Manduca nebo šátek?

havlisanda13
6. říj 2015

Ahoj zkušenejší "nosnice" 🙂 V listopadu čekáme miminko a chtěla bych jej už od začátku nosit. Akorát ted, když vybírám v čem vlastně, tak nějak nevim, jestli se mám rozhodnout pro Manducu a nebo je lepší šátek? Co myslíte? Oboje určitě nechci, zas tak bohatá nejsu 😀 Díky za vaše rady a názory 😉

naomi6
6. říj 2015

@havlisanda13 Ahoj, já jsem si pořídila manducu a byla jsem s ní maximálně spokojená. Šátek jsem měla půjčený, ale neuměla jsem ho pořádně uvázat a bála jsem se, aby mi mimčo nějak nevypadlo, nebo tak něco. Manduca je jednoduchá, 2x zacvakneš a hotovo. Kdybych o ní věděla dřív, koupila bych si ji i pro dcerku, ta byla hodně uřvaná. Kupovala jsem ji až na syna, byl hodně těžký a fakt mi to pomohlo, záda mě nebolela a měla jsem volné ruce, takže se dalo dělat spoustu věcí. Je ještě jako nová, kdybys chtěla, prodala bych ti ji. Piš klidně do IP. 😉

sara84
6. říj 2015

Za me pro novorozence satek, jde lepe prizpusibit, a jal uz bude pekne drzet hlavicku a bude vetsi tak manducu- my meli taky satek pujceny, resp. Obycejny, doma usity a uplne stacil a ted od 5.
Mes. Mame Manducu a super, vazat satek venku, kdyz je mokro atd, urousane konce, manducu 2x cvaknes a jdes, napr. Do auta ji ani nesundavam, Sama dam do vajicka,sednu za volat a jedu 🙂

ireniq
6. říj 2015

Souhlasím s naomi6 a sara84 - ze začátku jsem měla půjčený šátek, já teda elastický, ten je snazší na uvázání, ale hodí se jen na krátkou dobu, dokud je mimi lehké, pak jsem párkrát zkusila novorozeneckou vložku v manduce a tak asi od půl roku je manduca v permanenci, já ji používám v týdnu na kratší pochůzky na střídačku s kočárkem a taťka o víkendu na delší procházky - nošení ho necekane chytlo, což by se šátkem nehrozilo 😉 a snadno se přenastaví, i když máme značně rozdílné postavy.