Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

cara.m
10. říj 2010

Já jsem se taky setkala s informací, že to madlo prasklo. Prý do toho dítě koplo nožkou a zlomilo se to. Ale bez problémů prý zaslali nový díl.

martinka1981
10. říj 2010

Baby madlo je plastove,cele,len pri tych klboch je kusok drotu.

pett7
10. říj 2010

@martinka1981 já myslele, že je to celé nějaký drát..na solanu mám asi drát, plast by to skládání nepřežil...stejně to madlo mohli udělat větší nevím jak tam budu rvát fusak..no ale zase holky co mají kočáry s větším madlem nadávají, že to mají mimča u obličeje

martinka1981
10. říj 2010

@pett7 my mame fun system 2009 a to presne moj muž hovoril že to mohli urobiť z drotu alebo z niečoho pevnejšieho. Nam sa zlomili 2 madla. Momentalne som bez,takže budem musieť kupiť nove 😒

akcull
10. říj 2010

Copak madlo s tím jsme naštěstí problém ještě neměli, i když s tím malá někdy pěkně lomcuje, ale to přední kolečko pořád nějak zlobí. Už jsme měli jednou měněnou celou tu hlavici, od té doby si na to dávám takový pozor.... a dneska se mi stalo, že to kolečko prostě nejde vyndat ven, Chtěla jsem ho namazat a mačkám pojistku jak blázen a ani se nehne.☹ Kočár jede rovně, netáhne do strany, kolečko taky není nakřivo (jak to bylo minule) tak nevím.... Nemáte s tím nějakou zkušenost?

Na solanu je na madle drát, je takové bytelné, zrovna nedávno jsem to zkoumala....🙂

veselazu
10. říj 2010

prosím o radu, máme Teutonku Fun System 2007 a ty kolečka už jsou takové dost ojeté - nemají vůbec vzorek. Taky je v nich zapíchaných hoodně šutříků. Jsou to kola 50. Chtěla bych si je nechat v servisu vyměnit za nové- myslíte, že jsou lepší ty 60? je mezi něma vůbec nějaký rozdíl? třeba v ovladatelnosti kočárku- jak sedí na cestě, hlučnosti atak. děkuju za rady

michal_spuntik
10. říj 2010

@veselazu
mezi 50 a 60 kolečky nijak zásadní rozdíl není. Pokud by se měla měnit mezi sebou, tak je potřeba vyměnit vepředu nejen kolečka, ale celé obě přední vidlice. 60 jsou totiž širší.
Michal

sylvajs
10. říj 2010

Ahoj,
tak jsme dneska promazali všechno, co se dalo a kočár pořád vrže....Ach jo. Kde je chyba? Asi nikdo neví....

vendulal
10. říj 2010

Zdravím,
ráda bych se zeptala na váš názor na "novou Teutonku" Be you. Jestli jsem to dobře pochopila, tak by měl mít funkce přibližně jako Mistral S (otočná sedačka i madlo, možnost ruční brzdy, možnost jízdy v případě nutnosti i velkými koly dopředu).? Ráda bych poprosila o Váš odhad, kdy by mohl být k dostání, případně, chápu, že to je náročné- Váš odhad ceny.
Dále bych Vás ráda požádala o Váš názor na Mistral S (vzhledově mě moc nechytl, ale nenašla jsem jiný kočárek, který by mohl splnit moje požadavky (ruční brzda, čtyrkolka, natáčecí přední kola, větší nákupní košík, otočná sedačka, možnost jízdy i v náročnějším terénu- netoužím po "hypermarketovém" kočárku, větší ložná plocha, polohování do lehu- ne na pásky a polohování i nožiček- to vše splňoval náš Quinny Freestyle 4XL, bohužel používání je na něm už dost znát a také náhradní díly jsou nehorázně drahé (např. kolečka dohromady 5000).
Děkuji moc.

zajo79
11. říj 2010

@vendulal hartan topline si nepozerala? mistral ma natacacie kolesa??? musim kuk este raz, mam v tom chaos...

