Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

veve39
11. dub 2011

da sa prosim kupit ako samostatny diel vložka do sportoveho kociaru ? ak ako v akej cca cene ?

veve39
11. dub 2011

@ivanek cvoky su na tej siettkovej casti, tie pripevnim o striesku. avsak cez sietkovu cast visi este ta potahova latka, ta je dlha a tam uz nevidim nic na uchytenie...ci zle pozeram ? pomoc 😠 😀

ivanek
11. dub 2011

@veve39 Já mám síťku přicvaknutou k té látce boudy. Na té látce mám taky druky, které se přicvaknou k síťce a ta síťka (spolu s látkou) potom k zádové opěrce.
Teď jsem to byla ještě kontrolovat, jestli to tak je 😉

veve39
11. dub 2011

Len u mna ta latka striesky nema praveze ziadne nity...tie su len na sietke, ktora je nimi pricvaknuta k opierke, avsak latka striesky cez to len tak volne visi...z toho som dost sklamana, pri kupe 3-kombinacie nebol priestor podrobne skumat vsetky detaily....je to model cosmo fashion 2010...

mooncaa
11. dub 2011

@veve39 Já mám stejnou kolekci a patentky mám i na boudě. Na síťce jsou jakoby ze 2 stran, na boudu a na opěradlo.

Já dnes zkoušela nainstalovat sporťák a překvapilo mne jak je bouda uzavřená oproti korbičce, kde jde sklopit do roviny. Teď nevím zda to jde i sporťáku taky (nechci nic ulomit) a nebo to má tak být.
No tak teď jsem to zase zkusila a najednou to šlo, a nic jsem neulomila.

ivanek
11. dub 2011

@veve39 tak to je divné. Já mám taky Fashion 2010. Ty druky jsou až na konci té visící látky

kdaniela
11. dub 2011

@babyrenka díky 😉

kdaniela
11. dub 2011

@pett7 jsou to zvědavci,my pláštěnku zatím využili jedinkrát,když byl maličkej,ale je mi jasný,jak to bude vypadat už,všecko prozkoumat,případně sundat apod 😅

cernalu
11. dub 2011

ahoj holky, nevíte o prodejně v Německu poblíž Rozvadova? Díky

veve39
11. dub 2011

@ivanek tak ja fakt neviem, prezrela som celu striesku, nikde tam nie je zapinanie, jedine ide zapnut ta sietova cast k sedadlu
predajcovia viete mi prosim dat k tomu odpoved ? model cosmo fashion 2010. dakujem pekne

babyrenka
11. dub 2011

@veve39 : potahy všech stříšek Fashion designu mají na spodní straně odepínatelného dílu potahu střechy druky, druky na síťce jsou oboustranné, jakoby průchozí, takže jde na potah opěradla připnout síťka a na druky síťky připnout potah střechy. U potahů Trend designu to nejde, tyto potahy druky na spodním odepínatelném díle potahu střechy nemají, místo našité lišty s druky mají konec potahu stříšky se všitou gumou. Asi by bylo nejsnazší napsat číslo barvy Vašeho potahu, abychom věděli, o který potah se jedná, nebo střechu kočárku nafotit.

veve39
11. dub 2011

@babyrenka vdaka za odpoved...tak som zial zistila, ze mam asi design trend, napriek tomu ze teraz by som chcela fashion. Kupovala som to v rychlosti, teutoniu som z dobrych referencii znamych chcela, avsak netusila som, ze ma 2 dizajny potahov..pri kupe3-kombinacie som sa venovala mnohym veciam a strieske som nevenovala velku pozornost...
Na pokl.bloku mam udaje t.cosmo 3870 (matrac, nanoznik-3870)
da sa nieco spravit s tou podla mna rušivo vysiacou latkou strechy na zadnej spodnej strane ?

vdaka

babyrenka
12. dub 2011

@veve39 : barva 3870 je skutečně Trendová, tam druky na spodní straně stříšky nemohou být. To, že zadní část střechy volně visí dolů, je vždycky otázkou vlastního cítění. Někomu to vyhovuje, někomu ne. Mě třeba osobně se moc nelíbí, když se látka na zadní straně různě skládá společně s opěradlem sedačky. Na druhou stranu právě ta všitá guma do spodní části potahu u Trendu by měla zabránit profukování okolo zádové opěrky. Problém je ale asi v tom, že dodatečná aplikace druků není dost dobře možná, protože síťka stříšky u Trendu nemá dvojité druky, takže by případně dodatečně namontované druky nebylo na co zapnout.

