Trojkolka nebo dvojité přední kolo, nafukovací kola

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

Milé maminky, čekám druhé miminko a ráda bych mu koupila kočárek, který by splňoval několik požadavků. U prnvího dítěte jsem na několik z nich rezignovala, ale neudělala jsem dobře, doopravdy mi to chybělo. Takže bych vás chtěla poprosit o tip na kočárek, který má toto:
1. trojkolka nebo dvojité přední kolo
2. nafukovací kola
3. snadná manipulace s nasezením a vysazením autosedačky na podvozek
4. lehká aretace předního kolečka
5. ruční brzda na držadle
6. možnost přidat skateboard pro druhé dítě
7. boudička na sporťáku s průhledy

smardik
23. črc 2010

je to fakt o zvyku a o požadavcích a nárokům-někomu stačí kočár takko a je spokojený a někdo potřebuje kočár za 20 000 nebo jich má třeba 12na jedno dítě, fakt jak kdo

ivett
23. črc 2010

já měla právě požadavek na 3kolku, protože chci mít snadno manipulovatelný kočár, toho důvodu jsem nechtěla 4kolku, prostě se mi s ní blbě jezdí...a logicky u 3kolky si ani nedovedu přehazovací rukojeť představit, proto jedině s otočnou sedačkou, ale všechny co jsem viděla, mě prostě v ostatních věcech zklamaly, takže já i když to byl jeden požadavků, tak ho zkusím oželet a budu doufat, že nebud litovat...a kdyby jo, je dneska tolik možností, ho prodám a koupím jiný, ne? 😉 když ve všem ostatním požadavky splňuje, a dokonce předčí očekávání a nadšení, tak holt to zkusíme a necháme se překvapit...
já teda zkoušela i 4kolku, mutsy, ta má v půjce jakoby ty kola rozpůlená, že se s nimi dá jezdit do stran, ale teda ovládalos e to divně a i když je to o zvyku, asi bych na to neměla nervy, mě přišlo, že si to jelo kam chtělo, proto 3kolka...

smardik
23. črc 2010

jo 3kolka s přehazovací rokujetí je fakt divná to souhlasím 😀 😀 já prostě měla ty 2požadavky a raději ustoupím od té snadné manipulovatelnosti, pro mě bylo kritérium spokojení dítě a pak až jak se jezdí mě

ivett
23. črc 2010

já si teda ale nemyslím, že tím, že nejde jezdit po obou směrech, by dítě nebylo spokojené nebo bylo spokojené méně než to, u kterého to jde 😕 kdyby mi šlo o to, jak se jezdí mě, tak ani ten pp nechci, páč oproti těm ostaním je fakt těžší, větší atd., pro mě je spíš důležité, aby se tam dítě cítilo dobře a abych měla jistotu, že jet o bezpečný a kvalitní stabilní kočár, abyc děcku netrčely nohy, nebylo tam stísněné apod., to jestli na něj bude svítit sluníčko nebo foukat vítr je taky podstatné, ale jde to vyřešit i jinak, než otáčením do protisměru a upřímně, nevím jak vy, ale já vedra dost blbě snáším a děti ještě hůř, včera jsem tu měla kamarádky s prckama a ti malí to snáší hůř než my, holky s nima v tomhle vedru ani nikam nechodí, zalezou do stínu a hotovka, při větru to samé, a když mě to zastihne na prochajde, tak se todá taky vyřešit dojetím někam do závětří nebo do stínu, zkrátka myslím, že dítě tím teda až tak netrpí...a jak se říká - spokojená maminka/spokojené dítě, než bych se měla štrachat s kočárem, co se mi blbě ovládá, být uštvaná a na nervy z každé procházky, tak dítě asi taky vycítí, že to není úplně ok...

smardik
23. črc 2010

@ivett souhlasím, pro tebe jsou podstatné jiné věci a pro mě tohle, Tom je taky spokojený a to je hlavní že jsme spokojené obě dvě a i naše děti, mít všichni stejný kočár byla by to nuda ne 🙂