ale tiez som zvedava na novy be you, myslim ze bude to prave pre nas. 😵

babyrenka
11. říj 2010

odpověď pro vendulal : na Váš dotaz k novince Be You mohu říci asi to, že svými funkcemi je hodně podobný Mistralu S, jak uvádíte, jeho výhodou oproti tomuto typu by měla být možnost složení do mnohem kompaktnějšího tvaru. Oproti Mistralu S má i polohovatelnou podložku pod nohy, ostatní Teutonie používají variantu zajištěnou v ležící poloze a nebo úplně sklopenou. Ovládání zajišťovací brzdy bude opět na rukojeti kočárku, takže si je bude uživatelka kočárku přehazovat společně s rukojetí. Vystavené prototypy neměly ještě odlehčovací ruční brzdu, s jejím zavedením se podle výrobce počítá. Také varianta, kdy můžete jet do lehčího terénu s většími koly napřed, podobně jako u Mistralu S, je tady možná. Pokud si vzpomínám, měl Quinny Freestyle kola na přední náparvě pouze natáčecí, nebyla plně otočná, takže kočárek zatáčel pouze do určitého poloměru zatáčky, nedokázal se otočit na místě. Díky tomu, že se časem zvětšila vůle na spojovací tyčce natáčení kol se také u Frestyle často rychle sjížděly pneumatiky na přední nápravě.
Je těžké porovnat váhy Mistralu S a Be You, protože vystavené prototypy neměly ještě hliníkové rámy, profily z prototypové dílny jsou pouze ocelové a tedy pochopitelně výrazně těžší. Cenu Be You lze těžko odhadnout, v současné době netrpělivě čekáme na oficiální ceníky pro kolekci 2011, neznáme ještě konečné ceny ani na stávající modely, ale asi by neměla cenou výrazně vybočovat z kolekce. Uvedení na trh slibuje výrobce na svých stránkách v únoru 2011, ale zástupci majitele Teutonie hovoří o plném náběhu ve druhém čtvrtletí, což, myslím, bude asi reálnější. Tady se asi nabízí pararela s Lambdou, ta se sice objevovala v ulicích německých měst o dva měsíce dříve, než plně naběhla do výroby, ale jednalo se o jakousi zkušební sérii kočárků, u které Teutonia sledovala, jak se kočárek v plném provozu chová a co je třeba ještě dotáhnout.

zajo79
11. říj 2010

@vendulal jaj, pardon, ja som pozerala len na mistral, bez Ska.

potrebujem nieco podobne, aj zo skateom pre mensie dieta. Mame cas cakat na be you a podla toho sa rozhodneme.

a babymarket ma novu lepsiu a prehladnejsiu stranku, tak uz smirujem 😀

babyrenka
11. říj 2010

@veselazu : jak Michal správně píše, v komfortu, poskytovaném kolečky, zásadní rozdíl není. Rozdíl v komfortu oproti Vašim dosavadním kolům by nastal při výměně za kola vzor 60, protože by bylo nutné vyměnit i vidlice předních kol kvůli širšímu kolu. Oproti Vašim vidlicím z roku 2007 zavedla Teutonia v následujícím roce inovované vidlice předních kol s dvojitým odpružením, Vy máte vidlice odpružené pouze nahoře v hlavě vidlice, novější varinta má další odpružení ještě u osy kol . Tyto vidlice jsou používané dodnes a odpružení přední části kočárku je tak mnohem příjemnější.

babyrenka
11. říj 2010

@sylvajs : asi bude nejlepší, když se obrátíte na svého prodejce, ten kočárek dopraví k nám, my se postaráme o odstranění vrzání.

veselazu
11. říj 2010

@babyrenka můžu se zeptat jaká by byla cena za výměnu obou předních vidlicí?

babyrenka
11. říj 2010

@veselazu : cena vidlice předního kola je 890,- Kč za kus, takže 1.780,- pro Fun System, kompletní sada kol 3.000,- Kč.

veselazu
11. říj 2010

@babyrenka takže bych si musela nachystat 4800,- no tak to asi vymyslím jinak 🙂 děkuju

zuzicz
11. říj 2010

Maminky, muzete mi prosim rict, jestli jde u Teutonie Mistral S polozit operka do uplneho lehu a stejne tak vyrovnat i podlozka na nohy tzn. ze miminko muze spinkat v uplne horizontalni poloze? Cetla jsem predchozi prispevek od babyrenky, kde o tom mluvi, ale jsem asi prepracovana a porad v tom mam zmatek. Mohla bych se taky zeptat, kde jste kocarek koupili? Mate napr zkusenosti s koupi v zahr? Vyjde to tam levneji?
Dekuji moc za vasi pomoc!!!

