Nosítko, jaké?

zavodni_pudl
8. kvě 2018

Ahoj,
vím že těch témat je tu hodně, ale já bych potřebovala poradit s následujícím... Malé je půl roku a je zrovna v období kdy už nevydrží spát celé odpoledne v kočárku, ale ještě nesedí. Je hrozně zvědavá, takže když se vzbudí, tak nevydrží v kočárku a chce ven, takže občas jdu z města a v jedné ruce tlačím kočárek a ve druhé držím malou. Případně s partnerem jeden veze a druhý nese. Dokud nesedí, tak nechci ještě používat ten sporťák nebo jak se to jmenuje, protože když spinká, tak v kočárku se určitě vyspí líp, než v tom polosedu. Líbilo by se mi teda to nosítko, určitě by to bylo pohodlnější (pro mě). Potřebuji poradit od Vás, které se v tom vyznáte - jaké? Je to drahá záležitost, tak bych si to zatím zkusila půjčit jestli nám to bude vyhovovat, ale mají jich víc na výběr. Předpokládám, že ty lepší nosítka mají princip podpory stejný, tak můj požadavek je asi hlavně aby z toho malá měla dobrý rozhled, protože jak jsem už psala je hrozně zvědavá 😀 Máte tedy prosím tip jaké by asi bylo nejlepší? Moc děkuji za reakce 🙂

pantherka8
8. kvě 2018

Za mne je super Andala a Tula

gabrolo
8. kvě 2018

Tak mě napadlo co třeba vyzkoušet šátek místo nosítka? Jako nosítko je asi jednodušší na nasazení, ale šátek se dá zase uvázat různými způsoby a jsou na to i různé kurzy, kde se to naučíš a může malou nosit ve více variantách, nevím tedy jestli je ta možnost i u nosítek.

vercaslavecek
8. kvě 2018

Ahoj, na fb jsou uzne skupinky největší asi Nosíme děti, tam je hafo nosítek i rádkyň. První, co ti tam napíšou bude, zajdi si na regionální sraz nosicek. Tam si můžeš vyzkoušet a osahat nosítka i šátky, vyzkouším si je a podle toho se můžeš rozhodnout, co ti bude sedět nejvíce 🙂 někdo ti tady napíše andala, ale tobě sedět nemusí.... Viděla jsem i někde skupinku čistě na půjčování nositek ;)

matkacekatelka
9. kvě 2018

Já mám Manducu. Česká výroba bavlna. Moje dítě chce taky pozorovat svět a v tomhle se mu líbí. Jenom se nedá mít dítě obličejem dopředu aby koukalo, zkoušela jsem to a visel tam chudák. Když mi nechce spát, tak v nositku určitě usne.

zelenaesmolda
9. kvě 2018

Mrkni na FB na Marty S,super nositka,muzes si vybrat i vlastni latku,delaji ruzne velikosti.
https://www.facebook.com/MartyS-Ergonomická-Nos...

ronja55
9. kvě 2018

Nosím syna 7 měsíců od narození. První tři měsíce v šátku a teď v nosítku Tula baby. Nevím kolik ta vaše váží, tula baby je od 8 kg. Můj syn je veliký má 9,5 kg, tak ze nam je krásně. Hlavně při výběru nosítka dejte pozor aby bylo ergonomické. Pro příklad přidám rozdíl mezi ergonomickým nosítkem a klokankou, která není vhodná, protože ničí dětem záda.

fandysek_1
9. kvě 2018

Mám chlapečka taky půl roku a vozim ve sportaku dá se dát úplně do lehu.S korbou jsem měla ten samý problém, už neviděl a křičel. Nosím v tule a není od 8 kg jak píše paní. Určitě je dobrý si to vyzkoušet. Tula se dá nosit i na zádech.

sonislavab
9. kvě 2018

Nošení je moc hezká věc jak pro mně, tak malého a je super, že jste se pro to rozhodla. Také se mi moc líbí, že se ptáte, co z toho množství vybrat. V obchodech i na hrištích jsem teď viděla dost rodičů s tzv. visítky (jak vám někdo ukazoval na fotce). Pravda je, mám vyzkoušené na sobě, že co sedí jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Hlavně, ať je to ergonomický nosič. V obchodě vám pod tím klidne prodají i visítko Babybjorn. Mně sedí Tula baby. Doporučit také mohu FB skupinu Nosíme děti. Pokud nemáte možnost si někde půjčit a vyzkoušet, řešením může být nákup online, kde můžete zboží vrátit, pokud by vám vysloveně nesedlo.

ivaze
9. kvě 2018

Dobre dopoledne,za me mohu dopucit nositko Manduca,jedna se o ergonomicke nositko,ale idealni by bylo si vice nositek vyzkouset.Podivejte se na facebook na stranku Nosime deti. Mne tam hodne pomohli,nosim dceru od malinka,nejprve v satku a od jejich 4 mesicu v Manduce, asi ze stejneho duvodu jako Vy. Pokud byste kupovala nositko z bazaru,tak dejte pozor aby to nebyl padelek. Zejmena Manduca se hodne padela, u padelku pak praskaji prezky a nebo maji deti ekzemy z barvenych latek. Prave na strance Nosime deti se muzete o padelcich a spravnem ergonomickem noseni hodne dozvedet.

ronja55
9. kvě 2018

@fandysek_1 Tula ne opravdu už pro větší děti. Když jsem ji kupovala měl malý 7,5 a ještě v ní plaval. Výrobce uvádí od 7 kg viz odkaz. https://www.satkomanie.cz/cs/nositka-tula/6851-....
Nám vyhovovala fakt až od 8kg, a to je syn velký. Má 76 cm.

rebe
9. kvě 2018

Určitě doporučuji najít ve svém okolí obchod s ergonomickými nosítky, kde nabízejí možnost otestování, nebo se přidat k nosící skupině ve tvé regionu na FB (Nosíme děti Praha apod.) a počkat na sraz s možností otestovat více značek. V dnešní době už je výběr široký, princip nosítek víceméně stále stejný, ze všech je stejně vidět, ale liší se podstatnými detaily, které ovlivňují pohodlí, hlavně řešením pásů přes ramena a bedra. Každému je pohodlné něco jiného, proto je tak dobré ho vyzkoušet. Nosítko, ze kterého jsou jiné maminky nadšené, může být klidně tobě nepohodlné. Základ je, aby nosítko bylo ergonomické, jinak trpí dítě i rodič. Co to znamená ergonomické nosítko už tu máš na obrázku, případně podrobně popsáno v koníkovské Wiki.

monina1210
9. kvě 2018

Já doporučuju od Eli handmade (fb i web), mám od ní nosítko šité z šátku a je prostě dokonalé, hezky zpracované a měkkoučké 🙂

fandysek_1
9. kvě 2018

@ronja55 https://www.satkomanie.cz/cs/nositka-tula-free-... je vice typů. Syn má 6,5 kg a nosíme.

martiniquest
9. kvě 2018

Kazdemu sedi jine nositko, doporucuji vyzkouset, idealne na nosim srazu. Za sebe radim Zumbuccu. Perfektni univerzalni nositko od 4 kg po konec nosiciho obdobi. Je velmi pohodlna, celosatkova a sedi dobre drobnym zenam i velkym chlapum 🙂 Zkusili jsme Tulu, Kibi, Manducu, Fidellu Fly tai, Emeibaby...Zumbucca vyhrala na plne care

barumic
9. kvě 2018

Urcite to tady uz padlo, ale doporucuji si najit na fb svou regionalni skupinku a tam ve vetsine pripadech maminky ochotne poradi s nastavenim, zapujci na vyzkouseni a dostanes se k vice znackam.
Co ale sedi ted, nemusi za dva mesice.
Ja osobne jsem zkusila Srdicko a laťkove super. Koupila jsem satek a nechala si usit z nej. Jenze satek nebyl uplne zanoseny, tudiz i vlastnosti nositka jsou jine, nez u latkoveho.
Druha vec. Meli jsme stejny pripad, a i proto jsem poridila nositko. No, maly v tom az tolik byt nechce. Radeji ted kouka z kocarku. A i se tam lepe vyspi.

ellie25
9. kvě 2018

Ono je těžké poradit, protože každému sedne něco jiného a každý od něj něco jiného očekává.
Já jsem zkoušela šátek, jak tady někdo také doporučoval, ale mně to prostě nesedlo a na cestování mi to přijde nepraktické, tahat metry látky a motat to někde venku. Nosítko nasadíme a jde se. Mně pro prcka vyhovovalo strochenwiege, ale to je pro malé děti, i když náš byl v něm dlouho, je to prcek. Manželovi vyhovovala tula baby a syn je v ní ještě teď (má rok a půl). Já chtěla nějaké rostoucí, ale nevybrali jsme zatím nic jiného, ale už se také začínáme poohlížet.
Jinak u nás byl syn v kočárku spokojený, když byl na bříšku, hezky viděl ven a jezdil v něm do 10 měsíců, kdy jsme přesedlali na sporťák kvůli počasí. NA kšírech mohl v korbičce sedět i stát a bylo to strašně super! Takže nespěchání do sporťáku také chválím 🙂

Jestli jsi z Prahy, tak teď v sobotu je ve Stodůlkách nosící miniveletrh, kde se dá vyzkoušet a koupit několik různých nosítek, od různých výrobců.

borntolive
9. kvě 2018

Řešila jsem s kočárkem to samé (v korbě už synek od 7. měsíce nechtěl být když nespal, protože neviděl). Nosítko Manduca používám od narození (paradoxně mně nejvíc pomohlo během prvních 4 měsíců, to jsem nosila hodně, teď v 9 měsících s rozvojem pohybu se už v nosítku vzpouzí, ale zase je rád v krosně Deuter-na túry, která se nosí na zádech, dítě čelem k mé hlavě), ale s přibývajícími měsíci a váhou jsem ho na dennodenní procházku nechtěla jenom nosit. Vyzkoušela jsem sporťák na doporučení maminek, které mně říkaly, že nevadí, že nesedí, že sporťák jde nechat jakoby položený (takže se dítko pohodlně vyspí vleže), ale jak se vzbudí, tak sporťák napolohovat výš - nadzvednout v zádové části, aby dítko vidělo, a pomohlo to. Bylo to v pohodě, malý ani neseděl, ani neležel, Manducu jsem dala do košíku pod kočárek a mohla jsem to klidně kombinovat i třeba tam, kde se nedalo s kočárkem vjet.

bbn
9. kvě 2018

Taky teď můžu doporučit zumbuccu. Mám třetí dítě, u prvních 2 jsem používala ergo baby už docela brzo, až později jsem zjistila, ze se doporučuje až od 4 měsíců. Teď jsem si nechala usit nositko ze šátku (tedy 2 nosítka, to druhé mám v bazaru) a používám denně - na nákup, při vaření, na práci na zahradě. Je skvělé, sedí jak mne, tak muži, výborně propracované a měkké. A ditko má necelé 2 měsíce a už se v něm v pohodě nosí. Takže za mě taky zumbucca.

