Závislák - "vyplakání", nosítko. Jaké byste doporučily?

mantada
29. bře 2022

Ahoj. Mám skoro měsíční miminko. Do 2,5 týdne to bylo nejhodnější miminko. Vůbec neplakal, jenom spinkal sám v postýlce a na krmení jsem ho musela budit. Jenže od růstového spurtu se na mě stal dost závislý a jenom pláče a pláče když si s ním nepovídám, nezpívám, nebo nechovám. Tím že byl první týdny fakt miláček a mohla jsem dělat cokoli, tak teď nevím jak fungovat. Už týden jsem doma neudělala absolutně nic, musí dohánět manžel, když přijde z práce a to já nechci. Navíc abych někam mohla vůbec jít potřebuju sprchu tak 3x denně protože se po porodu hrozně potím a smrdím jak hovado. Nejsem zastánce nějakého vyplakávání a nemyslím si, že měsíční miminko by mi to dělalo nějak úmyslně, ale když si skočím do sprchy cca 15 minut bude vadit, když tady bude plakat? Já jsem hrozná citlivka a radši tady u něj sedím a smrdím :D aby se chudák necítil opuštěný nedej bože si nevyřval kýlu. A k úklidu a vaření, mohla bych ho u toho mít v nosítku. Jaké byste doporučili? Je jich tolik že se nemůžu rozhodnout. Dá se v něm kojit, když budu někde venku?

pipi_puncocha
29. bře 2022

To je úplně normální, většinou miminka prvních 14dní spinkají a pak začnou trochu víc vnímat, že jsou na světě.

Za mě je super pojízdná postýlka / košík - brala jsem si miminko sebou do koupelny na sprchování, pustila jsem mu kolotoč nebo jsem mu zpívala, to samé když jsem potřebovala být v kuchyni.

Na takto malé miminko je lepší šátek, jsou i nosítka od narození, ale ta jsou šátková, např. Storchenweige. Nevím, odkud jsi, ale ve větších městech fungují nosící skupinky na Facebooku, např. Nosíme děti v Ostravě, kde si můžeš za malý poplatek (20kč/týden) půjčit šátek nebo nosítko k vyzkoušení, ať nekoupíš něco, co vám pak nebude vyhovovat a pomohou ti i s nastavením.

vikinkav
29. bře 2022

Satek a nositko jsou super veci, nikdy jsem v tom dite nekojila, ale spoustu zen jsem videla jak koji i za chuze 😄 Tak se osprchuj kdyz spinka? Nebo spi jen v kocarku? Postavim kocar pred barak/na balkon a bezim do sprchy 😄 Vareni hold musi pockat na vecer nebo az mimco vyroste, to same uklid, nemuzes ocekavat ze budes vse stihat stejne jako pred ditetem, nez si to sedne urcite si dej aspon sestinedeli oddych, ty mas krmit mimco a manzel tebe 😄

treasurka
29. bře 2022

já myslim, že miminku bude vadit někde čtvrt hodiny samo brečet, sprcha se dá zvládnout pod 3 minuty i s oblečením ;) Ještě mu není ani 6 neděl, fakt si myslím, že si zaslouží péči víc, než domácnost. Jeho projevy jsou naprosto normální.

sirinfirst
29. bře 2022

Miminko jsem si brala do koupelny s sebou, ten zvuk sprchy je uklidňuje. A na úklid a vaření šátek. Miminko nemá vnímání času, 15minutový pláč je pro něj jak boj o život.

mantada
autor
29. bře 2022

@sirinfirst to bych ráda, ale bohužel bydlím v paneláku a do koupelny se vejdu sotva já 🙄 no nedá se nic dělat, určitě ho tak dlouho brečet nenechám. To radši budu smradlavá, ale s ním 😃
Šátku se právě bojím, že to navazu nějak nahovno a ještě mu ublížím.

rebe
29. bře 2022

Nestal se na tobě závislým od spurtu, byl na tobě závislý vždycky, je to miminko 🙂 Potřeby miminka se stále mění, změnily se teď, v budoucnu se změní ješt mohokrát. Co zůstane, to je pocit bezpečí, který mu dává tvoje přítomnost. Neodpírej mu ji, pokud nemusíš. Jasně, že je nepříjemné, když si páchneš, ale pro něj je to tvoje vůně, takovou zná, miluje a potřebuje. Domácnost počká, není to navždy. Sprcha stačí před mužovým příchodem, pokud se budeš cítit líp, do té doby prcek určitě usne, abys t mohla udělat bez pláče. A na vyzkoušení nosítka a šátku jsou mraky skupinek na FB, určitě ti někdo ve tvém okolí rád pomůže a poradí. Je to věc, která ti může změnit život a dodat svobodu.