lulii
11. říj 2010

@zuzicz http://www.babyonlineshop.de/
Tahle adresa je ozkoušená od kamarádky a ušetřila 😉

sylvajs
11. říj 2010

@babyrenka Díky, prodejce je Špuntík 🙂. Jen je problém, že být bez kočárku několik dní je pro mne dost nepředstavitelné....Uvidím, co bude dál.

ikarkulka
11. říj 2010

@zuzicz u mistralu s jde jak opěrka hlavy tak nohou dát do úplné horizontální polohy. do sportovního sezení se tak dá vložit taška, která pak slouží jako korbička
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...
já jsem kočárek nakonec koupila v malvíku.

ikarkulka
11. říj 2010

@sylvajs zkus se zeptat, zda nemají kočárek na půjčení. několikrát jsem se s tím setkala, že když kočárek reklamuješ atd., prodejce ti nabídne náhradní.

zuzicz
11. říj 2010

@ ikarkulka & @ lulii moc vam holky dekuji!

@ ikarkulka: muzu se zeptat, jak jsi s kocarkem spokojena?

akcull
11. říj 2010

holky, fakt se to ještě nikomu nestalo, že to přední kolečko u spiritu nejde sundat?

Nějak začínám litovat, že jsem do té trojkolky šla, jestli budu muset každý půl rok do servisu...☹ při tom si od té první reklamace fakt dávám pozor, abych nikde tím předním kolečkem prudce nenarazila, jak sjíždím a najíždím na odrubníky, pravidelně stříkám WD 40......☹( a ono zase tohle, ach jo

pett7
11. říj 2010

@akcull asi máš nějaký špatný kus 😠 já zatím s kočárkem neměla žádný větší problém a doufám, že žádný ani mít nebudu...ale vybírám si to na jiných věcech pro malého 😠 chybějící šroubky na postýlce atd..

babyrenka
12. říj 2010

@akcull : to, že nejde sejmout přední vidlici ze Spiritu nebývá po nárazu, ale protože se do drážky pro zajišťovací pojistku dostaly nějaké nečistoty. Obvykle to bývá kombinace prachu a částeček plastu z upevňovací hlavy, proto je třeba při každém mazání této části kočárku tuto drážku také očistit. Pokud máte šikovného pomocníka, zkuste při stlačené pojistce pomocí širšího šroubováku vidlici předního kola vytlačit. U čtyřkolek, jako je například Cosmo, je tato drážka kvůli jiné konstrukci hlavy širší, zase si tam maminky stěžují na to, že při jízdě po nerovném povrchu a dlažbě díky této širší drážce a větší vůli na pojistce přední vidlice občas nepříjemně "cvakají".

marianas
12. říj 2010

Ahojky.
Kočky, mali ste niektorá do Teutonky fusak Womar 3 v 1? Zmestil sa v pohode v skrátenej verzii do vaničky a potom predĺžený do športiaku? Bezpečnostné pásy pasovali? Vďaka za odpovede.

akcull
12. říj 2010

babyrenka, děkuji za odpověď, pokusím se to provést🙂

ikarkulka
12. říj 2010

@zuzicz nemáme ho moc dlouho, ale zatím jsem spokojená moc.
máme ještě inglesina classica, což je spíš designový kočárek, já ho teda miluju, ale samozřejmě vyžaduje zejména rovný povrch, nedá se stále převážet (a tedy rozkládat) sem tam, autosedačka na něj upevnit lze, ale jen inglesina (kterou nechci) a navíc se mi to nelíbí.
takže z těchto důvodů jsme koupili i teutonii a v tomto ohledu jsem s ní naprosto spokojená.
je lehká, lehce ovladatelná, lehce složitelná, vypadá dobře, krásně zvládá jakkoli nerovný terén (až v ní syn, který je zvyklý na drncání, nechce moc usínat 😀). výborná je přehazovací rukojeť a otočné sezení.

darica
12. říj 2010

@marianas Ahoj, já fusak mám až letos, takže do korbičky jsem nezkoušela. Ale do sportovního sezení mi pasuje, jen, když jsem ho připevnila na kočárek, tak nepoužívám madlo. Ale to asi u většiny fusaků. Já mám ten s beránkem a jsem spokojená. Ale mám ho jen dva měsíce, takže nemám dlouhou zkušenost. Ale líbilo se mi, že lze použít třeba jenom podložku, když začalo být hodně chladno, tak jsem ji použila a myslím, že to malé vyhovovalo.