Sporťák Jané Pro 2009 vs. X-lander XA 2010. Který vybrat?

klara.t
6. srp 2010

Prosím poraďte. Nevím, jaký koupit sporťák. Mám Firkon Verano, ale i když mám prcka (v 7.měs cca 7kilo, 65cm), tak je jí sporťák úzký a má otlačené ručičky. Proto hledám široký sporťák. Hlavně kvůli zimě, až bude ve fusaku a nabalená.

Po přečetní mnoha diskuzí se jeví Jané jako nejlepší sporťák. Hlavně z hlediska té šířky. Kamarádka ho má a líbí se mi. Pro mě má však pár nevýhod. Je to tříkolka (a já byla odpůrce tříkolek), má malý košík, nejde úplně do lehu (pak taky nejde ten z r.2009 otočit proti směru, ale to snad nebude vadit). Pak se trochu bojím těch trojúhelníkových okének, jestli tím nejde moc sluníčko a nevadí dětem. Na druhou stranu se mi moc líbí ta prostornost, měkkost, větrání ve stříšce. No už jsem pro něj skoro rozhodnutá.
No ale v obchodě jsem si všimla Xlander XA 2010, který se mi zdál taky široký (ale neviděla jsem je vedle sebe). To je čtyřkolka, má velký košík. Hlavně se mi líbí, jak mu jde prodloužit stříška - to je perfektní.
Takže váhám. Bojím se, že u mě vede Jané kvůli té značce. Ale líbí se mi až na ty maličkosti. Máte někdo zkušenosti s tím novým Xlanderem? Který byste si vybrali vy a proč?

klara.t
autor
6. srp 2010

Tady jsou http://www.slune-cz.cz/kocarek-x-lander-xa-2010/
http://www.slune-cz.cz/kocarek-jane-slalom-pro-...

Na cenu se nekoukám. Chci hlavně pohodlný kočárek pro malou.

klara.t
autor
7. srp 2010

Nikdo nemá vlastní zkušenost?

klematis
7. srp 2010

@klara.t já teda nemám zkušenost s těmito novými modeli, ale staršími, myslím ale, že to je asi celkem jedno, vyzkoušela jsem i Jane i X lander a rozhodně dávám přednost X landeru, Jane je sice vevnitř prostornější, ale celkově mi přijde lepší X lander, tříkolka mi připadá taková vratká, je to velký kočár a v třeba v autobuse jsem s ním měla problém, detaily jako, že nemám kam dat pláštěnku, občas padající brzda, vibrace předního kolečka, drahý servis atd. mi celkem dost vadily, myslím, že X lander je taky prostorný kočárek a přitom celkově menší a skladnější a jsem s ním rozhodně spokojenější 🙂

klematis
7. srp 2010

@klara.t a ještě co se týče vizáže, tak Jane si mi líbí víc, ale vizáž není všechno... 🙂

akcull
7. srp 2010

klara.t, nechceš se ještě poohlédnout po jiných kočárcích...?, já vím, výběr sporťáku je děs☹ ale na sporťáku mi přijde nejdůležitější:
- dobré odpružení (pokud budeš jezdit v terénu) - jezdila jsem s x-lander XA 2008 není odpruženej vůbec, projedeš s ním hodně, ale je to hroznej drncák, třeba ale nové verze už vylepšili.....,
- prostorná sedačka s možností otočení proti směru jízdy - využívali jsme hodně tak do roku, pak už asi není potřeba
- úplný leh a úplný sed
- super věc je překlápěcí boudička - proti větru, sluníčku, dešti a taky je dobrá nějaká síťka v boudičce pro větrání...

Já mám osobně teutonii spirita a jsem s ní moc spokojená, ale je to trojkolka - jde o zvyk naučit se s ní jezdit.
Taky mi přijdou fajn peg perego at4 a gt3, hartan skater S a topline s, gesslein vision....

jane 2009 má kamarádka, je to prostornej sporťák to je plus, vadilo jí okénko na boudě svítilo tam sluníčko, nechala si na to ušít nějaký kryt, zlobila jí ruční brzda, pak kočárek začal rachtat - servisáci seřídili a bylo to v pohodě,ale za půl roku to bylo nastejno a ještě jí vadí brzda na předním kole kvůli bruslím...

