Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

agiii
25. led 2012

Ahoj, máme kočárek Teutonia Spirit HB 2010. Prosím, máte někdo zkušenost se stupátkem za kočárek Lascal k tomuto kočárku? Tento typ stupátka by tam měl jít přidělat, ale jde mi spíš o to, jestli tam nebude vadit dítěti na stupátku ta ruční brzda. Děkuji

dollybell
25. led 2012

@babyrenka
Děkuji velice za fundovanou odpověď🙂 A ještě...lze nějak na kočárek bez brzdy tuto dodělat? I když bych si měla koupit nová kola a brzdičku zvlášť? Děkuji

babyrenka
25. led 2012

@dollybell : pokud kočárek Teutonia ruční brzdu nemá, pak již nejde nikdy dodělat, protože takový podvozek má úplně jinou zadní nápravu a konstrukce nemá montážní body pro ovládání ruční brzdy. Takže lze buď objednat podvozek s ruční brzdou a pak ji má, anebo bez ruční brzdy a pak ji již nikdy mít nemůže.

kuna
26. led 2012

Ahoj, mohl by mi někdo říct, jestli mají Mistral S a Spirit 3 stejně velký nákupní košík? Mám totiž Spirita teď zapůjčeného, ale je to asi starší model. Košík je hrozně malý a navíc je uprostřed taková tyčka, takže mi tam nejde posadit taška s nákupem. Jsem asi fakt zmlsaná prostorností toho koše u Mistralu. Ale dívala jsem se na fotky novějších spiritů a tam ta tyčka není a košík vypadá větší - je to zdání, nebo pravda? Díky předem 🙂

babyrenka
26. led 2012

@kuna : přepravní kapacita obou současných typů, tedy Spirita i Mistralu S je stejná, stejný je i přístup do koše pod nástavbou, ta zmiňovaná tyčka uprostřed odpovídá provedení do konce roku 2009. Jinak stejné je i maximální zatížení přepravního koše u všech podvozků, tedy do 5 kg, což na moc velkou nákupní tašku asi není.

kuna
27. led 2012

@babyrenka děkuju za info, to ráda slyším, uvažuju totiž o výměně a prostorný košík je pro mě důležitý. Jinak o těch 5kg vím, ale co si budem povídat, uveze xkrát víc a zatím se nehnul (vím vím, až si to rozbiju, bude to moje chyba 😀 )

gabrielkap
27. led 2012

ahojte, my mame Spirit, teraz cakame druhe dietatko, uvazujem nad pridavnym stupatkom, starsie dieta bude mat 22 mesiacov.. nemate s tym skusenosti? a tiez by som chcela vediet ake stupatko je kompatibilne so Spiritom..
dakujem

editah222
27. led 2012

Přidávám se k dotazu na stupátko. Je nějáké které se dá přidělat i na Spirita s ruční brzdou? Nezavazí ta brzda? Děkuju

kuna
28. led 2012

ještě mám dotaz ke kolečkám u Spirita - je opravdu velký rozdíl mezi nízkoprofilovýma komorovýma (ty paprskové) a těma druhýma komorovýma? Nebavím se tu teď o nafukovacích. Poznám opravdu při jízdě, že s těma nízkoprofilovýma se mi lépe jede v terénu jako je sníh, tráva, štěrk, lesní cesta? A že je kočárek stabilnější, protože jsou širší? Nevím, které vybrat, designově se mi líbí víc ty druhé, ale jde mi především o funkčnost.

babyrenka
28. led 2012

@kuna : z technického hlediska mezi koly rozdíl není, obě mají konstrukci pláště řešenou tak, že tvoří pružící komoru. Nízkoprofilové 50 spíše volí uživatelé, kteří používají kočárek v měkčím terénu, kde se 50 méně boří, více zaoblené 60 si pochvalují uživatelé ve městě, kde díky zaoblení mají kola na mokrém asfaltu menší valivý odpor, o centimetr menší šířka podvozku na 60 také potěší u starších výtahů s malou šířkou dveří nebo vstupu do výtahu. Tím, že 60 jsou více zaoblené, není na nich déle vidět jejich používání, 50 vypadají dříve ojeté, i když ještě nejsou. Pokud se týká vlastního odpružení kočárku, není mezi oběma typy kol prakticky žádný rozdíl. Stabilita kočárku se při normální jízdě nemění, trochu stabilnější bude kočárek, pokud ho na 50 postavíte jenom na přední kolo.

kuna
28. led 2012

@babyrenka Díky za odpověď. Takže když chci vyrazit na hory v létě nebo v zimě, tak nebudu mít problém ani s těma 50kama? Ty mám totiž teď na Mistralu S a popravdě ve sněhu ani v terénu nic moc, ani když si dám dopředu větší kola. Loni, když bylo hodně sněhu, jsem se pěkně nadřela. Mám možnost ho vyměnit, ale nechci udělat chybu a koupit kočár s kolečkama, se kterýma nebudu moc spokojená. Teď mám Spirita zapůjčeného s nízkoprofilovýma a jezdí se mi dobře, ale nevím, nakolik je to kolečkama a nakolik jinou konstrukcí kočárku.

Úzký výtah ani malou šířku dveří naštěstí nikde řešit nemusím.

pett7
28. led 2012

@kuna kolečkama to určitě nebude, je to jiným typem kočáru.. a ve sněhu se jezdí blbě i kdybys měla jiné kola tak se nadřeš. taky se mi jezdilo líp spiritem než cosmem se stejnými koly tříkolka se prostě líp ovládá, čtyřkolka je zase víc stabilní.. já osobně bych už spirit nikdy nechtěla i když se řídí asi nejlíp, ale zase na zimu je fajn s cosmem bych asi nefungovala

kuna
28. led 2012

a ještě jeden dotaz: od kterého roku jsou kompatibilní korby a podvozky pro Spirit? Půjde mi alvi set 2009 na kočár 2010? Vím, že starší modely k novějším nejdou, ale právě nevím, od kterého roku.

