Nošení dětí v zimě - máte nosící bundu nebo dítě více oblékáte?

zandova
21. únor 2019

Zdravím všechny, jak řešíte nošení dětí v zimě? Koupily jste si nosící bundu, nebo víc oblékáte děťátko?

leilinka1234
21. únor 2019

Rozhodně nosicí bunda a mikina 🙂

wxkatuska
21. únor 2019

@zandova nosim prilezitostne bundu manzela, ale venku pouzivam prevazne kocarek. Jinak bych porizovala kapsu 😉

olga_
21. únor 2019

Rozhodně bunda a mikina (při větších mrazech obojí). Miminko třeba v merino oblečení. Kapsou profukuje, bunda obecně společené vrstvy lépe izolují a zahřívají. Výhodou společných vrstev je to, že když vlezeš někam dovnitř, svlečeš společné vrstvy a miminko může být v šátku pořád ve stejném komfortu.

zuzan88
22. únor 2019

Koupila jsem vsadku a může nosit i chlap😉

peta34
22. únor 2019

Babička ušila vsadku do kabátu 🙂 bundy nenosím

kachna_b
22. únor 2019

Mám nosiacu mikinu a kabát, pretože malý mi neznesie byť v kočárku. Takže pre mňa výhodnejšia investícia do nosiaceho oblečenia. A výhoda keď je treba chodiť dnu/von. Malý má len merino oblečenie pod tým tak ho nemusím nikde pracne prezliekať. Manžel nosí menej, ale oblečie moju nosiacu mikinu, tak nosí mikinu a na to softshelovú vsadku za pár stoviek.

cilkat
22. únor 2019

Pokud to začínáte řešit až teď koncem února, klidně bych vydržela v tom, co jsem nosila v těhotenství (malý mimi se mi pod to vešlo bez potíží - většinou manželova mikyna a bunda). Investovat teď do zimní nosicí bundy mi přijde zbytečné. Na větší dítě pak bude třeba víc prostoru, ale to má podle mě čas do podzimu (možná tou dobou zjistíte, že už ho stejně neunesete na břiše a musíte ešit přesun na záda...). (Ale jinak jsem vždycky dítě měla minimálně pod bundou/pončem - vázat až na horní vrstvu mi přijde divné.)

kachna001
22. únor 2019

Koupila jsem kapsu, je to asi jedno z nejlevnějších řešení, v zimě jsem moc nenosila, nebylo mi to pohodlné... pokud chceš nosit hodně, tak určitě kup bundu i mikinu, vyplatí se to... teď mám mikinu, když je venku hezky a je to k nezaplacení, příští rok budu určitě kupovat i nosící bundu 😊

kachna001
22. únor 2019

A jinak, pokud budeš nosit dítě kombinéze, nikdy se ti nepodaří ho správně podsadit, takže to je spíš takové řešení na rychlý přesun někam...

kachna_b
22. únor 2019

Ja mám napr. nosiaci kabát od Shara verziu jar/jeseň a spolu s nosiacou fleecovou mikinou sme si vystačili celú zimu. Šijú aj na predné aj na zadné nosenie a bez nosiacej vsadky je to parádny kabát aj na civilné nosenie. Takže mám 2v1 tak som vlastne nakoniec ušetrila. Viazať na budnu či už kabát alebo šatku mi bolo nepohodlné, šatka sa mi zle doťahovala a kĺzala mi. Takto mi aj keď sa decko nebude už nosiť zostane pekný pohodlný kabát. Prikladám fotky s/bez decka (mimochodom šijú vo všemožných farebných kombináciách 😉) Za mňa osobne po nosítku a šatke najlepšia investícia 😀

lovemusicsun
22. únor 2019

Ahoj, já jsem pořídila softshellku od Alpine Pro. Není na úplnou zimu, ale byli jsme venku i když byla nula a v pohodě. Mám pocit, že se s dcerou zahříváme navzájem. Dala jsem jí jen silnější mikinu, pořádnou čepici a pořádné softshellové capáčky na nohy (až ke kolínkům). Známá má jak nosící mikinu, tak i takovou jakoby péřovou bundu a říká, že se v tom dost potí. Asi záleží na každém. Výhodou té mojí bundy je, že ta vsadka nám pasuje i do dalších 3 bund, včetně manželovy, takže můžeme kdyžtak střídat. A v téhle nosím i na jaře a na podzim.

6miska4
22. únor 2019

Koupila jsem vsadku 🙂

jenny91
25. únor 2019

@zandova Já nosím ve velkém kabátě, který jsem dříve používala jako těhotenský. (Našla jsem ho mezi starými věcmi na chalupě 🙂 ). Malý se narodil v lednu, takže v té době už bylo bříško pořádné, a vejdeme se do něj společně i teď v jeho roce.

annadeli
14. lis 2019

@kachna_b Dobrý večer, také mě zaujaly kabáty Shara, ale nevím jakou velikost vybrat. Měřím 170cm a vážím 60kg mám takovou normální postavu (spíš hruška). Fotky zkreslují, ale připadáte mi podobně velká jako já. Jakou velikost kabátu máte? Budete kabát nosit i bez mimča? Koukala jsem, že je dost různých nosících bund na prodej na bazarech. Chtěla bych nosící kabát využít i po nosícím období. Za Vaši odpověď budu opravdu hodně vděčná. Hezký večer Anna Kellerová

kachna_b
14. lis 2019

@annadeli Mám veľkosť M. Vysoká som 172cm a vážim +- okolo tých 60kg (+-5 kíl podľa nálady 😂 ) som chudá ale po pôrode mi zostali boky a aj tak sedí perfektne. Ja som kupovala kabát keď ešte nešili s možnosťou nosenia vzadu. Odvtedy kabát vyladili a doplnili možnosťou hromady vychytávok. Kabát nosím bežne, aj bez malého, od podzimu do jara. Dokonca sa doň vojdem aj teraz v 5 mesiaci a počítam že ešte nejaký čas pôjde zapnúť aj cez brucho. Ja môžem Sharu doporučiť všemi 10.

annadeli
14. lis 2019

@kachna_b Moc, moc, moc Vám děkuji za odpověď. Shara kabáty se mi líbily, ale nevěděla jsem, jakou velikost. Verze jar/jeseň byla dostatečná i v zimě? Nebo by jste volila raději zimní? Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji krásné dny a pohodové těhotenství Anna

kachna_b
14. lis 2019

@annadeli stačila mi aj v zime. Vynosila som takto dve zimy. S mimčom je samozrejme v kabáte teplejšie, hriali sme sa navzájom a so zimou nebol problém. Teraz mi je v nej na dlhých prechádzkach chladnejšie, ale to môže byť aj tehotenstvom, mám telo celé dáke zbláznené. Ono záleží ako je kto chladu odolný. Aké nosí spodné vrstvy a pod. Každopádne ju nosím od jesene do jari, takže mi vyhovuje skôr tenšia a radšej si dám o jednu vrstvu viac pod ňu. Ale bývame na Morave, takže zimy sú tu pohodovejšie než niekde na Vysočine. 😉

annadeli
14. lis 2019

@kachna_b Děkuji pěkně 😀

lennus
14. lis 2019

@zandova Dostala jsem velkou H & M černou bundu, asi pánskou, která byla v pohodě na nošení.

origi
10. zář 2022

Podle mne na chvilku jde dítě více obléknout, ale pokud chcete nosit víc, tak je bunda k nezaplacení. Zvlášt tedy v zimě.. 🙂 Ale třeba Oriclo vyrábí bunda na léto i zimu - odepíná se tam zateplení a je to zároven i normální letní nebo právě i zimní bunda 🙂