Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

darica
25. únor 2011

@ankil Ahoj, já jsem si koupila universální přihrádku od fa SUNSHINE KIDS. Připne se na řídítka suchým zipen, dám tam i pití pro sebe a také ještě svačinu, používám i na golfky.
http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...

baarca
25. únor 2011

@ankil Taky mám tuhle přihrádku od Sunshine a nemůžu si jí vynachválit. Nacpou se tam dvoje pití a pak spousta drobností, malá svačina nebo třeba tam teďka v zimě odkládám rukavice, čepice, když je někde sundám a tak. Sice to asi není tak elegantní, ale zase o moc praktičtější než samotný držák na pití.

ankil
26. únor 2011

@darica @baarca díky za tip, já zprva chtěla jen ten držáček na láhev třeba Stokke nebo Bugaboo takovýhle typ, ale bojím se aby to pasovala i na teutonku, s tou přihrádkou jste mě hodně nahlodaly a asi do ní půjdu, nemáte někde vyfocený jak to vypadá na teutonii a drží ty suché zipy pořádně-nemáte problém že by se odlepovaly?

lul
26. únor 2011

@ankil nie, tie zipsy su dost silne, urcite sa len tak neodlepia 🙂

mischus
26. únor 2011

@babyrenka @pajushka - Díky moc za názor a zkušenost! Já osobně to s tou špínou vidím stejně. Je to potvora a je vidět úplně na všem. 🙂 S tou teplotou v korbičce jsem to četla taky, ale i přesto budu mít černou v kombinaci s červenou. 😉

Jinak ještě prosím jeden dotaz ohledne koleček. Líbí se mi ty 50, ale opět se našlo pár lidí (chlapů), co mě od toho zrazovalo s tím, že s nízkoprofilovýma pneumatikama na autě se taky blbě jezdí, tak buhví, jak to bude na kočárku. 🙂 Máte nějaký argument, jak jim toto vyvrátit? A taky jsem slyšela od známého, který má sice jiný kočár, ale stejný typ koleček, a říkal nám, že malé kamínky se časem dostaly nějakým způsobem dovnitř toho kolečka (údajně si našly cestu mezi tou gumou a diskem) a teď mu vevnitř rachotí.. Stává se to? A jde to kolo vlastně nějak vyčistit? Díky za odpovědi.

babyrenka
26. únor 2011

@mischus : nízký profil pneumatiky kočárku ( vzor 50 ) jako takový na pohodlí jízdy pro drobka v kočárku žádný zásadní vliv nemá, pneumatika není tvrdá, je to trochu jiný princip než u auta se sportovní pneumatikou. Kola vzor 50 si havně pochvalují majitelé kočárků, kteří se častěji pohybují v měkkém prostředí, kde se toto kolo méně boří, protože je o něco málo širší, než kola vzor 60. Tedy alespoň u kočárků Spirit a Mistral, u Cosma a Fun Systému je to stejné. Kola vzor 60 si pochvalují uživatelé při jizdě ve městě a to snad ani ne proto, že by byla měkčí, ale že třeba na mokrém asfaltu chodí po užším profilu a mají tak menší odpor. Tím, že toto kolo chodí po menší ploše, také 60 déle vypadají jako nové.
Drobné kamínky a písek se mohou do prostoru pružící komory dostat, protože plášť kola je na disku pružně uložený, není přilepený a tak drobné nečistoty mohou dovnitř proniknout. Pro šikovného uživatele nebo cyklistu ale není problém tyto nečistoty vysypat ven, stačí pomocí vhodného nástroje přetáhnout část pláště přes disk kola, podobně jako u pláště nafukovacího kola a vzniklou mezerou nečistoty vysypat. Občas se stává, že obzvlášť ostrý kousek štípané drti dokáže projít i pláštěm jako takovým. Ale takový ostrý kus by dokázal propíchnout i nafukovací kolo a bylo by nutné sehnat minimálně novou duši, nehledě na to, že kočárek je v tu chvíli prakticky nepojízdný. U patentovaných komorových kol Teutonie však můžete bez obav jezdit dál a při údržbě kočárku pak kámen vysypat. Při troše zručnosti je to operace na pět až deset minut u jednoho kola.

mischus
26. únor 2011

@babyrenka - Děkuji za vyčerpávající odpověď. Teď ale vlastně nevím, jaká kola si vybrat. 😉 Tak nějak pocitově podle vzhledu jsem si automaticky vybrala ty 50, ale jak říkám, lidi v okolí mě začali "lámat", že na nafukovačky jsou lepší.. Já fakt nevím. Jsem hlavně detailsta a trochu mě rozčiluje, že ty nafukovačky budou jen vzadu, ale to je asi jen můj problém. 😀 Takže se zeptám snad už naposledy, jaké kola si vybrat, když jsme z vesnice (asfaltky tu sice máme, ale už poněkud starší, tzn. díry, nerovnosti, hodně štěrku). Kočárek tedy budeme z 90% využívat na tomto povrchu. Díky!

