
4. dub 2019

@kuliseks Jako jo, ale je třeba zvážit, zda chceš dát dítě do kolébky. Z toho důvodu půjde od nás do světa. Ale jinak souhlas s tím, že je praktické to zužování - jen to nejde za cesty (aby si @mamakubatom nemyslela).

sudylichozrout
4. dub 2019

@mamakubatom vybodni se na kocar a dej starsimu motorku. Koupis sourozenecky a dite ti v nem vydrzi deset minut. Mam zkusenost, rodila jsem druhou dcerku, kdyz byl starsi rok a tri ctvrte. Sourozkocar jsme dostali zadarmo od sousedky, jinak bych nekupovala. A bylo to spis peo zlost. Dcera se v nem vydrzela vozit asi tri mesice a pak uz delala sceny. Vetsinou to dopadlo tak, ze jsem vlacela 18 kg tezky, vlakovy (sedacky za sebou) ABC design s miminem a na koni (ramenou) jsem nesla tu starsi. Nikdy vic. K druhym narozeninam dostala motorku a bylo.

olga_
4. dub 2019

@sudylichozrout Jo, motorka je taky super řešení. Já bych se též při tomto věku už na sourozenecký vyprdla, zvlášť když to má být spíš "jen" na nákupy...

olga_
4. dub 2019

@sudylichozrout Teda teď přemýšlím, že zrovna na ty nákupy to přímo do obchodu zas taková výhra není...

mamakubatom
autor
4. dub 2019

@olga_ Plánujeme ještě třetí miminko, takže sourozenecký určitě využijeme i pokud ten největší odroste.

mamakubatom
autor
4. dub 2019

@kuliseks hned se na něj podívám, to s tím košíkem zní dobře. 😉

sudylichozrout
4. dub 2019

@olga_ motorka? Je. Kdyz jsem mela jen singl kocar a druhou na motorce, dala jsem na nakup motorku dolu a dceri vrazila do ruky tahaci nakupni vozik. To ji hrozne bavilo, byla za velkou, co chodi nakupovat. Jak se nakoupilo, vyndala jsem motorku, misto ni dala nakup a dcerka zas jezdila. Praktikuju to tak dodnes, kdy je detem 1 rok a 2 a tri ctvrte. Ted uz jsme pro ytarsi poridili i koloodrazedlo. Taky parada.

olga_
4. dub 2019

@sudylichozrout Tak paní píše, že jí dělá v obchodě potíže "živé" dítě, takže předpokládám, že už zkusila různé varianty a upřímně třeba můj syn a motorka nebo malý košík v obchodě by taky moc nešlo dohromady, takže to chápu. Každé dítě to má jinak. A nakonec otravovat se s motorkou v obchodě a ještě řešit pobíhající dítě je opruz na druhou.

mamakubatom
autor
4. dub 2019

Je to hrozný divoch klidně vběhne i pod auto, naposledy nám naběhl v obchodě do regálu s alkoholem. Vytrhl se mi, vběhl vedle do uličky a už to řinčelo. Naštěstí se mu nic nestalo a ani žádnou škodu nezpůsobil.

mamakubatom
autor
4. dub 2019

V kočárku je vždy hodný, tak proto chci zkusit ten sourozenecký.

sudylichozrout
4. dub 2019

@mamakubatom To mi neco pripomina 😀 uvazujeme, ze udelame pojistku na zpusobene skody 🙂)
Jestli mas ale strach, tak ten sourozenecky zkus. Kdyztak ho prodas, to je maximum, co se stane.

