Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

petreva
1. lis 2009

MAJKA, jé ty jsi hodná!! Moc děkuju!! Vypadá moc hezky! Lukášek si pěkně hoví v teploučku, je to velkej kluk!Jen se trochu hrozim toho, že není nijak "upevněnej" na kočárku ani nemá na zadní straně protiskluz...ale asi vyhraje. Ještě jednou moc dík a pohodovou zimu 😉

labutka
1. lis 2009

lul, zaaretovat kolieska som skusala, to nepomoze. Ide skor o to, ze staci uplne maly naklon, a hned je to citit. 😖

ywina
1. lis 2009

lulii-jsem moc spokojená,jezdí se s ním super,ovládání jednou rukou..jezdím i po trávě a polních cestách...zaaretuji kolečka a není žádný problém....ted mám problém,že malý si na to drncání zvykl a přes den nechce spát v postýlce...tak jezdím i za deště....v obchodě projedu i mezi uzoučkými regály....je lehký,sama ho nakládám do auta,i několikrát denně...jen mě mrzí,že jsme neměli na výběr z tolika barev,co jsou ted....ale vyreším to vložkou do sportáku a potahem na madlo a bude jiný kočárek.... 😀 jinak se zeptej,co tě zajímá,odepíšu....

lul
1. lis 2009

labutka - si myslim, ze to nebude chyba cosma, ale chodnika ☹ sesterka mala polsku tako kravu a ubiehal jej do lava aj na rovnej ceste, bez otacacich koleciek, no nadrela sa jako mulica. A po rovnej ceste zvladas v pohode?

jasminet
1. lis 2009

labutka - mne tiez taha do jednej strany - kvoli chodnikom - ani jeden v nasom okoli nie je rovny... 😅

majka79
1. lis 2009

pro petreva
není zač my jsme s ním spokojeni, jo a Luky je kluk jak buk mám 9,5 kila

akcull
1. lis 2009

labutka - problém by byl podkud by ti kočárek táhnul k jedné straně na rovině, což se stalo mně. já mám ale spirita. Měla jsem zničenou vidlici a hlavu u předního kolečka. Když jsi se na to pořádně podívala, tak to bylo vidět, že to kolečko je trochu našikmo. Musela jsem to reklamovat a reklamace na tohle se neuznává. Vzniká to nárazama do překážek, obrubníky, kořeny atd.... prý se to stává, protože to přední kolečko jak je odpružené, tak je na tohle hodně citlivé. Všechno už je vyměněné a zase v poho. Jen jsem byla ráda, že jsem kočár nekoupila v Německu... a od teď si dávám větší pozor

kolca
1. lis 2009

akcull můžu se zeptat kolik tě ta výměna stála? nejspíš nás to taky čeká ☹ o kolo tam teda nemáme našikmo, ale jakoby posunuté k jedné straně, takže občas dře z boku o ten blatníček, manža mi tvrdí, že to je z toho, že ho skládám celý do auta a nesundávám to přední kolo. ALe s tím se snad počítá ne... ☹

akcull
1. lis 2009

kolca, to je přesně tak jak říkáš, to kolečko už nám na jedné straně skoro zadrhhávalo o blatník, já bych to vůbec nezjistila, ale pak už jsem cítila, že kočár uhybá do strany a není to tak super jízda jako jsem byla zvyklá...

nakonec jsem neplatila nic, napsali mi sáhodlouhý dopis, že tahle závada nespadá pod reklamaci z důvodu nesprávného zacházení a doporučili jak s kočárkem zacházet např. najížděni na obrubníky atd. a že výrobce v prvním případě náklady bere na sebe, stálo mne to akorát dopravné z Liberce, takže spokojenost🙂

tím skládání si myslím, že to není spíš těma nárazama, já jsem to moc neřešila, jezdím v terénu (bydlíme na vesnici), byli jsme teď v létě na několika dovolených s horším terénem...., měla jsem takovej pocit, že ten kočárek zvládne všechno....nadruhou stranu nikde v návodu nepíší jak moc je to citlivé...

