2měsíční miminko nechce spát. Jak jste to řešily?

kristina1505
20. črc 2022

Ahoj maminky , muj 2 měsíční chlapeček má potíže ze spaním , na večer usina s brekem, no pak hezky spi budí se jen na papani , no jak mile je ráno už pak cely den jen brečí vůbec neusne i kdyz je na nem vidět ze je unavený , usne mi max na rukách i tak u toho brečí trvá to dlouho a jak mile ho dam do postýlky hned brečí , dokonce ani venku u kočárku neusne a jen brečí , jsem už zoufalá , vůbec si neodpocinu a už vůbec doma nic neudělám , jen cely den uspavam 😩 , prosim o nějakou skusenost a jak jste to řešili ?? Dekuji za rady 🙏🏻

jjasmina
20. črc 2022

@kristina1505 malá miusinala u prsa se mnou v posteli, ale mezi 2-7 mes fungovalo spíš vibrační lehátko, ale já houpala jen nohou

michaela666
20. črc 2022

@kristina1505 Byl 9 měsíců zvyklí jen na tebe. Když ho položíš do postýlky/ kočárku necítí tě. Zkus šátek nebo nosítko, bílý šum, položit si ho na holou kůži a usínat spolu.

martulka88
20. črc 2022

@kristina1505 Syn přes den v postýlce spinkat nechtěl - košík, nosítko, náruč i kočár ok. Dost ho trápilo bříško. Hodně jsem využívala čas a nechávala ho spát u sebe, někdy muž nosil v nosítku (byla jsem po SC a jizva byla dlouho špatná). Nebo jsem si jen tak s ním lehla do postele. Ano, taky jsem doma nic neudělala, pomohl mi i muž, když dośel z práce. Ale pro nás nebyl důležitý úklid, ale syn. Teď, v 5měsících, sice přes den moc nespí, ale i v jejo bdělých oknech uvařím, uklidím - prostě u toho i blbnu a povídám mu. Nosit ho v nosítku mohu jen tehdy, kdy nic nedělám - jak jsem mrňavá -154cm, tak pak mám krátké ruce 🤣 A co tedy pomáhá na noční spánek - máme papírové zdi mezi byty a sousedi jsou fakt slyšrt - mají malé děti a za naší ližnicí obývák, tak na youtube pustím 10h.vysavač a malý spí. Ten šum fakt doporučuji.

dasipe
20. črc 2022

Nepíšeš jak krmíš..jestli kojíš nebo jestli je na UM...? jak často jí a kolik...?

miia90
20. črc 2022

@kristina1505 mě tohle dělal vigantol. Zjistila jsem to náhodou, když jsem ho zapoměla u mamky. Koupila jsm D3 od Terezie a od té doby je to super.

martulka88
20. črc 2022

@miia90 Je fakt, že vigantol dost často trápí. Mně doporučila LP Terezii a malému to taky pomohlo ☺️

miia90
20. črc 2022

@martulka88 já o něm četla, že nesedí miminkům, ale netušila jsem, že se to projevuje i nespavostí a pláčem. Myslela jsem, že po něm jen bolí břicho. Dcera byla neodložitelná. Hodinu a půl jsem uspávala na rukou, odložila jsem a do pár minut kravál, tak jsem mohla začít nanovo. Spala tak 2x 10 minut za celý den a v klidu byla jen u prsa a na rukách. Nevím, jak jsem ty první 2 měsíce přežila.

martulka88
20. črc 2022

@miia90 Malý zase večer šel spát až někdy ve 23 hodin a furt jsem nechápala, proč.. A jen co jsme trochu změnili režim - včetně vigantolu a na prdíky dáváme ke každému krmení několik lžiček kmínového odvaru (taky doporučeno od LP), tak malý jde spinkat v 7 a spí do rána 🙂

zmrzlinka
20. črc 2022

@kristina1505 může ho trápit bříško.A přibírá dobře?Nebo je prostě neodložitelne dítě.Prvni moje dítě bylo v pohodě a druhé jsem měla na rukou do 2 let 😂
A manžel nebo babička by dítě chvíli neponosili ,aby si mohla uklidit nebo si odpočinout?

xmisas
20. črc 2022

@kristina1505 asi nechce spinkat sám, to ani moje skoro 7mi měsíční.. jen občas ji překecam 😂
Chudinka bylo pořád u tebe v břiše, teď je pro něj vše nové 🙃 doporucim šátek nebo správné nosítko. Mimco bude s tebou a ty máš volné ruce 🙂 a neřeš tak ten úklid, se to neposere 😂 čas s dětma tam strašně letí.. 🙃

kristina1505
autor
20. črc 2022

@dasipe kojila jsem , no ze zdravotních důvodu jsem musela přejít plné na um , maly papá pravidelně kazde 3 hodiny přes noc kazde 4 , někdy 5

kristina1505
autor
20. črc 2022

@zmrzlinka bříško ho trosku trápí , ale to hezky zvladame cvičením a klubickovanim, no vim ze todle bříškem nebude , kdyz brečí kvůli brisku tak to hned poznam , bohužel na miminko jsem sama , manzel pořad v práci a babičky v cizině 🤷‍♀️

dasipe
21. črc 2022

@kristina1505 ono ho třeba můžou trápit prdíky a nemusí to být nutně úplně šílený. Může být prostě nadmutý. Dáváš nějaká probiotika nebo kapičky na bříško? Polohování na bříško, masáž bříška před spaním, nahřát pro koupání...?

dasipe
21. črc 2022

@kristina1505 ještě mě napadlo, dáváš kapičky vitamin D? A jaké?

kristina1505
autor
21. črc 2022

@dasipe Vigantol jsme vysadili hned po tydnu , to bylo jeste horsi než ted a dáváme vitamin baby D od dr. Maxe tak nevim 🤷‍♀️

kristina1505
autor
21. črc 2022

@dasipe hodně s nim cvicim , davam na bříško , polohuju no žádné probiotika nedávám , tím ze davam beba sensitive tak mi doktorka rekla prý to už probitika obsahuje tak ať nic nedávám 🤷‍♀️

dasipe
22. črc 2022

@kristina1505 nevím ale zdá se mi to jako kolika. Jak často kaká? Nemusí mu sedět UM

slunea
22. črc 2022

A stolici má v pořádku? Bez hlenu? Taky bych uvažovala o změně UM, může mu tam vadit nějaká složka.

terr18
24. črc 2022

@martulka88
@kristina1505 hojdavak nam zabral