Nosítko. Jaké byste doporučily?

cutebutcuckoo
13. dub 2021

Zdravím maminky!
Jaké nosítko byste mi doporučily? Mám 4 týdenní holčičku, která vyžaduje neustále chování a protože mám jen dvě ruce, musím pořídit nosítko. 🙂) Šátek jsem zkoušela, ale není to pro mě, nejsem si jistá uvazováním. Nosítko by využil i tatínek.
Děkuji za všechny tipy! 🙂

ondul
13. dub 2021

Najdi si nekolik kandidatu, podle toho, co chces za vlastnosti (napr. rostouci, vazaci, s krizenim atp.) a pak si je vyzkousej pres pujcovnu nebo lokalni nosici skupinku. Kazda mame jinou postavu, jine pozadavky, jine dite. Nejde doporucit jedno univerzalni nositko.

cutebutcuckoo
autor
13. dub 2021

@ondul super, nevěděla jsem, že se dá půjčit, vyzkouším, díky za tip!

pipi_puncocha
13. dub 2021

Určitě se přidám k tomu, co je psáno výše, zkus na facebooku kontaktovat lokální nosící skupinku, půjčí ti různá nosítka a pomohou s nastavením, nezdá se to, ale někdy to je docela věda, taky jsem s tím bojovala ze začátku. Je to celkem drahá věc, tak je lepší si předem vyzkoušet, co ti sedne. Já mám třeba Tula Free to Grow a ač je psáno od narození, tak určitě není pro dítě pod 3 měsíce.

vendes
13. dub 2021

Půjčit se dá nosítko třeba přes zkusnositko.cz a spousty typů a rad je ve fb skupině Nosící Česko-Slovensko.

jana_zofie
13. dub 2021

A FB skupina Nosime deti.

nnikola24
13. dub 2021

@cutebutcuckoo ja mam nositko od tuly ☺️ A je super

luhana
14. dub 2021

@cutebutcuckoo
Mame nositko infantino flip advanced. Nas maly se chce taky nosit a tulit, k moji smule ale ne v nositku 🙉 Vydrzi v nem stezi 10 minut 🤪

weerooniickka
25. dub 2021

Ja si po dlouhém vybírání koupila Rischino 😊 Obě dvě verze (celopřezkové i polo vázací) jsou super. Jednoduché nastavení, příjemná Šátkovina, krásné vzory, slovenský výrobce. A vřele doporučuji dál 😊 Teď pokračujeme v jejich Toddler nositku. doporučuji fb skupinku Nosící česko Slovensko ☺️

weerooniickka
25. dub 2021

@luhana Ono je to možná nosítkem, protože to infantino není tak úplně vhodné. Samozřejmě mu tím nijak neublížíte ale věřím že dítěti není moc pohodlné.. Obzvlášť malému miminku a většímu dítěti kdy je nositko velikostně nevhodné. 😊 Koukněte na fb do skupiny Nosící Česko Slovensko.. Třeba najdete nějakou hodnou maminku z okolí, která nechá vyzkoušet kvalitní ergonomické nosítko 😊 třeba si to nakonec zamilujete oba ❤️

weerooniickka
25. dub 2021

@cutebutcuckoo ve skupině Nosící Česko Slovensko je mapa regionálních nosících skupin.. Většinou není problém se domluvit s maminkou z okolí na vyzkoušení 😊 Potom existují půjčovny třeba vhadru.cz, satkomanie.cz aj. 😊