kuliseks
4. dub 2019

Ano, bugaboo donkey se neda slozit za cesty.. teda da, ale neni kam dat druha sedacka 🙂 a jinak tezky neni. Ja teda radsi povezu triletaka 10 minut v kocaru, kdyz se zacne vztekat, ze chce sedet taky, nez abych pul hodinu nebo hodinj poslouchala, jak se vzteka, ze nechce chodit a chce taky sedet jako bracha 🙂 ale proste to chce promyslet, na co to vyuzije clovek vsechno no. Motorka je super, ale kdyz jdu s kocarem po silnici do vedlejsiho mesta, tak je mi teda k nicemu 😃do kocaru prikurtuju oba a vydrzi pekne sedet a koukat na auta atd. Nemusim premyslet, kde mi vjede pod auto anebo ze se cestou k doktorce zasekne a nebude chtit jet dal 😉 ale promyslet promyslet vsechno no.. videla jsem ted v Praze scenu teda, ze bych motorky pro deti zakazala. Maminka veze kocarek v klidku 20 metru za prvnim ditetem na motorce. To malem vjede do silnice na prechodu na cervenou. Ona v klidu proste, ceka, ze je naucenej zastavit. Ano, zastavil vcas, ale az uplne na posledni chvili zabrzdil. Pro me to teda bylo o nervy, a to se jednall o cizi dite a jen jsem prihlizela. Matka v klidu. Jako to teda fakt ne😃

kuliseks
4. dub 2019

@mamakubatom pokud je v kocarku hodny, rozhodne bych do nejakeho sourozeneckeho sla. Chapu maminky, kdyz jim sedet v kocaru dite nechce. Ale ono se sourozencem malym, ktery se vozi, se ty chute starsich deti taky zmeni nekdy 🙂 nas teda zarlil od zacatku, ze chce taky sedet. Proto bylo jasno

mamakubatom
autor
4. dub 2019

Pohybu máme dost kolem domu, ale cesta po městě a v obchodáku je to pro mě noční můra. Jde v klidu po chodníku vedle kočárku a najednou se rozeběhne zpět nebo klidně i pod auto protože ho něco zaujme na druhé straně cesty. Na miminko naštěstí nežárlí, je to ukázkový velký bráška 🙂

mamakubatom
autor
4. dub 2019

@sudylichozrout malý košíček ho nezaujal, ale s tou pojistkou je to dobrý nápad, zkusím si o tom něco zjistit. Závidím maminkám které mohou vzít do města 3 klidné děti, k tomu ještě kočárek a psa.

ada22
4. dub 2019

Vozila jsem v easy Walker 3 letou a 4 měsíční a v pohodě. Ten kočárek se fakt ovládá dobře. Hlavně lze celkem dobře koupit i prodat. Pak jsem měla Phil And ted sport. Ten je krapet praktičtější co se manipulace týká, ale na ovládání byl skoro horší.

penelopaw
4. dub 2019

@mamakubatom pořídili jsme easy walker, co jsem se ptala v obchodě, má velkou nosnost, takže by měl uvézt i starší dítě. zatím ho teda nemám ozkoušený, třeťátko se narodilo v neděli 🙂, ale z hlediska ovladatelnosti, váhy, prostoru pro nákup apod.mi přišel lepší než bugaboo. až poprvé vyjedeme ven, dám vědět reference 😉.

vzkazyzuniverza
4. dub 2019

Ja jsem poridila Hauck duett 3. Do mesta super, obrovsky nakupni kos, stabilni konstrukce, je tezsi, ale dobre skladny a jde pouzivat i jen na jedno dite. Nemecka znacka, velmi prijatelna cena a neni zuzeny. Obe deti se daji pripoutat. Take radsi povezu 10 min ditko, nez abych se mordovala, domlouvala a tahala na zadech.

