Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

sonula44
28. dub 2012

@mmacko velmi pekne ďakujem za info , už som na tej stránke pozerala mám v albume aj podložku takú ružovú čo sa mi páči len som nevedela či pasuje http://www.pinkie.cz/detail/219/podlozka-pink-f... táto bude OK? pozriem aj tú clonu Dakujem

mmacko
28. dub 2012

@sonula44 hej, bude ok, pozri inzeraty lucula, ona to tam ma s takoutou podlozkou nafotene. Je krasna. Ja mam cervenu s opickou 😉

sonula44
28. dub 2012

@mmacko Ďakujem 🙂 🙂 ešte ak sa môžem opýtať či pasuje aj uni slnečník chcem niečo veselé a origoš má farby nič moc no možno dám predsa len čierny

mmacko
28. dub 2012

@sonula44 ak mozem poradit, slnecnik je blbost, to treba natacat pri kazdej aj malej zmene smeru...radsej clonu, neviem, ako ta teutonia (ale tie su krasne farebne), alebo ja mam ciernu od LILINKA z mmb, stale na kociku a je to super, malej nikdy nesvieti, ked je v lahu, tak ta clona je az k madlu.

sonula44
28. dub 2012

no teda díky za radu už som omrkla tie clony 🙂 🙂 niečo vyberiem budúci týždeň asi vytunelujem mužovu kreditku 😀 😀

moka
28. dub 2012

@mmacko ahoj, aku mas prosim Ta tu podlozku od pinkie, s bocnicami, ci bez bocnic? Tiez si planujem objednat, len sme dali kocik (resp. potah) na reklamaciu, tak cakam, ci ho presiju alebo daju novy potah a aku farbu nam ponuknu. Samozrejme, ze potah sa nam prederavil, a to pri zipse a aj zo spodu...

michaelaamartin
28. dub 2012

Ahojte všetky maminky. Budem vďačná za každú radu a príspevok. Hlavne od mmacko a reminco, lebo ako som pozerala príspevky dozadu, tak sú v concorde profíčky. Strašne by som chcela kočík concord fushion r. 2010 alebo 2011, preto otváram túto diskusiu, aby ste mi mamičky, ktoré ho máte poradili. Bude mi vanička s vnútorným rozmerom 70 x 31 cm dosť pre moje bábo počas zimného obdobia? Nebude sa v nej s fusakom a dekou talčiť? Narodiť sa má hneď na začiatku septembra, čiže keď to vezmem tak do decembra je to už hneď 4 mesiace. A čo potom január, február, marec?

mmacko
29. dub 2012

@moka no prvu som mala s bocnicami a v pohode (tiez pozri inzerat od luculy, mam to tam nafotene), teraz mam bez bocnic, ale to som este neskusala, malicka ma zatial tu origos podlozku, tami pride lepsie tvarovana este pre male babo. A drzim palce s reklamkou potahu 😉

@michaelaamartin ahoj, no moja malicka je tiez na zaciatku septembra narodena, ja som mala vanicku scout a mala v nej bola aj vo fusaku a overali do konca februara, v tej proton vanicke, co bola v kolekcii 2010/2011 by vydrzala aj do polroka podla mna, ale zalezi na velkosti babetka (ked ma babo v 3 mesiacoch 7-8 kil, tak sa asi nezmesti dlho do ziadnej vanicky okrem tych klasicky hlbokacov). Ja by som to ale na tvojom mieste nakombinovala, sportak 2011, pripadne 2012, tam uz je presity ten potah aby sa nedral na chrbatiku, co je najvacsia chyba fusionu a vanicku by som kupila potom tu starsiu kolekciu Proton...da sa aj nova, akurat predvcerom som ju videla normalne predavat v obchode, alebo z bazariku a vajicko je jedno, ja mam ION a som spokojna, to druhe Intense neviem posudit. Co sa tyka sportaka, tak kup radsej od kolekcie 2011 ako som pisala, ja osobne ak by som cakala dievcatko, tak by som asi isla dokonca do 2012, ta farba candy fialova je nadherna, pri chlapcovi je to jedno, ktoru kolekciu 😉

michaelaamartin
29. dub 2012

@mmacko A vanička scout je kolekcia z ktorého roka? Vieš aké má vnútorné rozmery tá vanička? Ale inak podľa teba by mi stačila tá proton vanička r. 2010? A keby sa bábo nezmestilo trebars po 5 mesiaci - môžem ho dať hneď do šporťáka - aj keď to už bude pravá zima?

mmacko
29. dub 2012

@michaelaamartin no neviem presne, rozmer vanicky je cca 30 x72 cm, ta scout je taka skladacia, este o cca centi uzsia. Podla mna je idealna na zimu prave ta proton z 2010. Je ich aj vela na bazarikoch, ale aj sa predavaju nove, neviem, ci chces novu, alebo z bazarika. No ja som malu davala do sportaka prave vo februari ked bolo tak velmi zima, ked das overal, fusak, ked je fakt zima aj deku a nanoznik (odporucam si kupit taky sity z ceskeho mmb, neviem presne ako sa tam predavajuca vola, ona sije priamo na fusiony, alebo sedi na fusion sportak aj univerzalny, taky mam aj ja). A ja som este dokupovala slnecno/veternu clonu (slovensky mmb znacka LILINKA), je to super vec aj ked fuci, lebo tym, ze fusion sa neda otocit k mame, tak je otvoreny vetru oproti, tak ked som dala ten hrubsi nanoznik a tu clonu proti vetru, tak aj v najhorsom pocasi bolo malej teplucko, Pridam ti foto z naj zimy.

moka
29. dub 2012

@mmacko dik za info 😉 Uvidim, ako pochodime s reklamaciou, dam urcite vediet 😉

michaelaamartin
29. dub 2012

@mmacko Takže vravíš, že sa nemusím báť, všetko sa dá vyriešiť. Ja som mala na concord fushion r. 2010 /chcem kúpiť používaný po jednom dieťatku/ len jeden mínus, resp. obavy - vozenie v ňom dieťatka v zime. Ale vidím, že som sa opýtala fakt správnej osoby, ktorá mala mesiac pôrodu ako mám mať ja. A ešte sa ťa opýtam, dosť hovoria, že concord fushion je porovnateľný s Jane Slalom. Čo hovoríš na Jane slalom?

lucula73
29. dub 2012

@michaelaamartin ja som si dávala šiť ten nánožník na českom mmb,bol fakt na nezaplatenie,má aj takú vyvýšenú časť,tak na bábo isto nenafúka 😉
@mmacko ty si proste profík,jediná verná osoba,za tie dva roky čo to tu čítam 😉 ,kočík už síce predávam,ale stále nakúkam,čo tu nové 😉

mmacko
30. dub 2012

@michaelaamartin jane slalom je porovnatelny, ale trojkolku nikdy, nestabilne ak ides napr na obrubnik ale aj ked fuka silny bocny vietor....urcite 3 kolesovy neodporucam (aj vlastna skusenost 😉 ). A nemas za co 😉

@lucula73 ja ani neviem, ci mi tento kocik tak ucaroval, nebola to laska na prvy pohlad, ked kamoska v 2009 ho kupovala, tak som si myslela, ze aky hrozny kocik...takze laska az tak na treti pohlad a tym, ze som ich vyskusala viac, proste tento mi najviac sadol....ked som skusla ine, oki, ale ked som sa vratila vzdy k fusionu, tak som mala pocit, ze tento jediny je ten MOJ kocik.....sisina som 😀 😀 😀 😀 😀
Drzim palce na predaj.

michaelaamartin
30. dub 2012

@lucula73 A vieš mi dať presne najaký link, alebo kontakt na tú osobu čo to šije? A koľko stál?

michaelaamartin
30. dub 2012

@mmacko Predsa ešte jedna otázočka smerujúca k tebe. Nevieš náhodou o tom, že by mali tie vaničky proton r. 2010 rôzne vnútorné rozmery? Lebo čo som kontaktovala 2 predávajúcich, napísali mi každý iné rozmery. Ako pochopím,že sa kopnú o 1 cm ale o 5 cm? Čo ty na to?

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin Jiné rozměry nemají, jen u hlavičky jsou tuším o něco málo širší než u nožiček. Pak jsou korbičky transporter, a ty jsou menší než ty Proton.
naše malá se narodila v červenci a v prosinci a lednu jsem ji stále vozila v protonce, takže určitě vejde, pokud to nebude veleobřík...
Jinak scout je totožná s protonkou - někde vepředu jsem dávala fotky obou vaniček focených vedle sebe.

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin je to na straně 78

michaelaamartin
30. dub 2012

@renisco Aha, takže pochopila som to správne? Na concorde boli v roku 2010 2 typy vaničiek - proton a transporter, ale proton je vačšia. Ja som myslela že vaničku transporter má kočík Jane, nie concord. Však to by bolo super, keby tak dlho bábo vydržalo v tej hlbokej vaničke aj mne. A v januári si ju potom dala do šporťáku? A ty máš tiež concord ročník 2010?

