Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

vendulal
20. lis 2010

Přeji krásný den,
můžu poprosit, zda nemáte už nějaké podrobnější informace o nové Be You?
Díky

pajushka
20. lis 2010

@tonko_babymarket Ok, díky 😉
Dotaz ohledně kolekce 2011 - tato kolekce už nemá přehazovací rukojeť??

babyrenka
20. lis 2010

@pajushka : kolekce Teutonia pro rok 2011 přirozeně podvozky s přehazovatelnou rukojetí nabízí, stejně jako v uplynulých letech jsou tu varianty Mistral P a Mistral S. Z nabídky odešla pouze varianta Mistral, protože většina zájemců o tyto typy čtyřkolek preferovala možnost snímání sportovní nástavby a využití s hlubokou korbou a hlavně s travelsystémem, tedy možnost nasazení autosedačky na podvozek kočárku. To klasický Mistral s nesnímatelnou nástavbou neumožňoval. No a také všichni vyhlížíme BeYou, bohužel žádné nové a nadějnější informace zatím nepřicházejí.

kuna
21. lis 2010

@babyrenka diky moc za odpoved s udrzbou, brzo se na ni vrhnu 🙂

ikarkulka
21. lis 2010

@babyrenka prosím, můžete mi poradit ohledně podvozku? už jsem tu psala - vrže mi pravé zadní kolečko, ale jen chvilkama, prostě uprostřed jízdy zničehonic začne vrzat, a pak třeba zase přestane. ale je to pokaždé.
kolečka poctivě promazáváme a čistíme. nečistoty tam nejsou.
zároveň jde kolečko špatně sundavat.

když mi takhle uprostřed jízdy začne vrzat, tak to poslouchám, někdy mi přijde, jako by mi vrzala celá ta pravá zadní strana, jak se to hýbe.
kočárek mám asi 2 měsíce, jezdíme s ním teda často, často ho rozkládáme do auta, ale nelíbí se mi to, si vždycky připadám jako bordelář, co se nestará o kočárek. je to dost slyšet.
obávám se, že ho k vám stejně budu muset poslat, ale raději bych se tomu vyhnula. nemáte zkušenost nebo radu, co s tím?

babyrenka
21. lis 2010

@ikarkulka : ono se skutečně může stát, že kolečkem to není. Často bývá zdrojem vrzání nějaká i malá nečistota mezi plastovými rozpěrkami a šrouby nebo nýty, okolo kterých se podvozek skládá. Teutonia dodává veškeré podvozky, podobně jako ostatní výrobci, neošetřené jakýmkoli tukem, protože kočárek je transportován společně s potahem a ostatním objednaným příslušenstvím a tak by se mohlo stát, že by mazací tuk tyto díly během transportu mohl poškodit. Obvykle stačí podvozek v těchto místech ošetřit sprejem WD 40, ten je opatřen i aplikační trubičkou, takže lze snadno ošetřit i jinak těžko přístupná místa. Tento olej je i dostatečně řídký, aby se dobře dostal na všechna potřebná místa. Toto ošetření obvykle spolehlivě odstraní vrzání na minimálně půl roku. Pokud by toto ošetření náhodou nestačilo, pak by asi bylo nejlepší dopravit podvozek k nám.

ikarkulka
21. lis 2010

@babyrenka moc děkuju za odpověď.

sixtine
21. lis 2010

Ahojte, uz treti tyzden behame so sportovou castou Spiritu, tak pripajam nase dojmy (hlboky sme nemali Teutoniu - lutujem). Zatial velka spokojnost celej rodiny, perfektne perovanie, zvlada teren uplne ukazkovo, uz boli aj zatazkavacie skusky 🙂 Objavili sa tu reakcie na nestabilitu - nemam s cim porovnavat, ale ja som si ziadnu nestabilitu nevsimla, a to 90% casu vozim malu poleziacky celom k sebe, kedy by vraj mal byt Spirit najmenej stabilny... Po stvorkolke sme sa bali, ako si zvykneme na trojkolku, ale je to otazka presne dvoch prechadzok.
Mame kolekciu 2010, tam je uz strieska super vyriesena, je pripnuta patentkami a len tak nevisi, ako na starsich modeloch (to fakt vyzeralo otrasne). Rovnako nezavadzia sietka ako sa tu maminy stazovali pri starsich modeloch. Nanoznik je vyrieseny uplne super, v porovnani s golfacom, co mame, je to nebe a dudy.
Jazdime kazdy den autom, Spirit sa super sklada, do kufra Suzuki SX4 vlezie uplne v pohode, len treba dat dolu koleso, co je fakt sekundova zalezitost.
A teraz mensie nedostatky, s ktorymi nie sme uplne spokojni - fakt by bodlo viac poloh sedacky, tri su nam malo. V strednej mala moc nevidi a nepaci sa jej a ta 90 stupnova je na nu este moc (mame necelych 8 mes. a sedime este len kratko). Golfac, co mame, ma pat poloh a je to lepsie. Druha vec je riesenie budicky - ked mala sedi, buda je po stranach z neznamych pricin volna, nepripnuta a malej dovnutra uplne normalne fuka! Divne pri takomto kociku. Ked lezi, budicka sa napne a tento problem tam nie je. No a do tretice pasy - nechapem, mame ich pri 8 mes. babe uplne najviac povolene a ako keby boli kratke, mala je tam stale uplne stlacena. Moznoze ked nebude fusak, bude to lepsie, ale zatial si neviem predstavit, co ked mala vyrastie...
Este sa tu objavila diskusia o vhodnom fusaku - Lodger Bunger je v Spirite uplne perfektny, investicia sa oplati, kedze je prechodny. Aj nanoznik sa nan da dat.

lodgermaniacka
21. lis 2010

@sixtine tiež sme mali spirit 2010 a ta sieťka tam zavadzala, vyriešene je to až v kolekcii 2011, ktoru tu zatial nema nikto 😉

pett7
21. lis 2010

@sixtine zkus tu boudu vždycky porovnat..mě to dělá v pololehu, že ty bočnice na sedačce trčí tak je srovnám a nefouká nikam 🙂

sixtine
22. lis 2010

Tak to bude potom asi tym, ze mam este male babo a nevadi mu to tam 😉 Podla reakcii tu z fora som cakala vacsi problem...

ivanek
22. lis 2010

Souhlasím se Sixtine, Lodger je ve Spiritu úžasný, ale originál od Teutonky pasuje přesně. Já hlasuji za originál. Cenove vyjde s Lodgerem nastejno. A nebo oba dva 😉

@michal_spuntik taky se zeptám na BeYou. Bude někdy v tom květnu? A kdy se bude moct objednávat? Díky 😉

tonko_babymarket
22. lis 2010

@ivanek
- podľa posledných informácii sa BeYou dostane na trh v prvom štvrťroku roku 2011,
objednávať sa bude môcť i skôr, v cenníkoch je už zaradený, len termín dodania nebude asi možné stanoviť na 100 %

pett7
22. lis 2010

@ivanek originál je pěkný, ale já to potřebuju na ročního prcka a mám pocit, že s originálem ho tam už nenacpu Lodger se mi zdá skladnější 🙂 🙂 jinak se mi líbil i Kaiser,ale ten je taky dost velký

ivanek
22. lis 2010

@tonko_babymarket děkuji
@pett7 tak mně se nezdá, že bych byl malý. Já měla pro dceru ve 2 letech Aesthetic, který je přibližně stejně dlouhý a vlezla se. Ale záleží na každém a hlavně na velikosti prcka 😉

vendulal
22. lis 2010

Dobrý den,
mohu tedy poprosit o přibližnou cenu nového sporťáčku Be You? Počítá se i s variantou s brzdou? Máte nějakou představu, kdy by ho bylo možné objednávat? Jestli jsem to správně pochopila, jestli vše půjde podle plánu, bylo by ho možné vidět a případně koupit už na výstavě For Kids na konco března v Letňanech?
Případně neměli by jste nějaké podrobnější info o váze a mírách tohoto kočárku?
Dále bych se ráda zeptala, zda je již jasné, které potahy kočárků budou v "zrychlené" kolekci 2011?
Děkuji moc a přeji krásný den.

lodgermaniacka
22. lis 2010

@vendulal ja som našla takuto cenu, myslim že sa nebudu velmi líšiť...

http://www.google.de/products?hl=de&q=teutonia+...

akcull
22. lis 2010

Taky jsem už na nové be you koukala, jsou tam už i nějaké rozměry
http://www.mypram.de/Teutonia+BeYou+Fashion+Des...

originalbaby
22. lis 2010

Ahojky, dle meho Be You je totožny s Cosmem, pouze má přehazovací rukojeť, cena oproti klasickému Cosmo podvozku bude tady v ČR plus mínus o 2-3000 vyšší. Toť dnešní info od prodejce Teutonek, prima večer

pett7
23. lis 2010

@ivanek já to blbě napsala, nemyslím že by byl krátký ale mám strach, že je naducaný jako třeba Kaiser a když vezmu velikost malého, bundu a nebo kombinézu a ještě fusak tak nevím jak se tam vejde 🙂 loni jsem měla nějakého beranka ten je už letos krátký a když jsem ho zkoušela do sporťáku tak tam byl prcek dost narvaný.

tonko_babymarket
23. lis 2010

@originalbaby
- Be You kočík nie je totožný s Cosmom, zlá informácia

originalbaby
23. lis 2010

@tonko_babymarket: tak v čem je jiný?

tonko_babymarket
23. lis 2010

@vendulal
bohužiaľ admini mi zmazali odpoveď, pracne som vypísal všetkých desať farieb, aj som Vám napísal orientačnú cenu, ale čo už, niekomu môj príspevok vedil, ale kto chce, ten vie kde potrebné info zoženie😉

vendulal
23. lis 2010

@tonko_babymarket to mě velmi mrzí, trochu nechápu, proč jsou tyto informace v rozporu s pravidly fóra...děkuji za snahu. Hezký den.

lodgermaniacka
23. lis 2010

@vendulal tiež nechapem prečo to zmazali ale cena bola 679,90 eur

lodgermaniacka
23. lis 2010

bez brzdy... 😀

pett7
23. lis 2010

brzda tuším 45 euro

michal_spuntik
24. lis 2010

Zdravím, základní verze konfigurátoru barev 2011 už je k dispozici.
Michal

zorkala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
originalbaby
24. lis 2010

Jj přesně tak, konfigurátor je super!!! http://www.spuntik.cz/konfigurator-teutonia-2011/