babyrenka
26. únor 2011

@mischus : no, když se vrátíte o několik stránek zpátky, je tam celkem široká diskuze o tom, jak ta plastová kola na Teutonii fungují a spousta vlastních zkušeností ze strany jejich uživatelek. Když bych to shrnul, tak asi hlas lidu hovoří pro plastová, sám si je vyzkoušel osobně a na asfaltu to bylo minimálně, spíš lesní cesty, cyklostezky a také bych pro ně byl. Z hlediska distributora mě na adresu Vašich známých napadá kacířská otázka : když jsou ta nafukovací kola pro Spirit fyzicky k dispozici teprve necelý měsíc, kolik Vašich známých je na svém kočárku může mít a porovnat ten rozdíl ? Ale jinak je to pouze 50/50 a nejspravedlivější by v tom případě mohla být jedině správně hozená mince. Prostě nafukovací kola se po šesti letech znovu vracejí, protože po nich byla poptávka a my máme na skladě zásobu nových duší ...

mischus
26. únor 2011

@babyrenka - Děkuji, jdu najít nějakou minci, ať už se konečně rozhodnu a můžu ten kočárek objednat. 😀 Teď už mi objednání stojí jen na těch kolečkách, protože se nemůžu rozhodnout. 😒 Známí neměli samozřejmě zkušenost s nafukovacími koly na Spiritu, ale s nafukovačkama obecně. Každopádně díky.. Diskuzi o pár stránek zpět jsem četla, ale zdálo se mi, že tam píšou uživatelky jen kladné zkušenosti na 50, ale o 60A tam ještě toho moc nebylo. Řekla bych, že takových zkušeností (Spirit s 60A) ještě moc nebude.

babo01
26. únor 2011

tak vidim,ze nove teutonie sa daju konecne objednat-juchuuuu🙂) tak som na stopro rozhodnuta pre teutnoiu,ale teraz neviem ci spirita alebo beyou 😠 na babymarkete som beyou,ani nevidela v ponuke :( a tak otazka na michala 😅 ako sa ti pozdava tento kocik?ked to porovnas so spiritom alebo mistralom? ja som konecne nasla jeden obchod na nete,co by mali mat aj teutnie aj v tej casti irska,kde sa nachcadzam,tak na dalsi tyzden idem kuk,aj ked si myslim,ze tam budu len minulorocne modely,bo tu som asi teutonku ani nevidela.Ale aby som aspon nazivo videla a skusila,kym si objdenam,lebo zasa letiet domov kvoli kociku 😒 a kedze nastalo letime az v maji(dufam!!),tak to by mi do terminu urcite nestihol prist-jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj,co robit,ja som uplne zamilovana do toho kociku,a to som ho videla iba na nete 😅

dadinka
28. únor 2011

@mischus ahojky, ja mam spirit so 60 kolieskami plastovymi a poviem ti, ze na teren po hrbolatej ceste a nie to este do lesa je uplne nevhodna.....aspon teda ak mas aj pevnu vanicku, moj maly v nej doslova nadskakuje...takze ja by som si dala nafukovacie,keby bola ta moznost predtym.....

mooncaa
28. únor 2011

@dadinka Já myslím, že problém nadskakování to nevyřeší. Nám to dělá totéž, ale je to horší odpružeností předního kola. Takže, když mi dítě začíná nadskakovat, tak vezu kočárek jen po zadních a ty krásně pruží i když nejsou nafukovací. To přední kolečko stejně nafukovací být nemá. Možná by i šlo naopak zaaretovat přední kolečko a vézt jen po předním - ala trakač. Podle mne by to přední bylo pořádně zatížené a tím i lépe pružilo.

Já jsem ráda, že mám kolekci 2010, má lépe řešený nákupní košík a má kola 60 ještě nenafukovací.

pett7
28. únor 2011

@dadinka já myslím, že to je spíš vahou dítěte... čím větší zatížení tím víc to pruží..

martina04
28. únor 2011

Dobrý den, Michale, všimla jsem si na stránkách spuntik že o víkendu v rámci akce Teutonia days bude možnost zakoupit levněji kočárky Teutonia. Budete mít vystavený i nový BeYou a půjde už objednat? Moc se mi líbí, asi bych ho objednala i jen z katalogu, ale radši bych ho viděla a vyzkoušela.. A ta sleva za hotovost bude na celý sortiment prodejny nebo jen na výrobky Teutonia?? Díky za odpověď Martina

ciefulik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mischus
1. bře 2011

@ciefulik - Jakou cenu by sis za to představovala?? 😉

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
liv1
2. bře 2011

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ako ste spokojní so športovou časťou Teutonie spirit. Používame ju už mesiac, ale akosi si neviem zvyknúť na to, aká rozheganá sa mi zdá, ešte sme ju ani nepoužili a už látka tam kde sa dáva madlo je rozstrapkaná, pri skladaní do auta ju nie je poriadne za čo chytiť a aj tá "búdka" sa sklápa nejako čudne. Celá tá športová časť mi proste príde taká rozheganá. A neviem či je to proste pri každom kočíku, alebo som jednoducho nevybrala dobre 😒

mirka285
2. bře 2011

@liv1 mne sa sportova cast zdala strasne nemotorna a velka oproti korbicke...ale potom som si zvykla a ja nemam ziadny problem,rozhegana neni vobec...mozno aj preto,ze ju do auta neskladam...skor mam obavy,ci tam buducu zimu natrepem moju 1,5 rocnu dceru???baby Teutonacky,vozite v kocikoch v pohode aj 1,5 rocne dieta s fusakom???