kolca
1. lis 2009

akcull prosímtě a jak dlouho trvalo, než to spravili? díky moc

valentovak
1. lis 2009

Ahojky, tak jsem si taky objednala teutonii spirit s3. Jsem z ní úplně nadšená.🙂 V sobotu si pro ni jedu do prahy, tak snad mé očekávání potvrdí. Právě jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenosti v horším terénu-les, polní cety,kořeny, in-liny..apod. Takže jestli jsem to dobře,tak servis na Teutonie je v Liberci? Tak to je super, jsem totiž z Liberce.🙂 Mějte se a díky. 😅

kolca
1. lis 2009

jé valentovak tak to Ti závidím momentálně, že jsi z Liberce. Bo my bydlíme na Moravě, tak to nejspíš budu muset poslat poštou. No radši přes PPL asi.

kolca
1. lis 2009

akcull my právě bydlíme na vesnici a taky terén tady - polňačky a tak. No budu vědět pro příště. Doufám, že mi to uznaj jak tobě a nebudu muset platit nějakou vysokou cenovku. ☹ To by mě naštvalo, bo už takhle cena vysoká. ☹

topzuzana
1. lis 2009

Labutka, ja mam rovnaky problem s Lambdou. Podla mojho muza je to konstrukciou podvozku, bocna strana je velmi dlha a je chytena len v jednom mieste a aj to vlastne nie napevno, kedze sa v tom mieste aj sklada. Celkovo som s kocikovanim mojej Teutonie velmi sklamana ... pokial nie je chodnik uplne rovny,tak mam problem. Naviac mi strasne vrzga...uz som skusala aj vsetko premazat silikonovym olejom, ale nepomohlo...
Vazne rozmyslam, ze ho vymenim, ale nic lepsie na trhu nie je, teda aspon nie podla mojich kriterii, na druhej strane je ale kocikovanie ako za trest....

topzuzana
1. lis 2009

rada by som sa opytala tona z babymarketu, co moze tak velmi vrzgat na tej mojej teutonke? Fakt na to neviem prist, nevrzga to pri priamom pohybe vpred a vzad, ale ked manevrujem s kociarom doboku. dakujem.

jmisa
2. lis 2009

Kolco, tak tu reklamaci vyřiď prostřednictvím obchodu, kde si nakupovala.
My měli podvozek na reklamaci, po dobu reklamace jsme měli náhradní z obchodu, trvalo to asi 2 týdny a taky jsme dostali sáhodlouhý dopis od servisu z Liberce, že je to naše chyba. No bylo to opraveno v rámci "dobrých vztahů se zákazníky", tak jsem ten sáhodlouhý blábol neřešila. 😀

kolca
2. lis 2009

jmisa - já ho kupovala v Liberci 🙂
A co jste reklamovali? Já přemýšlela, že bych poslala poštou jen to kolečko, ale zas bych musela Jajdu vozit v golfech a to se mi v téhle zimě nechce, ale tak kdyby to trvalo dva týdny, tak to by šlo.

jmisa
2. lis 2009

Já reklamovala ten čudlík, co se při sundávání korby zamáčkne a nemusíš to držet. Napsali nám, že za to nemám rvát při sundávání (zjednodušeně řečeno), jenže nám to upadlo, když jsme korbu nasadili, no nic no, hlavně, že to opravili 😀
Kolco, tak to máš teda dost z ruky. 😝

kolca
2. lis 2009

jmisa - no kapku jo, já ho zkoukla v kam. obchodě ve Zlíně a objednala přes net přímo v Liberci, právě kvůli servisu, pr i do toho Zlína to máme přes hoďku, a oni by to stejně posílali do Liberce. My sice tak 1x za dva měsíce jezdíme k Jičínu ke tchýni, jenže to je sakra dlouhá doba. Ledaže by mi to pak poslali opravené poštou.
No písnu mejla a zkusím se nějak domluvit.