6miska4
9. kvě 2018

Zkoušeli jsme několik nosítek a vyhrála Tula 👍🏼😊

ronja55
9. kvě 2018

@fandysek_1 ano, ale tohle není tula baby 🙂, tula Free To Grow je od narození. Já jsem paní ale doporučovala tu ca mám já a ta je až pro větší děti. Zase vám ale déle vydrží....

blahova_andrea
9. kvě 2018

já měla syna od pěti měsíců ve sporťáku. nevím, co máš za typ, ale téměř všechny snad jdou úplně do lehu, takže při spaní problém není. polosed jsem teda u nesedícího využívat nechtěla, spíš jezdil na bříšku a koukal před sebe okýnkem ve stříšce, zase záleží na typu kočárku, někde jde bouda vyhrnout, někde sundat, někde je okýnko...jinak nosítko mám vyzkoušené jen manducu a spokojenost. měla jsem ji 2x půjčenou od kamarádek vždy na kratší dobu. jinak já osobně zrovna nosící typ nejsem

esufi
9. kvě 2018

Zkuste dle bydliště najít obchod, kde se prodávají - není děcko jako děcko a každá máme postavu jinou. Nejlepší je zkusit nosítko přímo s děckem. V podstatě pokud bude pohodlné vám i dítěti, tak v těch ergonomických prakticky nejde šlápnout vedle.

eithelwing
9. kvě 2018

Sama jsem narychlo, neznala nosítek, koupila manducu, která nám s prckem nevyhovovala. Pak jsem se registrovala do fb regionálních nosičích skupinek a vřele to doporučuji. Maminky většinou ochotně nechají svá nosítka vyzkoušet, navíc tam funguje i bazar.
Vyzkoušela jsem andalu, velmi pěkné a pohodlné nosítko. Jen trochu mimo naši cenovou relaci.
Pak jsem vyzkoušela Kagano a byl to náš favorit. Cena pořizovací 2800 i se slintacky. Jsem velmi spokojená. 😊

zavodni_pudl
autor
9. kvě 2018

@gabrolo Šátek mi půjčila kamarádka, zkoušela jsem ho ze začátku když bylo malý tak 3 týdny, měsíc a vlastně jsem se to učila vázat jen z youtube a bála jsem se abych to měla správně uvázaný a neubližovala malý, tak jsem jí v tom měla asi 4x a jen kolem baráku. Teď když bych to uvázala tak si tak říkam, že v tom malá bude svázaná napevno a nebude se moct hýbat... nebo ne?

zavodni_pudl
autor
9. kvě 2018

@ronja55 Díky za ukázku 🙂 Malá má asi 6,5kg, je hubená a dlouhá.

zavodni_pudl
autor
9. kvě 2018

Díky za odpovědi, určitě je teda asi nejlepší si nosítko nejdříve vyzkoušet. Jestli vůbec v tom to malý šídlo bude chtít být 😀 Tak jdu shánět v mém okolí. Jsem z Jižních Čech, takže na sraz do Prahy mi to bohužel nevyjde ☹

drdovi
9. kvě 2018

Používáme nosítko i šátek, manžel raději nosítko - ergobaby (sám si ho vybral, tak aby mu dobře sedělo), já raději šátek, když ale potřebuji rychle malou vzít, sáhnu po nosítku, nejlepší je zkoušet co bude Vám i dítěti vyhovovat, jak už tady bylo mnohokrát zmíněno. Naše dcera už sedí, ale je, do sporťáku ještě moc drobná a když ji potřebuji vzít někam v kočárku, mám kšíry, je to pro ni pohodlné, má docela velkou volnost, výhled a já se nemusím bát že vypadne.

barumic
10. kvě 2018

@zavodni_pudl
Pokud mas fb, pridej se do skupiny Nosime deti a pak si najdes svoji regionalni skupinku. Srazy se poradaji docela casto.
Doporucuji precist uvodni dlouhatansky text, tam najdes take spoustu odpovedi..
At se dari a najdes, co hledas 😉

kejt29
10. kvě 2018

Mame Kibi a super nebo bych sla do nejakeho satkoveho nositka. Vylozene satek mi nesedi.

lucie01
10. kvě 2018

Mám nosítko od Martys a jsem maximálně spokojená já i prcek 🙂