bury
2. bře 2011

@liv1 - my jezdíme se sportovní částí 5 měsíců a jsem max. spokojená. Je pravda, že to dávání do auta je trošku složitější, ale to je podle mě s každým velkým kočárem. Jezdila jsem s ním celou zimu a fakt všechno v pohodě, jsem spokojená moc. 😉
dneska jsem chtěla zkusit sluneční clonu a vůbec se mi to nepodařilo správně nandat - nějak nechápu, jak to tam má být....

joy82
2. bře 2011

@mirka285 Ahoj, určitě tam dáš 1,5 roční dítko, my máme teď skoro rok a půl a malý není žádný prcek a v pohodě ve fusaku ho tam dám 🙂

mirka285
2. bře 2011

@joy82 dakujem,a som teda rada 🙂

michal_spuntik
2. bře 2011

@mirka285 ahoj, připojím i svou zkušenost. Našemu Adámkovi budou zítra 2 roky a naprosto v pohodě se do Spirita ve fusaku vejde. Takže jsem přesvědčen, že můžeš být bez obav 😉

joy82
3. bře 2011

@michal_spuntik Ahoj Michale, aj já bych na tebe měla otázečku, i když určitě se na to už někdo ptal, ale nemám toho času to tu všechno pročítat 🙂 Máme Spirita, a konstrukce je teda řádně doškrábaná, na to asi nic neexistuje, aby se to trochu zakrylo, že? Mrzí mě to dost, protože je to jinak krásný kočárek :( Díky za odpověď, Lenka

michal_spuntik
3. bře 2011

@joy82 ahoj, recept na to nemám... náš Spirit také něaký ten šrám v každodenním provozu schytal. Osobně to beru jako třeba u lyží - první škrábanec děs, další ještě člověk nějak vnímá .... a po nějaké době to přestane řešit. Ale třeba na to někdo má recept.
Nemáte někdo nějakou zaručenou radu co se škrábanci?

babyrenka
3. bře 2011

@bury : sluneční stříška má po rubu látková očka, do kterých navléknete plastové sponky, podobné sponkám do vlasů tak, aby otevřeným koncem směřovaly jakoby ze stříšky ven. Pak vezmete stříšku, položíte ji částí se zašitou pružící gumou na horní stranu střechy a směrem dolů Vám budou viset cípy s plastovými sponkami. Ty nasunete na rám střechy sportovního kočárku po stranách v místě nad látkovými očky pro uchycení límce nánožníku. Stříška by měla pak díky pružné výztuze vypadat stejně, jako na obrázku na obalu stříšky.

bury
3. bře 2011

@babyrenka - díky moc 😉 já se teda pokoušela, ale pořád je to takový divný a padá mi to.... ale určitě na to přijdu.

tonko_babymarket
3. bře 2011

Pozitívna informácia dnešného dňa - výrobca Teutonia Kinderwagenfabrik GmbH Germany nezabudol ani na slovenských "teutoňákov" a teutonia days pripravil na Slovensku na mesiac apríl 😀 , tešíme sa za všetky mamičky 😉

vivianaba
3. bře 2011

Juchuuu tesim sa na Teutonia days, aj ked mam kocik s komplet prislusenstvom urcite si zase najdem dovod dokupit nieco alebo sa aspon pojdem pokochat. Dnes som predala mojho mileho Spirita, budem nanho v dobrom spominat. S Mistralom kocikujeme 3 tyzdne, som zatial spokojna, vadi mi len ze je strasne tazky (taham ho po 5ks schodov, a s dietatom aj s nakupom je to fakt zaberak). A ked uvolnim rucku na preklopenie a chcem ju zacvaknut nazad tak mi to nejde zacvaknut, vzdy s tym bojujem, bud cvakne jedna strana alebo druha, ale obe naraz to je boj. Neviem ci robim nieco zle alebo je to chyba na mojom kociku.

@babyrenka dik za popis ako pripevnit slnecnu striesku, skusala som vcera a volajako mi to neslo tak tvoj prispevok prisiel velmi vhod 🙂

lenulice
3. bře 2011

@tonko_babymarket Ahoj, když tu máme odborníka přímo z obchůdku, měla bych na tebe otázečku ohledně našeho Spirita. Byl kupovaný v Babymarketu, model 2009, černý. Jenže černá není všude stejná - stříška, madlo a košík je světlejší černé než ten sedák a je to dost vidět. Nikdy jsem to neřešila, jen by mě zajímalo čím to, zda jsou všechny černý teutonky takto všelijak černý. Mám ho teda z druhé ruky a při koupi jsem si toho nevšimla :( Asi se to nedá nějak řešit, či? Díky 🙂