Ergonomická nosítka. Kterou značku vybrat?

apocalypsa
23. črc 2010

Ahoj ve spolek, měla bych dotaz ohledně ergonomických nosítek. Respektive by mne především zajímaly vaše zkušenosti s jednotlivými značkami. Byla jsem dlouho nadšená pro MANDUCU, pak jsem viděla ERGO a MEI TAI a teď mne uchvátilo LILIPUTI. Manduca a ergo je drobet finančně náročnější, mei tai se mi zdá takové moc "aušusové", bojím se, že dlouho nevydrží, ale třeba se mýlím. No a liliputi je dobré jak cenou, tak je prý srovnatelné kvalitou s manducou a navíc se strašně lehce nasazuje. Máme doma 4měsíčního cvalíka, který se rozměry i váhou trošku vymyká normám a brzy vyroste z autosedačky-vajíčka. A protože ještě nesedí, přišlo mi jako vhodná alternativa autosedačky právě nosítko - pro nákupy v obchoďácích a pochůzky po úřadech a krámech, ale i na doma. Na šátek si netroufám ... Dokonce jsem viděla návod na domácí ušití mei tai, to by mi vyhovovalo jen tak na doma.

hanule05
23. srp 2010

ahoj,

prosím vás a nosíte děti v sedátku taky v zimě? Přemýšlím, že si ho koupím, ale nevím jestli teď před zimou nebo až na jaro. Jde mi o to, jestli nebude mimču v nosítku zima na nohy a ruce. A pokud bude víc oblečené, jestli tam nebude namačkané jako sardinka a jestli se nebude moc potit, tam kde bude krytý - na zádíčkách a bříšku? Jasně, že bych mimčo nenosila v nějakých mrazech, ale stačí chladnější počasí a je problém.

Jo a nemůžete mi napsat odkaz na nějaké stránky, kde bych si mohla půjčit nosítko na vyzkoušení?

Díky

helulela
23. srp 2010

@hanule05 nosítka půjčují na www.branakdetem.cz, vychází to za 10% ceny nosítka na 10 dní
taky o nějakém uvažuju a s tím Liliputi jste mě vážně nahlodaly. Když se tu řeší to chladnější počasí, nemáte zkušenost s tímhle http://www.branakdetem.cz/hodnoceni/mam-ochrann... ? Je to zbytečnost nebo užitečná věc?

hanule05
23. srp 2010

@helulela ahoj, tak to vypadá, že to tu řešíme pouze my dvě 😅

ta kapsa vypadá dobře, jenom přesně nevím, kde mají děti nožičky, jestli je musí mít nějak skrčený, nebo ta kapsa vede dozadu na boky maminky.

Pro jaké nosítko se asi rozhodneš? Já ještě vůbec nevím, ale určitě si nějaké nejdřív půjčím.

helulela
23. srp 2010

@hanule05 mně se podle obrázků hrozně líbí Beco, ale za tu dvojnásobnou cenu než ostatní těžko... 😖 Na začátku září bude u nás prezentace nosítek, takže se půjdu s malým podívat, ozkoušet a podle toho se rozhodnu. Kdyby nám pasovalo Liliputi a vypadalo by bytelně, asi bych šla do něj. V ideálním případě bych si někde ráda naživo vyzkoušela Ergo, Liliputi, Manducu a Beco 😝

musko
24. srp 2010

@helulea - my máme ABC baby carrier a sme spokojní..... No a prečo by si nemohla nosit v zime? Aspon nebudeš musiet malého tak navliekat - a seba tiež :o)

sambucca
24. srp 2010

@ hanule05 ja zkusenost zatim nemam, kazdopadne jsme vybrali Manducu a chteli bysme zacit nosit cca od 3 mesice, coz vychazi cca polovina prosince - myslim ze mimco muze mit v Manduce klidne kombinezku pod ni jen bodycko a puncosky (a teeeply fusekle) a ty nejakej sirokej teplej kabat pres nositko - mimco zahrejes vic vlastnim telem nez nejakejma specielnima obleckama a drahou bundou kupovanou k noseni deti 😉

sophie1
24. srp 2010

Mě se taky původně líbilo Liliputi, i cenově, ale pak jsem si ho šla vyzkoušet do Brány a malé vůbec nesedělo - měla v něm moc roztažené nožičky - možná pro starší děti je ok, my jsme ale odcházeli s Manducou a já jsem z ní úplně maximálně nadšená. Bez problémů v ní malá vydrží 2 hodiny i déle a úplně skvěle jí v ní i nakojím a nic není vidět 😉 .

apocalypsa
autor
24. srp 2010

ahoj dámy, tuhle diskuzi jsem zakládala ... 🙂 .... překvapilo mne, že se zase rozjela. Těší mne to. Pokud vám to bude k něčemu platné, tak jázrovna dnes objednala liliputi nosítko, tak jakmile dorazí a ozkouším ho, písnu sem poznatky. Moc lidí si ho ještě "neosahalo", jak jsem pochopila ze všech diskuzí, které jsem kde navštívila. Manduca a Ergo jsou víc profláknuté. Ale protože nyní současně pořizuji nosítko a novou autosedačku a větší kočár, je těch výdajů skutečně moc, tak jsem se rozhodla pro liliputi. Nejprve jsem si ho také chtěla jen půjčit a podle toho, jak sedne, si ho buď nechat nebo vrátit. Nakonec jsem to riskla. Synovi je už 5,5 měsíce, tak snad bude dobré a odpadnou problémy, jakotřeba jaktady popisovala sophie1, že měla dcerka hodně roztažené nožičky. Kdy budete mít zájem, písnu i na mail nebo do IP odkaz na stránky, kde vyjde nejlevněji, stačí se tam jen zaregistrovat 😉

kacka.l
25. srp 2010

Holky kdybyste chtěli prodávám úplně nové mei tai liliputi. 🙂890,-kč.

helulela
25. srp 2010

roztažených nožiček se nebojím, z látkovek máme natrénováno dost...tak snad nám bude sedět 🙂

mauska
25. srp 2010

já mám liliputi a jsem moc spokojená. Jednu dobu v něm malá přes den i usínala, využily jsme hodně. A cena byla vážně super. jako věřím, že některá dražší nosítka můžou být pohodlnější, lepší, ale tohle je řekla bych fajn kompromis kvalita/cena. Koupila bych si ho znovu 🙂

apocalypsa
autor
1. zář 2010

Tak hlásím, že mám nosítko liliputi od minulého týdne doma! Je super, synovi krásně padne a mně také. Koupi doporučuji. Zatím jsme tedy nevyužili kapucku, ale jinak nosítko často používám na nošení doma, abych nemusela prcka nechávat samotného. Velmi praktický a funkční doplněk. Už se těším na nákupy s malým na břiše 🙂

helulela
4. zář 2010

@apocalypsa super, to jste měli štěstí. My jdem v úterý zkoušet, tak uvidím.

apocalypsa
autor
4. zář 2010

@helulela tak to přeji hodně štěstí! 🙂

helulela
24. zář 2010

Vyzkoušela jsem si v obchodě Liliputi a vypadá to super, jednoduše se s ním zachází, dokonce i na záda jsem Víťu umístila bez problémů, vypadal, že se mu to líbí. Další nosítka jsem už ani nezkoumala a budu brát Liliputi.

andelka
28. zář 2010

Tak už jsem zkoušela Beco, teď mám půjčenou Manducu a ještě zkusím Bondolino. Nošení se mi moc líbí, člověk je mobilnější než s kočárkem.
Ale zajímalo by mě - kde nosíte potřebné věci, když máte dítě v nosítku a jdete sami?

jenovefa
28. zář 2010

Až do 18 měsíců (13kg) jsem Tomíka nosila v Ergo carrier SPORT (odlišnost od normálního - nižší váha, matroš). Senzační. Teď v hnus počasí jsme byli plavat - šup do nosítka + deštník.
Věci do batohu na záda... Žádné přídavné taštičky, lepší je vyrovnat zatížení.

janka
28. zář 2010

Ahoj, my sme pouzivalu od 3 do 11 mesiaca len Manducu, lebo v kociku mala plakala. A nemozem si vynachvalit 🙂
Jej vyhoda oproti Ergu je ze uz ma zabudovanu aj novorodenecku vlozku, aj "kapucku" na drzanie hlavicky, to som vyuzivala dost casto, mala v Manduce spavala. Aj manzel bol moc spokojny, ze mu sedela aj napriek jeho vacsim rozmerom 😉
@hanule05 zimu sme zvladli tak, ze, mala kozusinove papucky a na nich este kombinezu s tapkami. (Videla som ze davali detom aj dospelacke termoponozky, ze ich mali az na steha) Ked bola moc zima, tak som cez nu dala este moju bundu. Boli sme tak aj na Spindlerovej Boude pri -14°C, ale to bol extrem a fakt len chvilocku 😉
@andelka ako pise jenvefa, batoh na chrbat, vyrovnas zatazenie a este mas jednu volnu ruku na dazdnik, a druhu na druhe dieta 😀 Len kluce a mobil som nosila vo vrecku nohavic.
Mam kamaratky pouzivajuce manducu, ale sme sa zhodli na tom, ze pri vahe nad 10kg to uz zacinalo byt narocnejsie. Mozno by pomohlo dat na chrbat...

andelka
29. zář 2010

@jenovefa
@janka díky, musím to vyzkoušet. Myslela jsem, že ty dvoje popruhy budou vadit, od batohu a od nosítka. 😕
No Dany má teď 7 kilo, ale už váha nejde tak moc nahoru, takže bysme do jara nosili na břiše a potom na zádech.
Já se dneska chystám s malým ven, nemůžu brát kočár, protože tam kam potřebuju bych se s ním nedostala. Počasí nic moc, ale když ho pořádně obleču, dám kapucku nebo deštník nad oba, tak to zvládnem, není to daleko.
Ono je to dost peněz, tak uvažuju jak se to využije, i přes zimu. A jelikož mám Manducu půjčenou, tak bych se do 10 - 14dnů měla rozhodnout, aby mi nepropadlo půjčovné a odečetlo se z ceny.

andelka
29. zář 2010

Ještě se chci zeptat - u Manducy na popruzích na ramenou je knoflík, gumička a přezka - knoflík je asi na přichycení kapucky, že? Přezka je na spojení na zádech. A ta gumička?
@janka

janka
29. zář 2010

Ano, hacek (knoflik?) je na kapucku, prezka na zada, a gumicka nevim,🙂 nikdy jsem nepouzila 😅 Normalne jsem se sla podivat jestli ji mam taky. Je tam 😀 Promin, nemam ted k dispozici navod na pouziti, cetla jsem ho, ale nepamatuju si, ze by tam neco psali o gumicce. Asi si tam muzes zasunout precnivajici popruhy...

markytkaaa
29. zář 2010

Používali jsme Manducu na syna cca od dvou měsíců, dcerku nosíme od tří týdnů 🙂 Nemůžu si nosítko vynachválit 🙂 😵

janka
29. zář 2010

Jeste me napadlo poradit: nekupujte si tu cernou, barva rychle vysisuje, Ja mam prirodni - kremova- a vypada moc dobre i kdyz jsem ji prala 2x. Kamaradka pouzivala stejne tu cernou, neprala ji a presto je mistama svetlejsi.

markytkaaa
29. zář 2010

My máme vínovou ... do černé bych pravda také nešla - všechno je tam vidět a bledne ... tenkrát měli jen vínovou, tak jsem šla do ní, ale kdybych si mohla vybrat, tak přírodní 🙂 hodí se ke všemu 🙂

helulela
30. zář 2010

K nošení obecně - potkala jsem tuhle holčinu, měla kočár, vedla větší děcko, v šátku vpředu měla prtě a na zádech batoh 😎

jenovefa
30. zář 2010

... a v tom batohu se krčil tatínek 😀

janulka21
1. říj 2010

Ahoj, taky uvažujeme o nosítku liliputi, ale na jedné duskuzi psala holčina, že je dole mezi nožičkama moc široké a když máte mimčo na břiše tak tam vadí nějaká přeska. Můžete mi, prosím poradit? Švagrová nám ho chce koupit k Vánocům. Seženu ho i přes krám nebo jen na netu? Díky

helulela
5. říj 2010

@janulka21 mně mezi nožičkama široké nepřijde, nožičky má stejně roztažené jakoby o mě a nosítko mu drží zadeček, v kolínkách ohýbá nožičky volně, takže dobré
přezku myslíš nejspíš od bederního pásu? tu mám při nošení na břiše zapnutou až skoro na zádech, kde nevadí ničemu
nosítka mají i v krámě, v Praze se můžeš stavit vyzkoušet ho třeba v Bráně k dětem, přece jen každý nosič i mimi mají jiné proporce, tak by to bylo určitě nejlepší

janulka21
6. říj 2010

@helulela díky za infošky, právě jsem si chtěla najít, kde ho mají v Praze. Tak jdu juknout a pojedu ho vyzkoušet. Anetka je takový možná trochu pískle, má 3 měsíce a 5,5kg, ale o Vánoích bude zase větší tak bude nosítko
určo v poho 🙂 Nebolí Tě záda, když Vítka nosíš delší dobu? Mám z toho docela strach, protože teď trpím ze zádama
na míči ☹ Jooo, lidi nás varovali, ať si ho netaháme domů, jenže nic jinýho nezabírá, když je řev.

helulela
7. říj 2010

@janulka21 Víťa taky není žádný obr, má něco přes 7 kg... záda mě nebolí, ale zatím jsem ho nikdy neměla moc dlouho, doma tak hodinu a ven zatím jen tak někam na přejití... když máš dobře seštelované popruhy, tak je to pohodlné, na zádech asi lepší, ale vpředu na něj zas vidím a necupuje mi vlasy 😝