Volit kočárek dle velikosti výtahu x nechat v kočárkárně?

shannondrake
12. dub 2016

Čekám své první dítě a zkušenosti nulové, takže bych potřebovala poradit s výběrem kočárku.
Bydlíme v 7. patře panelového domu, ale výtah máme velmi malý. Měla jsem už vybraný kočárek Peg pérego GT3, ale pak jsem si uvědomila, že se nám do výtahu prostě nevejde. Mohla bych ho nechávat v kočárkárně, máme tam bezpečnostní dveře a na chodbě kameru. Asi to ale bude pak nevýhodné z hlediska nošení nákupu, miminka atd? Jaké máte zkušenosti vy?
Peg pérego gt3 jsem vybrala z hlediska výborných referencí, je vhodný do terénu i na sport. Doporučily byste mi prosím nějakou 4kolku jako podobnou alternativu k Peg pérego? Děkuju

anetka1701
12. dub 2016

Já bych teda určiě vybírala podle výtahu... Ono občas miminko usne, pak je prima ho nechat v kočárku... Navíc když máš nákup a k němu dítě+přebalovací tašku tak to najednou unést je dost náročné a člověk je pak solidně splavenej.... Ono i jít někam ven jen s dítětem co nechodí a k tomu všechny věci co potřebuješ a na ruce ho nést, pak odemykat kočárkárnu... S výběrem neporadím (já pěju ody na Jané) ale určitě to chce vybírat tak, aby se do výtahu vešel...

lucyp13
12. dub 2016

Neblazni!!!! Co ja bych za výtah dala!!! Určitě radši jiný kočár než vse vynaset.bydlime ve třetím patře cihlového domu bez výtahu a všechno taham (dite,tasky,nakupy),cas od času mi dítě spi takže jsem jí dřív vynasela v korbe,coz šlo ale ve sporťáku už je to naprd...takže určíte zvolit kočár dle vytahu.

lucyp13
12. dub 2016

Jinak výběr to je tezke...každý má jine preference..spis bych šla někam do kramu,podivala co se nabízí a zmerila dle rozvoru zadnicj kolecek,zda se vejde do vytahu.ja mám jane crosswalk a jsem spokojena,vejde se i do malých vytahu,sice tip top ale vejde.chce to fakt zmenit,hlavne aby byla lehce vule

vanilkacka
12. dub 2016

Určitě hledat kočár vhodný do výtahu. My bydlíme ve 2. patře bez výtahu a když pominu tahání nákupu a dítěte,tak mě vždycky štve,ze mala usne v kočárku a já musím zůstat venku,protože ji bez probuzení nevynesu.

shannondrake
autor
12. dub 2016

Děkuji moc holky, potřebovala jsem slyšet vaše zkušenosti. Takže tedy jiný kočárek 🙂

misulinka44
12. dub 2016

A co akorát vycvaknout korbu a tu do výtahu? To by se vejím mělo a nemusíte případně mimi budit. Doma Vám to taky zabere méně místa než cely kočár 🙂
@shannondrake

petulik81
12. dub 2016

Mě napada jeste takova prenosna taska do kocarku ,clovek chytne za ucha a jde se ,ale ja dle zkusenosti vyuzila kocar a vyuzivam jeste porad i doma,kdyz dite nemuze zabrat uspim v kocaru a davala jsem na balkon nebo nechavala v loznici

hojda
12. dub 2016

Já bych vybrala jiný kočárek, dítě ti usne a co pak? Do sedmého patra vynášet s taškou a případným nákupem? Do maličkého výtahu se mi vešla Teutonia Spirit trojkolka i Mistral čtyřkolka plus já a sourozenec🙂.

sari_nka
12. dub 2016

@petulik81 jojo tuhle tašku má třeba Gesslein

vilibalda
12. dub 2016

Bydlím ve 4. patře cihlového domu bez výtahu a i když je to nošení náročné, vybírala bych podle kočárku a nechávala ho dole. Jde to zvládnout. Byla doba, co jsem schody chodila i 3x, protože jsem nesla nákup, dvouleté dítě a miminko a šlo to. 🙂 Nebylo to lehké, ale víc než to náročné nošení mi vadily lapálie s kočárkem (často píchlé kolo např.), proto bych se soustředila spíš na kočárek.

