Nosítko Ergo Baby Carrier. Máte zkušenost?
Prosím o Vaše názory, zkušenosti, doporučení... Asi do něj půjdeme, je to dost penízků, ale je prý nej. Použitý nemůžu nikde sehnat, tak budeme muset zřejmě zainvestovat... Takže fakt stojí za to? 😉
Stručné shrnutí
- Nosítko Ergo / Ergobaby Carrier je ergonomické nosítko s rychlým nandáváním a přední kapsičkou na zip, které uživatelky popisují jako praktičtější na každodenní nošení než šátek; v diskusi byly zmíněné příklady nošení dětí kolem 8–12 kg (8 měs., 9,5 kg; skoro 12 kg).
- Pro novorozence existuje do Erga novorozenecká vložka; v diskuzi matky uváděly, že šátek dává novorozenci útulnější oporu, zatímco vložka do Erga je považována za alternativu k zavinovačce.
- Alternativy k Ergu zmíněné v diskuzi jsou Manduca (levnější obdoba s vložkou v ceně a širší zádovou opěrkou), krosna (nosný batoh užitečný na delší túry a jako „sedačka“ pro dítě na zemi), šátek (lepší opora pro novorozence) a klokanka (v diskuzi hodnocená jako méně vhodná, zvláště pro nošení obličejem dopředu).
Nejčastější otázky
Q: Od kdy je Ergo vhodné pro nošení dítěte (věk / váha)?
A: Výrobce obvykle uvádí použití od cca 4 měsíců; v diskuzi někteří rodiče nosili vertikálně novorozence či měsíční miminka, ale většina doporučuje počkat, až dítě lépe drží hlavičku nebo použít novorozeneckou vložku.
Q: Má smysl kupovat novorozeneckou vložku do Erga?
A: Novorozenecká vložka do Erga existuje a je v diskusi doporučována jako možnost, ale několik matek uvedlo, že vložka je menší než klasická zavinovačka a že pro nejmenší je pohodlnější šátek.
Q: Lze dítě v Ergu nosit obličejem dopředu?
A: V Ergu se dítě obličejem dopředu nosit nesmí; v diskuzi byly uvedeny anatomické a ergonomické důvody, proč je tato poloha nevhodná.
Q: Jak se v Ergu kojení řeší?
A: Uživatelky doporučují uvolnit všechny popruhy a nastavit polohu tak, aby bylo dítě ve správné výšce; některé rodičky uváděly, že kojení v Ergu lze, ale pro ně bylo pohodlnější dítě z nosítka vytáhnout.
Q: Jak se Ergo liší od Manduca a od šátku?
A: Manduca je v diskuzi popisována jako levnější obdoba Erga s vložkou pro novorozence v ceně a s poněkud větší zádovou opěrkou; šátek zase poskytuje podle diskuse lepší obepnutí a oporu pro novorozence a někdy je pohodlnější pro delší nošení.
Q: Kde si Ergo půjčit nebo kde najdu instruktážní materiály?
A: Půjčovna byla zmíněna na mamaja.cz; instruktážní DVD je v diskuzi označeno jako anglické a stejné instruktážní videa jsou dostupná na http://www.ergobabycarrier.com/support/instruct... použité nosítko lze hledat na mimibazar.cz nebo eBay.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ergo je v diskuzi obecně považováno za praktické a pohodlné nosítko s rychlým nandáváním.
- Nosítko Ergo nelze bezpečně používat pro nošení dítěte obličejem dopředu.
- Pro velmi malé novorozence v diskuzi mnozí preferují šátek nebo používají novorozeneckou vložku.
Sporné názory
- Někteří rodiče považují Ergo za pohodlnější než šátek a snadněji použitelné, zatímco jiní tvrdí, že šátek rozloží váhu lépe a u nich Ergové popruhy více řezaly do ramen.
- Některé příspěvky uvádějí, že Ergo zvládne větší děti (příklady do ~12 kg), jiné rodiče vyjadřují pochybnosti o dlouhodobém nošení dvouletých dětí v Ergu.
Otevřené otázky
- Jak dobře novorozenecká vložka do Erga nahradí šátek z hlediska bezpečné podpory novorozence?
- Jak ergonomicky a praktičtěji řešit kojení v Ergu u žen s větším poprsím?
- Jaká je reálná hranice pohodlného nošení větších batolat v Ergu (váha a délka nošení)?
Zmíněné značky a firmy
Ergo, Ergobaby Carrier, Manduca, Vatanai, Didy, Storch, Baby Bag, mamaja.cz, mimibazar.cz, odmaminky.cz, ergobabycarrier.com, eBay, Branakdetem
Zmíněné produkty a metody
Ergo/Ergobaby Carrier, novorozenecká vložka do Erga, Manduca, šátek, Vatanai (šátek), klokanka, krosna (nosný batoh), Baby Bag, instruktážní DVD Erga, instruktážní videa na ergobabycarrier.com, nošení na břiše, nošení na zádech, nošení obličejem dopředu (nevhodné), vertikální nošení od narození, zavinovačka
Místa a osoby
žádné
Ahoj, kdo přemýšlíte o koupi erga mají teď bezva akci na http://www.odmaminky.cz/cz/akce/ceska-republika... 🙂 tak kdo váhá, myslím že za tuhle cenu je jasná volba ;)
prodávám ERGO kdybyste někdo chtěl - mám to organic, hnědé... ve velice dobrém stavu... a je k němu i zateplená fleesová kapsa, kterou mi ušila kamarádka... ta se zacvakne takovými pásy a krásně drží, takže dítě je kryté a pěkně to drží 🙂 🙂
kdybyste měl někdo zájem, tak písněte IP, vyfotím a dohodneme se na nějaké ceně 😉
Oprasuji diskusi 🙂
Zajima me, nejen Carrier, ale celkove jake mate Ergobaby a jak/kde/kdy vyuzivate? 🙂

Ahoj, tak chci jen přidat několik poznámek k nosítku egro. Dnes jsme byli v Branakdetem (mimochodem moc příjemná obsluha) a zkoušeli jsme nosítka. A nosítko ergo mi dobře sedělo. Možná ještě lépe než Manduca,ale pozor na délku spodního pásu, protože manžel měl uvolněný pás na maximum a zapnul ho jen tak tak a to není nijak zvlášť silný. je hodně vysoký,ale to problém nebyl. Manduca byla v tomhle ohledu v pohodě. Jinak je Ergo super. 🙂