zmrzlinka
29. bře 2022

@mantada já když jsem šla do sprchy,tak jsem si dala dceru do vajíčka a koukala na mne 😂Jinak je ještě malinkatej a potřebuje Te.Na domácnost se vykašli.A manžela pěkně uč ať se stará jak o domácnost ,tak o mimino....to jen taká rada 😁😂

veruuu_kubesovic
29. bře 2022

@mantada a co je důležitější než spokojené miminko? Hold nevydrží jen tak ve ať v koutě, uklizela jsem když děti spali...
Domácnost neuteče, ale miminko je malinké jen jednou 😉

mantada
autor
29. bře 2022

Já jsem asi přesně tohle potřebovala číst 🙂 mě to osobně vůbec nevadí. Ráda kojím, mazlim se, pusinkuju povídám a zpívám. Klidně bych celou mateřskou nedělala nic jinýho 😃 ale pak všude poslouchám, jak všichni měli naklizeno, navařeno, o děti postaráno (to že já mám jen jedno). Takže já si ten den vlastně užívám, ale pak večer přemýšlím co je špatně, že všichni zvládali všechno a já jen péči o miminko 🤷‍♀️😃

9radka9
29. bře 2022

@mantada dobrý šátek pro takhle úplně prtava mimina je storchenwiege, určitě ho zavazete dobře, abych se opravila je to šátkové nosítko, tedy něco mezi a výhoda je právě to, že to vázání je supr jednoduché...jinak 2,5 týdně miminko...to je tak strašně malé děťátko, že prostě má být na vás zcela závislé, je to tak dobře... připravte se že tohle bude trvat ještě hodně dlouho...u nás nějaké "osvobozování" probíhá až teď ve 2 letech...k vaší poslední zprávě... špatně je právě to, že se ženám ukazuje obraz, jak děťátko poklidne spí daleko od maminky, idealne celej den a matka rotuje po bytě, vaří uklízí a podobne... houby, první 3 měsíce jsem se opravdu nehla z postele, jo bylo to hodně těžký, přesně to co píšete, smrdela jsem, nebyl na nic, ale vůbec na nic čas, ale potřebu svého dítěte jsem naplnila, tedy za mně to bylo dobre...jo a jiným maminkám nevěřte, instagramy fejsbuky klamou🙂 jinak je supr, že máte tuto "potřebu" o sebe pečovat, ideálně, když bude doma chlap, tak si vyhraďte třeba 15-30 míň s tím, že za vámi chodit s dítětem nebude (ať si ho dá do toho nosítka) a nemusí dítě brečet, případně do nějaké kolíbky a nechte si ho pred koupelovymi dveřmi, ať vás slyší

martt
29. bře 2022

@mantada Také bydlíme v bytovce a ja jsem si brala malého sebou ve vajíčku a při sprchování jsem na nej mluvila.

veruuu_kubesovic
29. bře 2022

@mantada vůbec nic neřeš, nic si nevycitej a užívej si miminka, teď je nejdůležitější čas strávený s miminkem, ne jak máš naklizeny být a ať pomůže partner s úklidem 😉

jana_zofie
29. bře 2022

@mantada uplne blbe asi nenavazes. Ale mme to treba strasne trva a nemam na to nervy. FB Nosime deti, Moderni nosicky. Blog V hadru. Namatkou nositka polovazaci: Fidella Cokoli Baby (flyclick, flowclik, celovazaci flytai, celopreskove fusion), manduca twist (muze byt brzy mala ale), storchenwiege. Preskove MoniLu uni start, BeLenka mini. A asi deset dalsich. Jsou obchody, kde si muzes nositko "pujcit" a pak bud vratit nebo koupit, v tom pripade se ti pak od ceny odecte pujcovne. Mel by to umoznovat jak Vhadru, tak satkomanie i zkusnositko. Jsou urcite i jine.

izz76
29. bře 2022

@mantada Proboha proč by jsi měla být smradlava? Se osprchuj večer když je manžel doma, nebo máš nějaký problém a smrdis víc než je obvyklé? Jinak měsíční miminko bych 15minut plakat nenechala, je normální že se dozaduje pozornosti, děti se mění, za pár měsíců to může být jiné.

xmisas
29. bře 2022

@mantada je přeci normální, že chce být s vámi, cítí se tak v bezpečí. Sprchu zvládnete až bude spinkat nebo až bude manžel doma. Kdyžtak lze zvládnout asi za dvě minuty. Taky jsem se sprchovala v šestinedělí každou chvíli. S malou sem si během sprchování povídala, a oblíkání a svlikani sem zvládala s ní v náručí.. 😂😂 nosítko nebo šátek si pořiďte, zlata věc 😂 a hlavně buďte v klidu, to miminko potřebuje 🙂 časem to všechno vychytáte.. 🙂 spousta věcí jde zvládnout s mimcem v nositku 😊 a neberte to tam že když brečí, tak zlobí. Prostě chce být s vámi. Já to beru tak, že spolu s malou uklizime, vaříme atd.. ne že já musím všechno stihnout a ona mě to nedovolí, protože brečí. 🙂 časem přijdete na to, že na spoustu věcí stačí jedna ruka 😂😂 posílám.hodne sil a pohodu 🙂 užívejte 🙂

emmapoliakova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz