Asi mám porouchaný dítě 🤣🤣

27. dub 2023

Zdravím ženy, tak si jdu trochu zanadávat...jen teda nevím zda na tchýni či na sebe😓. Asi obojí.
Včera jsem poprosila tchýni, zda by mohla o víkendu pohlídat naší 2r7m dceru a vzít si jí na noc. Sice se jí do toho moc nechce ale souhlasila. Moje mamka už nežije a tchýně je ten typ babičky co ráda na pár hodin pohlídá a pak vrací zpět. Ani o minutu déle. Má své koníčky a nerada si narušuje svůj čas. Samozřejmě je to její život a má na to nárok. No dcera tedy ještě nikdy nespala nikde beze mě. A teď k věci. Vzala dneska malou ven a po hodině mi volá. Jak zlobí, ale jak blbou venku a kde si co si. Klasika. Ale pak dodává... Ona je taková nevychovaná, rozamzelná, to já nevím jestli jí zítra zvládnu 😡😡😡. Prostě raději to ani nezkusit že. Trochu mě to mrzí. Podle manžela jsem cíťa a moc to řeším. Jenže mě to prostě štve. Jako babička stojí za prd. Na druhou stranu má asi trochu pravdu. Jenže já nevím co s tím. Naše dcera je neskutečný živel, řvou, vztekloun. Ano má asi období vzdoru. To mi řekne kde kdo, jenže já už si připadám jak totální blbec, bez sebemenší autority, ženská co si neumí srovnat své dítě a každý den pomalu brečí, protože si říká... Asi za všechno můžu já. Dcerka je mazlivá, komunikativní na svůj věk až až, mluví líp jak kde jaký tříletý i starší dítě a to už docela dlouho, je bez plen, začíná se sama oblékat. Prostě takhle to zní jako super dítě.❤️. Je na mě hodně fixována.. děláme spolu všechno, spí semnou, koupe se semnou... Ale jak jde o sebemenší věc co se jí nelíbí je problém a to fakt pekelný. Nechce jíst, když jí něco dám a nezdá se jí to, je schopná s tím hodit přes celou místnost. Sama neusne ale jak se v noci vzbudí neskutečně řve a ječí. A někdy je až agresivní. Bouchne jako každé jiné dítě prostě u všeho co nechce či se jí nelíbí až s tím rozdílem že to bouchnutí je tak xkrát větší než u běžných děti,(můžu posoudit chodíme hodně do klubíku, máme hodně kamarádů). Nikdy a to vážně nikdy jsem nezažila tak vzteklé a hlučné dítě jako je to naše. A já si teď říkám. Co jsem udělala špatně 😓. Ano dávám jí lásku, mazlíme se, hrajeme si ale i jako každá máma někdy bouchnu. Bouchnu když už jsem vyzkoušela všechno... Uklidnit, dát alternativu, vysvětlit proč něco dělám tak jak dělám... Ale vždycky je to peklo. Je to snad už na denním pořádku. Snažím se.nedelat všechno jak chce, to prostě nejde. Ale většinou to dopadne neskutečným řevem, který nemá konce. Venku neposlouchá, běží si kam chce... Silnice, nesilnice. Já za ní běhám a říkám si, vzdát zachvilku jde do školky. Neposlechne mě, babičku, učitelku... Co to sakra je 😓😓 už jsem z toho unavená, fyzicky i psychicky. Chce se mi brečet. Nechci být uřvaná máma ale na druhou stranu nechci mít doma s prominutím takového,,fakana,, který jen a jen řve. A všechno si tím svým ječákem chce vyřvat. A nepochopí ( nemá snahu) pochopit, že to ve švech případech nejde.

irmamala
28. dub 2023

@me_druhe_ja
@lenkalubina Tak já čekám, kdy se ozve nějaká lesní žínka a řekne mi, že respektující výchova je dobrá, ale já jsem v ní někde určitě udělala chybu 🙂 Žádný postup se nedá uplantit paušálně na každé dítě. Mám ještě starší, jen o dva roky a to je anděl, nejhodnější, nejlaskavější a nejposlušnější dítě na světě. Takže stejný výchový přístup, kterému jsem věřila a hle - vychovala jsem si doma slušného džihádistu 🙂

lenkalubina
28. dub 2023

@irmamala už jsem tu několikrát psala,že můj brácha má 6 děti.. každé je úplně jiné 🤷‍♀️ kupodivu víc starostí je s těmi staršími. Kolikrát vidím,jak svagrova domlouvá synovci a ten ji má totálně na háku 🙄 a 15 minut premlouva neteř aby se konečně oblékla,protože je za 5 minut 8 a školka se zamyká🤦‍♀️ jsem ročník 81, moje mamka pracovala ve fabrice,takže si domluvila,že bude chodit až na 7 aby nás( mě a brachu) mohla dopravit do školky. Chodili jsme pesky 1 km za každého počasí! A pak ve tři nás vyzvedla a to ještě třeba nesla 2 tašky s nákupem...teď se děti soupnou ( pokud vubec chcou jit do skolky) do auta a dovezou se třeba 200m aby se náhodou neunavily🤣🤣🤣

lenkalubina
28. dub 2023

Moje babička řekla mé mamce,když jsme byli s bráchou malí, že si vychovala svých 5 děti, tak ať si oni vychovávají svoje. Neříkám,že na nás dopoledne o prázdninách nedohledla...spali jsme tam asi 3x a to snad až v 10 letech.

mdch91
28. dub 2023

@lenkalubina vis, v cem je vyhoda mamy oproti 2, 3 letymu diteti? Ze kdyz nestaci vysvetlovani, muze mu v dane cinnosti fyzicky zabranit aniz by ho u toho placala po zadku jako to dite, co nezvlada emoce a mlati na pisku do babovicek.

