Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

luciferova
20. únor 2011

@vivianaba ziadne konstrukcie od Romerky sa nemusia davat dolu, su na kociku stale. Aj ja ich tam mam (tie adaptery), hoci vajicko je uz odlozene a vozime sa vovelkej autosedacke 🙂

skippy7
20. únor 2011

ahojte,
ja mam Cosmo a kupila som MC cabrio z bazaru, lenže nemam ani bazu ani adaptery(zatiaľ)-sa mi to nechce kupovať nove-je to dosť drahe, tak zvažujem či neisť do Romeru, kde je tá báza o polovicu lacnejšia ako pri MC......lenže pišete, že Romerka je zas ťažšia....tak neviem ako to teda poriešiť, čo mi poradite? Naprv som o báze vobec neuvažovala, ale pišete,že je to dosť praktické....

rokoja
21. únor 2011

@sylvajs
@vivianaba
@kakucka Holky, moc děkuju za odpovědi, moc nám to pomohlo. Původně jsme byli taky rozhodnutí pro MC Pebble s familyfixem, ale nakonec vyhrálo Tario s bází, našla jsem si ten příspěvek Michala ze Špuntíku, kde píše klady a zápory a sám měl Tario a vyhrála u nás bezpečnost, prý je nej🙂 a velikost, protože manžel má 190cm a jestli bude prcek po něm, tak v Tariu by měl vydržet o něco dýl. A je fakt, že i na pohled nás zaujala víc, vypadá taková měkčí a příjemnější, no a to, že je těžší a větší pro nás až tak roli nehraje, na ten kousek se to zvládne a jinak bude hezky na podvozku nebo v autě.

vendulal
21. únor 2011

Zdravím,
poprosila bych o radu. Okukovala sem dost pečlivě německé kočárky a u Teutonky mě zarazilo, že má celkem nízké madlo před dítětem. Jaké máte prosím zkušenosti s větším dítětem, nejlépe v zimním oblečení- vejde se vám tam? Potom jsem někde četla, že má celkom nízko stříšku, jaké prosím máte zkušenosti- nevadí větším dětem stříška- "nešmrdlá" jim vršek hlavinky o stříšku? Zapomněja jsem se kouknout na polohování stříšky- dá se prosím polohovat? Dopředu myslím ne (např při větru), ale dozadu, aby nemusela být stále nad hlavičkou dítěte? Počítám, že tento kočárek by měla malá až do 2-2,5 let, golfky nemám moc ráda.
Děkuji moc.

krpcek
21. únor 2011

@vendulal ja mam spirit a momentalne madlo nepouzivam, kedze ako si uz sama pisala je dost nizko a ked som dala malu do kocika, zapla do fusaku, tak madlo sa uz velmi tazko zapinalo, takze teraz pouzivame len bezpecnostne pasy.
strieska je podla mna v pohode - samozrejme zalezi, ake velke bude dietko - moja ma 22 mesiacov a ma tak este volu - teraz v zime je tam sice natrepanejsia, ale na tu chvilu co si posedi, to bohate staci. strieska sa da polohovat dozadu a dopredu.

kakucka
21. únor 2011

vendulal, my madlo s original fusakem od Teutonky zapneme, ale nekdy to jde hur. Striska malemu smrdla, protoze ma dost velkou kapucku od kombinezy, bez ni se tam v pohode vejde. Stejne ale nesnese, kdyz ma strisku nad sebou, nevidi do boku a rozciluje se. Jinak striska se da preklopit az uplne dopredu k nozkam, kdyz je velka fujavice. To ale musi byt kocarek v sedu. Dozadu se da striska taky dost sklopit. Striska se da v lete uplne oddelat- jednoduse- a da se jezdit jen se slunecnikem. Je to prima kocarek, ja jsem opravdu spokojena!!!

kakucka
21. únor 2011

rokoja, urcite budes spokojena a jsem rada ze ti odpoved pomohla pri vyberu! My jsme meli moc hezkou merunkovou barvicku. Jo a ta baze, kterou jsme nekoupili vam usetri spoustu casu pri nastupovani- tohoto jedineho lituju. Uzijte si Tario, je senzacni!!!! 🙂

poletucha
22. únor 2011

ahoj holky, mam dotaz...da se nekde objednat ta nalepka Teutonia? Nase uz je vybledla a skareda.

sylvajs
22. únor 2011

@poletucha já jsem objednávala nějaké věci od baby-renka a poprosila jsem i o nálepku...a máme 😉 . A tímto děkuji!!

dadinka
22. únor 2011

@michal_spuntik
@babyrenka
dobry vecer, chcela by som sa spytat ohladom vanicky spirit S....mam tento kocik od novembra, pouzivam ho asi 2 mesiace aj to nie kazdy den a moj problem je, ze vanicka je mi skripe, pozerala som, kde moze byt problem a ten som nasla v drziakoch, ktore su zospodu vanicky....tie nie su uplne pevne a ked ideme von a nedajboze prejdem cez kus blata alebo snehu, tak vanicka vydava neprijemny skripavy zvuk, viete mi poradit, co sa s tym da robit? pozerala som aj sportovu cast, ale ta ma tieto drziaky navarene, takze to je v poriadku
dakujem za odpoved

dadinka
22. únor 2011

@tonko_babymarket
chcela som sa este spytat, ako je to s tym odpruzenim kolies pri spirite, ja mam pocit, ze musi byt zataz aspon 100 kil aby to odpruzenie bolo nejako citit, ibaze by som to mala zle nastavene...da sa to nejako upravovat?

babyrenka
22. únor 2011

@dadinka : možná by mohlo stačit trochu promazat kovové nástavce pro uchycení korby, aby se netřely o plastové segmenty na dně korby. Dalším zdrojem vrzání při přejíždění nerovností by mohl být pohyb drátů pro vypínání tvaru korby po plastových zarážkách vevnitř na dně korby. Svého času jsme se také marně přes půl hodiny snažili najít zdroj vrzání na korbě při zkušebí jízdě s kočárkem, až jsme přišli na to, že skřípou mezi sebou špatně dotažené adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi, ležící na sobě pod korbou.
Jinak odpružení podvozku u Spirita S3 nejde nijak seřizovat, jeho charakteristika je dána jeho konstrukčním řešením. Je možné, že zatím jste s korbičkou příliš lehcí a odpružení podvozku se již brzy projeví. Ono vždy bude rozumným kompromisem mezi pohodlně měkkým a mezi bezpečně stabilním podvozkem.

dadinka
22. únor 2011

@babyrenka ja som to skusala so sportovou castou a vtedy to nevrzga....takze ako zdroj tipujem tie drziaky, lebo mi pridu trosku uvolnene....viete mi popisat zhruba, ze ako to ma perovat? lebo nam to neperuje vobec, len ked sa o to manzel poriadne oprie :(

babyrenka
24. únor 2011

@dadinka : u podvozku je odpružená zadní náprava pomocí dvou patentovaných pružících jednotek, odpružená je i vidlice předního kola pomocí dvou tlačných pružin po straně vedle hliníkových závěsů kola.

dadinka
24. únor 2011

@babyrenka dakujem za vysvetlenie...este som sa chcela spytat, daju sa objednat kolesa dodatocne? my mame 60 a citala som, ze 50 su viac terenne, je to pravda? u nas naozaj citit kazdy kamienok alebo blato, po ktorom prejdeme.....a ak sa daju objednat, kolko mam asi ratat s cenou? dakujem este raz za pomoc... 😎

michal_spuntik
24. únor 2011

@dadinka
hezký večer, kolečka se dají objednat samostatně, ale je potřeba počítat s cenou cca 750,- Kč / kolo. Rozdíl mezi 50 a 60 v jízdě není nijak zásadní. V terénu ten rozdíl nebude opravdu buď téměř nebo vůbec rozeznat...
Na druhu stranu to, že jsou cítit kamínky nebo obecně nerovnosti po kterých kočárek jede je normální a pokud takové drncání není přes rozumnou míru, nijak takové nerovnosti miminko neobtěžují a už vůbec neohrožují. Naopak, moje vlastní zkušenost je taková, že drncání funguje jako spolehlivé uspávadlo 😉

dadinka
24. únor 2011

@michal_spuntik dakujem ....takze kolieska teda nejdem kupovat 🙂 ja som si myslela, ze to bude asi viac terenny kocik, chodime s nim do lesa po lesnej asfaltovej ceste, ktoru neodrhaju v zime a preto som si myslela, ze to bude viac perovat na zamrznutom snehu....ale tak nejako to vydrzime...dnes som bola aj u nas v obchode, kde mi vanicku namazali silikonom, aby nevrzgala a skusali sme aj inu vanicku a ta ma tiez taku volu......mala som proste pocit, ze ta vanicka sa moc hybe a nedrzi uplne plus ten sneh, no zdalo sa mi , ze dieta mi v tom naozaj hrozne nadskakuje 🙂))

michal_spuntik
24. únor 2011

@dadinka ... jsem opravdu přesvědčený, že kupovat nová kolečka je zbytečná investice.
Na zamrzlém sněhu žádný kočárek nejezdí dobře - a to Spirit je v porovnání s jinými kočárky na sněhu a v blátě skvělý 🙂
Teď to malé drncání skutečně nevadí, a jak miminko poroste (a bude přibývat na váze), kočárek bude pružit lépe a lépe.

mischus
25. únor 2011

Ahojky,

tak já jsem konečně po dlouhém hledání a rozhodování vybrala kočárek a rozhodla se pro Teutonii, konktrétně Spirit.. Teď mám jeden dotaz. Odjakživa jsem chtěla černý sporťák (přijde mi krásný, elegantní, praktický, atd.), ale čím dál častěji slýchávám ze svého okolí, že to není dobrá volba, že v něm bude určitě v létě větší horko, než v jiných barvách, atd. Přitom je k pousmání, že nikdo z těchto známých černý kočár nemá, takže nevím, podle čeho tak soudí.. 😉 Ale je fakt, že mě celkem navrtali a já se nemůžu rozhodnout, i když jsem měla více méně jasno.. Máte někdo zkušenosti? Je tam opravdu takovy rozdíl oproti jiným barvám?? Podotýkám, že jediné jiné barvy, které bych zkousla, jsou hnědá, popř. šedá. 😉 A tam mi přijde, že takový rozdíl nebude.. Prosím, pište sovje názory a zkušenosti..

zajo79
25. únor 2011

@mischus co som mala cierne sportove kociky, nebolo v nich viacej teplo. a vacsina kocikov ma vetranie... takze vzduch prudi. a na sedacke mavam vacsinou farebnu podlozku.

a teda.. ked je vonku 35stupnov, nechodime na obed von ..

mischus
25. únor 2011

@zajo79 - Děkuji za názor, hned to budu prezentovat doma. 😀 Však já si ten černý kočárek nějak obhájím. 😉

babyrenka
25. únor 2011

@mischus : ten rozdíl mezi látkou v černé barvě nebo barvě světlejší nebude tak dramatický, látka není plech, aby se na sluníčku významněji zahřála, podobně jako u auta. Používali jsme černého Spirita pro našeho vnuka a v podstatě bez problémů slouží dodnes. A když se podíváte na beduíny v poušti, řada z nich nosí černé hábity a slunce jim nevadí. Asi bude na potahu hodně vidět, když necháte kočárek u stromů v období pylové sezóny, ale podle Murphyho zákonů má nečistota vždy výrazně jinou barvu, než věc, kterou před ní chráníte, takže z černé barvy bych neměl strach. Občas také slýchám na prodejně argumenty nastávajících i již fungujících babiček, že černý kočárek vypadá jako rakev pro dítě. Na to jim obvykle odpovídám, že je vidět, že nechodí do kostela, protože jinak by věděly, že pro děti do patnácti let jsou rakve bílé. Ale to je už spíš pouze černý humor...

pajushka
25. únor 2011

@mischus Za sebe musím napsat, že černé barvy, navíc u sporťáku bych se opravdu nebála - už proto, že u sporťáku lze odepnout ten zadní kryt nebo jak to nazvat a krásně to větrá 🙂 Navíc je to barva, která se dá krásně kombinovat...
Já řešila podobné dilema u hluboké korbičky, budeme v ní jezdit přes léto a i tady na fóru někdo psal, že to snad i zkoušeli měřit a v černé tepleji bylo... Mno, nakonec máme černo-šedou (i přes "námitky" okolí a babiček) 😕 Zkušenosti z praxe budu moci přidat až časem... 😉

ankil
25. únor 2011

ahojky, máme teutonii spirit a chtěla bych si na něj koupit držák na pití, original jsem nikde nenašla, máte někdo zkušenost i s držákem od jiné značky kočárků třeba Bugaboo, Stokke nebo nějaký univerzální který by na teutonii pasoval? díky
@mischus my máme taky černý sporťák a že by v něm bylo větší horko než v jiném bych neřekla, navíc jde odepnout zadní část stříšky a krásně pak kočárek větrá 🙂

luciferova
25. únor 2011

odlupila sa mi farba z konstrukcie, nie je to moc vidno, ale mam obavu, ci sa to nerozsiri. da sa to reklamovat?

mooncaa
25. únor 2011

Já mám kočárek šedivý a jestli je v něm moc teplo neposoudím, uvidím v létě. Ale můžeš protiargumentovat, že v něm bude v zimě zase teplo. 😀
A k takovým universálním barvám se dobře kombinují doplňky, mohu dát jinou deku a mám zase jiný kočárek.
Takže radím, za svou barvou si stůj.

pett7
25. únor 2011

Já mám hnědou a modrou a teplo je v obou stejně...ve velkém horku jezdím bez zadní části stříšky....
@luciferova myslím, že reklamovat to asi nepůjde, stejně jako škrábance,ale třeba někdo odpoví..taky mám kus barvy pryč, asi skládáním do auta..

luciferova
25. únor 2011

keby to bol lacny kociar za 5 korun, nepoviem. a nie je to od skrabanca urobene, len tak si farba odpadla...

babyrenka
25. únor 2011

@luciferova : pokud to není poškrábané a je to jen odloupnutá barva, obraťte se na svého prodejce a ten zajistí opravu. Podvozek v takovém případě musí k výrobci.

pett7
25. únor 2011

snad se vyjádří nějaký prodejce, nebo se zeptej tam kde jsi ho kupovala pokud to odpadlo samo tak bych to zkusila..vím jen, že třeba škrábance se reklamovat nedají