Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

mahafi
20. led 2013

@katyxq jejda.. a jak? nějaký podrobnosti 😀

katyxq
20. led 2013

@mahafi Ale bacha na nervy, je to jen pro otrlé - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/gabriella84/... (no, už se nás pár neudrželo a komentovalo).

rebelie
20. led 2013

@dandelion @elvis12 A jak vysoko děti vážete? Já DH s 6kou navážu, ale záleží, jak vysoko si ho dám, někdy mi zbývá fakt jen kousíček, někdy docela slušnej cíp...
A to album jsem fakt vidět nemusela - jsem vás šla najít, abych se mohla podělit o ten šok, co někdo dokáže s šátkem udělat... to je fakt týrání dítěte (a jestli je chudák klučina ještě živej, tak o to hůř). Jako nosit dítě čelem od sebe je hnus, ale čelem od sebe na zádech, když se předkláním k luxu? A ještě takhle na úzko smotaným? Brrrrrrrrrrrrrrrrrr.

dandelion
20. led 2013

@rebelie takže mám DH výš? 🙂 já to s tou 6tkou teda ještě zkusím 🙂 nehledě na to, že mi nějaký kila dolů jdou, tak bych ho jaro léto se 6tkou uvázat mohla :D 🙂

elvis12
20. led 2013

@katyxq fuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjj!!!!!!!!!!! to se neda! 🤐 boli me to za nej 😖
@rebelie diky za radu! az se mi to povede navazat, tak se budu snazit dat ji vysoko. Nahazuju pres hlavu, tak by to melo jit 🙂

rebelie
20. led 2013

Jsem váhala, jestli to album nemám nahlásit jako nevhodné...
@dandelion Je to výrazně výš než, když neseš s Manducou... fakt hlavičku na/za Tvůj krk (když usne, dá si hlavu jako by na Tvá ramena). A gratuluji k ubývajícím kilům, já mám dole 22kg, ale teď pro to moc nedělám (dítě skoro nespí a já jsem tak trochu na pokraji psychických sil, takže jde hubnutí trochu stranou).

dandelion
20. led 2013

@rebelie Tak to je jasný.. Mě se osvědčilo jíst s malou a nemlsat moc.. i když si někdy dávku rychlých cukrů dopřeju 🙂 ;)

rebelie
20. led 2013

@dandelion Já se snažím rychlé cukry eliminovat, šlo to svěle, ale teď to moc velká sláva není... Super bylo, když se mi fakt důsledně dařilo jíst 5x denně, teď to trochu pokulhává, ale pořád se držím, a to je hlavní...

mahafi
21. led 2013

ježkovy voči.. to je fakt jen pro otrlé.. ☹, fakt nechápu, jak se jí může z šátku stát provaz???? a hlavně, nechápu, jak na to teda ta osoba přišla.. ☹, to je fakt horor.. to nikdy neviděla uzvázaný dítě? grrrrr,
pardooon 😀

@rebelie @dandelion gratuluju k ubývajícím kilům 😵

tak mě napadlo, ví vůbec @rebelie o šátkolátkovacím srazu? (16.3.) praha, místo zatím vybíráme, přijdeš?)

dandelion
21. led 2013

@rebelie no jo.. přijdete s Báškem? 🙂) ..
@mahafi ono to moje ubývání kil není nijak dramatický, ale cítím se alespoň trochu líp.. přece jen z maxima je to dost rozdíl 🙂

mahafi
21. led 2013

@dandelion ono je znát každý kilo.. taky mám ještě něco víc, než bych měla (i když jsem - 4 kila před těhotenstvím), ale furt to není ono.. držím palce 🙂

dandelion
21. led 2013

@mahafi díky.. 🙂 já jsem kousek od svého prvního cíle se dvěma nulama :D 🙂 ale to snad do konce února dám 🙂

cervena_vila
21. led 2013

Ha, chtěla jsem se taky kouknout a paní už to asi smazala. Ale dítě visící jak v klokance na kusu "záclony" jsem už taky viděla. Hlavně jsem nechápala, proč to tak ta baba má. Muselo jí to trhat záda (o pohodlí dítěte ani nemluvím).
Když už tady pilně hubnete, přidám svůj způsob života (pravda je, že jsem neměla pořádnou nadváhu nikdy, víc jen v době sedavé školní docházky). Ale jak jsem tušila a slýchala o cukru, tak mě dobře nakopl článek z Respektu "Sladká droga", kdy jsem se stala na cukry ještě radikálnější. Jestli jste nečetly a chcete, můžu poslat e-mailem.
Bez cukru se žije snadno. Nehoní mě mlsná (!!!), nemám ty záchvaty hladové únavy, které zažene jen celá milka. A to nejlepší na konec: už mi ty sladké srágory ani nechutnají, když chci čokoládu, potřebuju tu extra hořkou. V šuplíku se nám válí asi pět milek a nechávají mě zcela chladnou. Hodně se na tom ušetří.

dandelion
21. led 2013

@cervena_vila prosím pošli 🙂 (pamp2eli@gmail.com)

janakkk
21. led 2013

@cervena_vila prosím taky poslat článek j-kubelkova@seznam.cz ....hubnout sice moc nepotřebuju, co se malej narodil, váha jde dolů i přes tu jednu milku denně, ale pro zajímavost, díky 😉

mvkoty
21. led 2013

@katyxq a já už to album nestihla uživatelka ho asi smazala...o co šlo????

dandelion
21. led 2013

@mvkoty radši nevědět ;)

mahafi
21. led 2013

@mvkoty jak bych to přirovnala.. přivázaný zajatec ke kůlu smrti (matka byla kůl, k ní byl na záda přivázaný chklapec, čelem od těla.)

