Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 ano - já mám fusion.

emulienka99
20. lis 2010

a si spokojná?

pepsyna
20. lis 2010

@emulienka99 ja mam neo....
@renisco no lenze ja malu vozim v predu,ked idem sama a ked ideme aj s priatelom tak ju mame v zadu-takze by som aj tu bazu musela premiestnovat 😅 no uz to vydrzim,ved ani ja tak casto nejazdim,a niekedy si zoberiem vanicku,takze malu vyberiem z vajicka a to zostane v aute 🙂

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 já měla sedačku jane strata (což je vlastně i ta intense) a vyměnila jsem ji za concord ion. měla jsem možnost je obě poměřit a výsledek je takový, že jsou obě velikostně stejné (rozdíl 1cm). akorát byl rozdíl v upínání do auta a u každé je jinak zvedání pásů. jinak musím říct, že s tou ion jsem spokojená víc... v té stratě byla malá moc prohlá, kdežto v té ionce byla víc narovno...

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 co do lehkosti a ovladatelnosti je fakt jednička a nedám na něj dopustit. jen mohl být lépe odpružený, je dost tvrdý. kola nemuseli taky být plastové, ale na to jsem si už jaksi zvykla. za mě je to fakt bomba. mám i gesslein future, ale to je tank 😀

renisco
20. lis 2010

@pepsyna tak budeš ty nebo přítel holt sedět vzadu, abys ji nemusela pořád stěhovat 😀 😀 😀

pepsyna
20. lis 2010

@renisco 😀 ja som tiez rozmyslala,ze by som si zohnala ion-lenze novu kupovat nechcem...radsej som chcela vymenit s niekym,no u priatela som nepresla..ze nemam vymyslat.... 😖

emulienka99
20. lis 2010

@renisco my sme pozerali aj Jane, le ten sa mi zdá už dosť drahý, lebo teraz majú dobrú cenu na concord fusion. Len tie doplnky - taška papabag je dosť nepraktický - dlhý a úzky, hrubší nánožník na športovú verziu som tiež nikde nevedela nájsť. Je len ten integrovaný tenký, ktorý je schovaný v rukoväti. Tie plastové kolieska sú na všetkých kočíkoch tvrdé podľa mňa. Je tam možnosť dokúpiť nafukovacie.

emulienka99
20. lis 2010

@renisco ešte k tej ion. Neprekáža dieťatku, keď ide pás cez sedačku ?

renisco
20. lis 2010

@pepsyna jde spíš o to, kdo bude nejčasněj tu autosedačku pásat - jestli ty nebo přítel... u nás to vždy pásal přítel a jednou jsem mu chtěla pomoct 😀 a chtěla autosedačku odpásat.... holka já byla z toho, že to nejde lehce tak nervní, že jsem hned druhý den podala inzerát a šla koupit novou ionku....

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 to je jedna z věcí, proč se mi líbí upásání spodem. že můžeš mít mimi navlečené v zimním oblečení jak chceš, přikryté čím chceš a pás na nožičkách nezavazí.... ale i tak jsem přešla k ionce... a kdybych se zas naštvala, tak není problém koupit na inzerát jane stratu, prodává se jich za směšný peníz hafo 😀 😀 😀 😀
malé jsou 4 měsíce a místa u nožiček - i když je navlečená v kombinéze - má hodně!

emulienka99
20. lis 2010

ja potrebujem kočík, ktorý sa dá ľahko zložiť, rozložiť, zmestí sa do malého kufra fábie a kočík bude ľahký, aby som ho mohla chytiť a preniesť aj cez pár schodov. Samozrejme ľahko ovládateľný hlavne v zime. Tak dúfam, že concord splní moje očakávania.

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 lehký je, to je pravda, proto jsem se pro něj rozhodla. jak se ovládá v zimě to netuším, teprve nás to čeká 🙂

dendy1
20. lis 2010

@emulienka99 ten 2011 si už videla naživo? Ja som včera videla v inom obchode Fusion, celý som ho poprezerala, nastavila popruhy na všetky cvočky, odopla, zapla, 2x obtočila aj tak som nebola spokojná s tou strieškou. Ak som pritlačila na opierku tak akoby tam ležalo dieťa zatiahnutie striešky povolilo ☹ No proste vôbec sa mi to nepáčilo.
Ja bývam tiež v desnom kopci 😀 Vždy musím ísť autom ( k lekárke, do obchodu a pod.) Pešo späť by to bol zabijak na tlačenie. Pešo sa môžem vybrať len smerom do lesa ( už menší kopec) na prechádzku. Takže často budem skladať a nakoľko si pri vychádzke chce človek čo-to aj vybaviť, tak sa dole do sídliska zveziem, pod kopcom zaparkujem, poprechádzam, vybavím a šup domov autom. A ako som pozerala tému Concord neo, písala tam jedna, že keď bola už veľká snehová kaša na ceste, tak zaistila tie otočné kolieska a prešla celkom ok.

renisco
20. lis 2010

@dendy1 to samé dělá stříška i mě - i když ji 2x mám obtočenou... holt to bude fakt kus od kusu. proto jsem si raděj koupila tu novou stříšku, ať jsem připravená a nenervuju se

emulienka99
20. lis 2010

@dendy1 2011 naživo nie. len cez google na nemeckých stránkach. S tou strieškou je to fakt také hrozné ? som si to ani nevšimla.

emulienka99
20. lis 2010

@renisco kúpila si si náhradnú striešku ?

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 nahoře a pár stránek zpět jsem dávala fota. je to stříška, co šije paní na MMB na kočárky Jane a taky je to ten typ stříšky ze starších kolekcí (ne ta neoprenová). a taky lépe kryje, protože ty neoprenky mají na bocích dost díry...

dendy1
20. lis 2010

@renisco hmm, ja viem,že si človek vždy nejako poradí, ale asi som už fakt stará, aby som strácala čas s niečím, čo zaplatím ( celkom dosť) a potomto musím riešiť. Ja sa totiž poznám, že by som to nevedela ignorovať. Šiť viem,ale nemám chuť ušiť nejaký predlžovací diel, alebo zháňať na nový kočík striešku z podobného typu - zrejme opäť nie 100% náhradu. Proste ak niečo zaplatím, má to byť OK - toť môj názor. A toho snehu v BA, zas až toľko nebýva, aj keď v Dúbravke máme vždy viac ako v iných častiach. Kopec žien zvládne zimu aj s golfkami, tak Neo podľa mňa prejde v pohode.

emulienka99
20. lis 2010

@dendy1 tak ja som z NR a bývam na kopci ako napr. dlhé diely v ba. Ja som pozerala už po mnohých kočíkoch, ale každý má nejakú chybu. Už som z toho na nervy. Susedka kúpila kočík pod rukou za 100 eur. Taký divný, ale nenadáva, veď za tie peniaze ani nemôže. 😀

dendy1
20. lis 2010

@emulienka99 no na obrázku som Fusion tiež videla ideálne, to len naživo ma sklamal. Susedka ná nevestu čo má Neo od konca augusta, tak mi potom dá vedieť ako na snehu ak dovtedy napadne. Je to pani čo má 50r. tak môžem čakať len nejaké praktické hodnotenie, imidž je pre ňu nepodstatný.

renisco
20. lis 2010

@dendy1 každý kočárek má nějaké mínus. ale když si malá lehne a stříška se sklopí tak, že na ni bude svítit a foukat, tak jak kdyby tam žádnou stříšku ani neměla, a to mě fakt štve. mě se teď hrozně zas líbí tento http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2...

má 2 sedačky - jedna je golfová (ta nejde otáčet) a druhá sportovní - otočná. je krásně odpružený, prostorný, bouda jde až k madlu, jde úplně do lehu... no až na tu cenu ☹

emulienka99
20. lis 2010

@dendy1 pri tom neo som čítala, že je otočná rukoväť a preto je športiak užší. Ale zase otočná je podľa mňa výhoda.

renisco
20. lis 2010

@emulienka99 neo nemá otočnou rukojeť, ale sedačku.... mě by vadil i ten malý pidi košík. já chodím nakupovat s kočárkem

dendy1
20. lis 2010

@emulienka99 no my máme ešte strmší kopec ako dlhé diely. V dúbravke pod lesom. Ja som chcela nový kočík, predsa len je to moje posledné dieťa, a chcem si to užiť po každej stránke 🙂 Pozerala som aj ja na Cam, ale tieš divoké farby a mnoho zbytočných plastov na konštrukcii.

emulienka99
20. lis 2010

aha, som si myslela, že to rukoväť sa otáča.

dendy1
20. lis 2010

@renisco to už je dobrá strieška, aj tie sedačky sú super, len mne sa nepáči tá taška namiesto vaničky. A cena?- nič dobré nebude lacné, a dobrý kočík ďalej lepšie predáš. Lacných kočíkov sú plné inzercie. Nebudeš spokojná a ešte potom budeš 3x zlacňovať, kým predáš 😒

renisco
20. lis 2010

@dendy1 mám gesslein future (ještě s tou hranatou střechou) a s fusakotaškou Slift (tady ta je Clift) a jsem z ní fakt unešená. taky mám raději korby, ale tady mi to fakt nevadí. no a přemýšllím, že se asi pokusím prodat jen podvozek, sedačku přešiju a koupím jen ty golf F4

lucula73
20. lis 2010

@renisco
@dendy1 to sa mi nechce veriť,že ak obtočíte pásy dva razy,tak vám po zatlačení tá strecha padá...ja mám teda kratšiu striešku,jednu z tých horších,dosť som na ňu nadávala,ale odkedy to mám dva krát obtočené a dokonca na spodnom cvoku pripnuté,tak mi vobec nepadá a to má malý cez 11 kg.. 😒

lucula73
20. lis 2010

a jedna baba tu u nás si kúpila ten peacoc pred mesiacom..a prestavte si,že má omnoho dlhšiu striešku po bokoch ako ja tú čiernu,ona má tyrkysovú....už tu na ne nadávali,že tiež padajú a jej krásne drží...ja tomu už fakt nerozumiem..... 😠