Baby vak Haipa-Daipa - máte zkušenosti?

isabelafuentes
3. kvě 2017

Ahoj ženy,
narazila jsem na speciální nosítko - baby vak značky HAIPA-DAIPA a docela se mi líbí. Chtěla bych ale znát zkušenosti někoho, kdo ho již má - vyhovuje vám? Jakou velikost jste koupili? A je to lepší, než šátek/manduka? Případně v čem vidíte výhody? Doporučili byste?
Díky za názory...

isabelafuentes
autor
3. kvě 2017

Kdyby někdo nevěděl, co myslím, tak tohle: https://www.jozanek.cz/cz-detail-961437-baby-va...

pandice
4. kvě 2017

Ahoj, baby vak je celkem na malou chvilku. Je spíš pro úplné novorozence, nebo hubeňoučká miminka, ono totiž nosit váhu mimča na jednom rameni není úplně komfortní. Taky ja fajn na takovou tu rychlovku, rychle tam mimčo vezmu, umyju nádobí a zase ho vyndám, šátek se váže podstatně déle, ale váha dítěte je lépe rozložená. Je tady nosící skupinka, zkus se zeptat tam, popřípadě na fb, možností je spousta a každému vyhovuje něco jiného. Ideální by bylo si šátek či nosítko vyzkoušet přímo v kamenném obchodě, nebo zajít na kurz nošení. Já mám Manducu a šátkové Mei Tai a každé je úplně jiné.

liliprili
4. kvě 2017

Haipa daipa vak mame, tesila jsem se, jak v nem budu mimco nosit, ale nakonec tam mala byla jen parkrat. Uz ten malicky novorozenec se na jednom rameni opravdu pronese, je to jen na nejake poponeseni, rychle udelat domaci prace, uspat a dite odlozit...navic ne kazdemu miminku se tam musi libit. Nasi male se libilo, ale nikdy tam neusnula. Spis byla spokojena, ze vidi ven 😀
Myslim si, ze vak vyuziju mnohem vic az bude trochu vetsi pro noseni na boku, v podstate je pak tenhle vak obdoba ring sling satku. Na to si myslim, ze je perfektni, hodis pres rameno, usadis dite a jdes. Opet ale jen na chvilku, napr. odneseni do auta. Na "poradne" a dlouhodobejsi (tedy vic jak 20 min 😀 ) bych rozhodne volila klasicky satek, ten je k nezaplaceni. A navazani zvladnes za chvilku do dvou minut 😉
Takze celkove nemuzu rict, ze vylozene doporucuju nebo naopak, zrovna ten vak je dost individualni, jestli bude vyhovovat tobe i miminku. A co se velikosti tyce, doporucuju spis vetsi, je to opravdu dost tesne (a to jsem mala a hubena). Jak moc se vytahne, nedokazu posoudit, na to jsme pouzivali prilis malo, ale ten material se mi zda pomerne dost pevny, takze bych pocitala, ze spis bude drzet tvar a tolik nepusti..

isabelafuentes
autor
4. kvě 2017

Ženy, moc děkuju za odpovědi, takové srovnání jsem přesně potřebovala! Asi ten vak tedy kupovat nebudu a možná zkusím ten šátek, i když se přiznám, že z něj mám trochu strach. Hlavně abych to uměla uvázat dobře, aby se nestalo, že to blbě zavážu a mimčo mi vypadne, nebo aby se ta látka neprotrhla vahou dítěte, nebo podobné věci...

A jak ty šátky snášíte co se týče náporu na záda? Mám ta záda taková citlivá a svaly kolem páteře ne úplně ideálně zpevněné... Tak aby se mimčo na tom nenaučilo a já pak odpadávala bolestí zad...

sara84
4. kvě 2017

Mela jsem pujcene, nelibilo ani mi ani synovi. Pak zkusil satek a byl spokojeny 🙂

pandice
4. kvě 2017

@isabelafuentes já mám celkem velké problémy se zády a když malého nosím, tak mě prakticky nebolí, musím se ale při navazování hodně soustředit, ať ho mám uvázaného co nejlíp. Protrhnout by se fakt neměl a pokud se bojíš, že ti mimčo vypadne, tak existují nosící kurzy, ale stát by se to fakt nemělo 😀

liliprili
4. kvě 2017

@isabelafuentes klasickeho satku se vubec nemusis bat, ja si taky myslela, kdovijaka je to veda, ale koukla jsem na par navodu a hned napoprvy do toho soupla i mimco a prezily jsme obe 😀 neni to nic sloziteho. Navic v tomto pripade obzvlast plati, ze cvik dela mistra. Je ale dulezite poridit si kvalitni satek (nemusi byt hned za tri tisice, poradny se da sehnat i za min, ale vybrat aspon overenou znacku) a na uvazu si dat zalezet. A pozor na dostatecnou delku. Kdyz jsem jednou uvazala spatne, myslela jsem, ze mi zada upadnou uz za par minut, jinak ale nosim i tri hodiny a o diteti nevim. Super je, ze satek (pri spravnem uvazani) te donuti drzet telo dobre. Takze ze zacatku zada treba muzou trochu bolet, je to preci jen nezvyk..ale tim nosenim si zada do budoucna naopak posilis. Navic mi prijde, ze po porodu zada boli tak jako tak, protoze se ti opet zmeni teziste a drzeni tela a to dost rychle. A jo, je to navykove, pro dite i mamu 😀

isabelafuentes
autor
4. kvě 2017

@liliprili Moc dekuju za vsechny rady,je to pro me vsechno nove 😊
A jakou znacku satku byste mi doporucily?