katyxq
21. led 2013

@mvkoty a dodám, že šátek byl použitý jako provaz, nepředstavuj si ani trochu roztažené pruhy látky ale šátek srolovaný do lana

cholitto
21. led 2013

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Udelaly jste i caru pres rozpocet, kdyz jste rozdelily skupinu, ted budu muset v noci pri kojeni kontrolovat dskuze dve 😀 😀
Naprosto slintam nad tema satkama, ten lila @mvkoty je nadherny! Pomalu zacinam mit dojem, ze si clovek ma vybirat podle barvy 🙂
Ja mam satek stale pujceny od kaaradky.ani nevim co je to za typ... Zitra jsem mela jet do Branakdetem na kurz vazani, ale kvuli snehu se tam nedostanu ☹ Naucila jsem se takovy ten zakladni pro miminko - je tam v klubicku. Ale clovek si neni jisty tak jsem chtela zkusit kurz a tedy plevne verim, ze me to nekte ra z vas na nasem srazu naucite 😲 😅 😀
Prosim o radu, jak poznam jak velky satek mam koupit? A material tedy bavlnu nebo len? A jeste se chci zeptat jak velke deti nosite a zda pouzivate pozdeji nositka? Nebo to stridate? Manzel me strasi, ze Kubicka brzy neunesu, ze me budoou bolet zada...
Diky!

mvkoty
21. led 2013

Holky tak to je masakr.... já jsem včera objevilašátek za super cenu no jenže paní byla asi trochu mimoň protože než poslala fotky šátku navýšila cenu a ikdyž jsem jí psala že ho beru odepsala až ráno že už ho prodala. No tak nevímno. Asi holt budeme nosit v tom clematisu a nebo už bude Vika chodit pěšky

mvkoty
21. led 2013

@cholitto jestli máš novouška tak bych volila jako první šátek s elastenem a časem přešla na pevný šátek....já jsem měla elastik liliputi a potom jsem kupila ŠaNaMi Oříšek ten je s bambusem, je krásně měkkoučký, no a pak jsem vystřídala pár bavlněných šátků a na léto jsem pořídila šátek se lnem. Jinak jestli chceš trenovat doma vázání tak si na youtube najdi šátkování a odkaty od vonzino ty jsou opravdu super udělané a Hanka i detailně popisuje jak šátek navázat.

mochenkaa
21. led 2013

Holky, jak vyřešit, aby se mi malý v KsK nezakláněl? On prostě musí vidět a pak různě převrací a zaklání hlavu ☹ V manduce ho přidrží ta látka, ale co mám dělat s šátkem?

mvkoty
21. led 2013

@mochenkaa hodně dotáhnout a mít šátek na malého krku pokud jde tedy o KsK uvniř tak jako to má tady Hanča

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
rebelie
21. led 2013

@mahafi @dandelion Nosící sraz? Samozřejmně, že nevím... zúčastním se moc ráda, bude mi potěšením poznat vás naživo... jdu si to napsat do kalendáře - snad mi do toho nic nepřijde.
@cholitto Vázání Tě naučíme, nebo zatím mrkni na youtube na videa od vonzino a definitiv. Šátek - někde najdeš, jaká délka se doporučuje pro jakou konfekční velikost (plus záleží na tom, co chceš vázat za úvazy - některé potřebují více látky, jiné méně) - standardně má většina lidí vel. 6 (4,7m), hubeňourům stačí vel. 5 a prostorově výraznějším vel. 7. Do začátku doporučuju bavlnu, šátky s lnem, vlnou, hedvábím apod. bych já osobně doporučovala až jako doplněk k jedné klasické bavlně. Já nosím 13m synka, který váží 10,5kg. Cca od jeho 6 měsíců a 8kg preferuji nošení na zádech, protože mě z toho nebolí bederní páteř, ale třeba dneska jsem ho měla na břiše a dá se to. Troufám si tvrdit, že na zádech nebudu mít do těch 15-20kg problém. Malé mimčo se úplně krásně nosí i na břiše, záda mě nebolely. A nosítko máme a kombinujeme to - já mám raděj šátek, podle mě lépe drží miminko, váha se mi lépe rozloží na záda a mám s sebou rovnou i podložku a peřinu na dítě v jednom. Nosítko víc vyhovuje manželovi, který nemá v nošení takový cvik, a taky se hodí, když člověk ví, že bude často dítě vyndavat a zandavat (třeba když jsem dneska jela metrem, pak dávala dítě to auta ke kamarádce, pak zas nosila, pak vyndavala v restauraci, pak zas k autu a znovu do metra).

mvkoty
21. led 2013

Holky kdy že je srazík šátkařek?? Docelaráda bych se také přidala ikdyž tedys naší nošenkou nenošenkou 🙂

mochenkaa
21. led 2013

@mvkoty tak asi ho mám moc nízko. Každopádně jak má to její mimčo látku přes hlavu, tak Davís sebou tak dlouho šije, dokud se neosvobodí.

rebelie
21. led 2013

@mochenkaa Bránit mu v zaklánění rukou, u 7měs. dítka už jsou to takové manýry, zkouší to a zas za čas přestane... Případně můžeš do pruhu látky za krkem dát složenou čtvercovku a udělat z toho takový pevnější límec, ale to je spíš na mini-mimi.
@mvkoty Já už bych asi na 2,5měs. mimino elastik nepořizovala a šla rovnou do pevnýho... přeci jen by ten elastik taky mohl být na měsíc, a to se moc nevyplatí... Leda by byl fakt prťavec @cholitto - kolik váží?

mochenkaa
21. led 2013

@rebelie @mvkoty ohledně srazíkové diskuze pište @terezka312 😉

mochenkaa
21. led 2013

@rebelie to jsem dělala, ale já se teprve učím vázat a on z toho utíkal i rukama ☹