@pett7 dík za odpověď. Já jsem byla trochu zklamaná z toho, že z některých recenzí jsem měla pocit, že jakmile přehodím dopředu u mistralu velká kola, kočár div sněhem neprojede sám 🙂. No a pak jsem kolikrát radši loni ani nevycházela, protože mi nestálo za to být po čtvrt hodině slitá od hlavy až k patě 🙂.

anka52
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pett7
28. led 2012

@kuna 2009 ti pujde i 2008
no ono se to probíralo i tady,že když jedeš velkými napřed tak se ovládá jinak ale zase snáz projedeš sněhem malé kola by se ti zacpaly sněhem a sekly asi tak jako když jedeš s golfáčem(to je teprve něco), velké kola prorazí cestu a malé jen jedou,v tom vidím výhodu přehazovací rukojeti proti cosmu..ale když je hodně sněhu tak neprojedeš s ničím ani spiritem nebo mistralem P, nebo se hodně nadřeš..

babyrenka
28. led 2012

@kuna : pokud je to varianta Alvi setu s označením 1, tedy určená pro podvozky Spirit, FunSystem, Lambda, Cosmo nebo Pixxel Sport, pak u ní rok výroby 2009 nebo 2010 nehraje žádnou roli. Kompatibilní by nebyly korby s označením varianty 2, tedy korby pro Mistral P nebo Mistral S, ty mají jiné uchycení. V letošním modelovém roce Teutonia uchycení na podvozcích sjednotila, takže je pro všechny nové podvozky stejné, tedy vychází z konstrukce s označením varianty 1. Starší korby pro řadu Mistral tak již na novou kolekci podvozků nebudou pasovat.

kuna
28. led 2012

@babyrenka dík za odpověď. To to ale mohli sjednotit dřív a já využít korbu, co mám doma 😝

micicka
29. led 2012

ahojte, už nám dorazila športová časť k nášmu be you, zložili sme ju, ale čo sa mi veľmi nezdá - predná časť striešky a nedá posunúť na úroveň operadla? ak je to takto správne, tak podľa mňa keď dieťa sedí v kočíku vidí len pred seba, ale do boku vôbec nie?!

leslie22
30. led 2012

Ahojky,
prosím o radu. Máme kočárek Teutonia Cosmo, chystám se nasadit sportovní nástavbu a chci se zeptat, když dám zádovou opěrku úplně do lehu, tak nezaklapne, je tam jakoby navolno - má to tak být, nebo je to chyba našeho kočárku? Moc děkuji za odpovědi.

mirkapal
30. led 2012

@leslie22 Ahoj, ani na nasom Cosme to "nezaklapne", nikdy som si to nevsimla, vobec nam to nevadilo...

leslie22
30. led 2012

@mirkapal Děkuju. Mě by to taky nenapadlo, ale manžel to hrozně řeší... 🙂

martuli
31. led 2012

dotaz na babyrenku - chteli bysme k vam dorazit na prohlidku kocarku TEUTONIA, termin si muzeme domluvit telefonem na prodejnu? Uz se tesime, az vas zase uvidime 🙂

elys
31. led 2012

Ahojte. V roku 2007 na zaciatku tejto temy pisali maminky, ze lacnejsie vysiel kociarik ked sa objednaval z Nemecka. Plati to este, ci uz je to jedno? Nemate skusenosti?

babyrenka
31. led 2012

@micicka : klouby pro polohování střechy dovolují napolohování přední části střechy v plném rozsahu tak, jak dovolí konstrukce bočnic sportovní sedačky, tedy více než 180°. Ostatně potah střechy z konceptu Fashion, dnes Made for You, dovoluje stáhnout přední část konstrukce střechy do úrovně zádové opěrky a přes hlavu dítěte přetáhnout pouze tu část potahu, která jinak normálně kryje okénko v potahu střechy. Sedící dítě tak má nerušený výhled do stran a hlavu mu před sluníčkem chrání látkový kšilt.

babyrenka
31. led 2012

@leslie22 : zádovou opěrku v ležící poloze směrem nahoru nic nejistí, není to třeba, protože váha ležícího dítěte spolehlivě zabraňuje jejímu samovolnému nadzdvižení. Naopak toto řešení umožňuje Vám, abyste v případě, že ji chcete nastavit do vyšší polohy, nemusela hledat ovládání polohování opěrky, stačí na ni zatlačit směrm nahoru a snadno ji nastavíte do další polohy, buď polosed anebo úplný sed.

babyrenka
31. led 2012

@martuli : to není žádný problém, využijte kterýkoli kontakt, rádi Vás přivítáme a novinky v kolekci předvedeme.

martuli
31. led 2012

Dekuju moc, ozvu se co nejdrive 🙂

micicka
31. led 2012

@babyrenka Ďakujem za odpoveď, musím si to nechať vysvetliť asi v predajni a názornou ukážkou, lebo celkom si to neviem predstaviť = celkom som to nepochopila. ak by som v predajni náhodou nepochodila, vyskúšam doma (len sa bojím, aby som niečo nezlomila) a prípadne ešte prekonzultujem tu s vami. ďakujem

vendulal
2. únor 2012

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda Teutonia neplánje v nové kolekci výměnná přední větší kolečka (jako jsou například u některých kočárků s předními otočnými malými kolečky firem Gesslein a Hartan)? Děkuji.

babyrenka
3. únor 2012

@vendulal : v současné kolekci taková nabídka není