lenerka1
28. dub 2023

@ferda90 https://www.teorietypu.cz/ mívají i webináře

ferda90
28. dub 2023

@lenerka1 děkuji

lenerka1
28. dub 2023

@irmamala Nejsem lesní žínka, komentáře, na které se tu naráží, jsem nečetla, ale respektující výchovy se musím zastat, je to velice komplexní přístup a nejde vycházet z jednoho zdroje, když se u nás asi nejvíc rozšířená respektující Nevýchova, případně jiný zdroj základu respektující výchovy, skloubí s rozdílným přístupem k pohlavím u nás medializovaný Dovychovat a k tomu individuálními rozdíly "povah" např.z teorie typů, už to člověk vidí jinak a ví, že jeden výchovný postup nevede vždy ke stejnému výsledku i u sourozenců. A to určitě existují směry, kterých se mé studium dosud nedotklo třeba vliv pořadí narození. Ale jo, je to na bednu, měla jsem se o výchovu zajímat a studovat ji už od puberty + si naordinovat povinná psychologická sezení k vychytání svých démonů dřív než jsem si pořídila děti...no pozdě bycha honiti, že 😁

merope
28. dub 2023

@michaela666 Tady https://www.cssz.cz/starobni-duchod-podrobne máš tabulku věku odchodu do důchodu. Já mám babičku narozenou 1926, jedno dítě, takže věk odchodu do důchodu měla 56 let. Tzn. ona mohla jít do důchodu, když mi bylo 7 (ale šla o něco později). Druhá babička byla narozená asi taky nějak tak, ale byla v invalidním důchodu (taky bohužel zemřela v 63 letech), takže mohla hlídat.

Představa, že babičky byly v důchodu, když byly děti malé, fakt moc nefunguje - prostě v 50 babičkou bylo už v podstatě standardní, některé babičky měly 40. Proto beru i to "babča paří na konzoli" jako v klidu a pohodě. Ale hlavně - prostě do důchodu tak když šly vnoučata do školy.

darenn
30. dub 2023

Já jsem raději asi bez názoru 🙂 ale pořád jsou to přece jejich vnoučata, mi to příjde takové divné, že je třeba nechtějí pohlídat. Mám zkušenost, že když chce babička vidět vnouče, tak ho rychle musí mít, ale nedej bože, když by ho měla mít na hlídání o které by si řekla maminka - to by jí člověk musel prosit, nejlépe i zaplatit. Moje babička z máminy mě hlídala velice často, moje mamka hlídá klidně nonstop, ale problém je s tchýní. Jí nikdo děti prý nehlídal atd atd. Normálně mi to příjde jako by děti byly nějaké zboží ☹

vipeta
1. kvě 2023

Někde jsem slyšela a držím se toho, že z dítěte vyroste šťastný člověk jen za předpokladu, že vyrostl v mantinelech. Tím rozhodně nemyslím fyzické tresty a přísné zákazy a nařízení. Musí ale ve všem znát svoji hranici. Např. hodí jídlem, jasně jídlem se prostě neplýtvá, už nic nedostane. A teď je nejlepší období dceři ty mantinely nastavit, a vydržet. Samozřejmě zapojit i manžela, o tom vůbec nepíšeš. Pokud jde o tchýni, když sama víš, že by malá noc nezvládla, tak proč to chceš po babičce? Jinak nám se osvědčilo u mé podobně svéhlavé neteře, když přijela k babičce na hlídání, byli u ní zrovna i moji kluci, v tomhle směru zlatíčka, a v jejich společnosti se i z holčičky stal andílek, rodiče ji vůbec nepoznávali😁 nepřemýšleli jste třeba nad sourozencem?😁 Neříkám, že by to bylo jednoduchý, ale aspoň se ty sama nebudeš na dceru tolik fixovat a ty hranice tak nějak vzniknou samy😉

enyty
1. kvě 2023

Ahoj
Tak moc ti rozumím.Popisujes mojí dceru.Je teda ve 3,5 letech nemluvíci . Jinak šikovná vnímavá ale po tři leté prohlídce u doktora a po čtyřech měsících čekání verdikt atypický autista 🙈
K babičce.Jsou babičky co rady tráví čas s vnoučaty a pak ty kterým stačí že je mají a jsou babickami papírově.Mne tchyně která má na starosti svou téměř padesáti letou dceru se schizofrenii vnučky pohlídala na pět minut než jsem vyvenčila psa a sama přiznala že by je neuhlídala .Vem si že v Anglii si rodina platí chůvu.Deti vyrostou vím že je to těžké sama to znám.Drzim palce a lepší je se spoléhat na sebe člověk pak není zklamaný.

merope
1. kvě 2023

@lenkalubina Možná jsi odolnější jedinec. Chceš to riskovat u dítěte? Jinak teda já do psychoterapií narvala tak odhadem 50.000 na dorovnávání nějakých věcí, které mají svým způsobem toxicitu právě v dětství. A jsou tam věci, které ze mě nedostane ani psycholog - třeba slovně popsat emoce nějak adekvátním způsobem. Emoce jsou věc, která se pokud možno absolutně potlačí (dokud nevybuchne), rozhodně je nevhodné o nich hovořit (takže to vůbec neumím) a určitě se jakkoli nedávají najevo. Nijak.

Takže veškeré: "Když jsi udělala podobný hysterák, tak jsem ti nařezala na zadek a víckrát sis netroufla." může být opravdu velmi velmi toxické.