6měsíční nespavec. Změní se to?

ladymaky
6. zář 2021

Přijde mi, že moje mimi je extrémní Nespavec.... Od 4mesice spí stejně.... Hodinu a půl dopo a 30min odpo, to je vše... Ani o chlup víc. V noci co dvě hodiny vzhůru a prostě mu ten spánek nechybí 🤷proc.? A A to přes den spí jedině v kočárku a musím drndat, v postýlce je rev, tam spal naposledy snad z porodnice. Musím ven za každého počasí, aby aspoň chvíli spal.. Už tři měsíce stejný stav a že by se časem něco změnilo? To nevím

lobella
6. zář 2021

@ladymaky nekdo to tak ma, moje prvni spala 10-15min max od porodnice az do 10 mesicu, kdy uz mela jen 1 spanek denne, tak si ho prodlouzila nac hodku, hodku a pul, moje druha sice spi vic, ale kazdy den da dopo 1x30min a odpo 3x30,tot vse, kdyz jsme venku, tak spi v kocaru treba hodku, hodku a pul, ma 3 mesice a pres den naspi cca 2-3hodky

konidana
6. zář 2021

@ladymaky u dcery se to nezměnilo. Odjakživa jí stačily tak dvě dvacetiminutovky za den, v kočáru tedy občas vydržela spát až 2 hodiny . Takže jsem první rok chodila 2x denně ven s kočárem, potom 1x denně. V roce a půl přestala spát přes den úplně. V noci spala 21-6 se dvěma až třema přestávkama na kojení (po roce teda už ne na kojení, ale budila se s řevem stejně🙄). Prostě někomu to tak stačí. Ve dvou letech jsem ji přes zimu (abysme přežily ) aspon na 30minut brala spát ven do šátku (tlačíc kočár s druhým miminem)😅 S nástupem do školky témeř ve 4 letech zase zacala normálně spát poo. Jen ve školce tedy.

emillyhk
6. zář 2021

@ladymaky Syn (7m) spí od cca 4 měsíců 2x denně 30min. V noci jak kdy, někdy vstávám 2x, 3x za noc, někdy co hodinu. Nenadělám nic 🤷‍♀️

majulkaa
6. zář 2021

@ladymaky U nas je to velmi podobne. Mame 7 mesicni mimi a spi 2x denne tak 45 minut. Jedine v nositku na prochazce spi dele. Ale beru to tak, jak to je. Clovek s tim spankem stejne nic nenadela a kdyz to prijme a srovna se s tim, ze ma holt mene spave mimi (a nekouka "pres plot" na sousedovic mimco, ktere prospi pul dne 🙂 ), tak je spokojenejsi a pak je spokojenejsi i mimco 🙂 U prvni dcerky jsem to hrozne resila, ze je nespavec a ona byla vecne nespokojena, uknourana, budila se v noci se revem, rano se revem....jakoby odrazela ty moje vniteni pocity. No a utretiho mimi uz to neresim a prijde mi prcek vic vysmaty, i kdyz v tomto veku uz samozrejme taky zacina vymyslet a ledacos ho nezabavi. No ale tak to je 🙂 Noci jsou taky jedno vstavani za druhym, ale coz. Zachrani to ranni kaficko a clovek zase funguje 🙂

me_druhe_ja
6. zář 2021

7m. V noci se budí od narození co 2h cca. Občas má dobry noci, kdy se budí po 3h, ale těch je pár. Občas se budí i co hodina, ci hodina a půl. Přes den spí teda i v postýlce, ale taky tak 1h dopol a 45min odpoledne. 🤷 Nenadělám nic.

emillyhk
6. zář 2021

@majulkaa S tím koukáním přes plot je to krásně napsané - já když kouknu přes plot, tak tam maminkám ty děti krásně chrní zaparkované na zahradě 🙈 Mě opravdu pomohlo to, že jsem to spaní vzala tak jak je 😊

cherie24
6. zář 2021

@ladymaky a kojíš? Malá byla hrozný terorista. Uspávání trvalo a stále trvá kolem hodiny, to se nezměnilo. V noci vzhůru klidně 2x do hodiny. 12x za noc vzhůru byl u nás standartní a ještě dobrý výsledek. Zhruba od 4 - 8 měsíců jsem se od ní ani nemohla pomalu hnout. Jakmile jsem odešla, byla vzhůru. Nějak ve 20ti měsících jsem přestala kojit a od té doby spí celou noc, občas se akorát vzbudí a hledá, jestli není sama v posteli. Uspávám v pokojíčku a pak si jí přenáším do postele nebo už spím s ní. Ráda se tulí po ránu. 🙂

jjasmina
6. zář 2021

@ladymaky jak spí v nocí?, mě se malá od večera do rána budila co 20min od 8 mes do 14 mes vydržela sotva hodinu a přes den od půl roka dala 2x 30-60min.s odstavem přišlo i spaní

atekram42
6. zář 2021

Jestli se to změní.. buď v klidu, časem určitě, do patnácti takhle spát nebude 😃

Některé děti prostě mají menší potřebu spánku přes den. První dcera taky přes den spala hrozně málo, nakonec v 1,5 roce přes den přestala spát úplně. Což nakonec beru jako výhodu, není potřeba program přizpůsobovat spánku. Naopak to dohání přes noc, takže jde spát brzo, vstává pozdě, ideál 😉

radkazenklava
6. zář 2021

@ladymaky náš malý byl něco podobného spal 3x30 přes den, a v noci co 2h vzhůru...změna nastala právě v tom 6. měsíci...naučil se lézt a od té doby spal déle...byl prostě unavenější...potom spal dopo i odpo po hodině a v noci 5h v kuse...těch 5h v kuse byl pro mě svátek🤗 a postupně prodlužoval délku..teď už spí celou noc....chce co vydržet..bude lépe...A pokud máš někoho,kdo by povozil kočárek, tak toho využij☺

ladymaky
autor
8. zář 2021

@jjasmina v noci je každou chvíli vzhůru, špatně spí no

jjasmina
8. zář 2021

@ladymaky nooo vydržet, já jsem v 18mes odstavila úplně

ajja87
8. zář 2021

@ladymaky už ctu tvojí druhoi diskuzi a normálně, je to jak kdybych to psala já, stejně staré dítě, stejné problémy 😁😁máme to taky, jen těch 20 - 30 minut si dává hlavně dopoledne a odpoledne pokid někdy nezaspi tvrdo(1 hodinu), tak si ty 30-ti minutovky da dvě. A v noci 1,5 az 2 hodky.
Ale u starší to bylo horší to byvalo co půl hodiny.

ladymaky
autor
8. zář 2021

@ajja87 já jsem toho plná, tak asi pořad píšu, potrebuju se vypsat no 😢😢kámoška dá dítě do ohrádky a hodinu o něm neví no... To je pro mě sci fi