Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

karol84
1. zář 2011

@lucy222 ještě bych měla k fusaku jeden dotaz - jak moc se dá stáhnout tkanička kolem hlavy (aby byl vidět jen obličej?) + když bude dítě chtít mít ruce venku: jde fusak poodepnout z obou stran tak, aby se ten přední díl mohl třeba zarolovat trošku dolů?

karol84
1. zář 2011

@jmisa díky za zkušenost s fusakem, také jsem se dívala na tento + ještě na kaiser iglu thermo fleece + zimní teutonia

karol84
1. zář 2011

Mám dotaz ke slunečním stříškám a deštníkům - co u sportovního kočárku upřednostňujete vy - stříšku nebo slunečník? Je tu někdo, kdo vyzkoušel oboje?

anitram18
1. zář 2011

@karol84 určitě clonu ( stříšku), vyzkoušela jsem slunečník a furt se musí nastavovat podle směru slunce 😉

karol84
1. zář 2011

@anitram18 já právě stříšku mám (ale zatím jsme nezkoušeli - pořád ještě používám hlubokou korbu), ale pořád mi vrtá hlavou, jestli jen nebude ten slunečník lepší. Ale je fakt, že mě hodně odrazuje, že jsem viděla pár maminek, jak se slunečníkem zápasí pokaždé, co trošku změní směr cesty...

anitram18
1. zář 2011

@karol84 na hlubokou korbu u teutonky jsem měla clonu Dooky http://www.babystyle.cz/doplnky-k-autosedackam/... a super, bohužel už ale nesedí na sporťák... 😉

karol84
1. zář 2011

@anitram18 na tuto clonu jsem se také dívala, ale nakonec jsme si vystačili s plenkou a brzo budeme korbu vyměňovat za sporťák, tak už je to vlastně jedno. Ale je fakt, že by se nám hodila i barevně 🙂

cabalkova
1. zář 2011

@julkaaa AHoj, vnitrek vanicky jsem vyprala normalne na 30 s dvojitym machanim a je to naprosto v pohode, nic se tomu nestalo, takze myslim, ze by to nemel byt problem.

hojda
1. zář 2011

@karol84 Každopádně stříška, slunečník je monstrum, pokud máš zájem mohu ti ho prodat🙂

hojda
1. zář 2011

@karol84 Tahle je super, na hluboký, sporťák i na autosedačku.

http://www.aaakocarky.cz/cz/produkt/sunshine-ki...

jmisa
1. zář 2011

Stříška je fajn, dokud mimčo leží nebo pololeží, jakmile syn seděl, tak to rval dolů.
Zkusila jsem i slunečník, ale to bylo naprd, ten rval dolů taky.

hojda
1. zář 2011

@jmisa Tak u nás naprosto v pohodě, vůbec si toho nevíšmal a já jí měla hlavně přištou🙂

ja.na81
1. zář 2011

@jmisa ahoj, premyslim, jaky koupit fusak na zimu do sportaku, mame taky teutonku Fun system. Ten co mate vy se mi taky moc libi. Takze se maly do sportaku v pohode vesel, ve fusaku a jeste v silnejsim (zimnim) obleceni? Toho se trochu bojim, aby tam pak nebyl moc na "fest", aby se mohl taky trochu pohnout 😉 Ale zas bez fusaku se bojim, ze by mu byla zima...

jmisa
1. zář 2011

@ja.na81 no ten fusak je tak teplý, že v něm jezdil jen v kalhotech a bundě, navíc na kočíku je ještě nánožník.
A jinak se do fusaku vešel v roce a půl v kompletu od Tchiba, jen na tu výšku to byla prekérka. Ale to už zase bylo fakt hodně minus, pod minus 10, jinak jezdil vloni bez fusaku, když náhodou jezdil.

ja.na81
1. zář 2011

@jmisa diky za vycerpavajici info 🙂 nad kompletem od tchiba mimochodem taky premyslim 😉 Uvidim, pockam s fusakem az bude zima, jak se bude maly tvarit a hlavne jak moc bude behat (zatim nebeha vubec 😉 )

karol84
1. zář 2011

@hojda díky za tip, to vypadá taky docela zajímavě

lucy222
2. zář 2011

@karol84 tak jsem jej zase rozbalila a mrkla 😅 no, šňůrka tam není žádná 😕 A odepnout z obou stran to lze 😉

deyana
2. zář 2011

Ahoj, budeme prodávat golfky Teutonia Solano, v záruce do 02/2012 top stav, s přebalovací taškou, ježděné pouze 4 měsíce a uložené. Barva černá. Prosím zájemce do IP

hojda
2. zář 2011

@deyana Jé vy máte ještě Solano? Já je scháněla v březnu 2010 a řekli mi, že už se nevyrábějí, že to byl jediný kočárek, který se vyráběl mimo Německo a že s nimi byly problémy, tak je přestali dělat.

