Synček nedovidí z kočárku ven. Podložit mu páteř?

alishia
26. říj 2008

Ahoj holky,

taky mate nekdo tak zvedave mimino? Muj kluk by chtel vsechno videt, ale jeste nesedi...:/ obcas ho v kocarku podlozim dekou, jako ze pololezi, ale ani tak nemam dobry pocit kvuli jeho pateri. Jak to resite ?

Jezdite ven kdyz je na nule? Nechavate dite spat v kocare v takove zime treba na zahrade?

Jak ho pripravujete do kocarku?

Mazete tvaricky?

majaaita
31. říj 2008

Lehce zvýšená poloha ve sporťáku zas tak nevadí, když v tom dítě není celý den. Úhel tak 160 stupňů.
Posazovat dítě, dokud si samo nesedne, je veliká chyba.
Lze naplánovat procházku na dobu, kdy je dítě unavené a spí.
Dokud dítě neposadíte, stačí mu pro ukojení zvědavosti poloha na bříšku.

alishia
autor
31. říj 2008

holky, tak to teda vojtovi brisko nestaci, kdykolivv se prekuli na bricho tak rve. nejstastnejsi je kdyz muze hhacat. vim ze se to nema, ale chvilka denne ho snad nezabije. bavi ho brat veci ze stolu. a taky se pritahuje sam....myslim ze kdyz ma dite snahu sedet tak to neni jeste tak hrozny jako kdyz tu snahu nema a matka ho posadi a hodi mezi dva polstare, to je podle me chyba.

majaaita
31. říj 2008

Alishio, záleží, jestli je ve tvé náruči v klubíčku nebo sedu. Každopádně opravdu platí, že dokud dítě nepozná sed, leh na bříšku mu stačí. A tato poloha je zásadní pro jeho další pohybový vývoj, rozhodně bych jí nepodceňovala!!

alishia
autor
31. říj 2008

Majaaita : ja to samozrejme nepodcenuji....to vis ze se snazim aby v sedu byl co nejmene temer vubec, ale kdyz jdem ke stolu tak se zacina proste zvedat, chce sedet a mlatit rukama do stolu, toho bavi. a ver ze ma silu, proste se zvedne idkyz ho pokladam.)) Ale nikdy bych ho neposadila treba na gauc, a kdyz sem ho davala do kocarku tak pololezel...ale ani to dal nehodlam praktikovat....nechci, aby mel neco se zadickama. ale polohu na brisku opravdu moc rad nema./

motylek
31. říj 2008

Tak u nás se chce taky sedět, na břiše nebude ani za nic, to by se mohl zbláznit, jak ho položím na břicho, tak se překulí na záda, pokud mu to zrovna nejde, tak řve jak o život, dávám ho do lehátka, kde má minimální sklon, ale když už ani tam nechce být, tak si ho holt hodím na klín a chvilku si posedí, ale je to tak max. půl hodiny denně. Jezdíme v hlubokým, v kočáře hned spí, ale jakmile někam jedeme a je v sedačce, tak neustále zvedá hlavu, aby se co nejvíc vytáhl nahoru. To ostatně dělá i v lehátku, kočárku, když leží, dokonce i ze spaní. No už by prostě chtěl sedět a já už se na to taky těším až ho dám do židličky a on si spokojeně bude koukat okolo.

horallka
31. říj 2008

Ja som rozmýšľala, že tiež už malého usadím v kočiari, nech drobec niečo vidí z tohto sveta, ale kým ho znesiem dole do kočíka, už aj spí 😀 A ja ho nechcem budiť, tak to zatiaľ ešte nechám tak. A nemali by deti sedieť až od polroka?

mobina
1. lis 2008

Ondra mi v korbě nechtěl v 5. měsíci už být, takže procházky byly fakt horor. Docela zabíralo dát ho na bříško hlavou ke mě. Vydržela jsem to 14 dnů a šel do sporťáku. Radila jsem se o tom s doktorkou a prý když tam nebude celý den, tak není problém. V leže mi jezdil až do 8.měsíce, kdy si sám sedl a seděl bez opory 😉
Jinak spaní v zimě doporučuju. Samozřejmě pokud není nějaký šílený samec. Tváře nemažu ničím speciálním. Mám modrou indulonu 😉

verapa
1. lis 2008

ahoj, naše Jula se taky příčí jakýmu koliv ležení v kočárku ale sedět ju dávám minimálně, spíš jen pololeh, vaničku sem zrušila před 14 če ona tan jen plakala a hystericky, tak ted kouká a je klid

kingstonka
6. lis 2008

ahojte... tak aj my mame tento problem uz dost dlho. Doteraz som to riesila tak ze sme isli na prechadzku ked som vedela, ze je unavena a hned zaspi. Ale posledne dni nevie zaspat v kociku (vanicke). Ale do sportoveho ju este nechcem davat-neaedi este a nemame este ani tych odporucanych 6mesiacov. Ide zima- najradsej by som bola keby vydrzala vo vanicke cez zimu ale to nepojde- zacina jej byt uz mala- s fusak do nej vojde tazko ☹ zavidim tym co vydrzali aj 8 mesiacov (hlavne kvoli tej prichdzajucej zime)... myslite, ze by bola hlupost jej trochu podlozit hlavicku v kociku takym tensim vankusikom ? raz som to skusila a a hned sa utisila a po chvilke zaspala...

bibula
6. lis 2008

ja som maleho davala brusko a pozeral ponad vanocku,ked nevladal,hlavku si polozil🙂

pazhitka
7. lis 2008

v poslednich asi 14 dnech jsou prochazky s kocarem horor- maly rve a rve, klidne vydrzi i hodinu, uz odrovnal nekolik rodinnych prislusniku ☹ ale do sportaku ho taky jeste davat nechci, taky hlavne kvuli nadchazejici zime a taky bych rada, aby byl jeste v hlubokaci, mame trojkombi Inglesinu a vsichni na netu chvali hl. hlubokac, sportak uz mene...

kate77
8. lis 2008

Ahojky,my taky nechceme bejt v hlubokém kočárku,pokud není čas spaní a navíc se muž tam skoro nevejde..takže s hlubokým kočárem chodím jen když spí,chci vydržet aspon měsíc a šup do sportáku..taky ji nemužu dlouho nosit v nosítku od sebe,je těžká..co se týče lehátek,tak jsou dělané i pro malinkaté děti,jak tady nekdo psal,že je tam dávat nemáme..to by se mi malá zbláznila..důležitá je pevná opěrka zad..