Ergonomické nosítko z Aliexpressu, máte zkušenost?

terezak1987
28. črc 2016

Dobrý den maminky,
máte někdo zkušenosti s nosítkem z Aliexpressu?
Děkuji

sara84
28. črc 2016

Ano mam Manducu, naprosto stejna jako ta z obchodu u nas ( meli jsme 2 vedle sebe a rozdil nebyl) a syn i my ji moc radi pouzivame. A ted uz ma 15m a stale je v kurzu ( na dele uz na zada) ..

lolinka_1
28. črc 2016

a platili jste i clo? je dražší než 20 euro, tak předpokládám, že tam celníci něco přihodí.

lolinka_1
28. črc 2016

@sara84 a od kterého jste prodejce jste kupovali, prosím?

hhranolka
28. črc 2016

@sara84 mohu též poprosit o odkaz?

konekokira
28. črc 2016

Ach jo, raději si kupte originál, kde je látka kontrolována a navíc padělek vám může rupnout

sara84
28. črc 2016

Za rok pouzivani mi neruplo nic 🙂 obchodnika uz nevim, vymazala se mi historie. Kupovali jsme uz dost veci a nikdy jsme clo neplatili. A to ani u 2 fotaku..je to pry sance30% ze to spadne do celniho rizeni ..

lucyp13
29. črc 2016

Já bych do fake taky nesla..ty materiály jsou smejd,dite to má tele,cuca to..prezky bývají forove..radsi originál z bazaru než nový z ali

terezak1987
autor
1. srp 2016

Já jsem zkusila koupit nosítko na Ali,když to bude šmejd,tak to vyhodím a bude. Chtěla jsem to ale zkusit. Vždyť už skoro všechno,co koupíte tady je Made in China, tak jaký je rozdíl.

kalipso
1. srp 2016

@terezak1987 rozdíl je v tom, že originál výrobky mají materiály atestované. Neoriginál se můžou vyrábět z čehokoli. Takže je to risk. Může to být identický výrobek s originálem, ale látka může obsahovat špatné chemikálie (ale také nemusí). Je to na každém, aby zvážil riziko pro dítě, které takový výrobek cucá a je v něm dané i několik hodin.

lucyp13
1. srp 2016

@terezak1987 rozdíl je v tom,ze originály mají atesty nejen na látku ale taky mají kvalitní prezky. Na fb ve skupině nosíme deti jsou i případy ze přezka rupla a pak je to pruser..protoze na fake dávají šmejdy no.navic barva muže poustet...nemam nic proti nákupům na ali. ale zrovna tot pro male dítě bych tam nekoupila ani nahodou...

zdenka35
1. srp 2016

Tak mame z Alli manducu dvakrat,mame dvojcata kamaradka ma originál,vse naprosto stejne i prezky,do puntiku i švy😊😊😊u nas spokojenost.....samozrejme jsme meli strach,rikali jsme si ,ze za ty penize to klidne vyhodime,zkouseli jsme zátěže přesek,švů.....myslim di ze muze byt i pripad kdy u teda super originalu je nedostatek,nic neni dokonale😊

terezak1987
autor
1. srp 2016

Jelikož to nosítko, co jsme objednali koupilo už přes tisíc lidí před námi a mělo velmi kladné hodnocení, tak jsme to zkusili a uvidíme až přijde. Lidé hodnotili kladně materiál, šití i přesky. Samozřejmě uděláme zkoušku odolnosti jako Zdenka35, abychom předešli nějaké nehodě.

hhranolka
1. srp 2016

@terezak1987 pak prosím napis od koho jsi objednala a jak jsi spokojena. díky

lucyp13
1. srp 2016

Na bacha na kladne hodnoceni,me už vícekrát prodejce zadal abych dala kladne hodnoceni,ze mi reklamaci (open dispute) vykompenzuje finančne :D jinak ja viděla manduku a ergo originál a z ali a je to poznat,i na omak..

terezak1987
autor
1. srp 2016

@lucyp13 Ja jsem nikdy neviděla ani originál ani napodobeninu, takže nemůžu zatím soudit,ale už jsem slyšela jak názory,že jsou výrobky stejné, tak i názory,že je rozdíl poznat na první pohled 🙂 Uvidíme tedy, jaké bude naživo 😉

terezak1987
autor
1. srp 2016

@hhranolka Objednávala jsem z Ali a až přijde a vyzkouším ho,tak se určitě ozvu 😉

sly
1. srp 2016

Dobrý večer taky uvažuji o koupi nositka z Ali a zajímá mě rozdíl od originálu. Ja bych ráda ergo baby carrier. Ja si z bazaru chtěla koupit ale paní prý už neměla originál účtenku ani krabici a protože ja bohužel nepoznam rozdíl mezi originálem a třeba tím z Ali tak jsem raději nekoupila...