misulinka44
12. dub 2016

@vilibalda Také bydlím ve 4. bez výtahu 🙂 Takže nějaké vynešení mimi jen k výtahu? Pohoda 🙂 Stačí vzít korbu případně vložnou tašku

petulik81
12. dub 2016

@sari_nka docela se mi to libi,u naší doktorky se nedá vlezt s kocarem do cekarny ,tak s další ditko bud poresim vajicko na kocarek,nebo prave ta taška,kocarky si nechavaji maminky venku

vilibalda
12. dub 2016

Já si teda pořád chtěla koupit vložnou tašku na druhé dítě (s jedním to šlo zvládat dobře a neměla jsem potřebu nic shánět, ale s oběma to bylo na nošení horší), až jsem žádnou nepořídila a dítě nosila v autosedačce.

anetka1701
12. dub 2016

No taška dobrá tak do 7-8měsíce (a i pak se pronese) ale co pak? až bude ve sporťáku tak krbu nevycvakne (a mně nejvíc usínaly holky v kočárku s potřebou dospat tak od roka...

petulik81
12. dub 2016

to je pravda,jak jsem psala,malý má uz 21 mesicu a do ted vyuzivam kocar i v baraku

tulikiss
12. dub 2016

mam zkusenost s tim nosit dite do 4 patra bez vytahu a ted i vjizdet si s kocarkem domu a zlaty noseni do 4 patra, jo obcas je to fuska ale kdyz je tam vytah tak neni co resit proste se svezes, ale ten neustalej bordel doma co si navozim kocarkem to je fakt silenej des.

hojda
12. dub 2016

@tulikiss Prodávají se návleky na kola, tím se to dá vyřešit.

hojda
12. dub 2016

TAky bych v rozhodování zvážila, jak to budeš dělat, pokud budeš chtít do budoucna ještě jedno dítě, abys to měla vyřešené i do budoucna.

sonja01
12. dub 2016

Já jsem pro jiný kočár, párkrát jsem kočárkárnu v domě využila, ale je to strašné tahání věcí + dítěte. Navíc někdy může dospat v klidu doma. Máme malý výtah a s kočárkem Britax B-motion (mám 4-kolku) úplně v pohodě. Sice to nepotřebuji, ale má sklopitelnou rukojeť, tím se dá také ušetřit místo. Kočár je malý, lehký, skladný.

lucysmidkova
12. dub 2016

Ja bydlela taky v baráku s vytahem a ten se mi tam nevlezl. Dam do kocarkarny a je to. Ja bych osobne vybírala kočárek kvůli vytahu

peggy722
12. dub 2016

@sari_nka Já bych doporučila gesslein S4, buď s korbou nebo sportovní nástavbou a vložnou taškou. Podvozek má opravdu hrozně skladnej. Měla jsem předchůdce F4 a vešla jsem se i do mini výtahů. Sice to bylo na milimetry a zatažený břicho, ale vešla jsem se i s druhým dítětem. A jezdilo se s ním perfektně.

alikam
12. dub 2016

Asi kočárek do výtahu..🙂 já chodím do 4. patra, a když jdu ven, většinou potřebuju pomoc někoho dalšího, jde o tu kočárkárnu.. Netroufnu si totiž hodit mimčo na rameno a složitě odemykat dvoje dveře, ještě s taškou a tak.. Takže pokud jdu sama, malou nahoře musím zakurtovat do autosedačky, dole přendat do kočáru, a zpátky zase to samý.. Je to taková zbytečná složitost, než kdybych měla možnost jí dát do kočárku už doma..🙂

puresin
12. dub 2016

@shannondrake Urcite je lepsi vyjet si pohodlne az ke dverim, ale taky jde o to, kam s tim kocarkem pak. Do bytu ho asi nenacpete a na chodbe by mohl prekazet sousedum. To je teda dilema. 🙂

shannondrake
autor
12. dub 2016

Do bytu se v poho vejde, máme velkou chodbu. Ale tak vzhledem k tomu, že mám doma ještě 60 kg psa tak stejně budu muset nechat kočár v kočárkárně. Ale tak přemýšlela jsem do budoucna, protože pejsek už má nějakej věk a kočár bych ráda aby na 2 děti vydržel.