Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lodgermaniacka
29. bře 2010

vivianaba, musíš kliknuť ywine primo na fotku a až tak sa dostaneš do fotoalbumu-neviem prečo to tak je..

ano, všetko kupiš v BM, aj ked niekedy čakaš aj 3 mesiace, tiež som chcela vedieť, kolko by stalo "prezlečenie" kočíka, ale nedočítala som sa..ja mam ten obchod kupsok od domu, ale už tam nevladzem ísť 😀
dalej poradiť neviem..

lodgermaniacka
29. bře 2010

pampuch, podla mna nie je extra velka, a pre mna čím väčšia, tým lepšia 😉 aj tak budem nosiť ešte minimalne jednu 😀 ale nemam teutonia tašku, baby tu na koníkovi radili tašky na kočík z DM drogerie-stoja 23 eur, je tam prebalovacia podložka aj priehradky na drobnosti, vzadu ma zips, ja som veeelmi spokojna 🙂 v albume mi visí na kočíku, skus pozrieť 😉

pett7
29. bře 2010

pampouch, ze začátku se mi zdála větší v porovnání s taškou od x-lander, ale ted mi přijde zase malá 🙂

ywina
29. bře 2010

vivianaba-mrkni na můj fotoblog...a objednávala jsem to přes email...napsala jsem co chci a v jaké barbě a bylo to...a přišlo to i celkem brzy,za měsíc a něco...
pampuch333-taška není velká....aspon pro mě,vozím jídlo,sušenky,pití,náhradní oblečení,plenky,ubrousky,hračky....taky jsem si myslela,na co tak velkou tašku,a jsem ráda,že ji mám....nemusím mít nic pod kočárkem...ale je to o názoru a potřebách dítěte..my chodíme ven na dlouho a hodně cestujeme,tak toho potřebujeme hodně.... 😝

ywina
29. bře 2010

A dnes mi přišel držák pití a malá taštička na rukojet...tak komu taky chyběla,tak to vypadá celkem dobře..a mám to po ruce...když jedu jen na malou vycházku.....a Teutonia by něco takového mohla taky vymyslet v originálu...

lodgermaniacka
29. bře 2010

ywina, tiež som chcela držiak na pitie, odkial si objednavala? To je univerzalny? lebo ja mam dva kočíky a potrebovala by som aj na ten druhy 😀 😀

ywina
29. bře 2010

Ty suché zipy jsou dlouhé,já je mám utažené na maximum...jsou dlouhé 15cm..myslím,že půjde na většinu kočárků...objednala jsem minulý týden a už dnes přišel...pošlu ti IP...

vivianaba
29. bře 2010

Ywina - dakujem, uz som si mrkla album, jas krasne dietatko! A kocik je tiez super, aj s tymi podlozkami 🙂 Nieco farebne aj ja vymyslim, ved mam casuuuuuu dost kym budeme pouzivat sportak.

len pre info, odpisali mi z Teutonie ze adapter Maxi Cosi je dobry len na CabrioFix a City. Takze kupime Cabrio a nie Pebble, nevadi, je to overena klasika. Pebble je novinka a velmi sa mi paci, mozno to pasuje ale ked to nie je iste nebudem riskovat.

bubina1
29. bře 2010

ywina... to je vážne dobrý držiak...aj ja by som to privítala.... 🙂

ywina
29. bře 2010

vivianaba-To máš času dost,a třeba budou i jiné barvičky.... 😀

tono_babymarket
29. bře 2010

vivianaba
na Teutonku sa dá cez adaptéry nasadiť aj novinka od MC Pebble 😉

vivianaba
29. bře 2010

Tono - dakujem za odpoved. Ide o nejaky specialny adapter? Lebo ja som objednala ten co pisu ze je na Maxi Cosi a prave dnes mi odpisali priamo z Teutonie ze Pebble nanho nedam, len CabrioFix a City. Kedze Pebble je nastupca cabriofix-u, trochu som bola sklamana, ale ty teraz pises nieco ine. Tak ako to vlastne je? Mas to odskusane ze to funguje? Vdaka!

michal_spuntik
29. bře 2010

Ahoj,
neboj, je to odzkoušené, Pebble tam jde naprosto stejně jako Cabriofix a samozřejmě přes ty samé adaptéry.
Michal

lidiab
29. bře 2010

Ahoj, nejspíše si pro mimi pořídíme Teutonii Mistral, libí se nám zatím nejvíc ze všech kočárů. Mám ale trochu obavy jak dlouho nám vydrží. Není to zrovna levný kočárek, možná i jeden z nejdražších, a rádí tyto peníze do trojkombinace investujeme. Ale jak pozoruji maminky kolem tak se mi zda že mnohé z nich už 1.5 roční dítě dávají do lehkých golfek. Nebo se mýlím? Jaké s tím mátě zkušenosti? Jak dlouho jste se sporťákem jezdili?

lidiab
29. bře 2010

Tedy ne Mistral, ale Spirit 🙂

tono_babymarket
29. bře 2010

vivianaba
...nuž možno človek z Teutonky, čo ti odpísal netuší, že MC má novinku s rovnakým systémom "nacvaknutia"...je to odskúšané mnou a vidím, že aj Michalom 😉

vivianaba
29. bře 2010

Michal, Toni, diky moc, fakt ste ma potesili!

