Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
21. srp 2011

@lucula73 cenu netuším, ale asi bych raděj brala 4 kolového joggera

mmacko
21. srp 2011

@renisco ten britax ale nejde otocit k tebe, to ide od nich b smart 4
Jake lacne tie Nea, len kedze nechcem aj podvozok, je to stale 200 eur namiesto 100, uvidime, co napise ta s tym tyrkysovym

renisco
21. srp 2011

@mmacko vím, že nejde otočit, jen je vidět, jak kopírují baby jogger city mini

jasně, je rozdíl 100 a 200 €, já jen, že u nás je výprodej 😀 😀 😀

balím to - DOBROU 😔

tanija133
21. srp 2011

@zipsy ja by som asi tiez brala druhy krat Teutoniu.... dnes som ich na kupku zopar videla a tisko som zavidela....aj ked aj teutonia ma svoje zapory, tazka, nizko madlo......ale do roka super....a fusion od roka vyssie 😀

shira_
22. srp 2011

ja som teda strašne nespokojná ☹ malý mi v 5. mesiacoch skoro vypadol z vaničky-je strašne živý, tak som začala skúšať športovú časť, ale čo výjazd, to nervy. strieška je totálne oničom, neviem načo tam vobec je, proti slnku nepomôže ani proti ničomu inému, akurát na ozdobu. no a tie popruhy vnútri.. malý sa na tej zmenšovacej podložke v jednom kuse šmýka dole, popruhy mu padajú cez plecia tak, že zostane úplne uvaznený. aj tak nechápem, ako je to myslené, načo má byť dieťa v kočíku uviazané k opierke? to sa mi zdá celkom na hlavu..ved to nie je predsa autosedačka. totálne to obmedzuje pohyb, akurát malý z toho chytí amok 😠 čudlíky na predných kolesách som odrazila hádam v prvých dverách..proti slnku sme kúpili oroginál concord slnečník, no tiež vymyslel nejaký inžinier na tej pružine a taký dlhý, výkyvy má pomaly pol metra ked ideme, takže ozaj skvelý tieň 😖 čím dalej tým menej sa mi s tým chce naťahovať, vykladať do kufra a skladať, tiež nie je najľahší...

mmacko
22. srp 2011

@shira_ vidis, 100 ludi 100 chuti, ako pisala tanija, sporatk je super pre dieta od roka....ja som si obstarla tu sedacku z Nea, tak ked vyrastie s vanicky, nakliknem na podvozok to a aj uvidim na malu, aj jej nebude fusion velky, lebo neo je mensi a korytkovy a v roku az nasadim sportak fusion.
Ale to kazdy kocik ma popruhy o chrbtovu opierku, ja som to tak nikdy nedavala, zapinala som len brusko.
Vsak vela mamiciek meni kocik, ked si z neho na nervy, tak predaj a kup si len sportak co ti bude vyhovovat, maloktorej mamicke vyhovuje prvy kocik co si kupi a hlavne 3 kombinacia a aj kazda ma ine poziadavky a priority. Drzim palce 😉

lucula73
22. srp 2011

@mmacko už si ho zohnala?to neo... 🙂

shira_
22. srp 2011

@mmacko presne, rozmýšlam, že ho vymeniť ☹ na druhý krát by som bola múdrejšia... ja to tiež dávam len cez brucho, tie popruhy. fakt je ten fusion velikánsky... tiež mi tak vychádza, že na neskôr... len či mi tam bude, to živé striebro. mám aj staré peg perego, je to už rachotina a vyzerá otrasne, ale strieška fantastiská, veliká, drží v každej polohe napevno, dá sa dať úplne doľahu a popruhy vyzerajú ako taký postroj, vpredu aj zozadu tvoria H, tj. nepadajú z pliec a nie sú upevnené k chrbtovej opierke (ale dajú sa tam uchytiť, ak niekto chce) takže dieťa je v tom "oblečené" a pritom ich nevníma, má normálne umožnený pohyb. a v pohode tam vytvorím tieň.. okolo nás sú len polia, s tieňom teda je problém, slnko praží tak vymýšľam.. navyše ho cez striešku vidím.. ale väčšinou vyhráva šatka alebo manduca.