deyana
2. zář 2011

@hojda Mám, kupované koncem února 2010 🙂 kdybyste chtěla, prodám, jsou fakt jako nové a spousta mamin i tady na koníkovi je chválí, o problémech nevím... 😉 je super

hojda
2. zář 2011

@deyana No, já už to musela vyřešit před rokem, tak jsem koupila Peg Perego Sí. Právě, že jsem s Teutonkou spokojená, tak jsem od nich chtěla i golfky.

deyana
2. zář 2011

@hojda Jo tak to si myslím, že i tak jste vybrala skvěle 🙂

hojda
2. zář 2011

@deyana Taky nemám žádné stížnosti🙂

mdvori
5. zář 2011

SPIRIT HB jdu na praní-boudičku máme sundanou,takže to vyperu celé?můžu vyprat i ten dolní košík s tou deskou uvnitř?není tam nikde značka a nebo jak jej vyčistit?Děkuji.

jmisa
5. zář 2011

@mdvori košík jsem normálně prala, všechno na 30 a sensitive cyklus.

lubinkas
10. zář 2011

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit. Velmi sa nam pozdava Teutonia BeYou a zvazujeme jej kupu. Radi by sme sa vsak vyhli kupe dalsieho (vacsieho) sportiaku ked bude dietatko vacsie. Do akeho veku ste vase deti vozili v sportovej casti kocika Teutonia? Zmesti sa do nej napriklad take dvoj, dva a pol rocne dietatko? Neviete mi nahodou poradit, ci je lepsia BeYou, alebo Gesslein F4? Dakujem velmi pekne za rady.

luciferova
10. zář 2011

@lubinkas moj prcek ma 22m a vozi sa stale 😉 a v pohode. Kazde dieta je ine, mozno tvoje sa uz v takom veku nebude chciet vozit. Alebo tak ci tak kupis golfac kvoli lahkosti a skladnosti do auta, my vozime v aute nunu, maly sa vozi rad a donedavna sa v teutonii krasne kazdy den na obed vyspal 😉

jmisa
11. zář 2011

@lubinkas no syn se tam vlezl do 18 měsíců, ale od roku už tam stejně být nechtěl. V tom roce a půl tam byl tak akorát, jenže on je dost velký, navíc ještě dlouhé tělo, takže se mi už teď nevejde do autosedačky, kde běžně jezdí čtyřleté děti, takže podle něj se řídit nedá. 🙂

Osobně si myslím, že do toho roka a půl kočár stačí, pak už spíš většina mamin jezdí s golfkama, protože děti chodí a golfky jsou přeci jen lehčí a skladnější. Ale pravý stav věci stejně zjistí člověk až podle konkrétního děcka.

malineta
11. zář 2011

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, ale zrovna koukám pro kočárku pro druhé mimčo, mohu se zeptat na praktické informace ohledně teutonie? Je možné aby teutonii vozilo i malé dítě? Samozřejmě budu asistovat, ale když bude chtít vozit, je kočárek lehce ovladatelný, nezatáčí sám, apod? Rozhoduji se mezi teutonií, gesslein a hartan, uff.. První kočár jsem dost podcenila, prostě jsem výběru nevěnovala pozornost a pak jsem byla vděčná za golfky, u druhého mimča bych tu chybu nerada opakovala. Ještě chci podotknout, že mě zajímají spíše starší kolekce, budeme kupovat kočárek z druhé ruky. Děkuji 🙂

nasticka
13. zář 2011

@malineta Ahoj, my máme spirita z roku 2010 a naše první dítko mělo letos 4 roky a kočárek vozí strašně ráda! vždycky jí sklopím madlo co nejníž, zamknu přední kolečko a holka hrdě vozí brášku 😀 akorát, že on už se moc vozit nechce 😝 máme ještě golfák a ten je mu milejší, takže teutonku prodávám..kdybys měla zájem, koukni ke mně do bazárku, mám ji sporťák i velkou hlubokou korbu. Jinak kočárků jsem vyzkoušela několik a teutonka za mne jednoznačně vyhrává 😵