Jaké nosítko?

bauskka
9. říj 2018

Maminky, poradíte jaké vybrat nosítko od narození? Ergobaby, Tula, Monilu .. chtěla bych nějaké pořídit, ale vůbec se v tom nevyznám.
Děkuji

zabec
9. říj 2018

@bauskka za sebe muzu doporucit Monilu, ted maji novinku od narozeni, ale idealni je najit si nejakou regionalni skupinku a zajit si vyzkouset osobne, co vic sedne.

knoflikarka
9. říj 2018

@bauskka Ono jich od narození moc vhodných není, my máme přichystané Storchenwiege, pak je ještě Caboo... Doporučuji skupinku na fb Nosíme děti, tam se dozvíš vše potřebné 😉

jatva
9. říj 2018

Pre malinkate babo je nejlepsi satek. Vobec sa toho netreba bat, povedala by som, ze naviazat satek je jednoduchsie ako nastavit nositko. Ak predsalen chces nositko, tak napr spominane schorchenwiege, fidella fly tai baby size, rischino. Je lepsie satkove nositko, ktore lepsie obobne babo a treba sa vyvarovat vlozkam ako ma ergo alebo manduca.

lucie_j
9. říj 2018

Od narození jedině šátek, od 4. měsíce Kibi, vydrží do 3 let.

lillyh
9. říj 2018

Od narození nosítko schorchenwiege a šátek pak podle podle toho co vám bude sedět 🙂 Já mám oboje a jsem spokojená 🙂

klecanda
10. říj 2018

Já se rozhodovala mezi storchenwiege a fidelou fusion baby size. Vyhrála fidela🙂

no_title
10. říj 2018

existují regionální nosící skupinky, je fajn si to tam vyzkoušet. Hodně se nosí v Manduce, já mám třeba Fidellu a Manducu a lépe se mi nosí ve Fidelle. 🙂 Zásadou je, aby dítě mělo zada do C a nožky do tvaru M (kolínka výš než zadeček). A nenosit popředu, takže nevhodný je třeba babyvak nebo klokánky, hipseaty... Takové ty hodně vystužené nosítka jsou taky nepohodlné. Každému vyhovuje něco jiného. Nám třeba nevyhovoval šátek, malý z něho utíkal už od 3 měsíců, nedalo se to s ním zavázat. 😀 přitom se nosí rád, ale vadila mu ta manipulace s ním 🙂

ester_davidova
10. říj 2018

Já taky hlasuji pro Kibi - syn byk už od narození větší a po šátku (ca. tak v 7.měsíci, kdy sám seděl), jsme přešli na toto nosítko, dlouho vydrží. Měla jsme půjčenou i Manducu, ale tu už jsem musela mít rozepnutou, byla jen tak tak. A v pěti letech, když jsme šli na túry do hor, jsme si nechali ještě jedno větší ušít, sice jsme ho použili dvakrát, tak teď čeká na druhé syna, taky pěkného pořízka🙂

bayt
10. říj 2018

@bauskka Storch je od narození, já jsem v něm nosila od dvou týdnů nějak. Teď už máme KIBI.

nugetka20
10. říj 2018

Přidejte se do skupiny Nosíme děti na FB, případně mrkněte, jestli nemáte nějakou lokální skupinu. Na Vysočině funguje nosící skupina, kde se 1x za měsíc pořádají srazy, maminky si šátky i nosítka mohou navzájem vyzkoušet, půjčit. Každé vyhovuje něco jiného. Dokonce holky dostaly od výrobců do půjčovny různé šátky a nosítka, navzájem si radí, podporují se.

Víceméně se radí, dokud dítě opravdu neudrží hlavičku, tak šátek. Pak je lepší nosítko, kvůli váze. Vyzkoušela jsem Manducu (hrůza), pak koupila KIBI (dobře se kupuje i prodává, ale je fakt nepohodlné). Když byl klukovi rok, vyzkoušela jsem látkové nosítko Andala - má vychytaný střih, dobře udělané polstrování. Kam se na něj hrabou klasická nosítka, KIBI šlo z domu :D Ale jak říkám, chce to ozkoušet.