mmacko
22. srp 2011

@shira_ no perega maju dobru strechu, tie pasy ako spominas mali len stare modely, novsie uz maju ako na fusione. Strecha ako komu, mne drzi aj v pololahu skoro az k madlu, takze to robi super tien.
Vsak ho vymen, este budes kocik dlho pouzivat a ked uz teraz ti pije krv. Ja som manducu velmi malo vyuzila.

pami27
22. srp 2011

@renisco Chcela som iba povedať moju skúsenosť. Nemusíte na to reagovať, ak nesúhlasíte. Myslím, že toto fórum nie je o tom, aby sa tu ľudia hádali, ale si vzájomne poradili a pomohli ostatným sa rozhodnúť pri výbere kočíka. Predsa len, kočík človek nekupuje každý deň. Možno máte viac skúseností, ale nemusíte byť zlá.

mmacko
22. srp 2011

@pami27 podla mna sa tu nikto nehada, kazdy len povie svoj nazor, napr ja sa snazim aj poradit, podla mna sme tu celkom v pohode parta, aspon par vernych 😉

renisco
22. srp 2011

@mmacko každý kočárek popruhy na opěrce nemá. jsou i kočárky, co mají jen kšíry

mmacko
22. srp 2011

@renisco hej? no ja viem, ze starsie perega mali odopinatelne, ale od minulej kolekcie maju uz take ako fusion. No moze byt 😉

adrianmama
22. srp 2011

@mmacko super , ze si uz kupila, uvazujem, ze pojdem obdobnou cestou, a na konci roka sa pokusim korbicku z nea zohnat aj ja.Mohla by si potom, prosim, napisat dake referencie ak budes mat korbicku doma, ci je to OK s podvozkom? ( ani neudem hovorit muzovi, ma vyzenie z domu..;)) a planujes kupit aj nejaky skate? ja stale uvazujem, ci mam ist do originalu od concordu alebo do niecoho lacnejsieho....hmhm

renisco
22. srp 2011

@mmacko to si taky pamatuju. dokonce kšíry měly i starší bria a začali dělat s pásy... (nebo to bylo naopak? 😀 😀

mmacko
22. srp 2011

@adrianmama jasne, ked to odskusam, tak dam vediet, ako to sedi.
Ja som uz skejt kupila, origos concord na fusion sa tazko zhana, vsade maju len na Neo a stoji okolo 80 eur, ja som kupila za 50 novy, tiez sa pripina len na tu strednu gumu, nie po bokoch a aj sa lahko odopne, ked na nom nebude mala stat, tak ho odopnem a supnem do kosika. Je to lascal z brendonu.

mmacko
22. srp 2011

@renisco ja som mala Pliko 2009 a to malo este tie nepripnute pasy a nemala som to rada, mne viac vyhovuje ako fusion. Tie pasy poriadne nedrzali na opierke, ked som malu chcela posadit do kocika, tak stale sa mi tam plietli tie pasy na sedacke ....mne to rozhodne vadilo, ze boli take volne.

renisco
22. srp 2011

@mmacko mě třeba na fusioně vadí, že jsou ty pásy přišité napevno a jen v jedné úrovni. já měla téměř samé kočárky, kde se to dalo dávat víš nebo níž, tady tomu nějak nemůžu přijít na chuť. ale to by zase znamenalo dělat díry do desky a potahu a to už by concord zkrachoval 😀 😀 😀

ladytt
22. srp 2011

tiež mám podobný názor ako @shira_ , máme conkord fusion 2010. Ako kočík je to pekný aj vanička je super veľká a dá sa použiť do auta na prevážanie babätka. Konštrukcia sa dá celkom pekne poskladať. Ale má aj svoje chyby, ktoré som si pri kúpe nevšimla. Tie štuplíky na kolesá stále strácame a náhradné tie stoja 10eur!!!! Popruhy zapíname cez bruško. A strieška? Tá ma veľmi sklamala, veľmi málo tieni a nedá sa polohovať a na šporťáku je spojená s polohovaním takže, keď dám polohu poležiačky aj strecha sa stiahne dolu a vôbec netieni :( nám nepomohol ani slnečník, ale vraj sa dá kúpiť slnečná clona a tá veľmi pomôže. No na novšej verzii by to už malo byť vylepšené aspoň čo sa striešky na vaničke týka 🙂

