Nosítko od narození. Zkušenosti a tip?

6. črc 2021

Pěkný večer,
mám doma šestinedělňátko a pomalu koukám po nějakém nosítku, ve kterém by mohlo být už teď. Zaujala mě Manduca Twist a Tula FTG. Uvítám vaše zkušenosti s nimi, případně tip na nějaké osvědčené. Šátek mám, ale potřebuji něco, do čeho se nebudu hodinu motat, když u dveří zazvoní pošťák 😉. Předem díky za reakce.

vonrataj
6. črc 2021

Tula je celkem tvrda a Manduca jako asi jo, melo ji nekolik kamaradek, ale da se vybrat snad i lepsi. Ja nedam dopustit na nositka Aloe. Od nich je treba rada Aloe One. Jinak doporucim vsemi 20 na fb skupinku Nosime deti😊 popripade, pokud by te zajimala ta Aloe nositka, tak Nosime v Aloe

kevi1
6. črc 2021

@vonrataj mozem sa opytat jak je zlozite/jednoduche na uviazanie v pripade, zeby sme sa striedali s manzelom a v ziadnom pripade nechcem 2 nositka? Mali sme Kibi pre starsieho a katastrofa, malo to asi 30 roznych popruhov a prestelovat to na druheho cloveka zabralo pol hodinu. Zaujalo ma, ze je fakt od 2.3 kila, co vacsina nositok nie je..

kvmatonka
6. črc 2021

Od narození jsem měla mei tai od Love and carrie vázací šátkové nosítko. Prostě zavážeš, nahodíš, dovážeš. Nemusíš přenastavovat dle postavy. Dcera měla 3,5 kg a 50 cm. Pak od cca 6 m Elihandmade.

drep
6. črc 2021

@kevi1 neznám konkrétně tyhle, ale mám Mia (menší česká značka) a když to přeštelováváme jeden na druhého, tak to nějaký čas zabere, proto mají vášniví nosící rodiče obvykle každý své. Nám stačí jedno, obvykle nosím já, plus mám šátek, ale to muž rezolutně odmítl hned od začátku.
Manduca je považovaná za takový nosící právěk a co jsem slyšela, není pohodlná ani pro jednoho. Na novoše jsou Caboo, Storchenwiege.

vonrataj
6. črc 2021

@kevi1 to se ptáte primo na to Aloe One? Ja sama s nim zkusenost nemam, protoze ho zacali vyrabet az na velkou poptavku “nosicek”, protoze nejmensi byla verze “baby” a ta nebyla od narozeni. Ja jsem v te dobe mela uz asi dvouletaka. Ale jejich nositka se mi nastavovaly opravdu snadno. Maji siroky a pohodlny bederak a vzadu stacilo i jednou rukou dotahnout popruhy. Ja jsem s nim byla hodne spokojena a maly se v nem strasne rad nosil. S muzem jsme se sice tolik nestriali, ale vsichni kolem me, kdo si ho zkusil, tak do nej pak sel (dve kamaradky + sestra). A to predtim zacinali taky treba na Manduce. Asi jsem vycerpala spoustu info navic a k tomu uvazu jen zlomek, ale nemela jsem nikdy problem prenastavit, vzdycky to byla rychlovka. Jinak holky na skupince a majitelky jsou super a rady se vsim poradi. Maji i videa k uvazu a musim rict, ze se i dobre prodavaji. Navic delaji i na zakazku + doplnky a ruzne materialy (bavlna/len/kombinace).❤️

kevi1
6. črc 2021

@drep ja som pozerala caboo , mam ho ulozene, ale vyzera to moc jak satka 😁 ja nie som nosiaca vobec, neznasam to.. ale mame psa ze a chodime na hory. Takze proste vasnivy nosici z nas nebudu, chceme nieco co sa jednoducho zapne a prepne jedne na druheho 🤷🏻‍♀️

jana_zofie
6. črc 2021

Ja bych jen uvedla na pravou miru Manducu Twist. Jak se tu nekde psalo, ze Manduca je nosici pravek... Klasicka mozna. Twist je uplne nova rada. Nemela jsem ji v ruce. A bohuzel neznam nikoho, kdo by ji osobne zkousel, ale vypada fakt dobre, pohodlne a propracovane a je uz na ni i recenze na vhadru.cz https://vhadru.cz/cs/nosime-novorozence-ii-nosi... a vypada to fakt dobre. Ja se teda do budoucna rozhoduji mezi Fidellou FlyClick, Storchenweige a ted jsen k tomu pridala prave Twist. Ono se sice zda, ze bude dost brzo male, ale po dceri mam Fidellu FlyTai a do toho jde nacpat dite od vel. 68, kdyz se dobre utahne a nastavi, takze ja ten pozadavek na vydrz do vetsich velikosti prilis nehrotim.
Tula FTG podle me.neni od narozeni. A bude tuha.

jana_zofie
6. črc 2021

Ach, az zed koukam, ze pozadavek neni novorozenecke nositko... V tom pripade uz bych asi do Twistu nesla (stejne tak storch, caboo nebo jakakoli baby verze). Zalezi pak jestli vazaci nebo preskove. A je jich fakt mraky. FB skupinka Nosime deti ma v albech prehled vseho mozneho. Mrkla bych tam.

alilali
6. črc 2021

Maggion. Má přímo od narození, má špatné recenze na dobu dodání, ale skvělé na kvalitu nosítek. Já si nemohu stěžovat, do čtrnácti dnů bylo nosítko na poště. Platbu jsem ji předem neposlala, to jsem se rovnou domluvili, že vzhledem ke špatným recenzím dobírku, byl to návrh přímo Magdaleny. Cena 1200,- vc. pošty, látku si vybírás podle sebe.

jana_zofie
6. črc 2021

@alilali ono zalezi, kdy jsi ho kupovala. Ja neslysela jedno dobre slpvo od zacatku tohoto roku... :(

fifinka2020
6. črc 2021

@jana_zofie Ja si Twist poridila, mimi cekam v zari, tak uvidime 🙂. Ale prijde mi to prave moc fajn kombinace - jednoduche, ale zaroven "satkove". Pry je do 10 kg, coz neni malo, kazdopadne pokracovaci nositko mam, nebo kdyz by se osvedcila, budu patrat po podobnem...

svorly
7. črc 2021

Uplne sem to tu neprocitala, ale doporucila bych jeste ring sling satek, jeste jednodussi nez nacvakat nositko na ty zacatky 🙂

alilali
7. črc 2021

@jana_zofie Kupovala jsem ho minulý měsíc 🙂

jana_zofie
7. črc 2021

@alilali to slysim rada. Mne to prislo strasne lito ty pribehy. Preci jen ta nositka byla povazovana za naprosto skvela a byla dost oblibena a clovek za kazdym mohl videt pribeh. Ale ve chvili, kdy delas neco, kde dost zalezi na hodnoceni a predavani zkusenosti mezi zakazniky, tak jak udelas zasek, tak uz se spatne vraci...

alilali
7. črc 2021

@jana_zofie S tím souhlasím. Jak říkám, já mohu jen doporučit. Paní Magdaléna mi psala, že má špatné životní období a viděla jsem, že teď už spoustu těch nosítek odeslala majitelkam. Myslím si, že i chyba je platba předem v plné výši, max. bych dala za látku a poštu, ono přece jenom pak se více snaží o rychlé dodání, když jde o peníze, které jsou jejím příjmem.

shlavacova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz