Ergonomické nosítko z Aliexpressu, máte zkušenost?

terezak1987
28. črc 2016

Dobrý den maminky,
máte někdo zkušenosti s nosítkem z Aliexpressu?
Děkuji

gepe
2. srp 2016

@terezak1987 my mame original Ergo baby a rozdily mezi originalem a falzou jsou markantni, pocinaje samotnou ergonomii nositka, pres pouzite barvy a materialy, logy konce. A zklamu Te, stale jsou vyrabeny ruzne veci, ktere jsou zavadne toxikologicky a casto to jsou prave kopie pro deti. Jsou levne, zadane a a in pro spoustu lidi, jejich vyrobce neresi , agerial apod., ale co nejvetsi objem prodeje pri co nejnizsi cene vyroby a nasledne levne cene pro kupujiciho.

Ostatne na tema ergonomicka nositka uz na MK diskuse jsou, vcetne fotek rozdilu i popisu originalu a kopie. Lide investuji do plna kravin kolem ditete, avsak kvalitni ergonomicke nositko je pro kdekoho drahe, nechapu.

terezak1987
autor
2. srp 2016

@sly To je moc hezký 😊 To jsem tam ani neviděla. Přeji,ať je kvalitní a dobře slouží 🙂

gepe
2. srp 2016

@sly obrazek co jsi dala je foto original Ergo baby, kdy jeho kopii muzes koupit i treba na Aukru aj za 600 ci obdobnou cenu, ne-li nizsi. Tohle presne na obrazku stopro vsak neobdrzis 🙂 GL.

terezak1987
autor
2. srp 2016

@maii A jak víte,že když koupíte drahé nosítko,že je opravdu kvalitní,neškodné atd? To, že Vám k tomu dají nějaký papír nic nedokazuje ☹

sly
2. srp 2016

@gepe ano to jsem chtěla vědět jaké jsou tam velké rozdíly mezi originálem a kopii např. z Ali...nicméně však do svých dětí investuji už proto že jsem pracovala s dětským zbožím takže jak ja sama jsem říkala že lidem není blbý si pořídit fon za 5000 i vic peněz, ale za autosedačku už je to moc ☹ tak ale vím že dneska je vše tedy drtivá většina šitá v číně a právě proto jsem chtěla vědět jaký je mezitím rozdíl a zdali někdo má. Pokud už zde jsou diskuze o nosítkách z Ali ráda si je přečtu,děkuji 🙂

jujatko
2. srp 2016

@sly mela jsem toto, ale cerne s hvezdama

jujatko
2. srp 2016

@gepe ja mam ergo z ali a pri porovnani s originalem (kupovanym v Brane) jsem rozdil nenasla ...

tahejhula
2. srp 2016

@sly Na facebooku je skupina Nosime deti. Maji tam primo album, kde srovnavaji original Ergo a fake z Aliexpress (maji nafoceno, premereno, atd). Rozdily tam opravdu jsou. Pokud te to skutecne zajima, neni nic lehciho, nez se do skupiny pridat.

sly
2. srp 2016

@terezak1987 děkuji při první jsem měla originál teda doufám no dala jsem za neho přes 2000,- ale už tenkrát (5let) byly neoriginály a protože ja pokud nemám originál a neoriginál vedle sebe tak to stejně nepoznam 😁 tak uvidíme co nám dojde 😉 ale lidi tam píšou ze od originálu neni poznat ze jsou úplně stejný...přinejhorším napíšeme dalším maminkam ať to nekupují 🙂

veronickalongipes
2. srp 2016

@gepe já mám přesně tohle

zdenka35
2. srp 2016

Mame z Alli manducu,je uplne stejna z tou od nas,reci jako radeji si priplatim za original,fajn,mam dvojčata,kdyz me to nekdo koupi,,znam mnoho lidi co nakupuji z alli,ebay atd a je to to same,nikdo zi nezaruci ze se i original neposere,ci bude zavadny a ze olizuje latku z Alli?😊To by to dite muselo byt sterilni,jednouvam bude jist i pisek a olizovat vse a vsude,Sve deti miluji chci pto ne bezpecne veci,mam one strach,jako kazda mama,kamaradka co kupuje vse original dala svou manducu vedle nasi,rozdil jsme nenašliani jedna,ted se bojim ja i ona,kteraje ta spatna a dite ji neunese civ ni bude spatne😊😊obrazne receno😊

tahejhula
2. srp 2016

Srovnani pisku a chemie v barvach kulha na obe nohy. 🙂

jujatko
2. srp 2016

@tahejhula ale neni kopie jako kopie. Samozrejme na ali najdete kopie, ktere jsou jine nez original ergo (i kdyz na prvni pohled se mohou zdat stejne) a pak mate ty, co vypadaji stejne. To srovnani originalu a faku najdete i jinde. Ja jsem mela "fake" z ali a osobne jsme porovnavala s originalem a rozdil jsem nenasla - ramenni popruhy jsou stejne silne, spony stejne siroke atd.

tahejhula
2. srp 2016

@jujatko V te skupine srovnavaji ale nejen ty nejlevnejsi napodobeniny a original, srovnavaji tam i ty drazsi a original. 😉 A jak jsem psala, maji to detailne nafocene, premerene, srovnavaji konkretni vzory, atd.

zdenka35
2. srp 2016

@tahejhula Nepochopim,jak dokaze byt nekdo tak hnusne zlej.....

tahejhula
2. srp 2016

@zdenka35 Nechapu v cem? Z pisku se ti dite maximalne pokadi, nebo chytne roupy. Co mohou napachat chemikalie treba s vyvijejicim se hormonalnim systemem ditete?
Pochopim tak nejak financni duvody (i kdyz, kdo ma treba kocarek levnejsi, nez 6000Kc, ze?), ale srovnavat chemii a pisek? Naprosto zbytecne. Dite nejenze casto zuzla popruhy, ono se take poti. A tam zkratka nevis.
Zle bude, pokud se neco stane (coz nikomu nepreji), ne nejaky koment na materskem webu.

andysek2512
2. srp 2016

@tahejhula Souhlasím s tebou.... Samozřejmě je to každého věc, říkám já z ebay i Ali objednavam ale věci jako kryt na mobily apod.alemu jsem objednala hračku ale ve finale mu ji Nedávám ptz nevím co to je za látku, barvy apod.... Třeba atesty mají ale riskovat to nebudu.... Co se týká nosítek vím že je měřili a že tam rozdíl byl..... I co se týká latky mezi nozickami.... Ale chápu že pro někoho 3000 je dost dat za nositko ale dají se koupit taky z druhé ruky.... 🙂 každopádně nikdo není tady zlý, jen se snaží poradit že věci z Ali nejsou pro děti úplně vhodne....🙂 já osobně bych se bála malému tam koupit i oblečení....

andysek2512
2. srp 2016

http://www.latkovky.info/padelane-nositko-ergob...

Tady přikládám jen odkaz pro zajímavost🙂))) je každého věc co si z toho vezme🙂

maii
2. srp 2016

@terezak1987 Tak jednak jde o to, ze se jedna o zavedenou firmu s urcitou filozofii, tradici, ktera pusobi v ramci EU a tudiz vsechny pouzite materialy musi splnovat normy. Krome toho se nositka testuji (viz spotrebitelske magaziny napriklad v SRN - obdoba dTestu), a prave obsah skodlivin byva u detskych veci docela ostre sledovany. Copak si nepamatujete, kdyz v dTestu propadlo nekolik hodne drahych kocarku prave kvuli skodlivinam v materialech? A to nebylo vetsinou nic, co dite strci rovnou do pusy, jako takovy popruh od nositka.

Ja vim, vy si vzdycky duvod pro fejk najdete ;) je to levnejsi, je to skoro to samy, sije se to ve stejne Cine, blablabla. Ale je to porad fejk (jako to tady fakt nikomu neva? To jako normalne nosite 4prouzkove adidasy a vuittonky z trznice?), krome toho potencialne nebezpecny (viz ty zminovane materialy), a takovy pocin nebudu podporovat.

olga_
2. srp 2016

@terezak1987 Už z principu nemůže mít dítě optimální polohu nožiček v něčem, co není nastavitelné. To dítě roste, a to dost rychle. Já měla tu čest pouze s originál KiBi a tam lze nastavit kde co.
Osobně oblibu nosítek vlastně ani nechápu, protože mně přijde, že je tam neobyčejně složité dojít k optimálnímu nastavení všeho tak, aby se nosítko maximálně přizpůsobilo jak nosiči, tak hlavně a především nošenci. My nosíme v šátku, který se přizpůsobí nejlépe.
Tu nastavitelnost bych fakt nepodceňovala. Nosítko není batoh.

terezak1987
autor
2. srp 2016

@olga_ Já těmto věcem moc nerozumím,ale rozhodně nemůžete říct, že je něco vyloženě špatné a něco zase nejlepší. Každý má na to jiný názor a hlavně neznamená, že to, co je podle testů a všech možných studií dobré teď, bude dobré za pár let. Všechno zase pokročí a to,co je teď bude špatné a zastaralé. Já chci nosítko na pár hodin týdně do města,abych se nemusela tahat s vajíčkem a ne, abych díky němu měla dítě přirostlé k sobě.

olga_
2. srp 2016

@terezak1987 Tady jde o to, že pokud nelze nastavit rozměr mezi nožičkama, nelze zajistit správnou polohu např. pro 3měsíční dítě a stejně tak pro půlroční. Ten rozměr se bude měnit a potřeby dítěte v nosítku také.
Pokud Vám je jedno, v jakém pohodlí či nepohodlí těch pár hodin týdně Vaše dítě stráví, tak se asi není o čem bavit. Na výběru autosedačky si člověk ale také dává záležet (nejen kvůli bezpečnosti, ale i pohodlí) a spousta lidí vozí dítě v autě také jen pár hodin týdně. Pokud Vám na tom záleží, informujte se dál, abyste se mohla rozhodnout co nejzodpovědněji podle dnešního stavu znalostí. Ráda pomůžu, hádat se nechci. Dobrý článek je např. zde:

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?nazev=&popi...

micaella23
2. srp 2016

pani od ktere jsem si dnes pujcovala Manducu rikala, ze ty fejky jsou nebezpecny! Stalo se uz dost vaznych pripadu, ty svy, nite atd nejsou tak supr pevny, precizne usity, nekde to pod 10kg ditetem muze rupnout a ted si vem ze jsi nekde na schodech, kdekoliv a dite nechytnes, necekas to... Nechtela bych, nerikala mi to proto aby na me vydelala ja si nesla nic kupovat

terezak1987
autor
2. srp 2016

@olga_ Mě rozhodně není jedno,jestli je mé dítě v pohodlí nebo nepohodlí. Kolik dětí se odnosilo v nenastavitelnych nosítkách a vyrostli z nich zdraví a spokojení jedinci. Jak si můžete být třeba jistá,že je zrovna šátek vhodný pro každé miminko? Každopádně ale děkuji za Váš názor a za nabídku pomoci

vevu89
2. srp 2016

@sly mám takové, akorát jinou barvu a nemůžu si vynachválit 🙂 přišlo asi za 14 dnů

olga_
2. srp 2016

@terezak1987 Látka šátku se přesně přizpůsobí tělu miminka i nosícího člověka. Šátek musí být správně uvázán, nosítko správně nastaveno. Nosítko umožní pouze takové nastavení, které je dané výrobou. Představte si, že si popotahujete popruhy u batohu, ve kterém máte např. desetikilovou zátěž. Pohodlí Vaše i dítěte bude mj. přímo závislé na tom, zda budou popruhy nastavené na přesně stejnou délku. To závisí zase na tom, s jakou přesností jsou popruhy ušité, jak dobře budou držet přesky, které regulují délku atd.
Pokud nosítko nastavit nelze, začala bych mít pochyby o ergonomičnosti.

olga_
2. srp 2016

Ještě to napíšu takto, pak už dám pokoj. U šátku má za ergonomii nošení plnou zodpovědnost nosič. U nosítka je za to zodpovědný primárně výrobce a následně nosič. I proto tak záleží na výběru.

andysek2512
3. srp 2016

@terezak1987 já nosím v šátku i nositku a musím říct že šátek je mnohem pohodlnější ptz se více uzpůsobí..... Pak Mam nositko storchenwiege které je vhodné od narození. A super - malému totiž kibi, manduca apod byli obrovské, takže máme toto a pak to vymenim za jine....každopádně pokud chceš jen na pár hodin týdně( taky jsem to tak prvně myslela) tak uvidíš že nošení si oblíbis😀 nevím pro jak staré dítko to chce ale třeba šátkové mei tai se dá sehnat nové kolem 1000 Kč. Což myslím že není zas tolik....a nosítka/šátky se pak dají prodat za dobrou cenu.....

sly
3. srp 2016

Mám 9 měsíční holčičku a ten šátek se mě taky líbí jen nevím jestli by se jí tam líbilo...prostě nechápu proč jsem nás o to od narození připravila u první jsem neměla informace a té druhé jsem tolik chtěla nosit ale tím že je zimní tak jsem pořád řešila ze v kočárku jí bude líp a přitom chce být pořád u mě a právě se jí ani moc nelíbí v kočárku 😔 mám kamarádku co satkuje tak vyzkouším ještě toto 🙂

martza
24. říj 2016

@maii Základní verze Manduky,řekla bych té nejprodávanější se vyrábí v Číně!!!