adrianmama
22. srp 2011

ja som na starom sportiaku tiez musela pri lahu tienenie riesit este velkou plienkou upevnenou o madlo, teraz sa uz predaju prekrasne slnecne clony, ktore to elegantne nahradia. Treba ale brat, ze sportovy kocik je primarne rieseny uz len na premiestnovanie dietata, a nie ako suplovanie lozka na spanie..;) Tiez je pravda, ze na starom kociari som mala take to klipove upevnovanie{ uvolnovanie striesky, co bolo super, ze drzala pevne, na concordovu si budem asy musiet este len zvykat, ale uz som rozmyslala aj nad vylepsenim - pridanim remienka, o madlo..;) no co, clovek si musi vediet aj pomoct aj sam, priznam sa, uz sa mi nechce riesit kupa dalsieho a dalsieho kociara. concord som si vysnivala a splnilo sa mi, tak uz len male vylepsenia a no problemo...;)

tanija133
22. srp 2011

@shira_ verim ti, ked mal moj maly 7 mesiacov, rozmyslala som podobne ako ty.... ja uz mam dufam najhorsie za sebou.....Musis vydrzat este tak 2 mesiace, a maly ti do Fusionu dorastie....mala som take iste nervy ako ty...kupila som aj druhy kocik otocny., lebo som bola na nervy z neho...ale Fusion som si nechala, pre istotu na na zimu a na neskor....potom uz bude ok.....uz aj teraz to zacina byt lepsie.....Ja striesku riesim tak, ked prazi slnko, odopnem tie cvoky co drzia striesku,a vtedy sa da sklopit nizsie skoro az k madlu....ale len v sede samozrejme, moj maly v takom teple by vonku ani nespal....Slnecnik ani nepouzivam, leze mi na nervy a maly mi ho aj tak stale chyta, a mixuje s nim....Rozhodni sa sama, mozno predaj a kup druhy, ale aky? Alebo kup nejaky otocny z bazarika na chvilku...alebo to vydrz 😉

renisco
23. srp 2011

@ladytt myslíte ty štuplíky na předních kolech, co slouží k aretaci?
10€? co vím o pár holkách, tak jim byly poslány zadara...
ta stříška je noční můra... ani fusak se tam nedá krásně upnout - leda bokem, ale to pak u hlavičky hrozně sjíždí

renisco
23. srp 2011

@adrianmama je trošku nepochopitelné, proč kočárek ale nejde do téměř úplného lehu a střecha nekryje, když je určený pro převoz vložné tašky pro malé mimi - tu neoprenovou střechu prostě nepochopím 😢

renisco
23. srp 2011

@pami27 nejsem a nechtěla jsem být zlá - pokud Vám to tak připadlo. Ale Vašemu příspěvku vůbec nerozumím a postrádám jeho logiku. Ano, každý si najde mínusy na všem, ale stěžovat si, že je vanička z plastu? To je přeci vidět na první pohled a mohla jste šáhnout po vaničce scout - ta z plastu není. A že má černou stříšku? To jste před koupí nevěděla? OPRAVDU Váš příspěvek nechápu...

adrianmama
23. srp 2011

@renisco ale hej, s tou vloznou taskou je nieco pravda, viem, ze ich ponuka takmer kazdy vyrobca kocikov, urcene do sportovych casti. Ja osobne mam k nim celkom negativny postoj, nikdy sa mi nepacili, a teda sa o ne moc nezauimam, proste by som ich nepouzivala pre uplne male mimi.klasika, hlboky kociar je v tomto neprekonatelny. A ta strieska? myslim, ze concord asy investoval do nej nemale prostriedky na dizajn, tak caka, kym sa mu vratia a potom snad da na trh nieco ovela funkcnejsie 😎 .V obchode si clovek nedokaze vsimnut tak vela drobnosti pri vybere kociara, skoda ze neponukaju skusobne jazdy ako pri kupe aut..;)

ladytt
23. srp 2011

@renisco áno myslela som tie, a to iba jeden stojí 10e :( keď mi to obchode povedali som neverila vlastným ušiam .....škoda, že neviem kde by som ich dostala zadarmo to by bolo skvelé...

