Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

michal_spuntik
12. led 2011

@smejko
Ahoj, mám trošku odlišné zkušenosti. Team Cosmo je samozřejmě primárně dvojčecí kočárek, ale nejen to...
My jsme mezi prvním a druhým klukem jsme měli 16 měsíců rozdíl a sourozenecký kočárek v takovém případě používáš déle než když řešíš jen to starší dítě... tím chci říci, že je to ovlivněné hodně potřebami toho mladšího ze sourozenců.
Je prostě výhodné mít možnost během procházky, ale hlavně když se potřebuješ z místa A do místa B dostat za nějakou rozumnou dobu, posadit i staršího prcka do kočárku a ne ho pořád někde přemlouvat aby šel směrem, kterým chceš. Takže sourozenecký kočárek klidně použiješ i v momentě, kdy menšímu bude rok a půl a staršímu klidně i tři roky... no a pak až ho dáš definitivně pryč, budou stačit už jen jedny golfky pro toho mladšího ... alespoň tak soudím na základě vlastních zkušeností.
Michal

smejko
12. led 2011

@michal_spuntik dakujem za radu 🙂 takze ako kocik pre dvojicky ho odporucate ? Nam sa velmi paci, len nas odradzali kvoli tomu, ze je lepsie ak maju deticky medzi sebou "stenu", teda ze si nezavadzuju rucickami jeden druhemu, ze si mozu opriet hlavicku. V Teutonii tato moznost nie je, ale zas oproti inym kocikom, co su zlozene akoby z 2 samostanych sedadiel/lezadiel tak tu je ten priestor pre deticky o to vacsi ... cize z pohladu priestoru je podla mna naj 🙂

babyrenka
12. led 2011

@smejko : souhlasil bych s Michalem. pokud jde o tu stěnu mezi sourozenci, ona tam od narození toho menšího bude, protože miminko se prvních zhruba sedm měsíců přepravuje v tašce a ta bude přirozenou překážkou. Během té doby si ten starší většinou na spolujízdu s tím menším zvykne a tak by absence přepážky neměla vadit. V tom horším případě, kdy někteří starší sourozenci na toho menšího žárlí, pak nepomůže žádná zástěna. Výhodou Teutonie je, že obě sedačky vedle sebe jsou plnohodnotné a nezávisle polohovatelné, takže poskytnou dostatek pohodlí pro oba sourozence. Řada výrobců podobných kočárků to řeší tak, že prostor pro mladšího sourozence v tašce je kupodivu větší, než pro toho staršího a toto druhé sedadlo je pak spíš jenom nouzové.

smejko
12. led 2011

@babyrenka mam este jednu otazocku k Teutonii Team Cosmo. Ak sa pouziva sportak, da sa dat jedna sedacka do maximalnej polohy hore a druha do max polohy na lezanie ? ked sme boli v obchode ju pozriet, predavac nam ukazoval, ze kazda je samostatna, ale boli zaroven spojene "kusom latky"a ten neviem ci bol az taky velky, ze by umoznil az take rozdielne polohy - teda ked jedno babatko bude spat a druhe bude sediet.
my potrebujeme kocik pre dvojicky, deticky by sa mali narodit na prelome maja a juna. Obaja s manzelom sme vysoky a "mohutny" 😀 takze nam vsade vravia, ze nase deticky budu tiez velke, tak sa trosku bojim toho, ci sa nam este zmestia do vloznych tasiek v zime s fusakom, ale podla toho co som tu citala o teutonkach pre jedno dietatko, tak snad dvojickova teutonka nebude vynimkou. Citala som, ze sa fabrika bude snazit skratit dodaciu dobu, neviete nahodou, ci je pri dvojickovom kociku Teutonia problem s dodavkou ? V predajni nam vraveli, ze mame ratat s 12-13 tyzddnami, takze to by znamenalo, ze by sme mali pomaly rozhodnut definitivne aky kocik berieme a pomaly ho objednat ... dakujem za vsetky cenne rady a zelam krasny den

michal_spuntik
12. led 2011

@smejko
jako kočárek pro dvojčata jednoznačně ANO.
Samozřejmě, že jde dát jedna do sedu a druhá do úplného lehu. Ohledně zkráceného programu: Cosmo pro dvojčata se dá objednat rychle pro variantu barev 4170 a 4265 oboje na 50-kolech, a jde k tomu v tomto zrychleném dodání objednat i set ve kterém je dvojice vložných tašek s dvojčecím nánožníkem a dvěma matracemi.