veve39
12. dub 2011

@babyrenka vdaka za odpoved
takze som nakoniec kupila to co som nechcela...viem, moja chyba, ale predsa...
kupovali sme narychlo, babo sa malo nahle narodit skor ako bol termin, kupovali sme zo zasob v kamennom obchode. Predavac nam kocik predvazdal na verzii fashion. Farebna kombinacia hneda -s tou kvetinovou bola prezentovana ako "farba ako prislusenstvo" - vtedy tento vzor aj podla prospektu bol aj vo fashion koncepcii. Venovali sme sa kompletnemu vyberu, navodu na uzivanie, vratane kupy autosedacky, takze som nemala cas sledovat, ze nam je vlastne zabalena trend verzia sportaka. Cely ako bol zabaleny bol odlozeny na 7 mesiacov, teraz som ho vybrala a zbadala som tu striesku... ked sa v tom kupujuci nevyzna, naozaj popri mnozstve informaci o kociku, pokial ho nema kocik dopredu komplet nastudovany nema priestor rozoznavat detaily ako trend ci fashion....a presne na ten trend nas predajca upozornil, ze niektorym mamickam nevyhovuje ta strieska, co bolo dolezite aj pre mna a preto som chcela fashion...a kuriozne nakoniec zistim, ze mam kupene to, co som nechcela 😢

mooncaa
12. dub 2011

Tak jsem na základě této diskuse vyndala síťku proti hmyzu a fakt nevím co s ní. Já myslela, že se natáhne jako pláštěnka, ale na to je malá.
Je někde popis, či obrázek?
Je tam jedna část se všitou gumou, tu bych dala nahoru na boudu, ale nedrží to tam, padá to. Pak jsou tam na každé straně 2 olivky, ty se mají dát do poutek na kočárku? Obě čtyři, nebo některé jsou na gumu, co se vede pod kočárkem? Na druhém konci, co je všitá guma, asi u nožek jsou přezky, co s nimi? A na co je tam ten zip? Na obsluhu dítěte?

Nainstalovala jsem prodlužovací nástavec, ale jakoby klesá u noh a dělá se nižší a nižší, výztuhu tam mám, tak nevím jestli je to dobře. Na boudě mám nahoře poutko zespodu, na co je určené? Ještě se chci zeptat, lze za něco upevnit vložku do kočárku, aby v sedě nepadala? Vložku ještě nemám, jen se ptám, zda je to nějak vyřešeno.

mirka285
12. dub 2011

@mooncaa zips je tam preto,ze sa ta sietka sklada z dvoch casti,najskor pouzivas na korbicku jednu cast a potom tam prizipsujes tu druhu a pouzivas na sportovu cast...

babyrenka
12. dub 2011

@veve39 : ono je velmi nesnadné komukoli vysvětlit systém kombinování u Teutonie v krátkém čase, možností je opravdu velká řada, když jsem loni kombinoval jen podvozky, nástavby včetně vložných tašek a barevné možnosti Trend a Fashion designu, tak z toho vycházelo zhruba 1960 kočárků a každý by byl nějak jiný. Často se pak laik ztratí v možnostech fashion konceptu, protože tam přicházejí i doplňky Color- It systému a v tom se obvykle dvě barvy z trendové řady objevují, ale jsou určeny pouze pro sluneční stříšku, vložku do sportovní sedačky a vnitřního vybavení Fashion korby. Je škoda, že se Vám uchycení spodní části potahu nelíbí, zase ale máte možnost obracet střední část potahu sportovní sedačky, což potahy Fashion designu neumí.

veve39
12. dub 2011

dakujem pekne, ved snad potahu pridem na chut... len je ironia ze to co som nechcela som nakoniec kupila 🙂 a to sme boli v obchode pri nakupe kocika asi 2hod...poplietlo ma to s tym color-it systemom, ktorym sa vyriesilo vnutro fashion korby. Predavacovi som hovorila, ze sportak chcem s tou "nevisiacou" strieskou a myslela som ze je to ten color-it koncept pre danu farbu 3870, kedze mne by to stacilo ako vnutorny potah sportaku...pojmy trend a fashion mi vtedy nic nehovorili...
takze uz si len zvyknut...

veve39
13. dub 2011

@babyrenka este Vas poprosim o nazor - je nejaky dovod, preco trend potah nema nejake uchytenie budy o sedadlo aby ta latka "neplantala" ? Neviem na to prist, preco tam nie su nejake nity, ved tadial do kocika zbytocne fuka...naspodku nie je ani guma, len take mierne zuzenie-lem, ktorym sa strieska prichyti, aj tak zostava na volno a ppri akejkolvek manipulacii so strechou tam vznika volny priestor...nerozumiem pri nemeckej preciznosti, preco tam chyba tak jednoduchy detail akym je moznost pripnutia...samozrejme ze si to mozeme podomacky vyrobit, len pri takom drahom a kvalitnom kociku mi to pripada divne nieco na nom dorabat...

