Krosna na nošení dítěte, s jakou máte dobrou zkušenost?

martinka_33
3. srp 2016

Prosím o radu s výběrem krosničky pro rok a půl (a více) starou holčičku, můj tatík bude mít narozeniny a vyjádřil touhu vzít vnučku na pořádný výlet, jsem ale krosnami nepolíbená, tak vůbec nevím, na co bych se měla zaměřit a jakou vybrat? Sama dceru od narození téměř výhradně nosím v šátku, teď spíš v ergo nosítku. Důvodem proč se tátu ani nesnažím na nosítko přesvědčit je, že dcera nemá zdravé nohy a podle fyzioterapeutky by se v "klasické" poloze nosit neměla, přesněji má mělké kloubní jamky a při podsazení jí klouby z jamek "vypadnou".. Sice jí v nosítku sama nosím, ale moje nošení půl hodiny, hodinu cestování městskou dopravou se s celodenní túrou nedá srovnávat, proto bych raději vybrala "staromódní" krosnu 🙂 Díky moc za tipy

korin
3. srp 2016

Myslím, že krosničku by si měl vybrat ten, kdo ji bude používat. Je důležité, aby mu dobře sedla. U nás v ní nosí manžel, já dávám přednost manduce. Vybral si Corazon Panda, vyzkoušel ale i několik dalších značek. Nejčastěji vídávám Salewu Koala, pro manžela to byl z testovaných druhů ten nejméně vyhovující. Ke Corazonu se dají dokoupit třmínky, takže se dítě může o ně zapřít a nohy mu jen pasivně neklimbají. Doporučuju pořídit i pláštěnku.

sara84
4. srp 2016

No poznatek Manduca vs krosna - manzel nesl maleho na zadech v Manduce na velky vyslap- hodne do kopce a jak ho sundal tak byl bobek total mokry- teplaky, bodynko, a jak fouklo tak byl okamzite ledovy a sopli...na zadech se proste potime a dite to odvede...

hakanka
4. srp 2016

Máme krosičku deuter. Je úžasně pohodlná pro nosiče, má spoustu vychytávek (máme i stříšku, pláštěnku), kupovali jsme starší, protože cena nové je vysoká. Co se týče posazení dítěte asi moc engonomické není, ale naše děti se v ní nosili rády, nestěžovali si na nepohodlí. Já si to v hlavě vyřešila, že když je takto nosíme pár dní v roce, tak to zvládnou a převládlo u mne plus v podobě společných zážitků a času stráveného na horách. Pokud by šlo o jeden víkend zkusila bych, krosničku půjčit, u nás některé sportovní prodejny půjčují.

martinka_33
autor
4. srp 2016

@korin máš asi pravdu, že i kdyby vybíral manžel podobně tělesně stavěný, tak mu může vyhovovat něco jinýho..
@sara84 takovou zkušenost mám taky, i když nosim na břiše tak jsme teď v létě obě mokré :O
@hakanka to je docela pálka za novou, to jedině mít štěstí a sehnat taky z druhé ruky