pett7
16. led 2011

ahoj, dneska jsem si všimla že mi praskla slída na boudě sporťáku..mám ji rok a střídám ji ještě s jednou..zatím to jsou 4 prasklinky 1-2 mm v té linii kde se to skládá 😠 stalo se to někomu?

mata77
16. led 2011

Ahojte, nema niekto nejaky dobry tip na striešku hlbokej vaničky aby sa dala pekne napnúť, lebo aj ked ju natiahnem, tak po bokoch ostáva ta látka nie moc pekne poohybana. Vdaka 🙂

avenev
21. led 2011

Ma niekto skusenosti s Mistral S alebo inou stvorkolkou? Zaujima ma ako sa s nou chodi v podchodoch po kolajniciach nie je tazka?

babyrenka
21. led 2011

@pett7 : obraťte se na svého prodejce, folii ve střeše není problém vyměnit.

babyrenka
21. led 2011

@avenev : s Mistralem S není problém jezdit ani v podchodech, v případě, že by byl rozchod předních kol užší, než kolejnice, dá se přední část kočárku na šikmé ploše přizvednout. Teutonia nabízí ještě další typy čtyřkolek s otočnými koly, Mistral S z nich bude asi pro dítě nejpohodlnější, je sice zhruba o jeden kilogram těžší, ale při normální jízdě ten rozdíl nebude díky větším zadním kolům tolik znát. Výhodou je zde přehazovatelná rukojeť a také možnost jet po nerovném povrchu většími zadními koly napřed. Kdo si to vyzkoušel třeba na historické dlažbě v našich městech, určitě bude vědět o čem mluvím.

avenev
21. led 2011

@babyrenka Dakujem, a ma aj nejake nevyhody? Napr. velkost vanicky je ok? Mam termin koniec maja, dokedy sa tam dieta zmesti s fusakom? Neviem ani, ktory je najlepsi mam doma katalog 2010 a mistral S vyzera, ze ma dobre kolieska. Uvazujem este nad peg perego pliko switch easy drive/ vanicka sa da pouzit ako autosedacka/.

babyrenka
21. led 2011

@avenev : velikost korby je standardní, spíš záleží na typu fusaku, nebo je zde možnost použít variantu s měkkou vložnou taškou, ta je v podstatě stejně velká, jako korba a je zároveň fusakem, je dobře zateplená a tak fusak do ní není třeba a dobře se s ní manipuluje. Kola jsou určitě dobrá, lehká, dobře pružná, v zimě se na ně nelepí sníh. Variantu možnosti používat hlubokou korbu pro přepravu v autě Teutonia nepoužívá, její použití vzhledem k bezpečnosti je diskutabilní, protože dítě leží ve vaně napříč směru jízdy a upoutané je obvykle pouze pásem přes břicho, takže zde odpadá bezpečné uložení hlavy, obzvášť při čelním nárazu auta. Navíc, když se podíváte do testů dětských autosedaček, tak tam tato varianta přepravy vychází úplně nejhůř. Také se dá většinou využít v autě pouze pro první dítě, protože zabere celou řadu zadních sedadel a i kdyby tam náhodou u širších aut ještě trochu místa zbylo, není k dispozici bezpečnostní pás, protože ty krajní pásy potřebuje pro uvázání tato korba.

sisa12
21. led 2011

Dobry den, mam dotaz na prodavajici (michal, babyrenka). Potrebuji reklamovat kocarek Spirit S3, ale prodavajici mi ho odmita prevzit do reklamace, protoze mi chybi zarucni list, mam jenom fakturu. Pry mu to dodavatel nevezme. Ma na to pravo?

imzadi
21. led 2011

hlasim, ze uz mame 2011 u sebe 🙂) huraaa 😀 mam dotaz, cim se maji mazat ta kola?🙂 skladani bude ale sranda 😅

avenev
21. led 2011

@babyrenka dakujem Tak to som nevedela a ze preco tolko malo vyrobcov ma kociky-vanicky bez systemu zaistenia v aute. A kolko zhruba vazi Mistral S? V katalogu to vyrobca neuvadza.

barunkka
21. led 2011

Ahojte, prosim Vas, neviete, ci adaptery na autosedacku su rovnake na teutoniu spirit aj na mistral S?
dakujem

pett7
21. led 2011

@barunkka Myslím, že mistrál má jiné adaptéry než spirit

hadeline
21. led 2011

@imzadi Už? Tak to sou dobří! Jak dlouho jim ta výroba trvala?