ivett
23. črc 2010

to rozhodně... 😉

smardik
23. črc 2010

já uvažuju na příští rok o novém kočáru tak uvidím, vybráno už mám

akcull
23. črc 2010

Přehazovatelnou rukojeť jsem původně chtěla taky, nakonec jsem od ní ustoupila, ale ne z té otočné sedačky. Věřím, že je to praktická věc, ale mně se nepodařilo najít kočár abych skloubila všechno co chci, snad jen ta Teutonia Mistral S, ale tam jsem se bála těch malých koleček vepředu, že nezvládnou jízdu lesem atd.
My tedy na vycházce nikdy nepřehazovali, vždycky se než vyjedu rozhodnu jak pojedem a vítr a slunce jsem řešila tou překlopnou boudičkou (super věc) a když to nešlo (pokud malá spala) tak mám taky sluneční clonu.
Přenosná taška má výhody ve své nízké hmotnosti, větší vnitřní rozměr, je teplejší pro zimní mimčo, dá se pak předělat na fusak a když už jí nepotřebujete tak je líp skladnější než korba. Já jsem měla na prvním kočáru korbičku a byla dost těžká (okolo 5 kg) do toho ještě rychle přibírající mimčo, nosit jí každý den do patra po schodech byla hrůza, nakonec jsem musela dvakrát, jednou s korbou a pak s mimčem. Dneska bych si asi vzala tu vložnou tašku nebo se dívala dost na váhu korbičky, na to jestli není moc plastová a hlavně na vnitřní rozměr. Ta moje byla dost malá jen 72 cm a šířka 32 cm, měla jsem větší mimčo, ještě pak s fusakem tam bylo za krátko jak sardinka. Taky je teď super, že se některé korbičky dají splácnout na placku, dobré do malého auta a pak se vejde i do skříně.🙂

akcull
23. črc 2010

Tak jsem se ještě koukla na ty gessleiny, tenhle by se mi docela líbil🙂
http://www.ffi-kocarky.cz/index.php?main_page=p...

ivett
26. črc 2010

tak jsem si dostatečně pročetla diskusi o PP GT3 a jsem zklamaná, má hodně problémů s brzdou a podvozkem, takže do něj nepůjdem, dát víc jak 20tisíc za kočár a aby mi vrzal a já z něho byla věčně na nervy, děkuji nechci, u kočáru za 10tisíc mě to tak nepřekvapí...
takže hledáme nanovo a zatím to teda vypadá na Quinny Freestyle...

delf14
27. črc 2010

Ach jo holky můžete mi poradit prosím ☹ Mám vyhlídnuté tři kočárky bud tento http://www.mipesa.eshop-zdarma.cz/index.php?s=p...
nebo tento http://www.mimistyl.cz/kocarek-dorjan-danny-spo...
a pak tento http://www.babycar.cz/katalog/kocarky/kombinova...
nemáte zkušenosti prosím mě se teda asi nejvíc zamlouvá ten kajtex je nejlehčí ale to tako taky nevypadá špatně ach jo to bude vybírání ☹ prosím o radu holky moc moc

ivett
27. črc 2010

ahoj delf, zkušenost nemám, ale kámoška má tako jumper x nebo tak nějak, dost podobný tomu tvému a zatím je spokojená...
můj vkus není ani jeden z těch kočárů, ale je hlavně důležité si uvědomit co od něj očekáváš, jaké máš požadavky, všechny si je sepsat a pak je u jednotlivých kočárů požadovat a porovnávat, rázem se velký rozsah kočárů zúží na pár kousků a pokud všechny splňují co chceš, můžeš vybírat podle vzhledu...

já to tak udělala, ale stejně vybráno nemám, vždycky se najde něco, co mi nevyhovuje...ale já chci 3kolku, tak jsem omezená hlavně tím...

i když teď jsem se koukala na tenhle kočár a nevím proč se mi moc líbí, normálně bych na něj nekoukala http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100224-kom... a v té zelené se mi líbí moc, ale nemá ruční brzdu, takže nic...

beruskanula
27. črc 2010

delf... pokud vybiras z tech tri kocarku, tak se priznam, ze na tyhle typy jsem nikdy nekoukala....
kdyztak zkus debaty zabivajiic se zkusenostmi techto kocarku....

musis vedet, co od kocarku ocekavas... kazda z nas ma jine pozadavky 🙂

delf14
27. črc 2010

právě že všechna mají to co očekávám akorát teda ten kajtex ten má prostornější korbičku a tomu bych dala asi přednoost z tohodle hlediska,ale ještě jsem nenarazila na nikoho kdo by ho měl bud má jiný typ.

smardik
27. črc 2010

@delf14 jak mají všechny co očekáváš vybírala bych podle vzhledu, já zkoušela jen to tako ale jiný typ a přišel mi strašně tvrdý,já chtěl něco co jde houpat a ten byl tvrdý ale jinak zkušenost nemám ale ty dorjany mi přijdou dost oblíbené-beru to tak že u nás jich dost jezdí, má ho kamarádka a už 10x píchli takže asi tak. já osobně jsem se po takových kočárcích nedívala vůbec

delf14
27. črc 2010

taky mám dvě kamarádky co mají ted dorjan a moc si ho libují teda,no holky snad se pro něco rozhodnu,děkuji smarik za názory 😉

smardik
28. črc 2010

@delf14 fakt u nás dorjanů jezdí dost tak asi špatné nebudou