18 měsíců a jí jen něco sama rukama. Máte zkušenost?

simca128
30. čer 2023

Ahoj holky, du z dotazem. Dcera ma cerstve 18mesicu a nechce se krmit sama rukama. Zvlada krupky, rohlik v celku, spagety, ruzne testoviny. Zvladne to proste ale kdyz chce. Prevazne sama krasne ji krupky nebo sunku kdyz dostane do rucicky nebo suchy rohlik chleba suchy to miluje
Ale kdyz ji namazu chleba na prouzky nebo kosticky nebo toust z maslem nebo necim picha do toho prstem a obcas se povede ze si sama da ale minimalne spis tim krmim ja. To samy miluje testoviny kdyz ma naladu nakrmi se krasne sama ale kdyz ne tak musim ja. Palacinky a tak vunec neveme do ruky ovoce taky ne jednou svolila na banan ale ovoce bylo dlouho u nas tabu to jist vubec nechtela ted ho davam do bolyhi jogurtu ale kdyz ji dam do ruky banan vzala ho jednou parkrat kousla a zahodila jablo do ruky vubec a ostatni ovoce taky.
Kdyz dam brumika nebo neco takovyho taky prohlidne dlouba prstem hraje si parkrat kousne a zahodi nebo to rozpatla. O lzicku ma zajem taky jen obcas skousom ji bud pridrzovat nebo parkrat uz jedla sni i sama. V nicem probelm nema je sikovna v hodne vecech ale ja bych to ani neresila kdybych nevidela u kamaradky maleho co je o mesic starsi ze lzickou dokaze snist jogurt ale rucickama zobe sam vse u nas je to podle nalady a spis minimalne.
Kousky zvlada suprove
Zubu ma 12
Ale ty ji zacli ruct az v 11mesicich hodne se bala kousku ty ji krasne az ted posledni dva mesice. Spis nez ta lzicka me zajima to krmeni sama sebe ze to dela obcas. Spis vzbec.
Ape jakmile de o rohlik a jiny pochutiny jako krupky to zvladne sama
Mel ste nekdo podobne a pak to dite bastilo samo? Nevadi mi ji krmit ale bylo by hezky kdyby bastila sama aspon ten chleba na kousky nebo palacinky a tak
Jeste dodam, ze kdyz ji to davam ja ten chleba na kosticky brumik a tak tak to basti b pohode

lenerka1
30. čer 2023

Třeba ji vadí upatlané ručičky... Některé děti se lépe naučí s vidličkou než lžíci, zkusila bych, zda by si chtěla jídla sama napichovat. Jinak lžíci dávám už od cca 9 měsíců možná dřív, vlastně od doby, kdy sama seděla u stolu v židličce, ať se malá učí, u syna jsem to odkládala až někdy po roce a zpětně mohl umět civilizovaně jíst daleko dřív.

simca128
autor
30. čer 2023

@lenerka1
No lzicku davam ted cca 14dni protoze nejevila zajem ted si umi krasne davat sama do pusinky nabirani ji nejde stim ji pomaham ale jinak si to do pusinky da krasme.
Miluje spagety ty ji krasne ruckama tak do pulky pak dokrmuju to samy cinsky nudle miluje taky sama basti krupky suchej rohlik syr sunku to jo ale jakmile dam brumik buchtu nebi tak tak si kousne a cus😂nebo kdyz namazu chleba na kosticky tak proste taky ne cuci na to picha zahazuje pusa vubec ale kdyz krmim basti
Ovoce do ruky vubec ale to prisuzuju tomu ze ho i dlouho jist ani nechtela. Taky si rikam ze k tomu treba pozdejs dozraje ale sem strasnej plasan jak to vidim u kamosky co ma o mesic starsiho jak sam rukama ji vse

lenerka1
30. čer 2023

@simca128 U nás obvykle platí, když to rozvrtavaji, tak nemají hlad nebo jim to nechutná, ale já děti nikdy nekrmila, jedeme BLW a od prvního sousta se krmí sami, tak nemám porovnání, co by dělali, kdybych jim to dala přímo do pusy. Hlavně neporovnávat, pokud prospívá, neřešit, mám 3 děti a každé se k jídlu stavělo jinak, prvorozený pouze ochutnávač a vědàtor, v tomto věku z 95% kojený, druhorozená žroutík, ani drobek nepřišel nazmar, a třetí je něco mezi, patlá, ale u toho i dost sní.

simca128
autor
30. čer 2023

@lenerka1 no mala moc jedlik nebyla a oc ty doby co ma zuby ten 10-11 mesic ji krasne jen krmim ale krasne sni i to ovoce krasne kdyz ho ma v jogurtu nebo samotny s piskotem a tak ale do rucicky ne.
Ale zas urcite na to prijde
Jen sem si rikala jestli je to v pohode a pak sem i cetla disluze kde i 2lety dite se nechalo jen krmit tak me to i uklidnilo

me_druhe_ja
30. čer 2023

@simca128 Já mám dvě děti, starší je nemocnej, tam je to něco jinýho, ale mladší má skoro 2 a půl roku a ještě ji něčím krmim taky a nepřijde mi na tom nic divnyho. Prostě nejsem ten typ, kterýmu nevadí hroznej bordel a taky chci, aby se najedla a ne aby půlka jídla skončila na zemi, protože třeba ještě polívku úplně dobře jíst neumí. Každopádně když měla 18m v podstatě 100% jsem krmila já. Až někdy kolem 2 let jsem ji nechala jíst víc samotnou. Ted až na tu polívku ji sama, jen pomáham a tak.

konidana
1. črc 2023

Nase deti milovaly (kolem roku a drzelo je to dlouho) napichovat kosticky cehokoli na paratko (chleba , syr , zeleninu sunku, ovoce, ...) takove mini jednohubky (cca 1cm) . Kazdy si najde svoji cestu...

simca128
autor
2. črc 2023

Holky tak mala to umi ted snedla cely toustak co sem nakrajela kurky protoze vnitrek sem davala do polivky tak orezky sem ji schvalne poskladala a snedla to takze se krmit umi ale musi chtit😁