gumimaci
23. srp 2011

@ladytt
@renisco ahojte,
aj nam to odpadlo. boli sme zastaveny v babymarkete kde sme kocik kupovali a vraj nam zavolaju a doteraz sa neozvali ☹ a teda dufam, ze to bude vybavene v ramci reklamacie, lebo 20€ je fakt dost...

mmacko
23. srp 2011

No caute baby...ziadne hadky a tak, ved tu si radime, pripadne sa trosku postazujeme na to, co sa nam nepaci 😉
Vela ludom odpadli tie stufliky, ja ich nastastie este mam, ja mam asi fakt stastie na super kus fusiona 😉
O tych vanickach o tom potom, mne sa tiez nepaci na vani cierna a neoprenova strecha, dieta ma aj tak vo vanicke hic, preto som si ja kupila novu scout este 2008 a snad budem spokojna.
Je fakt, ze do tohto sportiaka si vloznu tasku neviem predstavit.
Co sa tyka tej strechy, je super, ze nepremokne (plastenku som asi nikdy nevyuzila), ale chyba okienko a je fakt, ze na vela kusoch pada o jeden diel. Pokial nepada ako mne, tak je super velka, krasne tieni. A to, ze je pripnuta k sedacku sa mne paci, aj ked je fakt, ze tam nepripnem fusak, ale zas mne sa dizajnovo nepacia tie strechy, co visia (ako to bolo aj na 2008 a je to na vacsine kocikov od teutonie po casual).

bamarama82
23. srp 2011

@mmacko ahoj, pises, ze si dala vrch neo na podvozok fusion... ja som bola v predeti sa pytat ci by mi to tak slo a ked to skusali lebo tvrdili ze eee - nie, tak ten vrch sa tam velmi kyval bol taky nestabilny.... preto sa hccem opytat, ake s tym mas skusenosti... ci ti to vyhovuje... dik.
ja som ho po 3 dnoch od vytiahnutia /sportak/ tiez chcela vyhodit z okna, mala sa tam zosuchovala, pasy ju uplne priputavaju k opierke alebo jej padaju cez plecia, takze ju bud neputam al. len cez brucho... ale dorastame... vydrzali sme. bola som z neho velmi nestastna. tiez nam stale svieti slnko, strieska sa mi vracia k madlu... a cez vikend sa mi zatrhla strieska neviem ani ako a kde. ale kupovat novu kvoli tomu asi nebudem.

mmacko
23. srp 2011

@bamarama82 este to neo nemam, ale v jednom inzerate z ceskeho mmb co sem hodila renisco to krasne popisovali, ze to ide, jasne, ze sa to asi bude kyvat, ved aj vanicka sa kyve ked je len nakliknuta do tych madlovych dierok, ale snad to bude akceptovatelne. Preto idem kupit novy Neo, co renisco nasla akciu, ze keby nahodou to bolo naprd, tak medzi 6-12 mesiacom vyuzijem to, ale radsej by som to mala na podvozku fusion, neo podvozok mi pride desny.
Ked kocik budem mat, poskusam to a dam vam vedeit, ako to funguje 😉
To ma mrzi, ze aj ty mas tu strechu, co pada, neviem, ako to robili, ze jednej pada a inej nie, ved to nevyrabaju pasovo, alebo co??????
A to zatrhnutie skus dat vramci reklamacie opravit, za skusku nic nedas, ako na ceskom mmb je viacer striesok na fusion, co siju baby keby ti to nevyreklamovali, alebo kocik predaj ako 3 kombi a za to uz kupis nejaky slusny sportak 😉