terezak1987
autor
2. srp 2016

@sly Já právě asi taky originál od kopie nepoznám,ale snad poznám,jestli je to vyloženě šmejd a dítě ohrožující zdraví nebo jestli je to prostě jen levnější, ale použitelná kopie. Objednala jsem si toto nosítko. Asi je to, co chcete i vy 😉

sly
2. srp 2016

Tvarově je stejné ale líbí se mě jiné...těžko ale poznám materiál pokud není osobní odběr a právě proto raději buď koupím originál z obchodu a nebo to z Ali ale děkuji za info 🙂

olga_
2. srp 2016

@terezak1987 Toto by měla být kopie Erga. Neviděla jsem originál, ale nepřijde mi, že by tam byly nějaké možnosti pro individuální nastavení pro dítě, aby mu nosítko opravdu sedělo (např. rozpětí nožiček od kolínka ke kolínku, nastavení výšky opěrky hlavy apod.).

sly
2. srp 2016

Terezka pak dejte určitě vědět jaké je to nositko z Ali 😉

terezak1987
autor
2. srp 2016

@olga_ Co jsem četla recenze, tak si toto nosítko chválí. Je sice jednoduché a není nastavitelné,ale dítě v tom má prý optimální polohu jak nožiček,tak i zad. Hlavička se může podržet jen tím šátkem, pokud je dítě větší. Když se zeptáte více lidí ,tak Vám ho někdo doporučí a jiný zase razantně nedoporučí. Každý má jiný názor a každému vyhovuje něco jiného. Třeba v tom to naše dítko ani nebude chtít být 😀

terezak1987
autor
2. srp 2016

@sly Určitě dám vědět hned,jak ho vyzkoušíme 😉

jujatko
2. srp 2016

Mám z ali kopii ergobaby - ale je otazka, zda to neni treba vlastne original. Mela jsem moznost porovnat s originalem a nenasla jsem rozdil. Ja si i rikam, zda proste ze stejne linky nesjede jedno nostiko, ktere se prodava na oficialnim trhu, a druhe nostiko, ktere se za zlomek ceny prodava na ali. Nositko jsem pouzivala rok kazdy den na prochazky s psikem atd. a absolutne bez problemu.

terezak1987
autor
2. srp 2016

@jujatko Takový názor už jsem taky slyšela a popravdě bych se tomu nedivila. V téhle době vlastně nevíte,co koupíte. Můžete za to dát 2500Kč a může se Vám to rozbít stejně jako za 500 Kč ☹ Doufám,že v dnešní době už snad nejsou výrobky jako někdo píše,že je to z vadných látek atd.

sly
2. srp 2016

@terezak1987 přesně jak píšete co je vlastně originál a co kopie :P nic jdu do toho a,taky objednám z Ali toto 🙂

andysek2512
2. srp 2016

Holky, sice vzhledově jsou třeba totožná jako originál, ale nevíte z jaké látky to je, také jsem objednala hračku z Ali ale malému to Nedávám aby ji cumlal nebo tak, ptz nemůžu vědět z čeho to vlastně je... A taky je to stejná hračka jen to nemá logo Fisher price, ale jak píší holky fake nemá atesty.... Takže kvůli zdravi miminka, který to totiž bude cumlat apod, bych to nekoupila a radši připlatila za origos

maii
2. srp 2016

No tak jako pro mimino bych z Ali fakt nic nekupovala: jak uz tu zaznelo, latky ani jine soucastky nemaji atesty, v pripade problemu to nepujde reklamovat ani tou reklamaci "tlacit" na vyrobce, aby zlepsil kvalitu zbozi.

Ja nevim, ale nevadi vam ani z principu, ze se jedna o fejk?

Nase manduca je vyrobena v CR; v podstate naprosta vetsina obleceni, nabytku, apod. (a jidla), ktere kupuji, jsou vyrobena v Evrope, maximalne v Turecku nebo z druhe/pate ruky. Fakt neholduji sweatshopum a takzvane rychle mode, a uz vubec ne fejkum kdoviodkud.

veronickalongipes
2. srp 2016

Mam z tama ergo, prisel i nějaký certifikát. Nevidím rozdíl s manducou, kterou jsem mela předtím. A mám ho přes rok a půl, všechno ok

pajula123
2. srp 2016

Přesně jak píše @andysek2512 - našeho malého při nošení fakt hodně baví ocumlávat popruhy od manducy...a mít ji z Ali, budu se bát, co přitom ocumlá...