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin Proton je rozhodně větší. Transporter má jak Jane, tak i Concord, ale přiznám se, že si nevybavím, která s tím na trh vyšla první... a myslím, že concord to měl až od roku 2011 (ale jistá si vůbec nejsem).
Sporťák mám 2010, protonku jsem měla mysllím 2009 bazarovou.
Nene - já si potom koupila gesslein s otočnou sportovní sedačkou, tak jsem malou vozila v ní, protože jsem ji chtěla mít otočenou směrem ke mě.

mmacko
30. dub 2012

@renisco
@michaelaamartin nooo, v 2010 mal concord proton a skladaciu scout a jane tu transporter. Od 2011 ma concord sleeper, co je totozna s tou transpoter, ale tie su totalne male, 3 mesacne sa tam LTT vojde vo fusaku.
Urcite chod do protonky.

michaelaamartin
30. dub 2012

@renisco Ale dala si malú potom v januári /lednu/ do šporťáku predsa?

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin teoreticky ano dala 😀 ale on ten kočárek měl ještě u nožiček takový ten U díl, takže ono to vypadalo jak hluboká vanička - ale vlastně to byl už sporťák, jen byl uzavřený... 😀 😀 😀
a v hluboké jsem malou vozila cca 7 měsíců.

michaelaamartin
30. dub 2012

@mmacko , @renisco - baby ja som taká rada, že ste tu a dokonca každý deň. Veľmi ste mi pomohli. Pôjdem teda do toho. Dúfam, že s tou protonkou z r. 2010 to bude fajn a zimu prežijeme. Joj mne sa strašne páči ten šporťák od concordu : D . A som rada, že existuje táto diskusia - budem sem chodiť a občas určite ešte pýtať nejaké rady : D

renisco
30. dub 2012

@mmacko ahojky - jak válčíš? a co nového za vozítko na obzoru?
já prodala britax agile, nechávám si zatím jen concord (ten je uskladněný na zimu) a jezdíme jen s gessem. Koupila jsem na něj lepší madlo, ruční brzdu, udělala ještě pár úprav.... No a jsem to počítala, tak teď s těmato všema úpravama jsem s tím gessem F4 buggy na cca 15.000,- Kč 😀 😀 a to ještě nemám všechno hotovo, ještě nějaké plány v hlavě mám.

a co ty kola?

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin určitě berte protonku. tam se dá stříška i potáhnout před dítko dopředu, takže dobře stíní, dá se převážet i v autě, ale hlavně - JE PROSTORNÁ... já měla tu skládací scout, že ji využiju, když někam pojedeme, ale to se mi podařilo jen 1x, jinak byla pořád složená pod postelí a nevyužitá.... a transformer je sice na pohled hezká, ale je menší...

michaelaamartin
30. dub 2012

@renisco No ale to sa tá potiahnuť tá strieška dopredu na tejto protonke 2010? Neviem o tom - ale vyskúšam. A čo to má ešte za skryté výhody?

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin určitě to pujde - někde jsme to tu pár stránek dozadu řešily. ono je to vzadu zazipsované, a je to neopren, ten je natahovací, takže určitě pujde.
Jinak to výhody už asi nemá. jen bych ještě dodala - až budete nasazovat tu hlubokou korbičku, tak nejdřív dejte tu nožní opěrku na sporťáku nahoru, pak dejte hlubokou korbičku (může to nasazení jít těžce, ale může jít i lehce - když jsem to nasazovala poprvé, tak jsem se bála a šlo to ztuha, ale časem se to povolilo a už to šlo OK). Je to jen proto, aby se ta hluboká korbička nekývala, bude opřená o tu opěrku...

Jinak concord je dceřinná společnost Jane, takže mají totožné konstrukce. Pouze slalom je trojkolka, nomad je 6ti kolka a concord je 4 kolka, ale konstrukci mají totožnou (až na pár opravdu malých drobností). Slalom a concord fusion se liší v počtu kol, a slalom má kratší zádovou opěrku o cca 9 cm + navíc ruční brzdu, jinak váhově a odpružením vyjdou na stejno.

michaelaamartin
30. dub 2012

@renisco Hej a Jane Slalom mi mmacko neodporúčala kvôli tej 3-kolke - schodík, stabilita pri bočnom vetre...

renisco
30. dub 2012

@michaelaamartin já je taky nemám ráda, páč jsem malou při najíždění a sjíždění z chodníku málem vyklopila - ona se kočíruje ta trojkolka jinak než 4 kolka , musí se u ní dávat rozhodně více pozor, kam člověk jede.... můj názor - já na to musela pořád myslet a už jsem toho měla fakt plné zuby... 😀 😀 😀
ale jsou rozdílné názory samozřejmě - někomu vyhovuje trojkolka zase víc, někomu míň a všechny trojkolky jsou nestabilní, protože se musí při najíždění a sjíždění manipulovat jinak než se 4 kolkou