michal_spuntik
2. lis 2009

Ahoj Kolco,
podle toho, co píšeš, tak poslat samotné kolekčko je málo. Protože to nemusí být "jen" uchycením kolečka, ale může být zdeformovaná celá "hlava" toho otočného mechanizmu (to opravdu takto přes web nepoznám 😉 ) Můžeš (vlasně musíš) to samozřejmě poslat poštou do Liberce - pokud tam nechceš jet a to nechceš - a obratem to máš zpět. Počítej tak dva tři dny plus časy na dopravu tam a dopravu zpět...
Ještě než to uděláš, doporučuji otevřít záručák, najít si kontakt a zavolat tam, popsat co tě trápí a oni ti řeknou že pokud to bude závada XY, řeší to tak a tak a náhradní díl na to mají skladem - abys případně nečekala na ten náhradní díl z Německa.
Michal

kolca
2. lis 2009

Michale děkuji. Již jsem jim poslala mejlíka, tak čekám na odpověď.

maminnka
2. lis 2009

lul, skor som sa sem nedostala. Mam Cosmo s vanickou Fashion, cele v cervene farbe.

akcull
2. lis 2009

kolco,
já jsem původně plánovala, že přímo sjedu do Liberce, prý by to šlo opravit i na počkání, ale je třeba se domluvit. Jenže v tom byl kámen úrazu, ač jsem se o to snažila tak to nikam nevedlo protože mi nemohli zaručit, že tam skutečně někdo bude. Mám to docela daleko (ale ne zase jako ty), tak jsem šla přes obchod kde jsem kočár objednala. Tam mi řekli, že to může trvat i čtrnáct dní a nakonec přišel opravený podvozek za pět dní, takže milé překvapení.🙂
Jinak v Liberci mi říkali, že to mohu poslat PPL.

Určitě neposílat jen kolečko, já měla právě problém i s tou hlavou, to se musí vidět jako celek...

tinkalinka
2. lis 2009

holky mám v Liberci objednaný Mistral S HB+korbu fashion 🙂 a ted se rozhoduji pro autosedačku vajíčko.Mě se líbí Tario s bází.Hlavně kvůli velikosti že je opravdu prostorná.A ta báze mě taky zaujala hlavně jak se dá na ni vajíčko jednoduše nacvaknout.Já mám isofix jen na zadních sedačkách a vajíčko bych chtěla vozit ve předu když pojedu sama a tam právě pasuje ta báze.Kde vajíčko vozíte vy?
Manža má ještě možnost koupit Römer za velkoobchodní cenu takže zase si říkám proč neušetřit.Tak navím jak se rozhodnout.

ywina
2. lis 2009

tinkalinka-já mám Romer a vozím ho vzadu....ve předu je to přece nebezpečnější,myslím....a někdo tu psal,že se tari špatně nosí a je těžké..... ☹

ywina
2. lis 2009

Tario... 😉

tinkalinka
2. lis 2009

ywina-a nevadí Ti že na malýho nevidíš když někam potřebuješ zajet sama?Já se bojím abych právě nenabourala jak se budu pořád otáčet do zadu.. 😒 a jak poutáš Römer do auta?na Isofix?

ywina
2. lis 2009

Nevadí mi že je vzadu sám,ve předu bych po něm koukala víc a taky bych mohla nabourat.... 😝 Když je vzadu sám tak i usne,když tam s ním někdo je,tak nespí.....poutám ji jen pásy,mám to rychle připevněné....

miruska77
2. lis 2009

Kocky, tiez mam zalusk na Teutoniu Mistral P, uz by som si aj vybrala cez inetrnet, len my nie je jasny vzorkovnik farieb, niekde je kocik vyfoteny dvojfarebny, niekde v jednej farbe. Viete mi niekto poradit ako sa v tom vzorkovniku orienotvat? Asi som blba, alebo maju komplikovany web. 😉 ? Co hovorite na ten nanoznik? Ja by som ho chcela, lebo na zimu nestaci len fusak nie?

jmisa
2. lis 2009

Já teda taky vozím malého vzadu a v 90% jezdím v autě sama.
Navíc u nás by to ani nešlo, nejde mi vypnout airbag, leda trvale v servisu a to zase nechci. Ale vzdau mi to přijde bezpečnější. Asi zvyk.