Lidiab - ja este dietatko len cakam, ale mam male krstniatka a vela kamosiek s malymi detmi. Tipujem ze budem kocik pouzivat tak do 2 rokov veku dietatka, ono aj ked uz dieta beha rado si oddychne v kociku. Podla mna golfky nie su pohodlne na spanie a su fakt len na nudzove riesenie resp. skor pre komfort rodica ako dietata. Golfky vyuzila kamoska ktorej syn mal takmer 4 roky a boli sme v muzeu, ked maleho nebavilo s nami chodit tak si sadol a zaspal.
Ked planujes dalsie dieta tak mozno bude to starsie nutene behat este skor lebo kocik budes zase potrebovat pre mimco. My by sme to tak chceli, preto kupujeme univerzalnu farbu, lebo dufam ze v Teutonke povozim aj dalsie dieta prip. aj dve 🙂

pampuch333
29. bře 2010

Ďakujem za odpovede, som rada že tašku využijem.

akcull
29. bře 2010

Lidiab, naší malé je už devatenáct měsíců a stále kočárek používáme, jak už jsem tu psala, má už sice problém vejít se pod stříšku, ale ta se dá stáhnout úplně dozadu nebo sundat. Ona chodí už od desátého měsíce, ale když jdeme ven tak na střídačku jedeme kočárkem, jinak bysme se nikam nedostaly🙂 a taky je určitě ráda, že si trošku odpočine. Kočárek určitě ještě dále budeme využívat.... Máme samo i golfky, ty jsou pro případ, že jedeme na nákup, k doktorovi, někam se musím přesunout MHD......zaberou málo místa v autě a jsou super lehoučké, takže žádný problém s manipulací. Ale na běžné procházky ven to není, pro dítko je to méně pohodlné a pro mě taky, protože s těma golfkama se hůř jede, každá nerovnost je strašně cítit a tak.. Přijde mi prostě super kombinace pohodlný sporťáček a golfky.🙂

divoska
30. bře 2010

mimochodom, da sa pri spirite to predne koliesko fixnut napevno? ma take vobec nenapadlo doteraz 🙂

akcull
30. bře 2010

divoska, jasně že dá🙂

divoska
30. bře 2010

dik, fakt som nad tym doteraz vobec nerozmyslala az ked tu baby niekde riesili korcule 🙂

didi35
30. bře 2010

Chystam sa uz vytiahnut Teutoniu Spirit sportak, ale este som sa s nim poriadne nezoznamila 🙂 . Chcela som sa preto spytat, ako sa stahuje a roztahuje strieska? Len tahom? Nie je tam ziaden "gombik" ako na Fashion korbicke? Lebo som ziaden nenasla...

A este otazka: nie je na sparne leto ta strieska prilis "hruba"? Neexistuje nejaka lahsia priedusnejsia varianta? A proti slnku, co je lepsie? Ta dodatocna slnecna clona pripojitelna na striesku alebo slnecnik? dakujem

lul
30. bře 2010

didi ved tu striesku nema dieta oblecenu 😉 a okrem toho, mozes si odzipsovat dolnu cast striezky, kde mas sietku, takze sa ti to kraasne vetra 🙂

ywina - kde si kupovala tu tasticku na rukovät? a co taky vymysel svoji? brala by som take nieco 🙂

didi35
30. bře 2010

lul: 🙂

editah222
30. bře 2010

Tono, Michal- může poradit jak je to s Buggy podem na Spiritia? Plánujeme brzo druhé dítko a já bych radši použila Buggy pod než kupovala sourozenecký kočár. Už jen proto, že s žádným se mi nebude drandit tak dobře jak s Teutonkou 🙂 Snad jen, že by mi manžel koupil Team cosmo 😉

martinka1981
30. bře 2010

Ja som sa tiež pytala či sa da Buggy pod použiť na Fun system ale zatial nikto neodpovedal ☹
my čakame v novembri druhe babo a Miška bude mať 18 mesiacov takže budeme to musieť tiež neako riešiť.

vivianaba
30. bře 2010

Michal, Tono, este raz dik za spravu o adapteri na MC Pebble. Odpisali z Teutonie ze to este raz preverili a ze ano je to tak pasuje aj na Pebble 🙂 Super, tesim sa!

Ohl. buggypod-u - nie je to tak ze Teutonia doplnky su pouzitelne na vsetky Teutonia modely kocikov?

editah222
30. bře 2010

Vivi - ale buggypod není výrobek od Teutonie, aspoň pokud vím 🙂

vivianaba
30. bře 2010

Editah222 - sorry zle som pochopila, myslela som ze je rec vseobecne o tom podstavceku pre starsie dieta, teraz vidim ze v katalogu Teutonie sa to vola PickUp. A pisu tam ze to pasuje na Mistral, Mistral S, Mistral P, Lambdu a Elegance.