jijitka
7. srp 2010

@ klara.t - právě řeším to samé (sporťák od Firkona nic moc,co ? 🙂 ) Z těchto dvou bych šla do X-landera hlavně proto, že nechci tříkolku - v zimě jsem viděla dost mamin, jak se jim kočárek na sněhu dost nebezpečně nakláněl.
Bohužel jsem tento kočárek ještě v reálu neviděla, nicméně kamarádka má X-lander golfky a ty jsou prostorné dost.

klara.t
autor
8. srp 2010

@jijitka jj, nic moc. Ty už jsi se pro nějaký rozhodla?

jijitka
8. srp 2010

@klara.t - teprve se pouštím do vybírání. Ale ten X-lander mi připadá jako velice dobrá volba. Já chci určitě sporťák na podobném podvozku jako je Verano - tedy čtyřkolka, otočná přední kola, lehký, skladný a celkem dobře odpružený (jezdím terénem, takže u nás sporťák s pidikolečky nepřichází v úvahu). Ale u popisu jsem si všimla, že vnitřní šířku uvádějí taky jen 32 cm, tedy standard jako ostatní sporťáky. I když Vašík je taky drobek.
Ještě - v popisu kočárku jsem nenašla, jestli jde nasadit v obou směrech - nevíš ??

moudivlacek
8. srp 2010

ale Jane delavalo i ctyrkolky co ja vim 😉 my mame xlander 2008 prcka velkyho a v pohode 😵

co se tyce kocarku v /proti smeru,tak to ma snad jen novy Jane,

klematis
8. srp 2010

@akcull já mám XA 2008 a bydlíme v lese a myslím, že to není s tím drncáním tak hrozné, jezdíme do lesa skoro každý den a v pohodě a ty Janečka jsou opravdu dost kazivé, říkali mi to i v servisu, že to jsou jedny z nejhezčích kočárů, ale taky nejkazovějších a na bruslích jsem ho taky zkoušela a málem jsem malého vyklopila z kočáru, takže Jane šlo hned pryč

akcull
8. srp 2010

klematis, já jsem jezdila s x-landerem XA jen šest měsíců s korbou, většinou v lese na nezpevněných cestách. Byl to můj první kočárek, tak jsem neměla srovnání. XA má vepředu velká kolečka takže ten terén dá, ale s malou to v korbičce tak drncalo, že jsem tam musela dát ještě polštář, abych to tlumil. Na druhou stranu mohu říct, že jí to skvěle uspávolo🙂) škoda, že to odpružení nějak víc nepořešili☹, jinak se s ním jezdilo dobře a žádné závady neměl, to mi potvrdilo víc lidí, že u nich reklamace nejsou moc časté. Sporťák mě moc nenadchnul (chtěla jsem na malou vidět když jsem jí v šesti měsících musela dát do sporťáku) tak jsem ho prodala. Koupila jsem si pak tu teutonku, spirita která je opravdu krásně odružená a s tou se jezdí parádně. jede velmi lehoučce, kolečka krásně kopírují terén....

klara.t - kdybych se měla rozhodovat jen mezi těma dvouma kočárkama co máš ve výběru, tak jdu do toho X-landeru 2010🙂
ale já bych ještě navíc skoukla tyhle kočárky namísto toho janečka, je to podobná cenová relace, budou kvalitnější a jde u nich otáčet ta sportovní sedačka:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/vision-s-kocare...
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1838412
http://www.spuntik.cz/teutonia-spirit-s3-fashio...
Já jsem byla vždycky odpůrce tříkolek, no a nakonec s ní jezdím a musím uznat, že mi to někdy ani nepřijde... a to už vozím 14 kg prcka, který se v kočárku staví a různě se naklání, protože chce všude ťapkat sama a opravdu se mi nestalo, že by se kočár třeba převrátil. Jediné co si musí člověk natrénovat je najíždění na obrubníky...

akcull
11. srp 2010

Tak jsem dneska okukovala v prodejně ten nový x-lander XA, musím říct, že vzhledově ho fakt vylepšili, ta velká boudička je super, taky nánožník byl větší než si pamatuji, akorát madlo mi přišlo pořád nějak nepřirozeně vysoko a řekla bych, že starší verze zase mají lepší kolečka...
Jo a jak jsem psala o tom slalomu s tím problematickým okénkem, tak to musí být starší verze, protože ty 2009 na tom okénku už mají clonu..