michal_spuntik
21. led 2011

@barunkka ahoj, jsou skutečně jiné. nedá se to zaměnit. Nepasovalo by to.

imzadi
21. led 2011

@hadeline objednavali jsme 8.rijna a dorazila tento tyden, takze dlouho🙂

avenev
21. led 2011

Neviem sa rozhodnut medzi Mistral S a Cosmo. Ake mate skusenosti? Zatial citam len diskusie, ale chystam sa do predajne v ba bud. tyzden.

babyrenka
22. led 2011

@sisa12 : prodávající nemá právo odmítnout převzít Vás kočárek na reklamaci i když nemáte záruční list, faktura je dostatečný doklad o nákupu zboží. Mohla byste ale mít asi problém dokázat, že Vámi reklamovaný Spirit je skutečně ten, na který byla faktura vystavena, protože výrobní číslo Vašeho kočárku je uvedeno právě v záručním listu a také budete obtížně dokazovat, že Vám byla poskytnuta nadstandardní tříletá záruka, protože její poskytnutí je uvedeno také pouze v záručním listu a o jejím poskytnutí rozhoduje prodejce. Zároveň má také prodejce ze zákona právo a také povinnost rozhodnout o skutečnosti, zda je reklamace oprávněná nebo ne.

sisa12
22. led 2011

@babyrenka dekuji za odpoved. Kocar byl koupen pres internet, tam je myslim standartne dvouleta zaruka, do ktere se jeste vejdem. Kocarek stal dost penez, myslela jsem, ze bude i pro druhe dite, ale bohuzel po roku a pol je diky prednimu kolu nefunkcni. Udelam co se bude dat, protoze mi je to dost lito.

imzadi
22. led 2011

@babyrenka zajimave tema, my si dovezli novou teutonku vcera, ale take jen s fakturou a zarucni list nikde 😕

pett7
22. led 2011

@imzadi záruční list býval součástí návodu ke kočárku na poslední straně bylo číslo podvozku a razítko..aspoň v roce 2009

imzadi
22. led 2011

@pett7 aha, tak to mrknu, tam bylo navodu nekolik, ponechali jsme si ten s ceskou verzi...diky 😉

teodorka
22. led 2011

baby Spirit S3 ma nafukovacie kolesa? a aky jerozdiel medzi 50 a 60A?som z toho jelen ...my sme dnes boli kukat v baby markete a chceme prave tento kocik v cervenej farbe len nieviem ake kolesa tam mali tusim len tie 60 😕

bolk
22. led 2011

Prosím, potřebovala bych poradit. mám kočárek teut Spirit S3/06, kupovaný v v obchodě ve Zlíně. Používala jsem ho pro malou, teď už ho delší dbu nepoužívám-malé už jsou téměř 3 roky. Vzhldem k tomu, že se mi někde podařilo ztratit zadní odepínací díl boudy, chtěla bych si koupit náhradní potah na boudu. Bude na kolekci 06 pasovat kolekce 09 případně 10 či 11?
a další dotaz- z hrůzou jsem zjistila, že v mezidobí, kdy jsem řešila jiné věci než kočárek, vypukla aféra PŘEDNÍ KOLEČKO- mohu ještě někde zjistit zda i můj kočárek patří mezi rizikové(info linka už nefunguje), případně kde přesně najdu seriové číslo(v záručním listě mám jen razítko prodejce), abych mohla zaslat někam dotaz a kam dotaz zaslat. Přijde mi trochu nefér, že jsem se o tom neměla jak dozvědět. děkuji

liv1
22. led 2011

@teodorka to nie su nafukovacie kolesa, ale tiez su kvalitne gumene. Tiez sme kupili ten isty, teraz uz prechadzame na sportak. Kolecka sme take ake mali a su dobre, velkost neviem 😅 . Ale dala sa objednat aj ta druha velkost. Inak ja by som uz teraz asi nekupovala s tym jednym koleckom vpredu, je to sice fajn po takmer vsetkych strankach, len 1 mi vadi, ze ked vychadzam na obrubnik alebo niekam vyssie a kocik ma stat len na tom jednom prednom koliesku, je to trocha nestabilne. Tak tot moja nevyziadana rada 😉

pett7
22. led 2011

@teodorka Letos se dají koupit i nafukovací kola na spirit http://www.teutonia.de/de/produkte/spirit-s3/ra...
@liv1 na přední kolo se nesmí přenášet váha celého kočáru, muže se vylomit vidlice...já si na to dávám bacha a minulý týden jsem tak blbě sjela takže teď už na tom místě couvám některé obrubníky jsou strašné 😀