ag76nes
4. dub 2019

@mamakubatom Ja bych sla do Phil and teds Vibe2

mamakubatom
autor
4. dub 2019

Já mám právě jednomístný Easywalker Qtro Plus a jako golfky TFK Dot. Easywalker Duo Plus mám odzkoušený v obchodě, že se do něj kluci vejdou. Ale raději se ptám ještě tady jestli není něco lepšího.🙂

mirtha
4. dub 2019

Meli jsme Britax B-dual ted uz se dela novejsi verze B-ready a byli jsme naprosto spokojeni, hlavne fakt byl paradni v tom, ze hezky projel vsechny pokladny 🙂

keksikova1
4. dub 2019

@mamakubatom já měla joie Evalite duo, maximální spokojenost. Koukni na bazárek 🙂

astyna88
4. dub 2019

Mám kluky 20m od sebe a sourozenecký jsem ani nekupovala. Starší syn od roku na motorce 🙂 na rychlé přechody jsem měla nosítko. V kočárku se pak později mohli i střídat kluci. ALE mladší je zase víc lenivý, moc se mu chodit nechce (má 20m nyní), je to trošku buřtík, ani motorka ho nebaví. Mít kluky naopak řešila bych to nosítkem pro nejmenší dítě + nechala bych si sporták na "lenocha". Těžko soudit, co sama zvládneš. Když už, tak z bazaru sourkočár.

lipli
2. kvě 2019

@mamakubatom a vyzkoušela jste skate? Mám deti od sebe 2,5 roku a když se synenek narodil, dost mi to pomohlo. Když dcera šla, tak jsem skate zacvakla. Kdyžtak ho budu prodávat.

mamakubatom
autor
9. kvě 2019

@lipli Děkuji za radu skate za Easywalker Qtro Plus máme, ale v obchodu našeho divocha na něm nikdo neudrží.😉

dzejn002
9. kvě 2019

My teď jezdíme s Tfk Twinner Twist. Děti budou mít tři a jeden rok. Máme ho teprve dva měsíce, kvůli úrazu starší, která v předtím normálně chodila. Za nás skvělý kočár, do terénu, do města, líbí se mi, že je odpružený a má polohování do úplného lehu i pod nožkama a ruční brzdu, ta je k nezaplacení. Nevidím na něm žádnou chybu. ;)

dzejn002
9. kvě 2019

Ale popravdě dobrovolně bych ho nekupovala, je to fyzicky mnohem větší dřina (jsme dost aktivní, dopoledne i odpoledne venku, zoo, dlouhé procházky...). A s nákupem člověk vleče pomalu 50 kg. A zabere teda cely kufr velkého kombíka. Dobře to zvažte. ;)

blackhole
11. říj 2019

@sudylichozrout mám kluky 22 měsícůu od sebe a přes léto u nás dobře fungoval obyčejný kočárek se stupátkem. Jsme venku 2x denně za každého počasí a nyní na podzim je to už horší, protože se spíše procházíme (na hřištích už skoro nikdo není), takže starší (2 a čtvrt roku) si už nemůže odpočinout někde na pískovišti či lavičce a delší procházky nedává v špatném počasí ani na odrážedle. Sedět na stupátku sice lze, ale ve větru a dešti to není nic příjemného. Mladší se navíc v 5ti měsících již pomalu nevejde do 80cm dlouhé korby (ve 4 měsících měl 70cm).
Prakticky nemám možnost hlídání a taky nemáme auto no a s oběma dětma najednou jsem zatím bez dvojkočáru do MHD nevlezla, protože někteří řidiči jezdí jak dobytek a nedovedu si moc představit rychle nastoupit s kočárem a zároveň řešit chodící batole. Takže doposud jsme se pohybovali pouze po sídlišti, což je pro mě značně limitující. Nemluvě o tom, že nákup v obchodě je často taky zážitek. Prostě je to pro mě už únavný.
Objednala jsem tedy Valco Snap Ultra Duo, protože je to jediný dvojsporťák, kde se dá nastavit sedačka proti směru jízdy a má taky fantastický nánožník, který s výztuží (a sedačkou v lehu) imituje hlubokou korbu. Je lehký a dobře ovladatelný.
Starší se tam vleze jen tak-tak, ale je z něj nadšený. Teprve ho testujeme, takže uvidím, ale je to určitě pohodlnější než manévrovat s kočárem se stupátkem.
Ale každý to má jinak, já jsem si taky myslela, že si vystačíme s tím stupátkem.