babyrenka
13. dub 2011

@veve39 : u dřívějších verzí Trend designu byla do spodního okraje zadní části potahu všitá guma, která držela spodní okraj jakoby nabíraný a zajišťovala spodní okraj okolo zádové opěrky, když byla v ležící poloze. V současné době je spodní okraj s lištou, která má v podstatě stejnou funkci, jako dříve používaná guma. Jakmile se zádová opěrka zvedne o stupeň výš, zůstane tento spodní okraj svěšený dolů, stejně, jako když dáte zádovou opěrku do úplné sedící polohy. V obou těchto případech pak tvar zadní části střechy spoluvytváří hliníková výztuha ve střeše, tím je zajištěno, že se případný vítr nedostane pod střechu, naopak ji automaticky přitiskne k zádové opěrce. Myslím, že se profukování pod stříšku nemusíte bát, způsob šití Trend potahů používá Teutonia mnohem déle, než přišla s Fashion designem a vzhledem k tomu, že většinu produkce vyváží do mnohem chladnější Skandinávie, určitě ví, proč to tak dělá.

pavlina82
13. dub 2011

Ahojte maminy,
som mamina - čakateľka a pomaličky sa začínam obzerať za kočíkami.
Môj prvý typ bol Concord Fusion. No keď som ho videla naživo v obchode, tak som zmenila názor. Odradilo ma to, že vanička je veľmi maličká a kočík sa nedá húpať, čo sú priority.
V obchode sa nám zapáčil kočík Inglesina http://www.inglesina.com/en/collection/prams/vi... a na nete sme našli potom aj kočík Teutonia - Elégance http://www.teutonia.com/slovensko/produkty/eleg....
Zatiaľ je favorit Teutonia, ale keďže som ho nevidela naživo a nemám žiadne referencie - skúseností iných mamičiek - plusy, mínusy...., tak sa obraciam na vás.
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem.

deha27
15. dub 2011

@pavlina82 Myslím, že klasické houpací kočárky jsou super pro malé mimčo (moje vyžadovalo houpání, drncání jinak nespalo), ale jako sporťák bych ho pak už nechtěla a pořídila si jiný. Tak za mě pro malé mimčo houpací, pouze hluboký a sporťák už jiný, ne tolik houpací. Ale teutonie jsou houpací asi ne tak i Spirit a různé čtyřkolky...přijde mi zbytečné kupovat 2 kočáry. Nebo si koupit houpací z druhé ruky a sporťák třeba nový....

prettybaby
15. dub 2011

prosim Vas, ake rozmery ma vanicka na Teutoniu Spirit?dakujem

sylvajs
15. dub 2011

@pavlina82 Ingl. Vittoria jsem měla na první dítě, byla jsem moc spokojená, Ondra byl velký a přesto vlezl v pohodě s fusakem přes zimu až do osmi měsíců. Což ale není důvod, proč bych ji při výběru z těch dvou doporučila. Tím je hlavně váha. Teutonka (Elegance) mi připadá strašlivě těžká. Nemá ani otočná kola, takže manipulace bude na tvém zápěstí a to teda nic moc....
Pak jsme měli Jané Slalom s korbou a spokojenost, teď na třetího mám Teut. Spirit a super.
Takže pokud chceš klasický hluboký, tak bych šla do té Inglesiny, pokud nějakou kombinaci, tak třeba Spirit.... 😉

kiwinka
16. dub 2011

keby ste vedeli o niekom, kto ma zaujem čisto o vaničku teutonia mistral S+ vajicko s adapterom Romer baby safe plus
0-13kg/ farba bella denim /, prosim IP 🙂 Potrebujem predat surne!

hojda
16. dub 2011

@prettybaby Myslím, že 72 nebo 74 ¨cm, musela bych hledat na netu.....

lidiab
16. dub 2011

Chtela bych se zeptat zda ma nekdo zkusenost z tim, ze se do kol skrz gumy dostavaji kaminky, ktere pak uvnitr kola pri jizde chrasti 😕 Mame Teutonii Spirit a pouzivame ji od konce srpna. Uz dvakrat jsme ty kaminky museli docela pracne vyndavat. Musi se na to mit urcite naradi a kdybychom ty kola poskodili tak to servis v zaruce uz asi neopravi. Jenze uz to bylo neunosne jak ta kola chrastila. Obracela jsem se na prodejce, ale tam mi rekli ze je to proste tak jak to je, a budu si ty kaminky muset vyndavat, kdyz uz mam v okoli tolik sterku. Jenze my bydlime v Praze a nerekla bych ze je tady nejak moc toho sterku. Proste to bezne mnozstvi, kterym se v zime zasypavaji chodniky.

prettybaby
16. dub 2011

@hojda dakujem, uz som to nasla medzitym a vanicku uz mame doma .)

hojda
16. dub 2011

Tak to byla rychlost🙂

gucci
18. dub 2011

@lidiab ano, je to úplně normoš, manžel mi takhle vyndává kamínky z kol tak co 3měsíce 😉